Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » RYN- az aktív cipő fórum

RYN- az aktív cipő (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2009. febr. 1. 19:06

Miskolcon hol lehet ryn cipőt venni?

Nekem van mbt-és szeretem, de érdekel a másik fajta is.Ha jó mindegy.

60. gunarok (válaszként erre: 59. - 0f72a4f49c)
2009. febr. 1. 12:52
Biztosan nem fogsz csalódni a cipőben. Egyébként a RYN lábbeliknek puhaság szerint 4 fokozata van. A megfelelő típust attól függően válasszuk ki, hogy milyen hatást szeretnénk elérni, és döntő az is, hogy milyen súlyú az aki megvásárolja a cipőt.
2009. jan. 31. 15:41

Sziasztok!

Nem sok segítséget kaptam tőletek a cipő vásárláshoz de azért ezt is köszönöm. Végre sikerült döntenem.

Győrben elmentem mindkettő szaküzletbe. Az MBT-ben nem volt a méretembem outlet termék, és rájöttem hogy a méretválaszték annyira hiányos hogy képtelenség a kifutó modellekből megfelelőt választanom. Mivel mindenképpen akartam vásárolni kiválasztottam egy újabb modelt, és ezt félre is rakattam. Ezután kipróbáltam a RYN szaküzletben a konkurancia termékét. A méretválaszték itt teljes volt, minden modellből volt a méretemben. Egy szürke Tunis-ba szerettem első pillantásra bele, és ezt vásároltam meg, úgy hogy a lábomon is hagytam, abban mentem haza. Valamennyire bennem volt a próba után az MBT érzése, és a RYN vásárlásában az győzött meg, hogy jobban rugózott a Tunis, olyan volt számomra mint egy lengéscsillapító. Az MBT-ben ezt nem éreztem. Remélem jól döntöttem. Majd ha lesz tapasztalatom megosztom veletek. Ja, és a RYN ára sem volt annyi mint az MBT-é, több mint 10e ft. volt a különbség.

58. 1366d1807f (válaszként erre: 56. - 6190a5cfb4)
2009. jan. 30. 23:51

Én ősszel vettem, azóta hordom. Még a hóban, sárban is, mert másik cipőben nem tudok menni. A térdeim nagyon fájnak, ha a régi cipőimben gyalogolok. Az MBT-ben nem fájnak.


És nem csúszik! Pedig én is estem régen sokat. De ebben a cipőben (meg a térdfájásom miatt) megtanultam lassan menni. Nekem sincs semmi bajom a cipővel.

57. 7130b15964 (válaszként erre: 53. - Arboczimi)
2009. jan. 30. 22:41
Furi lett volna, ha lebeszél a RYN-ről és átkült egy MBT Pointba:)
2009. jan. 30. 22:40
Fura nekem ez, amit írtok az MBT talpáról és a szenzorról......remélem, az enyémnél ez nem következik be. Nem kenegetem, nem is mondta senki, és juniusban lesz egy éve, hogy hordom. Még hétvégén, ha itthon vagyok, akkor is ez van rajtam. Kizárólag alváshoz :))))) és hóban/fagyott talajon nem használom, és nem a cipőt féltem, hanem magamat. Utálom a telet, és a "stabil" cipőben sem szívesen megyek ki.....ha csak kinézek, akkor is el tudok csúszni. :(( De egyébként teljes erőbedobással nyüstölöm....remélem, nem lesz vele baj. Amúgy -akár PÜben- tudnátok tippet adni, Pesten melyik üzletben árulják a RYNt? Kiváncsi lettem.....
55. 6190a5cfb4 (válaszként erre: 40. - 1366d1807f)
2009. jan. 30. 22:28

Hát nem tudom....:)))))))....reggel öltözéskor ébredés után felveszem, és este fürdéshez valő vetkőzésnél leveszem.....:)))))

Ettől több kellene? Nem mászkálok egyfolytában, az igaz. Deamit mozgok, azt ebben teszem. :)Egyszerűen szeretem.

54. gunarok (válaszként erre: 52. - Molnarkriszta)
2009. jan. 30. 19:16
Van a RYN lábbelik nyitott és a zárt légkamrás változata között különbség, mégpedig abban, hogy a nyitottak lágyabbak inkább terápiásak, mig a zártak aktívabbak nagyobb izommunkára késztetnek. Ezen utóbbiakat a sport változatok. Egyébként bármelyiket választod biztosan nem fogsz csalódni benne, mert igaz hogy nem régóta van még a cipő Magyarországon, de a külföldi forumokon utánna tudsz olvasni, ott nagyon népszerű, és pont a korábbi csalódott MBT-sek azok akik dícsérik, és váltanak erre a márkájú lábbelire, mert a terápiás jellegét nem veszti el, időtállóbb a konstrukció.
53. arboczimi (válaszként erre: 52. - Molnarkriszta)
2009. jan. 30. 18:39

Nekem nyitott van,ennél jobban érezhető a rugalmasság. A zárttal sokkal "keményebb"a járás,intenzívebben hat az izmokra.Próbáltam mindkettőt,kényelmesebb a nyitott,kellemesebb benne a járás(ez csak az én véleményem). Az elegánsabb cipőknél az esztétikai megjelenés miatt is indokoltabb a zárt.

Ahol én vettem a RYN-t,az üzletvezető régebben az MBT-t is forgalmazta,használta is mind a kettőt és egyértelműen a RYN-t ajánlotta.

Nekem nagyon bevált.

2009. jan. 30. 16:40
és a Ryn- el kapcs. szeretném még kérdezni, aki már használta a kétféle típus közül valamelyiket: van a zárt és a nyitott "golyós" ryn cipő. mi a különbség érzésre?
2009. jan. 30. 16:17
sziasztok! én is utána néztem a két lábbelinek. Valószínű, RYN- t fogok venni, a következők miatt: az MBT-t egy tanítványom használta, és bizony, mivel nem kenegette a cipőt, egy év alatt lejött a talpa, a szenzor pedig tönkre ment. nekem is masszívabbnak tűnik a RYN, még ha nincs is olyan színes kínálatuk.
2009. jan. 29. 00:10

Én sem vitatkozás céljából jöttem ide. Ráadásul a hangsúly nem megy át írásban, a szavaimat nem bántásnak szántam. Ami a boltban volt: gondolom ahány bolt, annyiféle alkalmazott és hozzáállás.

Kívánok neked is jó egészséget!

49. ce22aee03d (válaszként erre: 46. - Sgyorgyi)
2009. jan. 28. 21:09
Nem hiszem, hogy igaz amit írsz mert én ahol vettem a RYN-t kifejezetten elhatárolódtak az MBT-től, olyannyira, hogy amikor próbáltam bejött egy idős hölgy aki az MBT-t kereste, és az eladó fiú elmondta neki, hogy ez nem az a termék, és hogy melyik utcában hol találják meg az MBT szaküzletet. Amit írtam azt pedig ha kutakodik az ember külföldi honlapokon a google segítségével, mind meg fogja találni, mert Amerikában és Japánban nem csak fél éve van ott ez a termék, hanem jóval régebb óta, és itt azért már csak vannak tapasztalatok. Nem akartam nagy vitát generálni a hozzászólásommal,de egy kicsit lehet, hogy elfogult lettem a RYN iránt, ezért elnézést. Te az MBT-det biztosan szereted, használd is egészséggel.
2009. jan. 28. 15:05
Köszi, hogy aggódsz, verekedni biztos nem fogok, annyira azért nem vagyok feszült. Az írásomból nem tükröződik a lelkiállapotom. :)
2009. jan. 28. 10:24
Azért össze ne verekedjetek itt a nagy vitatkozásban!;o)))hihihi
2009. jan. 28. 09:41

Én olyanokról tudok, akiknek kb. 1 év után ment tönkre a szenzor, nem pedig fél év után. Valóban van probléma némelyik MBT-vel, de egyrészt nem kell általánosítani( mert vannak normálisan működő példányok is), másrészt pedig nem kell túlozni, hogy évente kétszer kell benne szenzort cserélni.

Amúgy meg, honnan tudod, hogy a Ryn meddig bírja? Mert még fél éve sincs, hogy kis hazánkban kapható. Lehet, hogy évekig problémamentesen hordható, de az is lehet, hogy nem. Ezt egyik RYN tulajdonos sem tudhatja, akinek alig néhány hónapja van ilyen cipője.

A másik pedig , szerintem elég gáz, hogy ha bemész egy Ryn boltba, akkor élből leszólják az MBT-t, hogy ilyen meg olyan szar, de bezzeg a Ryn....

Úgy próbálják meg eladni, hogy hasonlítgatják az MBT hez, hogy ennyivel meg annyival jobb, miközben a másik terméket lejáratják. Holott az MBT -t orvosok ajánlják, a Ryn-t még/meg nem. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a Ryn semmit sem ér, mert lehet, hogy hasonlóan jótékony, mint az MBT, hanem azt, hogy egy bizonyítottan jó cipőt, mint az MBT nem kellene lejáratnia egy most konkurensként piacra törő cégnek. És ezzel ellentétben, amikor Rynről kérdeztem véleményt egy MBT boltban, nem kezdtek el hasonlítgatni, meg lejáratni a Rynt, egy negatívum sem hangzott el.

45. ce22aee03d (válaszként erre: 44. - Sgyorgyi)
2009. jan. 27. 23:36
A RYN légkamra technológiája már egy fejletebb technológia mint az MBT masai szenzora. Az a baj az MBT szenzorral, hogy olyan anyagból készült un. EVA anyag ami nem alkalmas a külvilággal való közvetlen érintkezésre mert nem tartós. Az anyag pár hónapos használat után rostózódott állapotba kerül, és ebből kifolyólag az anyagba bejut a víz,nedvesség, és tönkremegy, majd a talpszerkezet is. Pont amikorra lejár a garancia. A RYN-ben is van ilyen anyag de itt közvetlen nem kerül kapcsolatba a környezettel. Tehát ha mindennap hordom az MBT-t esőben hóban sárban évi kettő alkalommal cserélek benne szenzort 10.000,-Ft vagy a második alkalommal már komplett talpat 19.000,-Ft-ért az tényleg nagyon megéri. És e mellett még heti egyszer méhviaszozom is a szenzort, nehogy vizet kapjon. Hát azért szerintem már csak nem ér ennyit az MBT? Vagy igen? Kiváncsi lennék hány MBT esett szét az elmult években egy éven belül? Jó lenne, ha olyanok is hozzá szolnának, akik ezt már átélték. Mert a magyar ember ha megvette az biztosan kétszer annyit hordja mint a magasabb életszinvonalon élő nyugat európai, mert nekik általában terápiás cipőből több is van. Náluk is drágák ezek a cipők, de Ők jobban élnek. Nekünk nincs lehetőségünk annyira, mégha az egészségünk is a tét. Ami biztos, óriási különbség van a kettő lébbeli között, és amire fent hivatkoztam az még csak kis százaléka annak, amiről az igazi szakemberek információval is bírnak. Az MBT egy szuper cipő, a RYN egy csodacipő.
2009. jan. 27. 13:33
Nem tudom, miért az az oldal jön be, de ennek egyébként sincs ahhoz köze, hogy SZERINTEM csúnyák a rynek. Ez csak az én véleményem! Sokan egyetértenek velem, sokan pedig nem. Különböző emberek, különböző véleményekkel. Különben meg nem mindegyik MBT-vel van baj, van olyan ismerősöm aki évek óta hordja, probléma nélkül. Az biztos, hogy az MBT szenzor sérülékenyebb, mint a Ryn-ben lévő golyócskák, de annyira a Ryn nem is tud instabil talajt szimulálni, mint az MBT. Pl MBT-ben a sarokrész mindenhol be tud lapulni, ha oldalra mozgatjuk a lábunkat, akkor is lelapul a szenzor. És sztem pont ez az instabilitás okozza jótékony hatását. Rynben én csak a gördülő hatást éreztem. Azt sok helyen olvastam én is, hogy sokaknak tönkrement a szenzor az MBT-ben, ezért filóztam is a megvásárlásán, de úgy voltam vele, ha egy év múlva tönkre is megy, de a cipő használ, akkor veszek bele egy év múlva 10000ért egy szenzort, nekem ennyit megér az egészségem. Pár hete van meg a cipő, de az életemet napi szinten megkeserítő hátfájdalmam 1-2 hét alatt teljesen elmúlt,így ha tönkre is menne esetleg a szenzor, veszek bele egyet egy év múlva. Nekem ennyit megér.
2009. jan. 27. 12:03
Ízlések,és pofonok..szerintem meg az Mbt-k a randábbak,én emiatt döntöttem a ryn mellett..és le nem lehet robbantani a lábamról,annyira szeretem!;-)
2009. jan. 26. 22:01

Kedves sgyorgyi!

Ha a RYN cipő úgy nézne ki, mint egy gagyi kínai cipő, akkor miért van az hogy ha beütöd a www.rynkorea.hu-web oldalt az MBT Magyarország honlapja jön be. Én egy gagyi hamisítványra nem próbálnám meg semmi pénzért sem asszociáltatni a termékemet.

Lehet, hogy még nem az európai ember izlésvilágához igazodnak a modellek, de ez igy volt az MBT kezdeti szakaszában is. Ha döntened kellene te mit vennél meg inkább? Egy nem túl szép, de motorikusan jobb megbízható autót, vagy egy kevésbé strapabíró, szétesős szépet. Mert véleményem szerint ez a kettő cipő között jelenleg a különbség, és annak érdekében az MBT mindent meg is tesz, hogy ezek a tények ne jussanak el a döntés előtt állókhoz.

2009. jan. 26. 11:12
Már egy ideje vannak leárazott MBT cipők, minden üzletükben. Én úgy tudom, hogy a leárazás oka az, hogy jönnek az új modellek, így a régieket kiszórják. De ez egyértelmű is...De ezen nincs csodálkozni való, a kifutó modelleket mindenhol leárazzák. Be lehet menni akármilyen márkaboltba, pl:nike, és meglátjuk: iszonyatos leárazások vannak ott is. Az MBT cipőn is óriási a haszon, mint egy nike kabáton. De ez egy ilyen rendszer, ez nem csak az MBT-re jellemző. A RYN cipőkön is biztos óriási haszon van, amellett, hogy véleményem szerint úgy néznek ki, mint egy gagyi kínai cipő. Az új modellek nincsenek leárazva, csak a régiek, meg lehet nézni. Így már sokkal jobban megéri MBT-t venni, a választék is nagyobb, szebbek is és így már olcsóbb is, mint egy RYN. Korábban is én is vaciláltam, hogy melyiket vegyem, próbáltam mindegyikből, de végül MBT-t vettem, és nem bántam meg.
40. 1366d1807f (válaszként erre: 38. - 6190a5cfb4)
2009. jan. 23. 13:18
Talán nem járkálsz benne eleget :-))))))
2009. jan. 23. 11:40
Valami történhetett az MBT-nél mert láttam a honlapjukon, hogy leáraztak náluk több cipőt is. Vagy csak érzik, hogy már nem az Ő termékük van a piacon, és igazítják az árakat a konkurens termék árához. Mindenesetre felháborítónak tartom, hogy ha 10 ezer forintal olcsóbban is megéri nekik forgalmazni most, akkor eddig mekkorát kaszálhattak az MBT párti vevőkön. Kiváncsi lennék, hogy tudja-e valaki a leárazások valódi okát?
2009. jan. 20. 12:53
Ezzel én is tisztában vagyok, és csodát sem várok. Kényelmes, imádom és kész. :))))))De az izomlázat és a fogyást olvastam, mondták, ezért kérdeztem csupán, mert nekem egyik sem jött be.:((
37. 6149f2753c (válaszként erre: 36. - 6190a5cfb4)
2009. jan. 17. 11:10
Én nem várok csodákat a cipőtől!Egészséges viselet,kényelmes,ennyi.. ;o)A fogyás meg azért ennél bonyolultabb folyamat!Testmozgás,és helyes étrend!Csakis Rajtad múlik!!!;-)
2009. jan. 16. 18:33
Épp ezt akartam írni....semmi izomlázam nem volt.Bár nem sportolok semmilyen formában. Akkor valamit nem jól csinálok? és fogyás sincsen.....:(((((((((((((
2009. jan. 16. 08:59
Nekem nem volt izomlázam csajok,mivel rendszeresen járok edzőterembe!De a cipő tényleg nagyon jó,szeretem!;-)
34. arboczimi (válaszként erre: 33. - 1366d1807f)
2009. jan. 15. 20:00

Lehet ,hogy nem pontosan írtam,

plusz 100 kcal elégetését akartam mondani,ami nem kevés,mert,ha 1 hónaoot nézel,akkor az plusz 15000kcal,ami 1,5 kg.

33. 1366d1807f (válaszként erre: 32. - Arboczimi)
2009. jan. 15. 18:47
Csak 10 deka????????? Nane!!! Az nagyon kevés!
32. arboczimi (válaszként erre: 31. - Gunarok)
2009. jan. 15. 17:51

Aki ezt hordja,az egy óra alatt 100 kalóriával többet éget el,mint,aki nem ebben jár,mivel,hogy itt folyamatosan mozognak olyan izmok is ,amik máskor passzívak (ami miatt van is egy kis izomláz). Napi 5 óra használat 500 kcal,2 naponta 1000 k cal. 1000 kcal elégetése = 10dkg fogyás.

Lehet számolni!!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook