Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bátorság kell egy nőnek, hogy merjen sztrájkolni és kiállni a vélt igazáért? fórum

Bátorság kell egy nőnek, hogy merjen sztrájkolni és kiállni a vélt igazáért? (beszélgetős fórum)


27. 518baa96c3 (válaszként erre: 18. - Regus)
2011. dec. 20. 10:31

Teljesen egyetértek:

oszd meg, és uralkodj! A vezetők ezt jól tudják.

De a magyar emberek nagyon ritkán bátrak, és ritkán fognak össze.

Nekem is bátorságot kellett merítenem, amikor a tisztességtelen főnökömmel szembeszálltam:

de megérte, mert azóta sokkal jobban tisztel, és nem mer beszólogatni.

Persze ettől még nem szerettem meg őt. És ez lehet, hogy nekem rossz...

26. gyöngyszemü (válaszként erre: 25. - Ec63a7fc29)
2008. dec. 16. 11:17
Ezt nem értem! Miért?
25. ec63a7fc29 (válaszként erre: 23. - Gyöngyszemü)
2008. dec. 16. 06:49

A nők egészen máshogyan sztrájkolnak.


Sikeresen...

24. molnár Katalin (válaszként erre: 19. - Df2a740c00)
2008. dec. 16. 03:38
Igen! Ez a vándorlás a génjeinkben van. Pihiztünk egy kicsit itt a Kárpát medencében, és most kezdünk rádöbbenni, hogy még sem ez az igazi. De talán nem a hellyel van a gond??!!
2008. dec. 13. 22:20
Nincs összetartás a munkahelyeken a kollegák között!!!! A mai világban amikor NAGYON nehéz munkát találni, mindenki félti a helyét!! Én is mindíg lázadtam, minden munkahelyemen, senki nemvolt megelégedve a munkaidővel, a bérekkel, a körülményekkel..... mindenki ágált, decsak egymásközt susmorogtak hőzöngtek. De senki nem állt mellém amikor felszólaltam, ezért engem küldtek el, nemhogy mellém álltak volna, hanem még hátat is fordítottak mintha leprás lennék. Ezekután már énsem tudom érdemes e sztrájkolni! :-(((
22. Yulcsy (válaszként erre: 19. - Df2a740c00)
2008. dec. 13. 21:49

Ezt azért írtam mert lassan 4 éve dolgozom és azóta semmit nem változott a fizetésem.Tehát ennyi erővel én is sztrájkolhatnék, de nem teszem (egyéb okokból) és úgy gondolom, hogy ha nagyon nem bírnám elviselni a dolgokat, igenis találnék magamnak másik munkát, ami jobban kielégítene.

Sokan nem mernek változtatni.Sajnos ez is magyar szokás...(pl. elköltözni akár országon belül, hogy munkához jussanak)

21. Regus (válaszként erre: 20. - Tarkabarka65)
2008. dec. 12. 21:29
Ma a munkahelyeken általában nagy pszichés terhelés nehezedik mindenkire, zsarolhatók a munkanélküliséggel, ezért az emberek egymást marják, ahelyett, hogy összefogva kiharcolnák a normális munkakörülményeket és a korrekt béreket.
20. tarkabarka65 (válaszként erre: 18. - Regus)
2008. dec. 12. 20:47
Nem csak a fizetésért,a megbecsülésért a munkakörülményekért is.Asszonyok,lányok,édesanyák nézzünk szét a munkahelyünkön-tudom nem mindenki teheti meg hogy sztrájkojjon,ezért legyünk együtt érzők,mer azt tudjátok-e akinek 2-el kezdődik a személyi száma--mit ugrál---pláne a munkahelyén...idézet egykori főnökömtől
19. df2a740c00 (válaszként erre: 15. - Yulcsy)
2008. dec. 12. 20:34

El lehet menni másik munkahelyre..és ha nem tetszik, el lehet menni az országból is. na igen, de hová? és meddig menjünk? Élethosszig tartó vándorlássá, kereséssé teszik az életünket.


A konkrét szituációt nem ismerem, de tanuljunk meg mi, magyarok is kiállni magunkért. Én a versenyszférában dolgozom, tehát körberöhögnék a fejem, ha előállnék azzal, hogy én ma sztrájkolok..ennek ellenére nem gondolom azt, hogy nekem azért van "kevés", mert a vasutasok teszik zsebre, vagy bárki, aki a sztrájkjával kis morzsákkal jobb fizetést harcol ki. sajnos a dolgok ennél sokkal mélyebben gyökereznek.

18. Regus
2008. dec. 12. 20:31
Megértelek tartkabarka, és úgy gondolom, hogy nagyobb szolidaritásra volna szükség a különböző munkaterületeken dolgozók között. Hiszen éppen azért lehet kizsigerelni a dolgozókat mindenhol, mert nincs összetartás.
17. tarkabarka65 (válaszként erre: 14. - Regus)
2008. dec. 12. 20:19
másokat erősíteni,és azért a sztrájk már egy végső eszköz ezt ne felejtsük el.De ennek is mint oly sok dolognak ebben az országban,csak a rossz oldalát látják sokan.Én jól érzem magam a munkahelyemen,szeretem amit csinálok.Ezért nem akarok másik munkahelyet. fogok sztrájkolni,hogy ne a vízfej menadzsment kapjon a semmiért milliós fizetéseket,lökjenek már nekünk is akik nap mint nap szembenézünk az utasokkal.Néha szégyenlem magam amikor magyarázkodnom kell és csak egyet tudok velük érteni
2008. dec. 12. 20:10

Felháborító, hogy van pofájuk sztrájkolni a közalkalmazottaknak. Mit képzelnek? Hogy még több bőr le lehet húzni a tisztességes adófizetőkről azért, hogy szétosztogassák közöttük? A MÁV-osoknak még volna pofájuk több pénzt bezsebelni a mocsokért, a késésekért, a büdösért és a bunkóskodásukért? Vagy talán az önkormányzatokban, minisztériumokban, APEH-ben, vagy a hivatalokban pöffeszkedő nyanyáknak járna több pénz azoknak az adójából, akiket ők zsigerelnek ki?

A felét ki kellene rúgni és akkor meghunyászkodnának.

15. Yulcsy
2008. dec. 12. 20:05

Nem értek egyet a sztrájkkal. Más sem kap fizetésemelést, megbecsülést.Ha nem tetszik ez a helyzet, el lehet menni másik munkahelyre.Nem köteles senki évekig egy olyan munkahelyen dolgozni ahol nem érzi jól magát, kizsigerelik és alul fizetik.

Most mondhatjátok, hogy na ez is könnyen beszél, de ez a véleményem.Lehet sztrájkolni, csak végig kell gondolni, hogy mi lesz utána.Többet fogok ezáltal keresni, vagy ugyanennyit fogok kapni, csak még csúnyán is fognak rám nézni...

14. Regus (válaszként erre: 13. - Tarkabarka65)
2008. dec. 12. 19:59

Úgy tűnik, hogy jelenleg inkább a vasút visszafejlesztése folyik. Több évig utazgattam, és regényt lehetne írni a MÁV-os kalandjaimból!

:-) De térjünk vissza az eredeti témára: te szeretnél most bátorságot meríteni, vagy esetleg másokat erősíteni?

13. tarkabarka65 (válaszként erre: 12. - Regus)
2008. dec. 12. 19:56
városunkban sok általános iskolás még nem ült vonaton.sajnos a vasút fejlesztése még nagyon gyerekcipőben jár,és ha így haladunk egyre többen vélasztanak más közlekedési eszközt.
12. Regus
2008. dec. 12. 19:46
Már utaztam vonaton sztrájk idején, az "elégséges szolgáltatással".... Nagy kaland volt! Ha jogos a sztrájk, nem foglak utálni, ígérem! Már csak azért sem, mert már nem járok vonattal.... :-))
11. tarkabarka65 (válaszként erre: 10. - Ce91523917)
2008. dec. 12. 19:38
a 8o-as években mondták-a gdanski hajágyár ha nem dolgozott 1omillió zloty volt a veszteség,ha dolgozott 2o.Lassan az én cégem is ilyen lesz.
10. ce91523917 (válaszként erre: 8. - Tarkabarka65)
2008. dec. 12. 19:31

Én külömben az ilyen fajta sztrájkban azt nem értettem soha, ha nem dolgozik az ember, nincs bevétel. Ha nincs bevétel nincs pénz, fizetést sem fog kapni a sztárjkoló nemhogy emelést.

Persze mindenkeéppen bátorság kell hozzá. Én értelmetlennek tartom, azt is, amit én akarok csinálni, hogy itthon leteszem a lantot, mert tudom, hogy utána 2x annyi munkám lesz, de aztért akarom ezt csinálni, hogy észrevegyék amit hónapok óta magyarázok, és amit évek óta csinálok.

Remélem nem voltam totál ködös:)

2008. dec. 12. 19:27
Én is sztrájkaba akrok lépni, de itthon. Nálunk miért nincs "A Mamit akarom "című műsor mit a Spektrumon?!
2008. dec. 12. 19:27
most utálni fogtok,mert a munkabeszüntetésmiatt pont közületek nem fog tudni utazni´*közlekedési vállalatnál dolgozok-persze már azt is mondták>nem bátor,hanem őrült vagyok,majd jól kisztrájkolom magaam alól a munkahelyet
2008. dec. 12. 19:19
Sziasztok!Attól is függ milyen területen és miért akar sztrájkolni.Igaz nagy bátorság,elszántság kell hozzá.Aki vagy akik megtszik hajrá!!!
2008. dec. 12. 19:16
A kérdésed az volt, hogy kell-e hozzá bátorság. Hát, persze, hogy kell. Gyáva nyuszik nem szoktak sztrájkolni, csak elfutni...
2008. dec. 12. 19:15
Hát.... ha csak " vélt" az igazság, akkor igen is kell bátorság. Ha határozottan tudom, hogy igazam van, akkor kiállok érte. De miért kellene sztrájkolni? Nem egészen értem.
4. tarkabarka65 (válaszként erre: 2. - Borbelya)
2008. dec. 12. 19:13
szeretném tudni a véleményeteket,mert hamarosan azt fogom tenni és már előre tudom,hogy a munkatársaim 7o-8o%nem fog sztrájkolni.És sokan azt mondják>nem merünk.
2008. dec. 12. 19:11
Hol gondolod a munkabeszüntetést: otthon, vagy a munkahelyen?
2008. dec. 12. 19:00

Alapvetően igen, de nem csak a nőknek.

Miért kérdezed?

2008. dec. 12. 18:34
Sziasztok,szerintetek bátorság kell egy nőnek,hogy merjen sztrájkolni és kiállni a vélt igazáért?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook