FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó
 

Tudásbázis - 3 gyermek után milyen adókedvezmény jár?

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Egyéb babás témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

24. mmacus2010-07-24 06:46
Szia.
Lehettek majd önadózók és akkor tudjátok érvényesíteni utólag. Én is így szoktam, mert a TÁH sem adja meg rendesen, néha hónapokig lemarad. Mondjuk nekem nem sok, már csak az egy gyerekre eső része jár, de akkor is. Egy évre 48000, utólag visszaigénylem.
(válasz lilatündér 23. hozzászólására)

23. lilatündér2010-07-24 05:39
Sziasztok!

És mi a teendő, ha a férjem főnöke nem akarja megadni ezt a kedvezményt?? Szerintetek mi személyesen el tudjuk intézni? Hová, kihez kell fordulni?


22. Ivy752010-06-02 21:05
Köszönöm szépen a segítséget.Akkor ha jan18-ra vagyok kiírva,decemberre még kérhetem és utána akkor ha megszületik a baba?
(válasz Lili74 21. hozzászólására)

21. Lili742010-06-02 20:14
Megnéztem a törvényt is ( szja tv. 40§ 3-12 bek.) , de ha bizonytalan vagy, akkor menj fel az apeh honlapjára, bal oldalom letöltések menü/adatlapok meghat minták/adóelőleg nyilatkozatok 2010/ott csalkedv. nyil.

20. Lili742010-06-02 20:11
"magzat(ok) a várandósság orvosi igazolása
alapján a fogantatástól számított 91. nap hónapjától az élveszületés napját megelőző hónappal bezárólag vehető
figyelembe. Az orvosi igazolást a Nyilatkozathoz nem kell csatolni, de az igazolást az elévülési időn belül meg kell
őrizni."
Tehát jár, csak erre a részre figyelj "napját megelőző hónappal bezárólag vehető" igénybe!
(válasz Ivy75 19. hozzászólására)

19. Ivy752010-06-02 16:12
Sziasztok!

Még mindig jár az adókedvezmény 3 gyermek után?2011.jan.18-ra vagyok kiírva a 3.babámmal.Mikortól jár,mert a munkahelyemen azt mondták születéstől kezdve jár,viszont több fórumon is olvastam hogy a 91.naptól jár.Hogyan is van ez?

18. m-e-l-i2010-01-21 10:46
Ez a téma engem is érdekelne! Ugyan ebben a cipőben járunk mi is.
(válasz Mese28 17. hozzászólására)

17. Mese282010-01-21 09:31
Sziasztok!Van két kisfiam,és most várom a harmadik gyerkőcöt,de csak ez a picuri közös a párommal.Igénybe tudjuk venni 91 nap után az adókedvezményt úgy is hogy nem ö az első két gyerkőc vérszerinti édesapja?Egy háztartásban élünk egyébként.Ha valaki tud vmi okosságot írjon.

16. Remoni2009-04-06 13:44
Amennyiben járna neked, akkor önellenőrzéssel visszamenőleg 5 évre tudod érvényesíteni. Keress könyvelőt, aki segít.
(válasz Karcsi néni 14. hozzászólására)

15. Remoni2009-04-06 13:42
Csak 3 vagy több után jár. Egy vagy kettő után nem jár.
(válasz Ritkó 12. hozzászólására)

14. Karcsi néni2009-04-06 13:42
4 van és soha nem kaptam adókedvezményt utánuk


13. Remoni2009-04-06 13:42
Ha a 89.670,- a bruttó béred, akkor a nettódnak 69.625,- nek kell lennie. Szja-t 4.801,- Ft-ot kell, hogy vonjanak. Ha nem ennyit vonnak, akkor feltételezhetően nem kapsz adójóváírást. Kérd, mert jár. Az eddigi sem veszett el, majd az szja bevallásodban érvényesítheted. Ha tavaly is irreálisan keveset kaptál kézhez, figyelj oda, hogy az szja bevallásodban (május 20-ig kell beadni) érvényesítve legyen.
Amit leírtam, az abban az esetben érvényes, ha nincs máshonnan jövedelmed, csak a munkabéred, és az év minden hónapjában ennyi a fizetésed.
(válasz coline 9. hozzászólására)

12. Ritkó2009-02-16 14:05
Sziasztok!

Csak 3 gyermek után jár adókedvezmény?
Egy gyermek után nem jár?

11. coline2009-01-20 09:39
Köszönöm!:)
Sejtettem, hogy jár nekem is !:)

10. vadcicus2009-01-19 14:43
Jár a 12.000 Ft-os adókedvezmény. A munkahelyedtől kell kérni nyomtatványt, és oda kell vissza is küldeni, mert csak úgy tudják érvényesíteni. A párod munkáltatójának is ki kell tölteni, hogy ő nem veszi igénybe a kedvezményt.

9. coline2009-01-19 10:08
Nagyon sok adót fizetek 89.670Ft. a besorolási bérem És 40.000Ft a levonás, ebből 20.000Ft az adóelőlegem!
Nagyon nem értek ehhez!:(
Ebben az esetben mennyi járna megközelítőleg? Sejtem, hogy nagyon nehezet kérdeztem, de hátha van valaki tudja ezt!:)
(válasz vadcicus 6. hozzászólására)

8. meezy2009-01-19 09:05
nekem van egy lányom,a páromnak is van egy lánya,augusztusban jön a második babám,vagyis a közös gyerekünk,és utána jöhetne még egy,de a pénzért nem szülök,elég nekünk ez a három gyerek,a párom lánya nem él velünk,az anyukájával van...
(válasz vadcicus 6. hozzászólására)

7. vadcicus2009-01-19 08:49
A tankönyv ingyenes és a napközi is csak a felébe kerül. Az ingyenes tankönyv és a kedvezményes napközi az jár minden 3 vagy több gyereket nevelő családnak.

6. vadcicus2009-01-19 08:46
A 3 gyerek után járó kedvezményhezközös háztartásban kell élni mind a 3 gyerekkel. Ez havonta 12000,- Ft, amit a levonandó adóelőlegből vonnak le, tehát annyival kevesebb adót kell fizetned. Ez tényleg csak azoknak jó, akiknek több a jövedelmük mint a minimál bér.

5. meezy2009-01-19 08:43
lehet valami igaza,mert ahoz,hogy járjon az adó kedvezmény,ahoz én is ugy tudom,hogy meg kell legyen egy bizonyos összeg,hogy elérd azt az adó kategóriát,ahol már adó mentes lehetsz...
én is azt mondtam,hogy szülök még egy gyereket,elférne és szeretnénk is,plusz,még adó mentesek is lennénk,ingyen tanköny,a napközi....de a párom mondta,hogy azért ez nem igy működik,mert akkor mindenkinek min. 3 gyereke lenne...
remélem más is hozzá szól,mert engem is érdekelne
(válasz coline 4. hozzászólására)


4. coline2009-01-19 06:27
Sziasztok!
Szeretnék többet megtudni a családi adókedvezményről!
Eddig a gyerekek apja vette igénybe, de miután Én megyek a három közös gyerekkel így említettem neki, hogy én szeretném igénybe venni, mert szükségem lesz rá! És erre ő azt mondta, hogy én azt nem tudom kihasználni,mert kevés a fizetésem!
Hogyan működik ez?
Előre is köszönöm a segítséget!:)

3. meezy2008-12-11 10:00
köszi,mi is gondoltunk rá...csak arra volnék kiváncsi,hogy más megoldás van-e,de szerintem nincs...
(válasz koppanya 2. hozzászólására)

2. koppanya2008-12-11 09:54
ahogy te is írod, ahhoz, hogy járjon az adókedvezmény egy háztartásban kell élnie a 3 gyerkőcnek- esetleg közös felügyeletet kérhetne a párod akkor hozzátok is belehetne jelenteni...de akkor sem biztos, hogy élhettek a kedvezménnyel- ez csak egy ötlet

1. meezy2008-12-11 09:45
ki tud esetleg valamit erről?a páromnak van egy lánya,aki nem él velünk egy háztartásban,viszont van egy lányom nekem is,aki velünk él,és most lessz egy közös babucink...milyen úton módon vehetnénk igénybe a 3 gyermek után járó adókedvezményt,ez érdekelne,de szerintem ez csak akkor működne,ha a párom kislánya is velünk élne,ami lehetetlen,mert az anyukája mellett van a helye...mi a teendő???