Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szabad-e hajat daueroltatni a terhesség alatt? fórum

Szabad-e hajat daueroltatni a terhesség alatt? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. jún. 19. 11:07
Köszönöm az infót és a gratulációt :)
42. vica66 (válaszként erre: 39. - Pimpinkin)
2013. jún. 19. 10:36

Anno, amikor terhes lettem, és mentem a fordászomhoz daueroltatni, egyszerűen azt mondta: kár beléd... :-)

Állítólag nem marad meg rendesen a hajban.

Elképzelhető, hogy ez csak egy tévhit, de csinos frizurát talán enélkül is csináltathatsz.

Gratula a babához!

2013. jún. 19. 10:30
Arra gondoltam hogy nem marad meg vagy valami bekerül a véráramba mint a festésnél és nem egészséges a gyereknek meg ilyenek, nem vagyok túl féltős csak nem voltam még terhes, az alapokat hogy mit nem lehet az tudom cigi pia stb de ezeket ne sajna.
2013. jún. 19. 10:26
Miért ne lehetne?
2013. jún. 19. 10:24

Sziasztok!


Tudnátok segíteni hogy lehet e hajat daueroltatni terhesen (4 hetes), tegnap elfelejtettem a dokit megkérdezni :)


Köszönöm

2011. júl. 26. 17:54
Meddig marad meg dauer a terhesség alatt?
2010. aug. 20. 17:55
Van már ún. gyümölcsalapú dauer is, ami nem ammónia tartalmú...
36. bisike
2008. okt. 30. 19:49
nem tenném a helyedben
2007. nov. 8. 00:30
szabad,de kihagynám...
2007. okt. 22. 14:06
Szerintem szabad.
2007. júl. 15. 08:50
Igen.
32. szulim
2007. júl. 15. 08:43
Szerintem lehet,még festeni is a hajat
2007. máj. 1. 22:01
Miért ne?
30. sello5
2007. máj. 1. 11:09
lehet de nemigazán lessz tartos
2007. ápr. 20. 19:52
terhesség alatt lehet, de nem érdemes
28. janita
2007. ápr. 20. 16:30
Nem szabad, sőt még festetni sem.
2007. ápr. 19. 21:12
Mit?
26. figarina (válaszként erre: 25. - Badonyimariaeva)
2007. febr. 14. 11:36

Sajnos nincs igazad!Az a termékcsalád amivel én dolgozom,nem okoz semmilyen problémát!!független minőségvizsgáló intézeti vizsgálat is tanúsítja ezt!

Ez a hülye dolog onnan ered,h pár éve angliában festés közben meghalt vki.A boncolás nem mutatta ki az összefüggést!!!!És azóta még szigorúbbak az előírások a festékek minőségével kapcsolatban!Tehát felesleges ezen parázni,mert nincs alapja!!!!

2007. febr. 14. 10:30

A dauer, a hajfestés káros a babának!!!!!

Nem csak a terhes,de mindannyiónkra veszélyes!!

Több cikket is olvastam már róla,higgyetek nekem!!

Ne aggodjatok,én is festetem a hajam,de nem vagyok kismama.

24. figarina (válaszként erre: 23. - Szandrácska)
2007. febr. 13. 18:44

Hangsúlyozom:nem káros a magzatra sem a dauer sem a festés!!!

Szerintem pont fordítva lenne logikus,mint ahogy írtad mert a terhesség elején sokkal károsabb lehet a babára nézve minden,mert a szervek akkor alakulnak ki...

2007. febr. 12. 15:51
Én nem daueroltatnám meg festetném a hajamat ha terhes lennék főleg nem a vége felé,az elején még lehet hogy megtenném azt színeztetném de mást nem!Egyébként ezt mindenki maga dönti el,de a fodrász ezt elmondja ha érdekel valakit mint egy ismerösömnek is megtette.
22. ilda
2007. febr. 6. 11:21

Ehhez annyit, hogy az első és második gyereknél nem festettem és dajeroltattam ,a hajam mert,hogy "káros " lehet.

Hozzáteszem e nélkül tragikus ahogy a hajam kinéz,

és nem éreztem magam jól a bőrömben tudjátok kövér vagyok csúnya vagyok STB..)))))


A harmadik terhességem alatt hetente jártam fodrászhoz és persze volt festés ,dauer minden .

És szuperul éreztem magam , mindenki dícsért, hogy milyen jól nézek ki ,pedig nagyon sokat híztam.:)))

És mind a három gyermekem teljesen egészséges !!!!

2007. febr. 4. 23:24
Már miért ne lenne szabad??
2006. okt. 21. 18:55

Lehet,hogy sokaknak ez rossz hír,de a dauer most újra divat....cak új technikával és igen nagyon kímélő anyagokkal!!

Úgyhogy kedves kismamák,ne aggódjatok,nem okoz magzati károsodást!!

2006. okt. 21. 18:06

Szerintem a dauer soha nem megy ki a divatból; legfeljebb a régi nagyanyáink korában volt kis apró fadarabkás csavarok cserélődtek már fel.

Pl. szög egyenes hajból amiből semmi formát/fazont nem lehet kihozni, a dauer segitsége némely nőnek nagy segítség.

Szerintem a zsíros, ápolatlan haj nem volt soha divat; mégis mennyi nő szaladgál ilyen fejszerkezettel > dehát ők igy érzik jól magukat.

Ha most vicces lennék, megkérdezném: ezeknek a nőknek esetleg túlsúlyos lesz a babájuk?, az is beszívódik a babába?

18. zse pi
2006. okt. 21. 11:37

Ehhez a témához csak annyit szeretnék írni, hogy a dauer kiment a divatból...

De mindenkinek a szíve joga a dauerhoz.

2006. okt. 21. 11:29

Köszi figarina a hozzászólásodat! amivel elsősorban nem engem kellett megnyugtatni hanem a sok valóban túl aggodó kismamát.

Előző hsz-om igy zártam: 40 táján vagyok, 20 éve rendszeresen (3-4 havonta) dauer/festés, közben 2 gyermeket szültem aki egészségesek és főiskolára járnak.

(Megjegyzem: tegnap este még egy hülyeséget hallottam. Spar-ban állok sorba a pénztárnál, 2 kismama beszélget mögöttem, hogy a terhesség alatt a kozmetikus se ajánlott, mert a kenceficék is felszívódnak és ... bla-bla. Kijövünk a boltból, erre látom, hogy az "okos" pocakos lazán rágyújt.)

16. figarina (válaszként erre: 15. - Magdala)
2006. okt. 20. 22:58

Kedves Magdala!

a dauerviz -ha helyesen használjuk-nem igazán érinti a fejbőrt,a hajszálról pedig nem szívódik fela szervzetedbe!1'szál a környezetedben elszívott cigi sokkal károsabb!!!

azthiszem sokan már kissé túlreagálják a dolgokat babavárás alatt...és az orvosok sem haladnak akorral eme témakörben!

Azt tudni kell,h az allergia genetikailag kódolva van a babákban,nem attól alakul ki,h pl dauerolták a hajad terhsség alatt!Ne aggódj,és nyugodtan csináltasd meg,ha úgy érzed jól magad!!!

Üdv:figarina

2006. okt. 15. 21:18

Segitsetek fodrászok!

Tehát ha terhesség alatt bedaueroltatom a hajam, esetlegese a babámnak is lehet valami problémája, mert mint irjátok: felszívodik a baba szervezetébe. De ahoz, hogy a baba szervezetébe fel szívodjon, először úgyebár az én szervezetembe kell, hogy felszívodjon.

Na már most! Ha az a dauervíz ennyire káros a szervezetre, akkor az mikorra fejti ki káros hatásait?

Van olyan nő, aki szinte egész életébe göndöríti/bodorítja a haját és egészséges.

Legalábbis eddig én is ezt gondoltam magamról!

40 táján vagyok, 20 éve rendszeresen (3-4 havonta) dauer/festés, közben 2 gyermeket szültem aki egészségesek és főiskolára járnak.

14. 7130b15964 (válaszként erre: 13. - Norahhh)
2006. okt. 11. 22:17
Szerintem, ha valakit annyira izgat a haja és miért ne, akkor a fodrászával megbeszélve, valami jó kis, könnyen kezelhető frizurát választ, amit lehet variálni. Ez még nem jelenti azt, hogy ne mehetne fodrászhoz, akár hetente, ha szeret oda járni (viszont akkor kérdezze meg a fodrászát, hogy mikor nem fest és dauerol, mert azt a vegyszerfelhőt sem jó órákon át beszívni).
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook