Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A posta felelőssége fórum

A posta felelőssége (beszélgetős fórum)


10. Renkababa (válaszként erre: 9. - D0b7178f40)
2009. jún. 5. 22:00
anno mikor én a postán a budaörsi levélfeldolgozóban dolgoztam, előfordultak ilyen esetek, nekem egy nap az volt a munkám, hogy az ilyen sérült cuccokat zacskózzam be és tegyek bele egy "bocsi" kártyát.nem nagyon érdekli őket mivan a cuccoddal.:S
9. d0b7178f40 (válaszként erre: 8. - Vkj77)
2009. febr. 5. 07:33
Szia nem ez nem gyorsposta sima magar posta.de nagy csalódás volt
2009. febr. 5. 02:56

Sziasztok!Csak nem ezzel a ˝gyors˝˝ postával van bajotok?Én azt gondoltam így 31 évesen,hogy milyen nagyot fejlődtünk az évek során.Úton-útfélen mindenkinek mobiltelefon...

Tizenévesen a szerelmes leveleimet vártam,másnap megkaptam.De most ???Két héttel ezelőtt feladtunk keddi napon egy levelet,amit rögtön következő hét hétfőjén megkaptak.De a hibás csak én vagyok,mert nem rendeltem meg az elsőbbségi szolgáltatásukat...Szegény fiatalok!Lehet,hogy olcsóbb és gyorsabb a mobil.

2009. febr. 4. 21:48

Sajnos elhajtottak a fenébe.Mert bontatlanul vittem be és mondtam nekik,hogy a postás srác a tanum akitől átvettem.Mert még Ő hívt fel afigyelmemet.

Annyit mondtak,hogy nem a leadó hely a hibás,hanem a felvevő.Dehát én egyébként ezt nem értem.Nem egy cég?Csak a telephely a más?lehet,hogy nagyon szőke vagyok de nem értettem.

Jó tanuló pénz volt.

6. kisméhi (válaszként erre: 5. - D0b7178f40)
2009. febr. 4. 19:00
Akkor kérd meg a feladót, hogy járjon utána a dolognak, ott, ahol feladta neked a csizmát... hátha toleránsak lesznek vele kapcsolatban. Bár nem sok minden tehetnek, mert ezt akkor kell közölni, mikor átveszed a küldeményt, vagy át sem veszed, mert látod, hogy megsérült.Ha látod, hogy meg van sérülve, jegyzőkönyveztetni kell a küldeményt és ezt nem tagadhatja meg a posta...
5. d0b7178f40 (válaszként erre: 4. - Kisméhi)
2009. febr. 4. 17:21

Szia

az a legnagyobb baj,hogy magánszemélytől vettem a csizmát.Tehát alapban csere lehetősége ki an zárva.De én még mindíg a postást hibáztatom,hogy minek vette fel a küldeményt.Miért nem mondta afeladónak,hogy nem lehet feladni így.Mert a tartalom elvileg nem tartozik rá.De ha rákérdez nem hadititok.De a csizma konkrétan úgy néz ki mint amibe golyóstollal vágtak bele.De írás nincsen a környékén.

Tanultam az esetből mert a többi árút amit vettem mintd dobozban kértem.inkább füzetek kicsit többet.

4. kisméhi (válaszként erre: 3. - D0b7178f40)
2009. febr. 3. 10:45

Való igaz. csizmát csak csomagban szabadna feladni... és szerintem azt is értéknyilvánítással. Szerintem a feladónak kellene megreklamálni, de akkor is csak az ajánlott levél utáni kártérítést fizetnék ki, de legalább a felvevő is képbe kerülne, és valószínű Ő fizetné ki a kárt. Bár azt nem értem ki és miért lyukasztotta ki a borítékot, vagy hogyan sérült meg. A posta felelőssége viszont tényleg csak a szabályokban jelölt és betartott küldeményekre vonatkozik.


Saját véleményem: én visszaküldeném a csizmát, hogy cseréljék ki, mert nem a te hibád, hogy ez történt... ha normális a feladó,akkor ezt meg is fogja neked tenni, ha nem, akkor mi a tanulság?

Még jó hogy a csizmát nem vitték el... ebben a világban már ez is valami...

3. d0b7178f40 (válaszként erre: 2. - Kisméhi)
2009. febr. 3. 10:02
egy csizmát kértem postán.Levélként.És a boríték olyan helyen lett kilyukasztva ahol semmi nem volt rajta.tehát se pecsét se írás sem semmi.És ezálltel,hogy a borítékot kilyukasztotta valaki a benne lévőcsizma is sérült.Azt a választ kaptam a panaszomra,hogy menjek reklamálni a felvevő helyre.Én meg annyit mondtam erre akkor minek füzettem ki az ajánlott költséget.Mert állítólag csak papír és hanghordozó lehet borítékban.De akkor a felvevő helyen miért vették fel?Mert szerintem onnéttól,hogy felvette az x.v y postás onnét a posta felelőssége.
2. kisméhi (válaszként erre: 1. - D0b7178f40)
2009. febr. 2. 21:50
Nem igazán értem milyen küldeményről van szó, minden attól függ!!!!
2008. dec. 9. 21:22

Mi van olyankor ha a posta éltal felvett levél sérült és a tartalma is.Ami nem igazán maradt ezáltal esztétikus?mert azt a választ laptam,hogy nem volt jó a csomagolás.De aki átvette az nem tudta mit lehet levélként feladni?Mert szerintem ahogy átvette onnéttól él a felelősségük.És a levéltitok,Azzal mi is van?Mert a sérülésér kártrítést nem kaptam.Mert nem levélként kellett volna feladni amit nekem feladtak és ott reklamáljak ahol feladták.Erre csak azt tudom mondani,hogy akkor el is tudtam volna menni érte.

Ezzel nem arra utalok,hogy a postások bunkók.Nem van nekem is postás nbarátom nem is egy és mindet nagyon kedvelem.Csak ez a felelősség nem vállalása.Mert ha megtehettem volna akkor elmegyek érte és nem a postával hozatm meg.Kihez lehet fordulni?Mert a postán annyit mondtak reklamáljak ott ahol feladták.De ez egy nagy család.ha x posta felveszi akkor szerintem y postának is vállalnia kell a felelősséget hiszen egy cég.vagy nem?

ha vna valakinek ötije az írjon.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook