Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan/hol kell beállítani a sz.gépen, hogy ne a startmenü kikapcsolás menüjével hanem a gép bekapcsoló gombjával tudjam kikapcs. a gépet? fórum

Hogyan/hol kell beállítani a sz.gépen, hogy ne a startmenü kikapcsolás menüjével hanem a gép bekapcsoló gombjával tudjam kikapcs. a gépet? (tudásbázis kérdés)


2011. jan. 27. 05:43

Sziasztok!

Nem tudom tudtok e nekem segíteni?

A gépem teljesen magától készenléti állapotba helyezi magát,de csak 1 pillanatra.Van amikor egymás után 10-15 ször is.Nagyon idegesítő nem tudom mi lehet az oka.Előre is köszönöm a segítséget!csik.t@citromail.hu

16. ballance (válaszként erre: 15. - Tuti-tui)
2009. jan. 21. 23:52

Tuti-tui jól beszél,de ezt meg lehet próbálni:

Asztal-jobb egér-új parancsikon.

Elem helyéhez:shutdown -s -t 00.

Tovább értelemszerűen,akár ikon képet is változtathatsz.

2008. dec. 10. 23:59
Nekem a billentyűzeten van olyan megoldás, hogy a számítógépet készenléti állapotba helyezi, vagy ki is kapcsolja szükség esetén. Nagyon óvatosan kell kezelni minden tanácsot, és "jótanácsot", mivel a számítógépnek és az operációs rendszernek sem tesz jót, a gép "sokkolása", az maradandó károsodást is okozhat! Nem értem, miért olyan nagy gond, a Start menüvel való kilépés, ami lezárja az éppen futó programokat és biztonságosan kiléptet? Üdv! :)
14. az álarcos (válaszként erre: 5. - Ee50b7c391)
2008. dec. 10. 22:33
Biztos létezik ilyen billentyűkombináció, mert nekem a billentyűzeten van egy külön kikapcsológomb. Az ugyanazt megteszi, mint a startmenüs leállítás.
13. 80ASIQ (válaszként erre: 5. - Ee50b7c391)
2008. dec. 10. 22:32

Jelenlegi tudásom ott tart, hogy az Alt+F4 Windowsban az éppen aktív ablakot csukja be. Ezen módon egymás után be lehet zárni a programokat. Közben amikor olyan a kedve, megkérdezi, hogy akarja-e menteni a menthetőt.

Amikor már csak az "Asztal" látszik akkor Alt+F4-re előjön "Kikapcsolás-Újraindítás-Mégse" ablak, ekkor egy "K" lenyomásával szabályosan leállítható a gép. Az alant leírt dolgokat még nem láttam, de el tudom képzelni, hogy már léteznek. Egyszeri gyorsbillentyű? Lehet, hogy van ilyen, esetleg programozható, nem tudom.

2008. dec. 10. 22:13
Minden számítógép(a régiek is) olyanok hogy ha hosszan nyomod addig amíg le nem áll, akkor leáll magától rendesen anélkül hogy szakszerűtlen leállításnak regisztrálná.
11. 5a7f699553 (válaszként erre: 10. - Gabikka)
2008. dec. 10. 21:29
????
2008. dec. 10. 21:27
?????????????????.!!!!!!!!!!!!!!!!...
2008. dec. 10. 21:06
fatraktor és szrobcsek: köszönöm !
8. 5a7f699553 (válaszként erre: 5. - Ee50b7c391)
2008. dec. 10. 21:05

A már említett dolgok alkalmasak erre. Ha nem, akkor a Windowsban ilyen beállítás hivatalosan nincs.


Maximum azt a start menüs leállításos gombot lehetne kirakni az asztalra ikonba...

2008. dec. 10. 21:04
Ööö, látom, ezt már előttem megírták...:)
2008. dec. 10. 21:03

A mostani gépeken ez a bekapcsoló gomb úgy van megcsinálva, hogy ha egyszer benyomod(legalább is az enyém ilyen), akkor ugyan úgy bezárja a programokat, és kikapcsol, mintha a startmenűben hajtanád végre a kikapcsolást.


Vagy pedig a billentyűzeten, ha van "Power" gomb, az szintén jó erre.

2008. dec. 10. 21:02

Húúú ezek szerint ez most olyan hülye kérdés volt...

Természetes tisztában avgyok vele,ha nyomoom mint állat akkor fogja magát és lelövi a vinyót.

De én nem erre a megoldásra gondoltam , hanem arra,hogy nem e lehet esetleg a gyorsbillentyűt ugy beállitani hogy az egyszeri megnyomás ugyan azt eredményezze mint a startmenüs kikapcsolás.


Azért enniyre hülye azért nem vagyok, de köszi :-)

2008. dec. 10. 21:02

Szia,


Az újabb gépeknél, ha egyszer, röviden megnyomod a bekapcsoló gombot, akkor szépen kijelentkezik a felhasználói felület, és kikapcsol a gép.

2008. dec. 10. 21:01
Szerintem ez olyan, mintha az ablakon keresztül akarnál kimenni a lakásból.
2008. dec. 10. 20:59
Kb.10-15 másodpercig nyomod folyamatosan a gép bekapcsoló gombját, és kikapcsolódik a géped!De ez egy cseppet sem használ a számítógépednek!
2008. dec. 10. 20:50
Hogyan/hol kell beállítani a szgépen, hogy ne a startmenü kikapcsolás menüjével hanem a gép bekapcsoló gombjával tudjam kikapcs. a gépet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook