Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányomnak felszúrták a fülét. Mire számíthatok az elkövetkező időkben? Főleg hosszú távon érdekelne, lehet belőle később problémánk? fórum

Kislányomnak felszúrták a fülét. Mire számíthatok az elkövetkező időkben? Főleg hosszú távon érdekelne, lehet belőle később problémánk? (tudásbázis kérdés)


25. pemete (válaszként erre: 24. - Pmjudit)
2008. dec. 9. 20:11
Passz! Kettőt, és könnyebbet! Körl se néztem itt a környéken, hogy kik vannak, mert mielőtt megszületett Danus, én már lebeszéltem az én régi gyerekorvosommal Fehérváron, hogy oda fogunk járni. De majd rákeresek mindjárt a googleban, hátha kidobja!
24. pmjudit (válaszként erre: 22. - Pemete)
2008. dec. 9. 19:03
Inotán ki a gyerekorvos?
23. pemete
2008. dec. 9. 16:50
Bocs a sok elírásért, teljesen odavan a billentyűzetem!!! Csak akkor veszi be a betűket, ha rendesem ütöm, mint egy régi írógépet!
22. pemete
2008. dec. 9. 16:37
Mi Fehérvárra járunk, mert onnan költöztünk ide, és az itteni gyerekorvost nem ismertem. De egéként már gondolkodok rajta, hogy átjövünk ide. CSak nem ismerek egy gyerekorvost sem itt. Azt sem tudom kihez tertoznánk, Bár szerintem Inotára, mert a védőnőnek is úgy van a körzete, hogy a Készenléti ltp, és Inota.
21. pmjudit (válaszként erre: 20. - Pemete)
2008. dec. 9. 14:49
Látom te is palotai vagy, kihez jártok gyerekdokihoz?
20. pemete (válaszként erre: 19. - Jázminka)
2008. dec. 9. 14:30
Hát ez tényleg szerencse, hogy tudod hová vinni a gyerekeket, ha a háziorvossal nem vagy megelégedve.
19. Jázminka (válaszként erre: 18. - Pemete)
2008. dec. 9. 14:27

Kitartást! Nálunk ez mondjuk nem téma,mert csak én hordom dokihoz a gyerekeket,vagy ha valami nem úgy megy,ahogy én gondolom,beviszem a gyerekkórházba,ahol dolgoztam és soron kívül készségesen megvizsgálja valamelyik doki...:)

Szerencsés vagyok ennyiből.

18. pemete (válaszként erre: 17. - Jázminka)
2008. dec. 9. 14:16
Ja! A férjem már másik gyerekorvost is akart, mert neki a mostani nem szimpatikus! Meg szerinte nem jó orvos! Nekem is ő volt a gyerekorvosom, és szerintem meg tök jó orvos, alapos meg minden. Azzal érvelt, hogy a gyerek is utálja! Az az érzésem, hogy lesznek még ezügyben komoly vitáink!
17. Jázminka (válaszként erre: 16. - Pemete)
2008. dec. 9. 14:11

Igazad van,nem is szabad elhagyni...Pláne,hogy ingyen van!

Én annak idején még megvettem őket.

Kell és kész. Ez van.Hiába vergődnek a "hőseink",akkor is mi vagyunk a hibásak,ha beadatjuk,akkor is,ha baj van...Akkor meg? Inkább beadatjuk! Lázadjunk!

16. pemete (válaszként erre: 15. - Jázminka)
2008. dec. 9. 13:46
Hú ez durva! El is mesélem a páromnak, hogy ne lázadjon! Már közölte egyébként, hogy nem adathatom be a második oltást a gyereknek! Én meg mondtam neki, hogy márpedig be fogom adatni, és ő semmit nem tehet ellene, mert úgyis dolgozik amikor én megyek tanácsadásra...
15. Jázminka (válaszként erre: 14. - Pemete)
2008. dec. 9. 13:42

Ja,igen a hős apukák! Ne aggódj,nem vagy egyedül...

Az én férjem dettó,de még mindígjobb,minthogy valami nagy gubanc legyen abból,hogy nem kapja meg.

Egyébként az uramat az győzte meg a Prevenár szükségességéről,mikor bent feküdtünka az akkor 2 hónapos lányommal kórházban,mert akkorra már négyszer felszúrták egyszer pedig kifakadt a füle,és mellettünk egy másfél éves kislány volt vakon,értelmi fogyatékosként...

6 hónaposana kislányt (egészséges volt) elvitték a szülők dokihoz,hogy mindíg ordít... hazaküldték őket,hogy biztos fája hasa... 2 nap múlva görcsöléssel vitte el a mentő,mert akkorra a középfülgyulladása a streptokokkusztól az agyat támadta meg,agyhártyagyulladása lett,és ez maradt meg belőle...Ez eléggé elborzasztotta az uramat,azóta nem mond semmit a szurikra... csak csúnyán néz,ha fáj a kicsik szúrásnak a helye...

Na így ne járjon soha,senki!

14. pemete (válaszként erre: 13. - Jázminka)
2008. dec. 9. 13:32
Na erről még nem is hallottam! Akkor a férjem biztos kiakad majd, mert már most is tiszta ideg, hogy az oltástól van, és hogy miért adattam be a gyereknek, mert most attól beteg, és nem kaphat több oltást... Már kikészít a sok hülyeségével!
2008. dec. 9. 13:28

A kicsikéink nagyjából egyidősek,néztem a képeiteket,csodaszép bébi! Jázmin is januárban kapja a 15 hónaposat,csak bízom benne,hogy nem lesz gond,meg hogy időben megkapja,nem tologatjuk betegségek miatt...

Eddig egy oltásunknál sem volt gond,viszont tudom,hogy a 15 hósnál 1 hétre az oltás után belázasodhatnak a gyerkőcök :(((

12. pemete (válaszként erre: 11. - Jázminka)
2008. dec. 9. 13:25
Nem tudom, hogy véletlen-e, vagy attól van. Bár egyik orvos szerint sem attól van, dehát sosem lehet tudni. Nem tudom mit gondoljak. Már előre rettegek, hogy mi lesz januárban, amikor egyszerre kapja a 15 hónapos korban kötelezőt, meg a pneumo második részét...
11. Jázminka (válaszként erre: 8. - Pemete)
2008. dec. 9. 13:24
érdekes,nem lehet,hogy véletlen egybeesés? Mert a lányom 4-et kapott összesen belőle,a fiaim 1-1-et,de közvetlenül utána nem voltak betegek vagy 2! hétig.
10. Jázminka (válaszként erre: 7. - 7934d1ac97)
2008. dec. 9. 13:22

igen,de 2 év alattiaknak már ingyenes (olyan 3 hónapja)

Csináltass a gyerkőcnek vérképet és immunagyag szűrést,mert ha elég alacsony,kaphattok rá támogatást,akkor 5ezer körüli az ára.

Ami még fontos,hogy 1 év alatt 3 oltás,és a második életévben egy újraoltás szükséges,1és 2 év között 2 oltás kell,2 év fölött 1 oltást kell megvenni.

9. pemete (válaszként erre: 7. - 7934d1ac97)
2008. dec. 9. 13:21
Kérni kell, 2 év alatt ingyenes. Pneumococcus elleni vakcina. Ki kell tölteni egy kis igénylőlapot, és az orvos leadja, aztán hozzá is érkezik az oltóanyag.
8. pemete (válaszként erre: 6. - Jázminka)
2008. dec. 9. 13:20
Az én kislányom is ingyen kapta a pneumo elleni oltást, és miután megkapta rá 4-5 napra lett beteg, és azóta nem gyógyul.
7. 7934d1ac97 (válaszként erre: 6. - Jázminka)
2008. dec. 9. 13:19
Ezt a prevenárt a doki írja fel?
6. Jázminka (válaszként erre: 5. - Pemete)
2008. dec. 9. 13:10

Igen,ismerem ezeket az érzéseket.Nekem most a kicsi és a középső beteg,de a köhögés nem múlik el semmitől.A fiam 5 hete köhög, egyedül a Ventolin segít neki ideig-óráig a köhögőrohamnál.

Pedig annyi mindent kipróbáltunk már,hogyha azt a sok pénzt összeraknánk amit ilyen-olyan csodaszerekre költöttünk,jó kis bulit csapnék belőle!Úgy számoltuk a téli időszakban,havi 20 ezer elmegy a gyógyszertárba. kis vitamin,kis csodaszer,köptető,antibiotikumok...

De ezzel nem vagyok egyedül bizonyára.

Sokszor úgy belegondolok,hogy ok,én meg tudom venni a gyerekeimnek a gyógyszereket,az akkor még 16000 forintos darabonként az injekciót,de akik nem tudják megvenni? csóró gyerekek meg szülők szenvedhetnek... :(

Bát most a lányom a negyedik Prevenárt már ingyen kapta.De sok olyan gyerek van,aki több mint 2 éves,azoknak nem jár ingyen.

Borzasztó ez.

2008. dec. 9. 12:59
Hú hát az nem ajándék! Mi is ilyesmiben vagyuk. Már lassan 1 hónapja beteg a kislányom. Vasárnap megjártuk az ügyeletet, a fül-orr-gégszetet, meg a gyereksűrgősségit, mert nem ment le a láza. Torok-, és gégegyulladással, meg középfülgyulladással kezdtük. Most már a füle meg a gégéje rendben van, már csak a torka piros meg váladékos. Most a cedax, a cataflam, a spiropent, meg a töméntelen mennyiségű calcimusc után ambroxolt, amoxicilint, és megint cataflamot szed szegény. Remélem most már nem fog visszaesni, mert már agyvérzést kapok, hogy semmi gyógyszer nem segít!
2008. dec. 9. 12:57

Szia!

Nekem mind a 3 gyereknek ezt csináltuk... Mikor már megszólalt a gyerkőc,hogy fáj a füle,azonnal gégészetre mentünk,de mindíg fel kellett szúrni.A nagyobb baj,ha magától fakad ki,mert akkor egyenetlen a szakadás mentén a felület,a hegesedés vastagabb,ami a hallás csökkenéséhez vezethet. Nos ez nem egyszeri alkalomtól,de minden esetben jobb,ha szúrják,mert az orvos olyan helyen szúrja,ahol a csontocska nincs hozzáérve a dobhártyához,ezért nem vagy nagyon minimális az esélye,hogy később a hallásával baj legyen.

Nálunk a gyereknek a téli időszakban 1-2 hetente szúrták,(sajnos nagyon gyenge az immunrendszerük,pedig kapják a tuningot).Ezért megvettem nekik a Prevenart,azóta nincs fülfelszúrás,viszont savós középfülgyulladás előfordult nemrégiben,de ez a szelídebb fajta.

A nyár elején a fiúknak kivetettem az orrmanduláikat,így most a nagyobbik jobban bírja betegség nélkül,viszont akisebbik 3 hétből 2-t itthon van az oviból.Közben pedig a kicsire átvándorol a baci.

A gégész "megnyugtatott",hogy 10 éves koruk körül kinövik.... Addig sajnos valószínű,hogy gyakori látogatói leszünk az osztálynak... :(

Amit egyáltalán nem ajánlott,sőt letiltott a próbálkozásról az a fülgyertyázás,mert azt mondta,hogy egy két gyereknek nagyon ronda dobhártyaszakadást csinált. Úgyhogy az első jelnél szaladni kell a gégészetre,és imátkozni kell...

Gyógyulást a kicsinek!

3. 7934d1ac97 (válaszként erre: 2. - Pemete)
2008. dec. 9. 12:44
kb. 2 hónapja tart a náthája, és tegnap már a 4-dik antibiotikumot kezdte meg szedni, meg a rengeteg nasivin, nurofen, sterimár, orrszívózás és sorolhatnám, és nem múlt neki el. És ráment a fülére és be van gyulladva neki, így fel kellett szúrni a dobhártyáját, mind a két oldalt.
2008. dec. 9. 12:34
Még csinálnak ilyet??? Azt hittem hogy már nem szúrják fel a fület! Anno felszúrták nekem is, a páromnak az egyiket 7szer, a másikat 9szer. Semmi különös nem származik belőle, max egy kicsit rosszabbul hallunk, de ez fel sem tűnik, mert nem annyira, hogy üvölteni kelljen velünk:) Szerintem ezek után arra kell majd figyelni, hogy nehogy megint ennyire begyulladjon neki. Amint fájlalja a fülét rögtön orvos, hátha még segít neki a gyógyszeres kezelés!
2008. dec. 9. 12:31
Kislányomnak felszúrták a fülét. Mire számíthatok az elkövetkező időkben? Főleg hosszú távon érdekelne? Lehet belőle később problémánk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook