Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kiskutya a családban fórum

Kiskutya a családban (beszélgetős fórum)


2010. jan. 22. 14:12
Sziasztok:Tudtok vmi okosságot szobatisztaságra?12 hetes havanese babánk van...
2010. jan. 18. 09:25
nekem most életemben először van kiskutyám (örökbefogadott), imádom, mert tündéri, de annyi gond és nehézség van vele, hogy ő volt az első és utolsó kiskutya, akit befogadtam. idősebb kutyákat befogadni és gondozni sokkal hálásabb dolog.
12. Akymo (válaszként erre: 9. - Sara1986)
2008. dec. 10. 12:41
Nagyon egyetértek veled! Én sem hivatásos tenyésztő vagyok, de nem is szaporító.Jóval ár alatt árulom a kiskutyáimat és csak olyan helyre szoktam ahol tudom, hogy teljes családtagként fognak vele bánni.Válogatok a vevők közt és gyerekeseknek,(főleg, ha valamelyik gyerek beteg)sokkal szívesebben adok el kutyust, volt már rá példa, hogy ingyen ajándékba adtam.Imádom a kutyáimat, lehet elitéltek érte, de még az ágyam is megosztom velük.
11. pemete (válaszként erre: 9. - Sara1986)
2008. dec. 10. 11:30
Hát akitől a barátnőd vette a kutyát, az sem egy igazi tenyésztő! Szégyelhetné magát, hogy ilyet megenged magának, hogy oltás nélkül adja oda a kiskutyát!!! Ráadásul ennyi pénzért! Neki is csak a haszon volt a fontos! Ti lelkiismeretesek vagytok, és szépen nevelitek a kiskutyikat, és ez becsülendő! Csak az emberek már lassan nem tudják honnan vegyenek kutyát, hogy tényleg minden rendben legyen vele. Főleg a mostani divatos kutyafajtáknál.
10. 707655fba1 (válaszként erre: 8. - Ad04b33206)
2008. dec. 10. 10:54
Ez nagyon igaz!!
2008. dec. 10. 09:53

a barátnőm most vett egy royal ajánlásos tenyésztőtől mini yorkit 100000-ért, elpusztult parvóban. Nem kapta meg az első oltást...

bezzeg tőlünk, akik nem tk-es de szeretetben nevelt, egszséges, normál méretű yorkikat árulunk, alig veszik meg a kutyusokat, pedig feleannyi az áruk is. mi azt is figyelemmel követjük, h jó helyre kerülnek-e. nem hinném, hogy ahhoz a tenyésztőhöz képeest, mi szaporítók lennénk, inkább fordítva.

keverék kutyánk is van és ő a legokosabb :)

2008. dec. 10. 09:27
szerintem sem fontos tenyesztötöl venni, annyi kutyus var gazdira menhelyen!! NEm muszaj kölyöknek sem lenni, ezek a kutyak ugy ki vannak ehezve a szeretetre hogy sokkal hüsegesebb lesz mint barmely kölyök aki velünk nö fel. Szerintem egyertelmü hogy az ember a szemelyisegenek megfelelö kutyat valaszt. Persze vannak fajtak amik szinte mindenkinek tetszenek. Es a kutyat nagyon is lehet csaladtagkent kezelni. Attol függ hol es hogy nö fe. Ha az udvaron kikötve akkor kevesbe kötödünk hozza mintha a lakasban velünk, függ hogy mennyi idöt tudunk vele lenni. Amugy ha kiskutyat akar az ember akkor muszaj vele foglalkozni hiszen igenyli, es szinte olyan mint egy gyerek. Föleg ha lakasban van :)
2008. dec. 10. 09:06
Az igazi tenyésztők nem engedik, hogy belterjes legyen az állományuk, és jó körülmények között tartják a kutyáikat! Akikről ti beszéltetek azok a szaporítók. Egyébként nekünk sem fajtatiszta kutyánk van, mi úgy kaptuk a párom egyik barátjától, ő egy szerelemgyerek:) Egyszer elhoztuk tőlük, egy hétvégére, és rajtunk maradt, mint szamáron a fül:) Imádjuk, és telje jogú családtag. A gyerek is nagyon szereti. De ha lenne kertes házunk akkor hasonló fajtájú kutyát szeretnénk mellé, akit viszont csak tenyésztőtől vennék, és megnézném, hogy milyenek a kutyái, mert biztos akarok lenni benne, hogy teljesen agressziómentes, és jó idegrendszerű kutyát hozok a gyerekem mellé. Őt is azért mertük elhozni úgy hogy tudtuk, hogy gyerekünk lesz, mert ismertük a szüleit, és tudtuk, hogy nem lesz idióta.
6. Myrthil (válaszként erre: 1. - Akymo)
2008. dec. 10. 08:51
Az adatlapomra töltöttem fel egy képet az én drágámról! Mellesleg egy állatvásárban találtunk egymásra! :-D
2008. dec. 10. 08:46
Nekem olyan jó visszaemlékezni arra,amikor gyerekként(9-10 évesen)ebbe a faluba költöztünk,és kis idő múlva apukám a nagykabátja alatt rejtegetve,nehogy megfázzon,haza állított egy picike palotapincsi kutyussal.Nagyon örültünk neki,bent a házban volt velünk,és az én és tesóm ágya között aludt.Már anyuka vagyok,de a kutyák kint vannak,egy fekete németjuhász,nagyon ügyes,és egy palotapincsi-tacskó keverék,aminek a gyerekek nagyon örülnek.
4. Myrthil (válaszként erre: 3. - Mokusmazsola)
2008. dec. 10. 08:45
Nekünk volt egyszer egy törzskönyvezett kutyánk, de el kellett altatni. Annyira nagy fokú volt a beltenyésztés a családjában, hogy szabályosan becsavarodott szegény....
3. mokusmazsola (válaszként erre: 1. - Akymo)
2008. dec. 10. 08:41
tenyesztoktol nem vennek, tultenyesztik oket altalaban, sok veluk a gond. arrol nem is beszelve milyen korulmenyek kozott tenyesztik oket...es hogy bannak az anyakutyaval. biztos nem mindenhol de az esetek tobbsegeben. egyebkent sem adnek penzt kutyara, mikor tegneteg gazdatlan kutya van, a menhelyeken nagyon sok fajkutya is van, mindenfele meretben.
2. Myrthil (válaszként erre: 1. - Akymo)
2008. dec. 10. 08:39
Mi sosem vettünk kiskutyát. A jelenlegi is úgy került hozzánk, hogy el akarták altatni, és én megsajnáltam. Egyébként fajtatiszta és egyszerűen imádnivaló :-D
2008. dec. 10. 08:34
Kiváncsi vagyok azokra az embekre akik nagyon szeretnének kiskutyát, de nem tudják kifizetni a tenyésztők által megnevezett borsos árat.Ki mi alapján dönti el milyen kutyust szeretne magának, igaz -e , hogy az ember olyan kutyust választ magának , amilyen ő maga is.Mennyire tudod a kiskutyát családtagként kezelni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook