Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik életre-halálra fórum

Lombik életre-halálra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Lombik életre-halálra

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
128808. Emmaa1 (válaszként erre: 128806. - Ani1020)
2023. jún. 10. 21:36

Szia!


Én úgy tudom,hogy aki egyenesen lombikozik(IVF) annak nem kell petevezeték átjárhatóság,mert petefészekből veszik ki egyenesen petesejteket.

Nekem ezt mondta az orvos.

128807. Panna07 (válaszként erre: 128806. - Ani1020)
2023. jún. 10. 21:09

Igen, a rosszabb spermium értékek miatt lehet az, hogy a sok petesejt ellenére kevés embrió jut el a 5. napig, mert a 4. napon kezd el dolgozni az embrióban az apai genetika. Mindenképp csináltassátok meg a Dns fragmentációs tesztet, mert lehet, hogy anélkül feleslegesen bombáznak téged a hormonokkal. Ha van egy fragmentációs érték, akkor az alapján tudnák alkalmazni legalább a fertile chipet vagy a MACS-ot.

Neked nem is volt még sem méhtükrözés, sem átjárhatósági vizsgálat?

Elhiszem, hogy magad alatt vagy, de ügyes vagy, hogy próbálsz utána járni a dolgoknak, ez mind hozzá fog segíteni egyszer a várva várt babához. Én is ezt csináltam, magam mentem a vizsgálatok, módszerek után.

128806. Ani1020 (válaszként erre: 128805. - Panna07)
2023. jún. 10. 20:42

Szia!

Tapolcára járunk, IVF van, andrológus döntése nyomán. Általában 2-2,5 ml amit le tud adni a Férj, 7-14m/ml, 26% a mozgás, 4% a morfológia. ROS teszt volt, arra azt mondták, hogy az jó.


Nem iszik, nem dohányzik, sportol, sok salátát, zöldséget eszünk, szed vitamint.... Van pajzsmirigybetegsége, arra szedi a gyógyszert.


Nálam semmit nem mondtak. Most vélhetően az injekcióktól lett megint egy polipom, megyek a saját orvosomhoz, mert nem Tapolcán élünk. Szeretnék egy méhtükrözést, petevezeték átjárhatósági vizsgálatot is csináltatni.


Ezektől függetlenül alig jut el pár embrió az 5. napig, és semmi megtapadás, beágyazódás nálam. Most éppen világvége hangulatban vagyok! :-(

128805. Panna07 (válaszként erre: 128804. - Ani1020)
2023. jún. 10. 20:09
Szia! A 4% minőség alatt a morfológiát érted? Szerintem meredek kijelenteni ez alapján, hogy irány a spermadonor. Egyrészt ezek az értékek még nem minden, fontos lenne tudni a spermiumok Dns fragmentacióját, kellene egy ilyen vizsgálat. Másrészt a 4% morfológia még nem annyira rossz, bár jó penne tudni, hogy mennyi az össz spermium szám egy mérés során, mert az se mindegy, hogy 5 milliónak a 4%-a jó, vagy 50 milliónak. Férjemnek 2,5-3 % volt a morfológia, a mennyiség változó volt, volt 40 millió, volt 120 is. A Dns fragmentáció jó volt, és elég volt az ICSI, született egy kislányunk. Ha esetleg rossz lenne nálatok a Dns fragmentáció, akkor még mindig van remény, mert van a MACS eljárás, amivel ki tudják válogatni a jó egészséges spermiumokat. ICSI-nélkül tulajdonképpen lutri, mert külalak alapján válogat a biológus. Hova jártok? MACS eljárás csak Tapolcán van az országban. Amit tehettek addigis, az a mediterrán étrend párodnak, dohányzás abbahagyása ha esetleg dohányzik, és rendszeres mozgás, snassz de tényleg fontos.
128804. Ani1020
2023. jún. 10. 16:00

Sziasztok!

Kedden kellett visszamenni az Intézetbe. Napi 2 Cyclogest ellenére kedden kora reggel már barnázás indult. Az eddigi tapasztalataim (2 lombik, 1 FET) alapján ez nem jelentett jót. Eddig kétszer volt ilyen már. Így amikor indultunk én már tudtam az eredményt. Férj persze reménykedik, amíg a teszt ki nem mutatja, hogy negatív.

Miután ott megvolt a teszt és az UH is a doki megkérdezte, hogy gondolkodtunk-e a donor spermiumon. Szerinte egyértelműen Férj spermiumjaival van gond.

Ha alaposan belegondolok akkor a 3 lombik+1 FET eredménye a következő: 35 petesejt, amiből 34 jó, 21 termékenyül meg, 5 napra 5 maradt. Fagyasztott úgy lett, hogy akkor 3 naposakat kaptam vissza, és a maradék 6-ból 2 maradt. A beültetésre belőlük csak 1 maradt meg.

Férjnél alacsony a spermium szám, rossz a mozgás, és a minőség 4 %. Azt olvastuk, hogy 3 % alatt nagyon gáz, a 4 % se sok. Férj persze ismét el szeretne menni andrológushoz, hogy mondják ezt ki neki. Ettől lehet megnyugodna.

Ebben van valakinek tapasztalata? Esetleg valami tanács?

128803. Ani1020
2023. jún. 7. 20:31

Sziasztok!

Köszönöm szépen a korábbi kedves szavakat, drukkolást!!!!

A tegnapi teszt sajnos ismét negatív lett. Szóval ez a lombik itt ért véget. Később, ha nem bánjátok hosszabban is leírom, de még össze kell szednem magam ehhez.

128802. Ani1020
2023. jún. 1. 17:51

Kalappal Neked!!!!! :-) Köszönöm szépen! :-)


Én most ET+5. napon vagyok. Ma bementem a munkahelyre, hogy kicsit lefoglaljam az agyam, mert itthon az ember be tud csavarodni.

Ma éreztem először azt, hogy kezd a pozitivitásom elfogyni. Folyamatosan kényszerítem önmagamat, hogy ennek rendben kell lennie, mert a beültetésnél most minden sikerült, jó volt a méhnyálkahártya vastagsága is (12 mm).

Jelenleg nincs itthon teszt, eddig kibírtam, hogy nem vettem. Kedden reggel kell visszamenni az Intézetbe ott csinálnak tesztet, UH-t....

A melleim picit szerintem megdagadtak, le akarnak szakadni a helyükről, fájnak, és szurkál folyamatosan a méhem is. Az előző 3 beültetésnél ilyen tüntetek nem voltak, pedig akkor is a Cyclogest kúpot kellett használni reggel és este.

128801. kitti686
2023. máj. 31. 21:33
A várakozás borzasztó. Ha érzel vmit az a fyanús mert basszus ez most jó, nem jó, vagy csak a progi? Ha nincs akkor meg az őrjít meg. Én most biztos voltam benne, hogy nem sikerült, csak a mellem fájt, gondoltam az is a progitól van. Mentem vérvételre, reggel azért csináltam egy tesztet, érzékeny, alig látható csík... na mondom tuti kémiai lesz, lesz a HcGm vagy 15... annyira stresszeltem hazafele, majdnem elájultam, nem akartam rossz hírt látni. Erre 160 volt. El se hittem. Azóta se egyszerű, korábban mindig elkezdtem pecsételni, félve megyek wcre, de ma 5+5 naposan 14000 HCG. Nem kpnnyu es neha remenytelen de tarts ki. És NE tesztelj korán majd 😄
128800. Ani1020 (válaszként erre: 128799. - Ágio8405)
2023. máj. 29. 15:29
Remélem én is. :-)
128799. Ágio8405 (válaszként erre: 128798. - Ani1020)
2023. máj. 29. 15:24
Az a progeszteron pótlás miatt van. Simán pms tünet.
128798. Ani1020
2023. máj. 29. 15:07

Köszönöm szépen! Én is drukkolok mindenkinek!

Igazából ez a várakozás az őrjítő. Egy érzelmi hullámvasút, fejben kell rendbe lenni, ami nem könnyű. Gondolom másnak sem.

A sok ivástól (3-4 liter/nap) lassan uszonyokat növesztek úgy érzem. :-)

Ráadásul péntek óta szurkál a hasam, fáj a mellem. Olyan, mintha meg akarna jönni a menstruáció, holott szombaton volt beültetés.

128797. Panna07 (válaszként erre: 128795. - Ani1020)
2023. máj. 29. 13:33
Remélem sikerrel jártok!
128796. Ágio8405 (válaszként erre: 128795. - Ani1020)
2023. máj. 29. 12:37
Drukkolok. Sok sírkert. Kitartás.
128795. Ani1020
2023. máj. 29. 09:43

Sziasztok!

Megpróbálom összefoglalni az elmúlt időszakot, ha nem bánjátok.

Évek óta küzdünk babáért a férjjel. 2020. nyarán elment andrológushoz (előtte Covid lezárás), hogy ő is megvizsgáltassa magát. Nálam addig a nőgyógyász mindent rendben talált. Férjnél ekkor kiderült, hogy visszérprobléma van, amit műteni kell. Persze megint Covid, így a műtét 2021 nyarán történt meg. Andrológus szerint lehet próbálkozni, reménykedni, aztán majd kiderül mi lesz. Persze ilyenkor jönnek a barátnők, ismerősök, akik hasonlóval küzdenek. Beszélgetés, eszmecsere, tanácsadás egymásnak…. Javaslatra felkeressük az egyik Intézetet, hátha ott egy átfogó kivizsgálással előrébb jutunk a célhoz. Ott vérvétel nekem, mintaadás a férjnek, majd konzultáció az andrológussal, nőgyógyásszal. Az eredmény egyértelmű. Férjnél kevés a spermium szám, a mennyiség, rossz a mozgás, szóval csak a lombik.

Első lombik 2022 márciusban kezdődik. 13 petesejtet szívnak le, ebből 12 jó, 7 termékenyül meg. 5. napra kettő marad, őket kapom vissza. Beültetés előtt fehérjekúra és sok folyadék. Beültetés nehéz, alig megy fel a katéter. Rémes élmény. Igyekszem tartani, de a méhnyálkahártya nem túl vastag. A 2 héttel későbbi kontroll előtt indul a vérzés a kúp ellenére is.

Második lombik 2022 augusztusban indul, hogy rápihenjünk, nyár szabit lehet ehhez igazítani. 16 petesejt, amiből mind jó. 9 termékenyül meg. 3. napra 8 marad, abból 2-t kapok vissza. Az 5. napra 2 marad, őket fagyasztják. Nyálkahártya jobb, fehérje, folyadék ezerrel. Beültetés megint nehéz, ez egy tragédia. Azonban ők sem maradnak sajnos velünk.

Harmadik alkalom FET 2022 december. Nincs injekció, csak spray. A beültetés napjára a kettőből csak 1 Picike marad, rá azt mondják, hogy tökéletes. Beültetés közben a doki közli, hogy itt van egy méhszájpolip. A beültetés még rémesebb, mint az eddigi kettő. A Picike megint nem marad velünk sajnos. Poliptól még pánikolok is.

Ezt követően műtét a helyi kórházban, ahol kiveszik a polipot és történik egy kaparás is. Az orvos szerint ez használni fog. Műtéttől nem szoktam rosszul lenni, de most pocsékul vagyok. Biztos az altatás miatt. (A leszívásoknál semmi gond nem volt az altatásból.)

Közben próbálkozunk alternatív dolgokkal, egyéb termékekkel….

Harmadik lombik 2023 május. Múlt hétfőn nyertek 6 petesejtet, amiből 5 termékenyült meg (Rekord! az arány). 5. napra, szombaton 2-t kaptam vissza, 5. és 4. naposak a Picik. 1 még küzd, hátha lehet fagyasztani. Leszívás után a kúra ugyanaz: fehérje és ivás, plusz a kúp. Most flottul megy minden, simán bemegy a katéter, 12 mm a méhnyálkahártya. Persze a doki megint talál a méhszájpolipot. Azt mondja, ez nem befolyásol semmit, mivel kívül van.

Jelenleg ET+2 napnál tartok. A tegnapi telefon, hogy a Picike nem maradt meg elkeserített. Aztán kiborulás, hogy mi van, ha ez se sikerül. Férj persze nyugtat, aggódik…. Most kezdek megnyugodni, hogy hátha csak az injekcióktól borultam ki. Jövő kedden mehetünk tesztre, addig az ember tiszta ideg!

Jó hosszú lett, bocsánat!

128794. Alexa98 (válaszként erre: 128793. - Ani1020)
2023. máj. 29. 00:45
Szia. Természetesen 🙂
128793. Ani1020
2023. máj. 28. 19:46

Sziasztok!

Be lehet csatlakozni a beszélgetésbe?

128792. Alexa98 (válaszként erre: 128791. - Kitti686)
2023. máj. 26. 22:52
Ma reggel is csináltunk, de sajnos az is negatív volt. Et+9-en vagyok. 😞
128791. kitti686 (válaszként erre: 128790. - Alexa98)
2023. máj. 26. 22:02
Azóta van vmi? Nekem ET+10en a 10es borzaszto halvány volt pedig 160 volt a HCG. Szoval lehet az meg pozitiv.
128790. Alexa98
2023. máj. 24. 09:25
Hát csajok…Fet+7. nap, 10-es teszt negatív. Utolsó fagyasztott blaszto embriónk. Úgy néz ki, a mi lombik utunk itt ért véget. Nagyon szépen köszönök minden tanácsot, és tapasztaltot. Sok sikert mindenkinek, aki még küzd a babáért 🙏🥰
128789. Alexa98 (válaszként erre: 128788. - Ágio8405)
2023. máj. 23. 11:14
Szerintem holnap reggel már tesztelhetnék. Az előző lombiknál 7. nap reggel, már halvány pozitív volt a teszt. Ma vagyok a 6. napon. De akkor tényleg érzékeny volt a hasam alja. Most sajnos semmi. Még csak kicsi görcsök se. 😔
128788. Ágio8405 (válaszként erre: 128787. - Alexa98)
2023. máj. 23. 11:06
Persze. Semmi tünet nem törvényszerű. Tesztelhetsz is már? Vagy nem akarsz?
128787. Alexa98
2023. máj. 23. 10:49
Sziasztok. Egy kis bíztatásért jöttem. Fet után vagyok 6 nappal. 5 napos blasztot kaptam vissza, épített ciklusban. Semmi tünetet nem érzékelek, ami megnyugtatna, hogy sikerülhetett. Teljes a csend. Talán tegnap volt, egy kis megjön érzésem, de még a puffadás is jön-megy. Februárban volt egy 110-es hcg-s Et-m. Sajnos, nem maradt meg. Akkor érzékeny volt a hasam alja, de most sajnos, semmi ilyen. Fet-em ez az első. Nagyon el vagyok keseredve. Szerintetek ettől függetlenül sikerülhetett? Köszönöm
128786. Panna07 (válaszként erre: 128784. - NR_)
2023. máj. 19. 13:35
Szia! Elhiszem, hogy rossz volt ezzel szembesülni, de egyrészt nincsenek kőbe vésve ezek a hormon értékek, hónapról hónapra változhatnak, mármint az FSH, de az AMH értéken is lehet segíteni. A prolaktint gyógyszerrel könnyen le lehet vinni. Ismerek olyat, akinek saját sejtes lombikja sikerült, hasonló korban volt mi te te, és neki is 0,8 körül volt az AMH-ja. Vitaminokkal, étrendkiegészítőkkel lehet javítani az értékeken, ha érdekel, szívesen megírom. Én a pécsi intézetbe jártam, de sokat olvastam a budapesti intézetekről máshol (nem szabad kiírni, hogy pontosan hol, mert múltkor is kiírtam, és a moderátor törölte, mert ütközik a hoxa szabályaival más csoport reklámozása). Szóval a Forgách intézetet meg a Sote2-t dicsérik, ott elérhetőek fejlettebb technikák, és dicsérik az orvosokat, a kommunikációt. A Sote2-n mindenki kap saját koordinátort, aki végig segíti a folyamaton, ez szerintem nagyon jó dolog.
128785. kitti686
2023. máj. 19. 09:17
Én többször olvastam, hogy rosszabb eredménnyel is sikerült lombikkal a baba, szóval jó esélyeid vannak szerintem, a stimulacióval biztos összehoznak pár szép petét.
128784. NR_
2023. máj. 18. 19:10

Sziasztok, kezdő vagyok a témában,szóval bocsi ha bénaságikat írok.

33 éves vagyok.

2.5 éve próbálkozunk. Semmi. Sosem voltam terhes.

Voltam kivizsgálásokon

565 prolaktin,16 és 19 Fsh, 0.9 amh ezáltal korai petefészek kimerulést diagnisztizáltak. Pete érésem azt mondták van, de olyan mintha üres zsákaim lennének :( Most már van időpontom a BMC-be de tiszta ideg vagyok hogy esélyem nincs még a lombikkal sem :( ilyen fiatalon nagyon nagyon rosszak az értékeim :/


Nektek ilyen értékekkel sikerült valami ? Vagy BMC-vel kapcsolatban van tapasztalatotok?

Köszönöm elöre is

128783. Szofi84
2023. máj. 3. 09:18

Sziasztok!


Szoktam olvasgatni ezt az oldalt, leírom én is a történetem.

38 éves vagyok,van egy 12 éves fiam a volt házasságomból.

A mostani párommal 4 éve vagyunk együtt. Azóta túl vagyok 2 missed abon és egy spontán vetélésen. Elkezdtünk hát mi is lombikozni. Kassára jártunk, mert 2 éve mikor Debrecent hívtam, sok nap után végre nem foglaltat jelzett és végre fel is vették a telefont,de elég bunkó volt a hölgy és akkor ezt a Debrecent el is hessegettem.

Tavaly szeptemberben mentünk előszőr Kassára.(Nagyon hamar kaptam időpontot oda.) Mivel volt 2013-ban is egy missed ab-om,így azt mondta az orvos,hogy menjek hematológiára és genetikait is csináltassunk.Közbe kiderült, hogy terhes vagyok,de ugye sokáig nem tartott az öröm mert a 7-8. héten megállt a kicsi szíve.:( 2020-ban is ez történt.

Ezután folytattuk tovább a lombikot,minden eredményem-ünk jó lett.A PAI 1 génem,lett egyedül homozygotás.El is mentem egy hematológushoz,azt mondta,hogy ez nem annyira nagy baj,de mivel sok vetélésem volt felírta a clexanet.

6 petesejtet szívtak le,abból 5 megtermékenyült.1 elment az első napokban.Március 6.án volt a beültetésem.És aznap lefagyasztottak még 1-et,a másik kettőt mondták hogy még 1 napig hagyják osztódni.Sajnos mindkettő megállt.

Hát az első beültetés sem sikerült mert ott is megállt valószínű.Nagyon kévés volt a Hcg szintem,még az 1et sem érte el.

Április 27.én volt a 2. fagyasztott beültetésem.Mire felfújódott meg minden,mondták hogy jobb is az eredménye mint mikor lefagyasztották.Megörültem,hátha ez sikerül.Most vagyok a 11. napban,megvettem ezt a Viola extra korai terhességi tesztet ami már az 5 IU/I is kimutatja.Hát ez is egy csíkos lett,úgyhogy eléggé szomorú vagyok.Pénteken is megcsinálom a 2.at de nem fűzök hozzá nagy reményt.

Van itt valaki aki Debrecenben lombikozik?Be lehet menni oda,és úgy kérni időpontot vagy csak telefonon keresztül,mert ugye a C tervem ez,és márciusban hívtam őket kivételesen fel is vették és még a csaj is rendes volt azt mondta Április 18.án veszik fel az új regisztráltakat,3 napig hívtam őket nyílván állandóan foglalt volt...persze ha sikeres lett volna a lombik lemondtam volna,még mielőtt valaki megkérdezné,hogy minek hívtam őket.:)

Bocs,hogy ilyen hosszúra sikerült ez az iromány,de muszáj volt ezt kiírnom magamból.

128782. kitti686
2023. ápr. 28. 14:46
Közben én ma voltam UHn, 12 db tüszőt látott az orvos a legkisebb 6mm, a legnagyobb 14. Ez a 8. ciklusnap.
128781. kitti686 (válaszként erre: 128777. - Majmocska1)
2023. ápr. 26. 15:42
Van azóta vmi? Elindulhatott csak megállt? :(
128780. kitti686 (válaszként erre: 128779. - Adelaidee)
2023. ápr. 26. 15:42
Sajnálom. :( és akkor most mi lesz? Indulsz neki a következőnek? Mitől ilyen nehéz a stimulálás?
128779. Adelaidee (válaszként erre: 128778. - Adelaidee)
2023. ápr. 21. 17:47
Fordítva a két tüszőben nem volt petesejt...
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook