Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Karácsonyi gondolatok.. fórum

Karácsonyi gondolatok.. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Karácsonyi gondolatok..

2008. dec. 16. 11:26

Nekem sem volt karácsonyozós a férjem.Náluk sem volt nagy karácsony.Aztán évről-évre ahogy készülődtem,díszítgettem,és megérezte a hangulatát,már az idén Ő gyújtja meg minden vacsoránál az adventi koszorú gyertyáit,és eggyütt találtuk ki a menüt is!

Ne adjátok fel!Szerintem a hangulat mindenkit magával ragad!Nem az ajándék a fontos,hanem,hogy együtt vagytok,és látjátok a gyerekek szemében a csillogást!

Éppen ezért szentestét kisajátítottam magunknak,csak mi négyen!Se nagyszülő,se rokonok!

2008. dec. 16. 06:43

No kleca akkor ugyanabba a cipőbe járunk...

Épp ezért nagyon nehéz ráhangolódnom a karácsonyra, mert a szüleimnél ez máshogy volt...

Nem az ajándék hiányzik, hanem, hogy együtt készülődjünk... No mindegy majdcsak lesz valahogy (eléggé magam alatt vagyok, mert körülöttem mindenki készülődik és én nem tudok elvonatkoztatni, mert már megjósolom, hogy a számítógép előtt fog ülni egész nap míg én készülődöm).

21. ec63a7fc29 (válaszként erre: 20. - Dolorex)
2008. dec. 16. 06:38
Pont ilyen férjem van, ezért nem kaptam még tőle sosem ajándékot!!!
2008. dec. 16. 05:46

Bocsi elragadtattam magam, a lényeg, hogy bár apósék, párom mondja, hogy nincs karácsony, csak a gyerekeknek (mert így ezzel se kell bajlódni), addig én meg arra akarom a gyerekeim ránevelni, hogy ne csak kapjanak, hanem igenis készítsenek és szeressenek adni!

A mai világban, véleményem szerint sokkal többet ér egy kézi készítésű bármi (mert amíg készíted arra a személyre gondolsz, akinek adod), szerintem ennél többet senki (felnőtt) nem kívánhat, de sajnos nekem ez se adatik meg, mert a párom smucig:((((

2008. dec. 16. 05:41

Sziasztok!

Nekem még picik a gyermekeim (2 éves és 9 hónapos).

A párom és családja nem szereti a karácsonyt, pont a nagy pénzköltés miatt, de nem is törődnek senkivel se.

Eddig az ajándékokkal én bajlódtam (saját kezűleg készítettem dekupázs dobozt, fürdősót stb), hogy örömöt okozzak, de természetesen a párom lehurrog, hogy minek, úgyse fog tetszeni az illetőnek stb.

Úgy elvette a karácsonytól a kedvem, hogy évtizedekig nem vágyom rá (legalábbis így érzem), ráadásul azt se bánnám ha dolgoznia kéne, mert legalább nem morogna mindenért.

18. ec63a7fc29 (válaszként erre: 15. - Manólányka)
2008. dec. 15. 00:02
Tetszik az ötleted a fával kapcsolatban.:))
17. belnea (válaszként erre: 15. - Manólányka)
2008. dec. 13. 10:24
Minden elismerésem az öcsédnek! Egy csupaszív fiú lehet!
16. caravell (válaszként erre: 15. - Manólányka)
2008. dec. 12. 08:45
Ez a maci dolog nagyonnagyon kedves, biztosan nagy örömet szerez vele! Fiútól pedig hatalmas teljesítmény: ők hajlamosabbak az ajándékok értékét pénzben (is) mérni.
2008. dec. 11. 20:14

Jajj, most annyira feldobott a téma hogy ezt még le kell írjam :)

Az első, hogy mivel a párommal soha nem vagyunk együtt szenteste nekünk az albérletben már mindig pár nappal hamarabb van karácsonyfánk :) Kis pici és általában a legcsúnyább amit megsajnálok mert hogy úgyse veszi meg senki....kicsi csökött csúnyácska de a miénk :) Imádom amikor a kis szobánknak fenyő illata van....

Másik kedvencem a sütés...amikor halkan szól valami karácsonyi zene és tipikus karácsonyi süti illat van az egész lakásban és még a hajam is tiszta liszt....


Utoljára pedig egy aranyos dolog a saját készítésű ajándékokkal kapcsolatban:

A 18 éves öcsikém, saját kezűleg varr plüssmackót a barátnőjének, még sálat is köt a maci nyakába...

A leányzó nagyon szereti a macikat és az én kedves tesóm úgy gondolta hogy venni egyet snassz.....így hát turkált egy szőrmekabátot potom pénzért, lefejtette, szabásmintát szedett a netről, és mackót varr.....fiú létére! Szerinte annyira kedves dolog :)

2008. dec. 11. 20:08

A cikked kapcsán eszembe juttott, hogy régen amikor kicsi voltam írtam levelet a Jézuskának...csak annyi volt benne,hogy "mivel a karácsony a szeretet ünnepe én csak sok sok szeretetet szeretnék" :D

Nekem még nincsenek gyerekeim,de biztos nem lehet kösszű minden vágynak kívánságnak megfelelni...én annak idején úgy tudtam meg hogy nincs Jézuska, hogy valami iszonyat nagyot kértem és a szüleim máshogy nem tudták megmagyarázni hogy miért nem kaphatom meg-hozzátartozik az igazsághoz hogy már elég nagy voltam, a kortársaim rég kinőttek a Jézuska storyból :D


Én leginkább nem kapni szeretek karácsonykor,hanem adni.....anyagilag sajnos idén azt se tehetem meg hogy mindenkinek veszek vmi apróságot, csak a családomnak és a páromnak, a párom családja saját készítésű dolgot kap majd ( bonbont-sájatot- fűszerolajakat és karácsonyi likőrket....szívem lelekem beleadom majd és így többet fog érni mint bármi.

Egyébként karácsony mániás vagyok, imádom a hangulatát, napok óta csak karácsonyi zenét hallgatok, szentestére még egy karácsonyfa alakú fülbevalót is vettem :D Imádom :)

13. belnea (válaszként erre: 12. - Macsusz77)
2008. dec. 11. 18:18

Hát igen, a hatalmas nagy fenyő! Az aztán a csuda még a mai napig is. Délután szoktuk díszíteni a fát, most már a gyerekek segítségével! Estére "ünneplős ruhát" húz mindenki, szépen terített asztalhoz ülünk vacsorázni. Az est fénypontja az ajándékbontás. Persze a Jézuska titokban teszi a fa alá az ajándékot. A párom napokig lopva csomagolja az ajándékokat mindenkinek külön-külön egyesével.


Szoktatok éjféli misére menni?

2008. dec. 11. 13:37

Ilyenkor Karácsonyra készülődve,nekem is mindig eszembe jut,hogyan készülődtünk,mikor még én voltam gyerek...Nálunk sosem volt fontos,a drága a jándék.Együtt készülődtünk A Szüleimmel,ilyenkor még Apu is besegített a konyhában.Sokat nevettünk,karácsonyi dalokat hallgattunk.Mindig plafonig érő fa volt!!!!!!!!!!!

Remélem tovább tudom adni a gyerekeimnek,ezt a meghitt ünnepet,érzést,hangulatot.

Mi is együtt készülünk,adventtől kezdve.Sütünk mézeskalácsot,díszítünk.

Nálunk még a Jézuska hozza a fát,az ajándékot.Vannak kívánságok,és a Jézuska eldönti,mi az amit hoz.De mindennek örülnek,főleg ha érzik azt a hangulatot,amit éreztem én is gyerekként Apával,és Anyával..

Sajnos én már nem ünnepelhetek együtt az Anyukámmal,így előfordul,hogy gyertyagyújtáskor,látva a csillogást gyerekeim szemében,az illatoktól feljönnek az emlékek,és a könnyeimmel küszködve mosolygok ...

11. 01c8755c79 (válaszként erre: 10. - Caravell)
2008. dec. 11. 11:27

Az én gyerekeim is legyintősek. :o)... és jól is van ez így. :o)

Szerintem az egész suliban nem lehet találni még egy 13 (múlt) és 16 (múlt) gyereket, akinek nincs mobiltelefonja. ... és akár vehetnénk is, de közölték, hogy minek, akik számítanak, azokkal minden nap találkoznak, mármint a családjukkal. :o))

10. caravell (válaszként erre: 9. - Belnea)
2008. dec. 11. 11:21
Az én fiam is nagyon vágyott anno egy reklámbéli társasjátékra és amikor megkapta, rájött, hogy fele annyira jó sincs, mint amilyennek a reklámban látszik Csalódott, de megtanulta. Ma már csak legyint az ilyen reklámokra.
2008. dec. 11. 11:03

Szerencsésnek mondhatom magam: az én lányaim nem követelőznek, nem akaratosak. Kívánságaik persze nekik is vannak, amiket az anyagi kereteinken belül azért igyekszünk teljesíteni. Év közben ők is szoktak kapni ajándékot, játékot, tehát nincsenek nagy igényeik. Habár ezek a h..e tv-reklámok teljesen kikészítenek. Nem lehet egy mesét megnézni anélkül, hogy ne lenne köztük játékreklám! Ráadásul a legdrágább, "legmenőbb" játékok.

Az ünnep nálunk is az adventi készülődéssel kezdődik, együtt készítettük és készítjükk folyamatosan a díszeket, dekorációkat gipszből, termésekből, valódi fenyő ágakból.

Aztán jön a sütés, az nálunk csajos program. A 8 éves lányom már egyedül készíti a kókuszgolyókat, a kisebbek segítenek a linzerek kiszúrásánál, kenésnél, mázazásnál. Pici kezeikkel törik, pucolják a diót. Közben karácsonyi zenét hallgatunk. Szóval lélekben készülünk, de nagyon. Én inkább a több, apróbb ajándéknak vagyok a híve, ami között olyan is akad amire szükség van (lehet ceruza, radír, színes papír, ruhanemű) és azért valami kis játék, hiszen a gyerek annak örül a legjobban. De a lényeg, hogy mindig használható és hasznos holmit veszünk a korosztályuknak megfelelőt. Mindig nagyon örülnek, ők is készítenek rajzot, festenek, éneket, verset tanulnak, furulyáznak!

2008. dec. 11. 07:17
Az anyagias világ csak egy része annak a világnak, amiben élünk és kihat ránk nap mint nap. De ha karácsony van, akkor arra kell figyelnünk h gyerekeinknek olyan környezetet varázsoljunk ami olyan, h ha reggel felkelnek, örömmel és mosollyal az arcukon menjenek ki reggelizni. Az ajándékozási lázt nem szabad annyira nehezen venni. Valami praktikus, ötletes dolog is nagyon jó. És a fő, h nem szabad versengeni ki ad drágább ajándékot. A szándék és a fogadtatás a fontos!!!
2008. dec. 10. 12:29
Azért örülök hogy nem csak én látom így :)
6. b9662b68b3 (válaszként erre: 4. - György55)
2008. dec. 10. 12:27

Hát ebben igazad van.Magam is így gondolom.Habár az oviban találkoztam olyannal is akitől majdnem hasra estem megdöbbenésemben.5 éves kislány,kérdztem tőle,hogy mit kér karácsonyra?Mire a gyerek:Nem tudom már,semmit sem, van 20 babám meg amit akarok mindig megkapom,uncsi már a karácsony,így nem kérek semmit. Minek, apu megveszi amikor akarom.És tényleg.nem felvágás.és még csak 5 éves. Mi lesz még?

Az a baj hogy sok szülő tényleg halomra veszi az ajándékot, aztán utána meg villognak a gyerekek, és ha egy kicsit fusztráltabb a kicsi, akkor bizony akár rosszul is eshet neki.De reménykedem hogy kellő alapokkal helyére billenthető a karácsony szelleme:)))

2008. dec. 10. 11:59

Mi is ünneplünk Adventtől kezdve. A koszorút is együtt készítettük és énekelni is szoktunk. Pl. a Karácsony ünnepén c. dalt kimondottan torokszorítóan szépnek tartom

"... ki mondja meg nekem, hogy éljek s mit tegyek, hogy Karácsony ünnepén boldog legyek?..."


Ajándékot veszünk is és csinálunk is pl. az idén citromos nápolyit készítünk a gyerekekkel a páromnak, mert az a kedvence és most megpróbáljuk, megcsinálni.

Könyv is van mindig több is a fa alatt.

De vannak olyan pénzen vett ajándékok, amiről tudjuk, hogy a másik nagyon szeretné, de egyébként nem vennénk meg pl. márkás sportruházat, márkás illatszer stb.


A legszebb karácsonyyi ajándékom egy póló volt, hátán felirat amit az akkor 15 éves lányom készített egy számora nagyon fontos könyvből "Vajon ki törli le a fenyők borostyán könnyeit?"


Nem szeretem a drága tucatajándékokat. Mindegy egy ajándék mennyibe kerül (amennyit az ember megengedhet magának) az értékét a személyre szóló igazi ötletesség és szeretet szabja meg!


Nagyon szeretem a Karácsonyt. Nekem tényleg a szeretet az együttlevés, az összetartozás, a meghitt pillanatok és nevetés ünnepe. Persze, szeretjük mi egymást az év többi napján is, de ebben a rohanó világban nem árt egy kicsit megállni és nem csak arra figyelni, amit a másik mond, hanem meghallani a szíve dobbanását is...

2008. dec. 10. 11:28
Az én gyerekeim mostmár felnőttek, de kicsi korukban sem voltak nagy kívánságaik. A tőlünk telhetőt mindig megpróbáltuk adni, de soha sem volt lista, legfeljebb csak 1-2 apróság. Pl. máig is őrzöm a 8 és 12 éves korukban írt levelet a Mikulásnak. "... elég jó voltam....kérek gyümölcsöt és édességet" , a másik "... nem nagyon vagyok megelégedve magammal.... de kérek egy fogkefét...." Szóval a gyerekeket meg lehet tanítni kicsi koruktól arra, hogy nem csak a nagyértékű dolgoknak kell örülni, hanem a pici apróságoknak is. Mai napig is tisztába vannak vele, hogy nem csak egy adag déligyümölcs, vagy esetleg fogkefe lesz a Mikulás csomagjába, s főleg nem a karácsonyfa alatt, de a szerénység amit kicsi koruktól nem árt bele nevelni a gyerekbe, egész életére kihat.
2008. dec. 10. 11:23

Szia! Nagyon tetszik amit írtál! Nekem nincs gyerekem, még fiatalnak érzem magam hozzá, de el tudom képzelni milyen jó lehet, hogy így együtt készültök a karácsonyra és, hogy segítenek neked a sütemény készítésben!:) Az ajándéknak úgy gondolom, nem feltétlenül fontos nagynak és drágának lennie, én inkább szeretem a személyes ajándékokat, minden éveben mindenkinek csinálok valami kézzel készíthetőt. Sajnos nem mindenki gondolja így, pedig szerintem tényleg nem arról szól hogy ki mekkorát és milyen drágát vett... Nagyon szeretem ezt az ünnepet, mert ilyenkor kicsit jobban tudunk egymásra figyelni, és ez jó!

Kellemes készülődést kívánok a gyerkőcökkel! :)

Üdv: Judit

2008. dec. 10. 11:21

Én azt gondolom, hogy mindenkinek a karácsonya olyan, amilyenné teszi! Ha a nagy és drága ajándékok a fontosak, akkor szaladgál boltról boltra... és ebbe fog kimerülni, amire itt az ünnep. :o)

Mivel benn vagyok (két gyerekkel) azt se tudom elfogadni, hogy mert az osztálytársak ezt meg azt kapnak, akkor ugye nekik is kell, mert külööööönben....

Mi ünnepelünk november 31 óta, advent kezdetétől... ünnepibbek a reggelik (akkor vagyunk mind együtt)... több időt töltünk egymással... többet beszélgetünk, díszítjük a lakást, készítgetjük a képeslapokat... sétálunk este a városban... színházba megyünk. ... és ennek megkoronázása lesz a karácsony.

Nem lesznek nagy ajándékok, mondjuk nem is nagyon tehetjük meg. De nincs is mit bepótolnunk. Ha kell valami, évközben megvesszük. Mobiltelefonja nincs egyik gyerekemnek se, közölték, hogy nem is kell. Szóval marad a könyv (de az a bizonyos IGAZI)...az sk. készült személyre szabott apróságok és a karácsonyi hangulat. :o) ... és egyébként jókat szoktam derülni az áruházi kínálatokon, ha teli lennék pénzzel, akkor se tudnám elkölteni, annyi bóvli, vacak van. :o)

2008. dec. 10. 11:03
Nemsokára Karácsony. Ilyenkor mindig jó nagy fejtörést okoz az ajándékvásárlás. Kezemben a listával rohangálok egyik boltból a másikba, hogy összeszedjem gyermekeim legtitkosabb vágyait. Nem túl könnyű a helyzet, de eddig még sikerült jól megoldani. Viszont egyre nagyobbak, és egyre több a kérés.

Ugrás a teljes írásra: Karácsonyi gondolatok..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook