Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Másfél éves csemetém még szopizik, mekkora "mennyiségű" szilárd ételt "kell" ennie? fórum

Másfél éves csemetém még szopizik, mekkora "mennyiségű" szilárd ételt "kell" ennie? (tudásbázis kérdés)


30. Dorka29 (válaszként erre: 12. - Kedveske)
2008. dec. 16. 16:12
Ez tök jó.:)
29. borbelya (válaszként erre: 27. - Szabotunde80)
2008. dec. 11. 13:36

Nézd ha ennyit segytettem, akkor engem is boldoggá tettél, mert segytehettem. Az én kisfiam 1 éves, de annyire szüksége van rá, hogy eszem ágában sincs megvonni ezt tőle. Amikor többet kelt, akkor nap közben én is aludtam vele együtt, hisz ezért vagyok most itthon.

Ügyi legyél, és jól csinálod hidd el.

Jaaa és még valami, te vagy vele egész nap, te tudod hogy mi kell neki igazából. Ezt tartsd szem előtt.

28. Kedveske (válaszként erre: 25. - Szabotunde80)
2008. dec. 11. 13:31

És hidd el, hogy nem is vagyunk kevesen, csak nem beszélünk róla, mert ez nekünk olyan természetes, hogy így csináljuk. A környezetemben is sokan vannak akik, addig szoptatnak, amíg a gyerkőc igényli. Van akinek 8 hónapos volt a babája, amikor úgy döntött a kicsi, hogy neki ennyi elég, és van aki még két éves kor után is szoptat, mert a gyereke igényli. Szerintem az a lényeg, hogy a lehetőségekhez képest a gyerek dönthessen ez ügyben.

Én azt mondom, hogy ez legyen mindenkinek a legnagyobb gondja ebben az életben, hogy sokáig szoptat.

27. szabotunde80 (válaszként erre: 24. - Borbelya)
2008. dec. 11. 13:20
Milyen "kevés" elég, hogy az ember mosolyogjon...
26. szabotunde80 (válaszként erre: 23. - Kedveske)
2008. dec. 11. 13:18

"A mi kettőnk magánügye" - ez nagyon tetszik és lehet, hogy alkalmazni is fogom :-)

nagyon jó olvasni ilyen sztorikat.

25. szabotunde80 (válaszként erre: 21. - Ildiko1981)
2008. dec. 11. 13:17

sziasztok!


Jajj, de jó hogy ennyien írtok! Annak meg külön örülök, hogy a fiamnál tíz hónappal idősebb lurkók is szopiznak. szuper!

24. borbelya (válaszként erre: 18. - Szabotunde80)
2008. dec. 10. 20:23
Deee örülök, komolyan!!!
23. Kedveske (válaszként erre: 14. - Szabotunde80)
2008. dec. 10. 19:51
Ne aggódj szerintem ezen mindannyiunk "áteseik". Az én fiam februárban lesz kettő, és esze ágában nincs abbahygni a szopizást. Nekem is már próbálták mondani, hogy tán nem kéne, és kezdtem bedölni nekik. Pár nap ordítás után rájöttem, hogy ez egy baromság. Neki jó, én bírom, akkor kinek mi köze hozzá? Hol van az meghatározva meddig kell szoptatni? Én az okosokat már nagyon udvariasa, ám erélyesen szerelem le: "Ez a mi kettőnk magánügye!!" (ha valaki meg tovább feszegeti a dolgot elküldöm az annyába, de erre még nem volt példa)
2008. dec. 10. 19:26
Nyugodtan etettheted mert szerintem egy olyan kicsit nem lehet túl etetni,ha nem kell neki ugysem eszi meg.
2008. dec. 10. 16:53
Sziaztok!Az én kislányom 27hónapos és még mindig szopizik persze már csak este.Én már régóta nem főzök neki külön megeszik mindent.
20. szabotunde80 (válaszként erre: 19. - Cirmesitompika)
2008. dec. 10. 16:05

Igen, mi is közöskoszton vagyunk egyébként, Bébikaját nem eszik meg, csak ha tényleg nagyon-nagyon muszály. Babakekszet azt eszik, de azért mert nagyon szereti.

Úgy gondolom én is, hogy majd Ő eldönti.

2008. dec. 10. 15:58
Timim 16 hós és magától hagyta abba. Persze már közöskoszton voltunk, így nem volt nagy törés.
18. szabotunde80 (válaszként erre: 16. - Borbelya)
2008. dec. 10. 15:57
Köszönöm. Olyan jó kedvem lett.
17. szabotunde80 (válaszként erre: 15. - Kandi)
2008. dec. 10. 15:55
ugye?? :-)
16. borbelya (válaszként erre: 14. - Szabotunde80)
2008. dec. 10. 15:54

Figyelj én olvastam arról hogy a hirtelen elválasztás milye káros lehet (sok esetben a dohányzás kialakulását okozza), szóval amíg neked nem terhes, és amig a gyermeked igényli nyugodt lelkiismerettel szoptasd, szerintem ez egy olyan biológia által kapott kincs amit érdemes kihasználni amíg csak lehet.


Ha megerősítésre vágysz, írj csak bártan, akár privit is!

15. kandi
2008. dec. 10. 15:48

Szerintem a gyereket nem kell elválasztani, elválasztja magát ha elérkezett az idő. Én sem erőltetem, ha neki szüksége van rá akkor szopizzon. Főleg ha van mit, nemigaz? :)

Ne foglalkozz másokkal!

14. szabotunde80 (válaszként erre: 11. - Borbelya)
2008. dec. 10. 15:42

Köszönöm!


Már néha úgy érzem, hogy egyedül vagyok a világ ellen :-) Pont ilyesfajta megerősítést vártam lényegében.


Ha jobban végiggondolom, nem is az elfogyasztott étel mennyisége miatt aggódtam, hanem a szopizások száma miatt. Tudom, hogy hülyeség, tudom, hogy semmi más nem olyan jó mint az anyatej, az édesanyával való szoros kapcsolat ebben a korban, de már néha lelkiismeretfurdalásig marcangoltam magam, hogy önző vagyok és biztosan el tudtam volna már választani, csak én szeretném annyira, hogy szopizzon.

Pedig tisztában vagyok az elválasztás és elválasztódás fogalmával.

Mindig azt válaszoltam a feltett kérdésre, meddig szoptatok: amíg tudok, amíg a gyermekem szeretné.


De nyilván esendő vagyok és belémbeszéltek már mindent.:-)

13. szabotunde80 (válaszként erre: 12. - Kedveske)
2008. dec. 10. 15:34
Ez szuper. Tényleg. :-)
2008. dec. 10. 15:27
A rádióban hallottam, egy gyerekorvos álláspontját kis gyerek táplálása témában, ami nekem nagyon tetszik: A szülő az étel minőségéért felel, azt a gyerek dönti el, hogy abból az ételből mennyit eszik. (természetesen egészséges gyermek táplálásáról volt szó)
11. borbelya (válaszként erre: 10. - Szabotunde80)
2008. dec. 10. 14:38

Nézd van egy násik fórum ahol erről már elmondtam a véleményemet, de most neked is szívesen elmondom!

NE FOGLALKOZZ MÁSOKKAL! Egy gyerek rendszerébe beleavatkozni szerintem nem szarancsés, ha még szopni akar akkor hadd szopjon, ennél jobbat nem tehetsz neki. Az immunrendszerét erősíted, és a kapcsolatotoknak sem fog ártani. Ha neked nem fárasztó és neki meg szüksége van rá, akkor szoptass.

Én is kaptam támadásokat, de -szülőktől- de nem érdekel, egyszerűen nem foglalkozom vele.

10. szabotunde80 (válaszként erre: 7. - Borbelya)
2008. dec. 10. 13:37

igen. pontosan így gondolom én is. Azonban az utóbbi időben egyre többen próbálnak "rámhatni"

hogy meddig szoptatod még? nehéz lesz elválasztani... stb.

talán ezért vannak kételyeim, hogy helyesen teszem-e hogy nem választom el. Tudom, hogy nekem fontos, de úgy érzem Neki is.

9. szabotunde80 (válaszként erre: 5. - Marcsi06)
2008. dec. 10. 13:34

Hú. Köszönöm. Elég pontos így.Örülök, hogy így leírtad. Valójában manókám töredékét fogyasztja mindezeknek. bár változó...

Nálunk a szopi ment nehézkesen, emiatt örülök neki nagyon, hogy még szopizik.

8. szabotunde80 (válaszként erre: 3. - Kandi)
2008. dec. 10. 13:26

LÉnyegében változó, hogy mennyit szopizik. Este biztos. Elalvás előtt.. Úgy alszik el. Éjjel kb. kétszer fél1 körül és hajnalban vmikor.

Reggel ha felébred akkor is kéri a cicit és napközben is körülbelül kétszer. Utána este szintén.

Természetesen ezeknek a szopizásoknak nem a táplálkozás az elsődleges "funkciója" ezt tudom én is, azonban nyilván jut tápanyag is a szervezetébe, mert pl. az esti és reggeli szopizásnál érzem, tudom, hogy "rengeteget" nyel

2008. dec. 10. 12:35
Én ezt sohasem mértem, annyit eszik amennyi jól esik naki. Néha még bele tudok "diktálni" pár kanállal ha énekelek neki, mert kicsit elterelődik a figyelme. De szerintem nála jobban senki nem tudja, hogy mennyi esik neki jól.
2008. dec. 10. 12:32
Bizony én is úgy gondolom hogy a szopás ilyen korban már csak nyugtató, "élvezeti cikk" :) Valahogy nem tudom elképzelni, hogy többet enne, ha mellette nem szopna.
2008. dec. 10. 12:29
Helló! Nekem pont ennyi idős a kisfiam. Ő már men szopizik az étrend a következő: reggelire tejpépet eszik (kb 2 dl pohár tele van) tízóraira 1 vagy 2 alma vagy mandarin vagy körte. ebédre főtt kaját egy fél tányér leves és valami második ammennyi jól esik. Uzyi kb 5kor fél szelet kenyérke felvágottal paradicsommal (vagy 2 doboz joghurt), vacsi fél 8kor szintén kenyérke vmivel. (pár hónapja elfogadta ilyenkor a főzeléket is most már ritkán) pancsi után 1.5dl tejecske. Lehet hogy nem segítettelek ezzel ki mert már nem szopizik de azt mondják a szopi ilyen korban már nem a táplálkozásról szól. Én a tejes táplálást eleinte a tejpéppel váltottam ki mert nem kellet neki sem az anyatej sem a tápszer (fura bogár a kisfiam) Most már szereti a tejecskét. Ezek vannak nálunk, de persze ahogy írtad máshogy táplálkoznak mindenhol a picurok.
2008. dec. 10. 12:28
Úgy gondolod keveset eszik?
2008. dec. 10. 12:24

Ez attól is függ hányszor szoptatod. Az én fiam már elmúlt másfél és még szintén szopik, de mellette rendesen eszik velünk is. Ő jó evő, sokat eszik. Viszont napközben csak az alvás előtt kap cicit, utána pedig lefekvés előtt, bár előfordul, hogy délután is kéri egyszer. Na és az éjszakák... hát hajnalban ha felébred szintén úgy alszik vissza.

Tehát ő azért eszik szépen az anyatej mellett, de csodálkozik is mindenki, hogy milyen sokat eszik :)

2008. dec. 10. 12:19

Hasonló korú gyermekek szüleitől kérnék segítséget, hogy megnyugodhassak, vagy változtassak a szokásainkon. Mennyit esznek és mikor és mit a csemeték?

Tudom, hogy nem lehet általánosságokban beszélni, azért mégis támpontként jól jönne, mivel szoptatós anyuka barátnőm nincsen és gondolom másképpen táplálkoznak a barátnőim picurjai.

2008. dec. 10. 11:39
Másfél éves csemetém még szopizik, mekkora "mennyiségű" szilárd ételt "kell" ennie?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook