Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi idősen mehet a pici egy-két napra a nagyihoz? fórum

Mennyi idősen mehet a pici egy-két napra a nagyihoz? (tudásbázis kérdés)


10. Hoxa
2013. jan. 26. 20:23
Attól is függ, hogy a nagyival mennyire van a gyerek napi kapcsolatban. Mennyire ismeri a szokásait, dolgait.
9. Myra
2013. jan. 26. 20:13

Sziasztok!

Akkor én mint gyakorló nagymama szólok hozzá. A fiam kisfia már 2 hüónapos korától tápszert kapott , így már akkortól rendszeresen elhoztam 1-2 napra volt hogy többre is. Később amikor már nagyobb lett mindig szívesen jött ki hozzám, itt nagy kert ,rohangálás, állatok, lovak, kecskék vannak ami nagyon érdekes volt számára.. Rendszeresen itt aludt akár egy hétig is. Most már 10 éves, nyáron ő maga kérte hogy hadd maradjon itt velem néhány napot, szabad lehet és levegőn egész nap. A lányom kislánya 1 hónapos korától rendszeresen itt volt, sokszor itt is aludt, ő lefejte a tejet és azzal etettem a kicsit. Itt mindig jobban aludt , mint otthon. 6 hónapos volt amikor a lányomat visszahívták dolgozni, onnantól már én neveltem az unokámat. És a lányom akkor örült hogy a gyereket első perctől kezdve hozzászoktatta a kétlaki élethez. Számára semmi megrázkódtatást nem jelentett hogy otthon aludt el és nálam ébredt, természetes volt neki.Most 5 éves. Sokat alszik nálam és úgy fogja fel hogy 2 otthona van. Természetes neki. És a nagymama szemszögéből: Imádom őket.Nagyon fárasztó, de ha 2 napig nem látom már hiányzunk egymásnak. Értelmet ad az életemnek. Fiatalon tart. És az ő szeretetük nagyon sokat jelent nekem, átsegít minden megpróbáltatáson. A gyerek szemszögéből: minél többen szeretik neki annál jobb. Érzi hogy ott is , itt is ő a legfontosabb. Ha nincsenek mellette a szülei tudja a nagyira épp úgy számíthat.A lelkivilágának kifejezetten jót tesz.

8. Sünciné (válaszként erre: 1. - Böbe83)
2008. dec. 9. 09:23

Szerintem nyugodtan elengedheted! Ha már kicsi korában hozzászokik ahhoz, hogy nem vagy mindíg mellette akkor könnyebben fog később beilleszkedni a közösségbe. Persze ez az én tapasztalatom. Igaz már rég volt de a lányom 1 évesen már az édesanyámnál aludt. Nem volt semmi gond. A bölcsibe, oviba és z iskolába is nagyon hamar beilleszkedett. Nem volt gondom a táborozással sem.

Nektek is szükségetek van egy kis pihenésre, kikapcsolódásra. Csak az első alkalom lesz nehéz. De ha tudod, hogy jó kezekben van akkor ne feélj elvinni a nagyikhoz!!!!!!!!

2008. dec. 9. 08:55
Jó, hogy írjátok. Csak mindig aggódom. Már volt egyik nagymamánál, amíg bent voltam a szülészeten a másodikkal :) Na jó, akkor lehet ott egy kicsit.
6. edek
2008. dec. 9. 08:43

Az enyémek is elég korán ottaludtak.Amikor már nem szopiztak éjszaka.(kb.1 éves korban)

Telefon kéznél volt,de soha nem volt velük gond.

Nemcsak neked jó a kikapcsolódás,hanem a nagymama lelkének is jót tesz,hogy egy picit "anya" lehet újra.

Első alkalommal azért szerintem elég az egy éjszaka.

2008. dec. 9. 08:39
Barátnőmék lánya 2 hónapos volt mikor 3b napot a nagyiéknál töltött.Sajnos nem tudott szoptatni.Én még nem tudom,h mikor mehet a lányom,amíg szopik,addig biztos nem.
4. micimacko72 (válaszként erre: 1. - Böbe83)
2008. dec. 9. 08:36

Sziasztok!

Bence nem volt még egy éves s már elengedtem, mert nem birtam anyukámat hallgatni :-))

De egész nap bőgtem, éjjel nem tudtam aludni, mi lehet vele. Anyukám szerint nagyon jó volt minden. Most 4 éves elmúlt s mivel már maga is el tudja dönteni hova is akar menni, már sehol sem hajlandó lenni nélkülem. :-)) Nem is alszik ott sehol sem s még nappalra is alig akar elmenni.

3. böbe83 (válaszként erre: 2. - RLindi)
2008. dec. 9. 08:32
hát igen, biztos nekem nehezebb, mert nagyon barátságos kisfiú...
2008. dec. 9. 08:29

Szia! Először - Neked biztos nagyon nehéz lesz.

Nálunk is igy volt. Én ugy egyéves kora körül engedtem ottaludni a nagyiknál a kislányomat. Ő nagyon élvezte semmi gond nem volt.

Szerintem egy próbát megér,ha nem érzi jol magát,legfeljebb "elnapoljátok" még egy kicsit.

2008. dec. 9. 08:28
Mindegyik nagymama el szeretné vinni a 14 hós kisfiamat pár napra, kicsit nehezen engedem el... Mik a tapasztalataitok ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook