Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti mit csináltok a kinőtt vagy már felesleges baba holmikkal? fórum

Ti mit csináltok a kinőtt vagy már felesleges baba holmikkal? (beszélgetős fórum)


1 2
31. Kata75
2010. jan. 5. 10:58
A jobbakat/kedvenceket elrakom a hugomnak, a többit elajándékozom.
2009. jún. 17. 17:10
elajándékozom
2009. jún. 14. 09:13
elajándékozom.
28. 6c5f346e46 (válaszként erre: 25. - Jkiacz)
2009. jún. 14. 08:59
húúúú,ez nagyon kedves tőled...biztossan örülni fog neki...:))))...sajna kevés az ilyen önzetlen ember...
2009. jún. 11. 18:46
Elajándékozom vagy beviszem a Családsegitő szakszolgálathoz.
2009. jún. 11. 18:46
Odaajándékozom olyannak, aki szívesen veszi
25. jkiacz
2009. márc. 2. 21:45

Egy kedves Barátnőm áprilisban fog szülni! Mivel csak saját bevételére számíthat ezért nagyon nehéz neki megvenni a babának mindenféle kelléket.Ezért én arra gondoltam hogy segítek neki és gyűjtök pár baba holmit,illetve még egy két dolgot.

Kisfia fog születni!

Tudom hogy nem zárkózik el a használt holmiktól.

Ha valakinek van elrakva kisfiúnak való ruha vagy bármi más és nincs szüksége rá illetve odadná akkor nagyon szívesen elmennék érte budapest bármely kerületébe.Meglepetést akarok neki szerezni amelynek nagyon örülne.

Így a válláról nagyon sok teher lekerűlne.

Előre is köszönöm.

2008. dec. 16. 09:54
odaadom Kicaséknak :) kell a 4 babónak ..
2008. dec. 16. 09:48

Én mindent elcsomagolok, és elrakom, a pincében, padláson még van hely, kell a kistesónak majd...

Amit meg kapok, ha örökbe, megtartom, elrakom, ha kölcsönbe, beleírom a bilétába a monogramot, és visszaadom. Ha olyan, amit nem adnék a gyerekre, akkor meg a helyi turiba elviszem. Más még örül neki.:)

2008. dec. 12. 19:44
Én mivel tudtam hogy nem akarunk csak egy gyereket, minden tavasszal, és összel, kimentem a babaruha bőrzére, és ami már nem lellett eladtam. Most hogymár nagyobb a gyerek elis koptatja nem lehet eladni, csak kidobni, így nemtudom vissza forgatni új dologba. :-(
21. 6c5f346e46 (válaszként erre: 15. - Jutka77)
2008. dec. 12. 19:27

hát még ráérünk...tesóméknak már jeleztem finoman,a barátnőmet is megkérdeztem,mindenki utána néz mi van még meg....az a baj,ha a baba kinövi a holmikat,akkor ha van az ismeretségben pici,akkor mindenki kölcsön adogatja a dolgokat,mindegy,hogy ő is kölcsön kapta,mondván,neked mostanában ugysem fog kelleni...ha mégis,akkor meg menj utána...

volt bébi taxink is,már az ötödik gyereknél van,mindenkinél egy kicsit le amortizálodott,mert,hogy használták és akkor kopik..én meg vegyek ujjat..

2008. dec. 12. 19:20
Nekem már felnött gyermekeim vannak de annak idején mindig odaajándékoztam annak akinek épp szüksége volt rá vagy a családban vagy a rokonságban.
19. 6c5f346e46 (válaszként erre: 5. - Borbelya)
2008. dec. 12. 19:18
még nem néztem körül,de jó ötlet...egyébként bizom benne,hogy ha azoknak akiknek én is segitettem anno,a fülükbe jut a gólyahir,akkor nem lesznek restek maguktól hozni a dolgokat,mint ahogy azt tettem anno én is...
18. 6c5f346e46 (válaszként erre: 4. - Ildiko0914)
2008. dec. 12. 19:16
annak idején nem volt lehetőségem elrakni a dolgokat hely hiányában,meg örültem,hogy segithettem azzal,hogy oda adogatom a dolgokat,mondván,hogy nekem ugy sem kellenek már...hát nem igy lett....
2008. dec. 12. 12:59
tedd fel a tesz-veszre.
2008. dec. 12. 12:51
Én ami olyan, hogy el lehet adni, felteszem a teszveszre, ami meg már csúnyább oda adom olyannak aki még annak is örül! A családban nincsenek kisgyerekek, így nem tudom senkinek adni, több gyerekem meg nem lesz, hogy tartogassam!
2008. dec. 12. 12:37
Mindent külön gyűjtöttem össze, aszerint kitől kaptam. Most már szépen adogatom vissza őket. Amiket mi vettünk azt szépen elcsomagoltam, bár adtam belőle kölcsön, de azt szépen vissza is fogom kérni. Te nem próbáltad visszakérni azokat a holmikat?
14. vviki2
2008. dec. 12. 12:35

Én nem tartok meg semmit. 2,5 hónapos a harmadik babánk, több már nem lesz.

A nagylányra mindent kaptunk-kölcsön. Így vissza is adtam mindent. A kisfiamnál már mi vettünk meg mindent, elsősorban másodkézből... Most a pici lánynál kaptam sokmindent a barátnőmtől, csupa csajszis cuccokat, mert nekünk ugye, fiúsak vannak. De azért turiztam is neki sok-sok csodaszép babaholmit! Ha kinövi, felteszek mindent a teszveszre, vagy eladom a babaexpón. A kölcsönkapottat persze visszajuttatom, a fiús dolgokat meg eltettem, szintén a barátnőméknek...hátha összejön nekik a kisfiú jövőre...:-))


A sógornőm rakosgatja a 16 évvel ezelőtti babaholmikat...ez számomra nagy butaság! Ma már nem adná rá a gyerekére (ha most születne), akkor meg minek rakosgatja? Azt mondja neki sem adott senki, ő sem adja oda senkinek! Én a használtabb holmikat, vagy régieket inkább odaadom a szeretetszolgálatnak, nem őrizgetem 10-20-30 évig csak hogy nézegessem évi 1x.....ez olyan surmóság... Van aki a régi holminak is nagyon örül, mert nincs pénze újat, de még használtat sem venni!

13. c0c88e77c0 (válaszként erre: 9. - Ee50b7c391)
2008. dec. 12. 12:28
nekünk is vannak olyan ruhadarabok,melyeket senkinek oda nem adnék,annyira jó emlék :) főként az első pirinyó kis holmik,sapik,manó naci ... :):) egyébként én sem adtam hugin kívűl senkinek,mert így családban marad :) és nem is adják tovább ők sem senkinek,ezt megbeszéltük:)
2008. dec. 12. 12:27
Egy részét elteszem a következőnek, ami "silányabb", odaadom aki rászorul, de örül annak is.
2008. dec. 12. 12:27
A nagylányom ruháit, dolgait annak idején félre raktam és szükség esetén kölcsön adtam barátok, rokonok babáinak. Szépen mindent vissza is kaptunk és most a kisfiam születésekor már nagyon sok mindenünk megvolt./kiságy babakocsi, babakád stb./ Ezenkívül mi is nagyon sok cuccot kaptunk használatra, de ha már nem lesz szükségünk rá, vissza adjuk őket.
2008. dec. 12. 12:26
mindent elraktam és a hugimnak amikor megszületett a kicsilánya mindent megkaptak tőlünk :) mi mindent újonnan vettünk meg,mert nem volt a családban akinek pici babájuk,kisgyermekük lett volna,és ezért szinte minden újszerű állapotú maradt :)
2008. dec. 12. 12:24
elteszem és jó lesz a következő gyermekemnek, illetve ha esetleg nem lesz következő, emlék :-) de semmi képpen nem adom el vagy ilyesmi, hizs minden egyes darabhoz emlékek sztorik fűződnek.
2008. dec. 12. 12:20
Én is elteszek mindent amit mi vettünk,természetesen a kölcsön adott cuccokat folyamatosan adom vissza amire már nincs szükségünk(légzésfigyelő,stb).
2008. dec. 12. 12:17
Én is mindent gyűjtök a padláson, majd jó lesz az még a kistesónak. :)
2008. dec. 12. 12:11

Szia!Hát először is le kellett volna szögezned, hogy CSAK KÖLCSÖN!!!!Ha odaadtad örökbe, biztos nem kapod vissza.

Ha nem akarsz mindent megvenni teljes áron, és megelégszel a használt holmikkal is, akkor ajánlom figyelmedbe a Teszveszt vagy a vaterát. Mindkettő nagyon jó, és olyat is kifoghatsz, ami szinte nem is volt használva. És a bolti ár töredéke alatt megkaphatod.

5. borbelya (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2008. dec. 12. 12:11
A teszveszen vagy a vaterán nem próbáltad?
4. ildiko0914 (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2008. dec. 12. 12:11

Szia!

Ebbe a csapdába már egyszer beleestem,hasonló módon én is elajándékoztam mindent nagy kedvesen, azért, hogy majd ha kellett újra beszerezzem,most meg dobozolok mindent és írány a padlás-majd egyszer még jó lesz és nem kell megvenni-szokták mondani-nem kér enni, jó helyen van:)

3. borbelya (válaszként erre: 2. - Lexike)
2008. dec. 12. 12:11
Detto.
2008. dec. 12. 12:10
Én egyenlőre eltettem mindent amit már nem használunk ( járóka, bölcső , mózeskosár....) még nem döntöttem el lesz- e kis testvér. Ha nem jó lesz az öcsém babájának, majd egyszer.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook