Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki tudja kb. mennyit fogyaszt egy számítógép óránként? fórum

Ki tudja kb. mennyit fogyaszt egy számítógép óránként? (tudásbázis kérdés)


2008. dec. 10. 22:16

Csak arányok miatt: az asztali PC-ben nekem egy 400 wattos táp van, a laptopomban 60 wattos, ami mondjuk egy villanyégő fogyasztását produkálja (vagy annyit se, attól függ milyenhez viszonyítjuk :D ), ellenben az a 400 ugye nem túl bíztató. Persze ez sem ilyen egyszerű, vannak takarékos üzemmódok, nem pörög mindig minden maximumon, éjszakai és nappali áram stb. de a laptop sokkal jobb megoldás az biztos.

Ha mindegyik eszközömet maximumon használnám 24 órán keresztül, akkor a fogyasztás így alakulna (40 Ft-ot számoltam egy kWh-ra):

0,4 * 24 * 40 = 384 Ft az asztali PC-nél, és

0,06 * 24 * 40 = 57.6 Ft laptopnál.

Nyilván ezek huszonnegyed része az óránkénti fogyasztás (16 ill. 2.4 Ft).

A számítást ne vegyétek készpénznek, ez csak ilyen józan paraszti ésszel való okoskodás, lehet hogy elég jól mellé lőttem vagy elszámoltam, de addig jó lesz, amíg nem mond valaki okosabbat.

2008. dec. 9. 11:21
Nem is gondoltam volna, de jó tudni....
7. Merci234 (válaszként erre: 4. - Yulcsy)
2008. dec. 9. 10:56
Hát "rendesen" használnám.Internetezésre,átszani,meg persze néha le-letölteni.Akkor is zabálja az áramot?
2008. dec. 9. 10:14
Valamit valamiért :S
2008. dec. 9. 10:14
Igen, a laptop fogyaszt kevesebbet. Nekünk van mindkettő, de a PC csak úgy "falta" az áramot. Mióta megvan a laptop az asztalit ritkán használjuk, csökkent is valamelyest az áramszámlánk. Persze nyilván hosszabb távon, hónapok után lehet ezt észrevenni. Viszont a laptoppal az a bajom, hogy alacsony a képfrissítési frekvenciája így eléggé rontja a szememet. A PC-é sokkal magasabb volt de sajnos nem lehet feljebb állítani mert ennyit tud a videokari.
2008. dec. 9. 09:31
A laptop kevesebbet fogyaszt.De azt neked kell tudni, hogy mire akarod használni a gépet.
2008. dec. 9. 08:18
03-05 kilovatt óra óránként.
2008. dec. 9. 08:16
Segitsetek!melyik jobb a laptop vagy a számítógép.Fogyasztás szempontjából?
2008. dec. 9. 07:33
Ki tudja mennyit fogyaszt egy számítógép óránként?kb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook