Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik életre-halálra fórum

Lombik életre-halálra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Lombik életre-halálra

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
128838. gaboka78 (válaszként erre: 128837. - Ani1020)
2023. jún. 29. 20:20
Köszönöm szépen! 😊🙏
128837. Ani1020 (válaszként erre: 128836. - Gaboka78)
2023. jún. 29. 20:11
Drukkolok nagyon!!!! :-)
128836. gaboka78
2023. jún. 29. 19:54
Sziasztok! FET+8. napon vagyok. Holnap megyek FET+9. napon vérvételt csináltatni. Kell aggódjak, hogy semmit nem érzek? Volt olyan aki nem érzett semmit és mégis baba lett? 5 napos embriót kaptam vissza. Biztatást kérnék! 🙏🙏🙏
128835. Ani1020 (válaszként erre: 128834. - Panna07)
2023. jún. 28. 13:20

Az ügyfélkapuján annyit írtak, hogy lásd csatolt melléklet, de ott nincs semmi. Pont ezért lenne jó tudni. A ROS tesztje közepes: 1,223.

Azt nem tudom mennyire befolyásolja, hogy kétszer mondták az értékére, hogy nincs mozgó spermium. Ha javasolják inkább csináltatunk új vizsgálatot. Holnap megpróbálja elérni Tapolcát, hogy ki tudja-e kérni.

Köszönöm szépen a tippeket!

128834. Panna07 (válaszként erre: 128833. - Ani1020)
2023. jún. 28. 11:55
Persze, a lényeg a baba, és jó, hogy van lehetőség bárkinek spermadonorra, ha az kell, de mielőtt erre mennétek, jó lenne tudnotok, hogy mennyi is volt az eredmény. Férjednek van ügyfélkapuja? Mert akkor hozzá tud férni a leleteihez. Vagy kérjétek ki Tapolcán a leletet. Egy ilyen fontos adatot tudnotok kell, annyi nem elég, amit az orvos mond.
128833. Ani1020 (válaszként erre: 128832. - Panna07)
2023. jún. 28. 10:30

Tapolcán volt neki DNS fragmentálás, de az eredményét nem tudjuk. Ezért szeretnénk utánanézni a dolgoknak. Azt nem tudom ott a dokinak van-e erről papírja. 3 hete annyit mondott, hogy megnézte a Férj értékeit és ezért javasolja a donorspermiumot. Ettől sem zárkózunk el, mert szerintünk az is közös gyermek lenne.

Most egy konzultáció lesz Istenhegyen, mert arra adtak időpontot, utána haladunk tovább. Én most úgy gondolom, hogy a műtét után lehet majd csak indulni. Akkor már a tükrözés eredménye is meglesz.

Bármi ötletet, tanácsot szívesen fogadok, nézzük a külföldi dolgokat is már. Az a lényeg, hogy legyen egy Picikénk.

128832. Panna07 (válaszként erre: 128831. - Ani1020)
2023. jún. 28. 10:10
Szia! Az jó, hogy mentek majd az Istenhegyibe. Lesz Dns fragmentációs vizsgálata is a férjednek? Mert a mozgékonyság értéke és a morfológia simán jó a lombikra, de az előbbit jó lenne tudni, főleg hogy írod, hogy milyen sok petesejtet tudnak tőled nyerni, ami tök jó, csak ennek ki kell deríteni az okát, hogy miért marad kevés embrió az 5. napra, és az egyik fő ok a Dns fragmentáltság szokott lenni.
128831. Ani1020 (válaszként erre: 128828. - Kathrinne)
2023. jún. 27. 21:42

Sziasztok!

Kb. 2 hónap múlva lesz méhtürközés, a dokim adott időpontot. Januárban volt egy polipműtét kaparással együtt, ami vélhetően az injekcióktól alakult ki. Most megint van egy kb. 3 mm-es polip. Miómát, egyéb dolgot nem mondott, nem említett senki. Citológia most jött meg: negatív, P2. (Nekem mindig P2.) Július közepén megyünk Istenhegyre, kértünk időpontot konzultációra.

Nálunk Férj rossz értékei miatt van lombik. 1-2 ml van alkalmanként, abban 7-14 millió/ml spermium, 24-26%-os mozgás, 4% morfológia, 66-70% vitalitás. Jelenlegi volt a 3. lombikunk, 4 beültetés (volt egy FET). Tőlem eddig 35 petesejtet nyertek a 3 stimuláció alatt, ezekből 34 volt jó (13/12, 16, 6). Megtermékenyülés 7, 9, 5. Ezekből 5. napos 2, 2 (másodiknál ők lettek fagyasztva, majd 1 maradt meg, akkor 3. naposat kaptam vissza), 1.

Lehet bennem van a hiba, de mindig azzal volt bajom, hogy a 3-5. napra alig marad. A többi lánynak, akikkel együtt voltam maradt 5-6 embrió fagyasztani, nálunk meg semmi. Most mondta a doki Tapolcán, hogy gondolkodjunk el a spermadonoron, mert szerinte Férj rossz értékei miatt nem tapad meg. Méhnyálkahártya általában 10-12 mm a beültetés napján.

A 2. lombiknál mikor Férj leadta a mintát hívták, hogy adjon újat, mert nincs mozgó. Aztán mégis találtak mozgót valamelyik mintában. Most pedig márciusban mondták, hogy nincs mozgó, ami vélhetően az egy hónappal előtte elkapott influenzának volt köszönhető, mert 39,8 volt a láza. Március, áprilisban, így többször nézték az értékeit. Akkor végül annyit mondtak, hogy a lombikhoz elég, ami van. Én 37 éves vagyok.

Az elmúlt 4-5 napban volt egy hullámvölgyem. Szerintem a 3 héttel ezelőtti sikertelenség most kezd kijönni rajtam. Járok talpmasszázsra folyamatosan, voltam már kineziológusnál is. Most tervezek valamikor elmenni megint.

Bármit szívesen veszek, Férj már nézi is a külföldi lehetőségeket. :-) Köszönjük szépen!

128830. Panna07 (válaszként erre: 128829. - Kathrinne)
2023. jún. 27. 12:08

Szia! Bocsánat, hogy beleszólok. Abban egyetértek, hogy itthon többnyire futószalag van, nyomatják a beültetéseket, és vagy bejön, vagy nem, ami nagyon nem jó, mert rendes kivizsgálás kellene a lombikok előtt, hogy ne kelljen sokszor stimulálni a nőket. Viszont egy csomó vizsgálatot el tud intézni az ember magánlaborokban, magánrendelésen, és azt be lehet nyújtani a meddőségi intézetbe. Sokat olvastam itt a hoxán a külföldi, főleg cseh lombik intézetekről, ott se írnak elő speciális vizsgálatokat a lombik előtt. Ezekre a helyekre azért szoktak menni többnyire, amit itthon nem lehet megkapni, petesejtdonorért, donorembrióért (ezt lehet itthon, csak nagyon kevés van belőle), embrió tesztelésért beültetés előtt, vagy komoly spermagond esetén MACS eljárásért (ez van itt is, de csak Tapolcán).


Az endometriózis kapcsán valóban nem mindenkinél indokolt a műtét első körben, viszont ez a betegség ronthatja a petesejtek minőségét. Q10 szedéssel lehet segíteni ezen, te esetleg szedsz?

128829. Kathrinne (válaszként erre: 128827. - Ani1020)
2023. jún. 27. 10:27
Ja az kimaradt hogy endometriózisom van állítólag és 4 miómám mióta hormonkezeléseket kapok.Semmi panaszom nincs ezek miatt szóval műtét kizárt.Vagyis ha majd kinn megnéznek és azt mondják kell műtét akkor nyilván megyek de az itteni orvosom szerint felesleges hozzányúlni mert aztán szétszóródik mégjobban az endo és sokkal rosszabb lehet és aztán panaszokat is okozhat mint fájdalom és vérzészavarok.Miómákra meg azt mondta nem olyan helyen vannak ami gondot okozhat sem teherbeeséshez sem baba kihordásához.Úgyhogy igen a hormonok nem olyan egészséges dolgok.Polipot műteni szokták de az is függ pár tényezőtől.Ne add fel!Sok sikert nektek!
128828. Kathrinne (válaszként erre: 128804. - Ani1020)
2023. jún. 27. 10:17

Kedves Ani!

Ha elfogadsz egy szívbéli jó tanácsot akkor ha van rá pénzetek külföldre és ne pocsékoljátok itt a drága időtöket mert itt csak lenyomják a protokollt és mehetsz.Aztán vagy bejön vagy nem tehát kb tipp mix.Mi 5 lombikot végigcsináltunk itt és 1 missed ab-ot tudunk felmutatni mást se.Bánom az éveket amiket elpazaroltunk itt.Idén valamikor ha minden igaz mi külföldre megyünk lombikozni csak meg kell szervezni és persze átgondolni hogy hova és mikor.Nem alaposak itt sajnos és nem derül ki miért nem sikerül főleg mióta állami kézbe került egyre eredménytelenebbek.Nekem is nemrég derült ki hogy ismét nem sikerült szóval nagyon megértem milyen vacak érzés.5 naposokat kaptam vissza nem egyszer és még sem sikerül.1 vetélés sikerült más se.

128827. Ani1020 (válaszként erre: 128820. - Panna07)
2023. jún. 19. 18:50

Sziasztok!

Voltam ma a saját nőgyógyászomnál. Rendes volt, megvizsgált, megnézte a polipot is, ami picike, pár milliméter. Vélhetően a hormonstimulációtól alakul ki nálam. Abban maradtunk, hogy csütörtökön keressem a kórházban és akkor néz időpontot a műtétre, valamint csinál egy méhtükrözést is. Ez lehet, hogy nyár vége, de az sem baj. A Férjjel is beszélt, igyekezett megnyugtatni, hogy a spermiumdonortól ne féljen.

Emellett július közepére bejelentkeztünk Istenhegyre is. Valamikor nézetek vérképet is inzulinra, aztán meglátjuk a továbbiakat.

Feladni nem fogjuk. Bennem minden nappal erősödik, hogy ennek sikerülni fog.

Nem igazán hiszek az álmokban, de az utóbbi időben többször álmodtam, hogy valaki azt mondja nekem terhes vagyok. Legutóbb pedig egy újszülöttet tartottam álmomban a karomban kórházi körülmények között, mint, aki szülés után van.

128826. Sz* (válaszként erre: 128825. - Gabo40)
2023. jún. 18. 20:25

Akkor kezdik a stimulációt, megmondja mit és mennyit kell használni/szúrni.

Ha lesz vérvétel azt mondják.

128825. gabo40 (válaszként erre: 128824. - Panna07)
2023. jún. 14. 13:19
Köszönöm szépen. Nem mondtak azt se mire számítsak csak menjek soron kívüli. Ezért kérdeztem lesz e vérvétel.
128824. Panna07 (válaszként erre: 128821. - Gabo40)
2023. jún. 14. 08:32
A meddőségibe nem kell éhgyomorra menni.
128823. Bea0121
2023. jún. 14. 08:20
Sziasztok! Elkövettem azt a hibát, hogy idő előtt teszteltem(ET+7) full negatív, semmi tünet. A kisfiammal is ezen a napon teszteltem halvány pozitív, de akkor már volt tünet(cici feszülés). Lehet ennek még jó vége? Valaki, akinek tünetek nélkül sikerült? 5napos embrikét kaptam vissza.
128822. Emmaa1
2023. jún. 14. 07:43

Sziasztok!


Aki csináltatott az kinél és hol az ERA tesztet?

Köszönöm

128821. gabo40
2023. jún. 14. 03:44
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Tegnap voltam a Szent János kórházban a meddősegi centrumban. Azt hittem minden papírom oké de kell egy hasi ultrahang is nincs e epekövem. Szerencsére pár nap és az is meglesz. A doktor úr azt mondta hogy ha negatív a ciklus 1-3 napja között menjek és kezdődik a 10 napos kúra. Az epekő dolog miatt nem kérdeztem meg mit csinál majd lesz vérvétel tehát éhgyomorra menjek. Mire számítsak? Köszönöm a választ.
128820. Panna07 (válaszként erre: 128819. - Ani1020)
2023. jún. 11. 22:30
Nincs mit. Persze, majd írd meg, hogy mikre jutottatok. 😘
128819. Ani1020 (válaszként erre: 128818. - Panna07)
2023. jún. 11. 15:46

Legközelebb akkor visszaállok a Femibionra. Most azon gondolkodunk, hogy elmegyünk az Istenhegyibe, hogy ott konzultáljunk orvossal. Emellett megyek a nőgyógyászomhoz is 19-én, ott megbeszélem vele megint ezt a polip dolgot, és kitérek a méhtürközésre, átjárhatósági vizsgálatra is. Ha kell megcsináltatom ezeket magánúton.

Számunkra a lényeg, hogy legyen Babánk. Semmi másra nem vágyunk. Tudnak tőlem nyerni petesejteket, elvileg jókat, szóval csak összejön valahogy a terhesség is.


Nagyon szépen köszönök mindent! Közben majd beszámolnék róla, hogy mikor mi történt, ha nem gond?

128818. Panna07 (válaszként erre: 128817. - Ani1020)
2023. jún. 11. 14:24
Hát igen, alaposabban kellene hozzáállniuk. De még ne hozz döntést, mert ha esetleg rossz lesz a Dns fragmentacio, akkor szükség lehet a MACS-ra Tapolcán. A Trimeszter-ben csak folsav van, így vagy szedjél még mellé folátot, vagy Femibiont, mert abban folát is van. Átérzem, hogy most eleged van a kapszulák szedéséből, a második sikertelen beültetés után én sem szedtem egy hónapig semmit, jól esett hogy nem kellett minden nap arra gondolni, hogy mikor kell mit beszedni.
128817. Ani1020 (válaszként erre: 128816. - Panna07)
2023. jún. 11. 14:11

Nekem erre semmit nem mondtak. :-O Ezek után Tapolcára vissza se menjünk? Lassan ez fogalmazódik meg bennem. Babát szeretnénk, de úgy nehéz, ha az én dolgaimmal csak annyira foglalkoznak, hogy van jó petesejtem.

Eleinte Femibiont szedtem, aztán Trimeszter jód nélküli változatát. Terhesvitamin mellett csak C és D vitamint szedtem és halolajat. Endokrinológusnál voltam, a jód nélkülit ő javasolta. Most szerda óta semmit nem szedek, hogy teljesen tisztuljon ki a szervezetem, meg kicsit elegem is lett mindenből.

128816. Panna07 (válaszként erre: 128815. - Ani1020)
2023. jún. 11. 13:45
Az MTHFR heterozigóta mutáció miatt (nekem is ez van) Aspirin protectet szoktak adni (vény nélküli), stimuláció kezdetén kellett szednem, pár hétig, illetve folátot is kell szedni a mutáció miatt, mert a folsavat nem tudja a szervezet így feldolgozni.
128815. Ani1020 (válaszként erre: 128814. - Panna07)
2023. jún. 11. 13:28

Köszönöm szépen a segítséget! :-)


Néztek ilyen vérvételt a 2. sikertelen lombik után. Leiden, Protrombin negatív lett.

"Az MTHFR-gén vizsgált mutációja heterozygota formában a mai ismeretek szerint önmagában nem növeli a mélyvénás trombózis kialakulásának kockázatát, illetve a plazma homocisztein-szintjét. Magyarországon az átlagpopuláció mintegy 40%-a heterozygota az MTHFR-gén fenti mutációjára nézve"

Erre meg ezt írták.

Vércukrot nézetek, bár az mindig az alsó referencia érték határán mozog a normál vérvételeknél. Sosem volt magas. Már gyűjtöm a listát, hogy a Synlab-ba mit kérjek a héten.

128814. Panna07 (válaszként erre: 128813. - Ani1020)
2023. jún. 11. 12:57
Az ultrahangon azért nem látszik minden elváltozás, ezért is kell HyCoSy vagy méhtükrözés. Számomra az az érthetetlen, hogy ezek nélkül csinálnak Tapolcán beültetést. Az immunológia vérvétel nem teljesen azonos a trombozis hajlam vérvétellel, utóbbi genetikai vérvételt is takar, Leiden, Protrombin, MTHFR mutáció van benne, ezeket is nézték nálad? Amit még megnézhetsz, az a 3 pontos vércukor és inzulin, ha még nem volt.
128813. Ani1020
2023. jún. 11. 10:27

Addig nem állunk neki újabb lombiknak, míg ezek a vizsgálatok nincsenek meg. Emellett kigyűjtöttem pár egyéb vérvételt, azokat is szeretném megcsináltatni. Az embert agyom-vissza ultrahangozzák, és akkor sem derül ki semmi. Szinte érthetetlen számomra.

Tapolcán volt immunológiai vérvétel, elvileg nincs hajlam trombózisra...

Szerintetek mit lenne még érdemes csináltatnom, esetleg hol?

128812. Panna07 (válaszként erre: 128810. - Ani1020)
2023. jún. 11. 09:08
Azért ez fura, hogy se átjárhatósági, se tükrözés nem volt neked lombik előtt, Pécsen mindig csinálnak. Mindenképp járj utána! Sok sikert!
128811. Panna07 (válaszként erre: 128808. - Emmaa1)
2023. jún. 11. 09:06
Átjárhatósági vizsgálatból a HyCoSy azért jó, mert az megmondja, hogy van-e a méhben polip, mióma, sövény.
128810. Ani1020 (válaszként erre: 128808. - Emmaa1)
2023. jún. 10. 21:49

Én is erre gondoltam, de most már ezt és a méhtürközést is gondoltam meg kellene csináltatni, hogy teljesen rendben legyek. Mondjuk egyetlen UH-n sem mondták, hogy a méhen belül lenne polip, vagy mióma.... Sőt az Uh-n a méhszájpolip sem látszódott, csak a beültetéskor. Tavaly decemberben a FET-nél nagyon pánikoltam ettől, most már tudom mire számítsak. Az Intézetben a doki szerint ez nálam vélhetően az injekciók mellékhatása. Ez sem érdekel, csak jussunk el odáig, hogy legyen egy Babánk!


Köszönöm szépen Nektek a biztatást! :-)

128809. Ani1020 (válaszként erre: 128807. - Panna07)
2023. jún. 10. 21:45

Megnézték a hormonértékeket, azok rendben voltak. AMH tavaly 2,4, idén 1,4, bár nyilván csökkent azért. Férj 43, én 37 vagyok. 06.19-én megyek a saját nőgyógyászomhoz, és telebombázom kérdésekkel. Néztem már petevezeték, méh vizsgálatokat a neten. Meglátom mit mond a doki, aztán, ha kell elmegyek privátba.

Azt még senki nem mondta, hogy a petesejtekkel lenne baj. Jó volna kideríteni, mit tudok én még tenni, hogy végre megtapadjon, beágyazódjon a Picike. Ha ez végre megtörténik, akkor szemernyi kétségem sincs, hogy minden rendben lesz utána. Abban valahogy halál biztos vagyok!

Eddig a beültetés egy rémálom volt, mert 15-20 perc alatt sikerült csak a katétert bejuttatni a méhbe. Most ez pikk-pakk ment az újabb polip ellenére is. Szóval már ez is megy, most a pozitív tesztet és a terhességet kell megoldani.

Bármit megteszünk, csak legyen egy Babánk!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook