Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mi az ideális reggeli?És mi egy nem túl nagy adag kaja egy napra 1 fiatalnak? fórum

Mi az ideális reggeli?És mi egy nem túl nagy adag kaja egy napra 1 fiatalnak? (beszélgetős fórum)


13. browning (válaszként erre: 12. - Margareta51)
2009. szept. 21. 21:29
mondjuk lehet h a napi 3 erős kávé nem a legjobb...nem?:D
2009. szept. 21. 20:52

A nyaron voltak vendegeim fiatal fiuk akik sportoltak ,eszre vettem reggelire egy szelet kenyeret nutellaval es egy eros fekete kavet ittak,delben masodik fogast/porkolt krumplival/,sutemeny es egy eros feketekave,estere pl. hurka puliszkaval kecsuppal egy eros feketekave.Kenyeret,levest,salatakat,teat,tejet,felvagotat nem fogyasztottak.


Alig reggeliztek,mondjuk ebedeltek de vacsoraztak rendesen.

11. Binky
2009. ápr. 6. 00:47

Ha rendszeresen sportolsz, akkor ne tagadj meg magadtól semmilyen fajta fehérjét, csak a szénhidrátokkal vigyázz.

Viszont a napi szénhidrátadagodat reggel fogyaszd.

Célszerű valami semlegessel kezdeni pl. valamiféle gyümölcs, esetleg korpás keksz, müzliszelet, müzli joghurttal, gyümölcslé, tea.

Tízóraira lehet bármilyen szendvics, lehetőleg telejs kiőrlésű és/vagy magvas kenyérrel, zöldséggel, valami zsírszegény párizsival. Még ekkor is ehetsz valami édeset, esetleg egy almát, vagy bármilyen gyümölcsöt, amit megkívánsz.


Ideális reggeli szerintem nem nagyon létezik, hanem egy személyreszabott variáció:)) Pl. nekem hányingerem van reggel a tejtől, rosszul leszek a cukros dolgoktól, a túl sóssal is gondok vannak.

2009. márc. 3. 23:06

én nagyon nem szeretek reggel enni....viszont jó reggelt teljes kiőrlésűt, plusz egy almát igyekszem magamba nyomni.

elég ebédig.

2009. márc. 3. 22:51

én reggelire mindig kakaót iszom fél mézes-vajas kiflivel :)

tízórai: a kifli másik fele vajjal-sajttal.

időhiány miatt az ebédem is egy szendvics, ubival vagy joghurt és mellé valami főtt kaja (ez a ritkábbik eset..), vacsi: kakaó + jó reggelt.

és érzem, hogy kevés. de egyszerűen étvágytalan vagyok :S

2009. jan. 8. 18:41
azt szoktam...bár azt is max inkább délben...de rá kellene állnom az evésre,csak továbbra is pánikolok a kajától ha "egyedül" vagyok:s... am köszii:)
7. Alexa77 (válaszként erre: 6. - Browning)
2009. jan. 8. 07:42

Szia! Ismerős a helyzet, én is voltam így sokáig. Napközben nyomtam kaja nélkül, este meg kipakoltam a hűtőszekrényt... Nem lett bajom tőle, bírtam a sportot is, de azért tudom, nem volt valami egészséges.

Ha más nem esik jól, próbálj legalább gyümölcsöket enni napközben, meg igyál minél több folyadékot! Ha a súlyod rovására nem megy, végülis nem gáz, ha este eszel, én se híztam a rendszeres sport mellett soha. De hogy a gyomrod ne menjen tönkre, legalább a gyümölcs és a folyadék menjen napközben is!

2008. dec. 12. 16:15
Köszönöm az eddigi válaszokat,egy 14éves heti 3szor úszó,iskolás lánynak-tehát nekem kéne az étrend.Ma reggelire ettem egy kiflit egy fél paradicsommal,ebédre 4túrógombócot,uzsira egy bolti réteskét,meg 20-25db háztartási kekszet.vacsira még valami.Azért érdekelne,mertnem tudok rendesen enni.Egész nap semmi max 1-2alma du/este meg falásroham...szal nagyon nem egészséges a táplálkozásom!:S pussz
5. Alexa77 (válaszként erre: 4. - Sz.Csirke)
2008. dec. 11. 22:44
Szia, rég futottunk össze! Most viszont éhes lettem, a reggelidet olvasva... Szerencsére ilyenkor is nyugodtan ehetek, Réka olyan jól szopizik, hogy kevesebb kiló vagyok, mint eredetileg, pedig sose voltam kövér.:-)) Szóval most megyek és megtámadom a hűtőszekrényt!:-)
2008. dec. 11. 22:39

En ebredes utan rogton gabonapehellyel kezdek, vagy tejjel, vagy joghurttal, gyumolcsdarabokkal.

Kb. 2 oraval kesobb pedig 2 tojas valamilyen formaban, piritos, kremsajt, felvagott.

2008. dec. 11. 22:36

Több infóval könnyebb lenne. Fiúnak vagy lánynak, hány éves, mit csinál, tanul, dolgozik, sportol-e...

Azért egy napi kaját leírok, hátha segít.

Reggeli: 1 tányérka gabonapehely joghurttal, egy magvas zsemle vajjal, sajttal, egy kis sonkával, inni tej vagy tea ízlés szerint, ha kávézol, akkor egy csésze kávé.

Tízórai: néhány szem gyümölcs, ásványvíz

Ebéd: erőleves vagy zöldségleves vagy valami hasonló, ízlés szerint; másodiknak rántott sajt rizzsel, savanyúsággal; desszertnek kis szelet süti vagy egy adag puding, amit szeretsz, vagy egy kávé

Uzsonna: Néhány szem natúr keksz, gyümölcs, ásványvíz

Vacsora: pirítós kenyér vajjal, tea

Ez a kaja egy olyan fiatalnak felel meg, aki mérsékelten mozog. Ha aktívan sportol, akkor kevés. Ha van konkrét kérdésed, szívesen segítek, ha tudok. Némi rálátásom van, Testnevelési Egytemen végeztem.

2008. dec. 11. 22:32

Az én ideális reggelim:


1 dcl zsírszegény tej

2 evőkanál gyüm.műzli (kevés cukortartalmú)

búzakorpával és lenmaggal


néha teszek hozzá banánt vagy egy kis mézet


Jó sok rost van benne, így jó sokáig eltelít.

2008. dec. 11. 22:25
Mindenki csak azt mondja,hogy reggelizni kell.oké.ó,de mit?Mennyit?És a többi étkezés??Mit kell enni?segítsen valaki,légyszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook