Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » RYN- az aktív cipő fórum

RYN- az aktív cipő (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
91. 1366d1807f (válaszként erre: 89. - Violaflower)
2009. máj. 14. 15:00
Azt úgyis észre fogod venni, hogy még jólesik-e benne a járásás, vagy már nagyon fáradt vagy.
90. Violaflower (válaszként erre: 86. - Beertrender)
2009. máj. 14. 14:58

Kedves beertrender

Elmondták a boltban, de sajnos nem emlékszem, csak azt tudom nekem a nyitott jött be.

2009. máj. 14. 14:54

Sziasztok!

A győri Ryn boltban vettem magamnak én is egy sportcipőt, Troy vagy mi a neve, nagyon tetszik és iszonyú kényelmes. Remélem segíteni fog a problémáimon (lúdtalp, hátfájás), már sok jót hallottam ezekről a terápiás cipőkről, bár az én ismerőseimnek is Mbt-je van, de egy-kettőnek van már Ryn-je is.

Két kedves eladó probált segíteni a cipő kiválasztásában, több modellt is felprobáltattak velem, többször felhívták a figyelmem, hogy fokozatossan szoktassam, hordjam a cipőt, ne legyen egésznap a lábamon. Így is teszek...

Már lassan 2 hete hordom.

Szerintetek hordhatom már állandóan?

2009. máj. 13. 08:30

Mellesleg azért az nekem is feltűnt, hogy mint írtam, nem volt egy icipici izomlázam sem, és a kényelmen kívül semmit nem tapasztaltam. Nekem is az a gyanúm, nem helyesen megyek benne, bár az üzletben nekem azt mondták, érdekes, hogy azonnal ráéreztem, és nincs vele gondom, míg volt ott más, akinek diktálták, mit csináljon, hogy jól álljon benne.

Tisztításával kapcsolatban nincs ötlet??:((

87. 6190a5cfb4 (válaszként erre: 84. - CRETA)
2009. máj. 13. 08:26
:))))))))))) Nemááááááááááá!!!!!!! Egyáltalán nem vettem bunkóságnak, bocsi, ha ez jött le neked a válaszból!!!!!!!!!!!!! Ne haragudj!!:)))
2009. máj. 12. 23:08
tud valaki arról valamit h Ryn cipőknek több féle talpa is van???Az mire jó??
85. McKenzi (válaszként erre: 83. - CRETA)
2009. máj. 12. 23:05

Az a baj, hogy amelyik cipőnek nincs sarka abban nekem lóg a bokám -

amit még el is fogadnék, ha idővel javítana ezen a helyzeten a cipő, viszont nekem minden cipőm sarka nagyon hamar elkopik, tehát ha mégis veszek egyet az inkább ryn lesz, mert a másikról azt mondják, hogy helyesen kell használni, ami az én járásommal eleve kizárt

84. CRETA (válaszként erre: 81. - 6190a5cfb4)
2009. máj. 12. 23:05
bocs inndda!nem akartam bunkó lenni csak én nagyon el voltam keseredve a cipő miatt.
83. CRETA (válaszként erre: 80. - McKenzi)
2009. máj. 12. 23:03
Tényleg az lenne a megoldás ha felpróbálnád mindegyiket, úgyis érezni fogod h melyik az amelyik Neked megfelel.Ha van lehetőséged próbálj fel több modelt is valamelyik csak beválik!
82. 6190a5cfb4 (válaszként erre: 80. - McKenzi)
2009. máj. 12. 21:19

Gondolom, szakembert kellene megkérdezni. Tudtommal ez a cipő a tartáshibákat is javítja. De lehet, kortól, és a "betegség" fokától is függ.....Nekem is mondták, csak lassan, óvatosan. Ne azonnal kezdjem hordani, mert pl. izomlázam lehet. Hát én belecsaptam a közepébe, izomláz elmaradt, ha hordom, a bokám szinte normális, de harántsüllyedésem nekem is van. /Vagy csak volt??? Azóta nem voltam vizsgálaton./

Hogy érted, hogy lóg benne a bokád? És nem tudod úgy tartani a lábad, ahogy kéne?

Velem az eladó felpróbáltatott vagy 5 párat, kérdezgette, hogy mit érzek, álljak fel benne, menjek, és mindegyik után a számítógépben írkált valamit, majd adott egy újabb párt próbálni.

Ismétlem, nekem semmi gomdom vele. Ha nincs lehetőséged szakemberhez menni, szerintem próbálj fel több darabot, esetleg több üzletben, ha mód van rá, és nézd meg a RYN-t is.

81. 6190a5cfb4 (válaszként erre: 76. - CRETA)
2009. máj. 12. 20:57
Háááááát.....most, hogy kérded.... a betűket látom rajta, és az üzletben, ahol vettem, másfajta cipő nem is volt. Akkor esélyes, nem???o: o:
80. McKenzi (válaszként erre: 75. - CRETA)
2009. máj. 12. 20:43

igazából az érdekel, hogy súlyos bokasüllyedéssel lehet hordani?

Felpróbáltam ma egy mbt-t és lóg benne a bokám..

Nem is tudom úgy tartani benne a lábam, ahogy kéne


De mivel állandóan fáj a lábam és a tartásomat is deformálta a bokasüllyedés valami megoldást kell találnom..

79. CRETA
2009. máj. 12. 10:38

üdv.Beertrender!

Vedd meg!Nem fogod megbánni!Szuper minőség és első osztályú terápia!Nekem az volt a tapasztalatom, hogy még aktívabb is!Mikor Mbt-t kezdtem hornani, azon kivűl h puha és kényelmes nem éreztem különösebben h nagyon dolgoznának az izmaim!A Rynemet felvettem egyből egész napra bár mondták h ne tegyem, de gondoltam az mbt után nem lesz gond!hát meglepődtem....

78. beertrender (válaszként erre: 77. - 1366d1807f)
2009. máj. 12. 10:15

Üdvözletem!

Sajnos egyet kell értenem Creta véleményével!Nekem is meggyült a bajom az MBT-vel!Nagyon bevált és tényleg segített, de a senzorom elkezdett "furcsán viselkedni"!Közölték velem h nem megfelelően ápoltam!és még nekem kell fizetnem h megjavítsák a talpát!Alig hordtam és nagyon vigyáztam rá...., de mégis!AKAROK EGY RYN-t!már nézegetem, csak még gyüjtögetek...Nekem egész jónak tűnik!

77. 1366d1807f (válaszként erre: 76. - CRETA)
2009. máj. 11. 20:43
Lassan egy éve hordom az MBT cipőimet (téli, nyári) és semmi bajom nem volt még velük. Enélkül már nem is tudnék menni hosszabb távon (még a buszmegállóig sem, fájdalmak nélkül).
76. CRETA (válaszként erre: 74. - 6190a5cfb4)
2009. máj. 11. 20:22

Kedves Inndda!

Szerencsésnek számítasz!Biztos MBT-t van a lábadon????:o)Nekem 10 ismerősömből 10-nek problémája van vele, na meg persze nekem is volt és igazából csak ez számít!Amúgy amivel kenegetni kell az egy méhviaszos csodaszer...

75. CRETA (válaszként erre: 72. - McKenzi)
2009. máj. 11. 20:18

Nincs mit...:o)

Ha bármi kérdésed lenne, csak bátran én már profinak számítok!

2009. máj. 11. 19:15

A hatásával semmi problémám nem volt, de a minőségével annál több. Folyton kenegetni kellett, esőben nem használhattam. . . . stb


Muszáj közbeszólnom......miről beszéltek????? Mivel kell kenegetni? Mi ázik be???

Lassan egy éve van MBT-m, és SEMMI bajom nincs vele.......gyorsan lekopogtam:))))

Reggeltől estig hordom, ha itthon vagyok, akkor is, mert különben a bokám az elefántéhoz hasonlít leginkább. Hóban nem mertem hordani, mert féltem a talpa miatt, hogy telerakodik hóval, és gatyaféken közlekedek majd, de miután valaki beírta, hogy semmivel sem csúszkál jobban, mint a hagyomámyos, attól kezdve hóban is mentem benne. Nem ázott se be, se szét, nem kenegettem, nem is mondták az üzletben, hogy kellene, .....lehet, a papírokban valahol benne van, nem emlékszem. Egyetlen dolog okoz fejtörést, azon kívül, hogy naponta használat előtt átkefélem, hogyan lehetne tisztítani? Nem raknám mosógépbe, mint a kínai sportcipőket, talán azt nem díjazná.......

Erre van valakinek ötlete?

Köszönöm előre is.

2009. máj. 11. 18:22

Szeretném felhívni a figyelmét minden fórum látogatónak, hogy megjelentek a kereskedelmi forgalomban olyan MBT és RYN termékekre asszociálló domború talpú lábbelik amelyek olcsóbb hamisítványok.

Az MBT és a RYN világszabadalmi joggal rendelkeznek, és piaci értékesítésüket, hosszú kutatómunka előzte meg. Ha valaki igazán az egészségi állapota miatt vásárol ilyen terméket, az mindenképpen csak szaküzletben tegye, mert eredetit piacon, multiknál nem árulnak.

72. McKenzi (válaszként erre: 71. - CRETA)
2009. máj. 11. 17:53

Kösz a választ!

Jó lenne találni egy cipőt, amiben nem fáj a lábam, nem megy ki a bokám stb :))

71. CRETA
2009. máj. 11. 17:45
Ja!és még annyit h a sima cipőkben, néha én is csetlettem-botlottam, de ez annyira adja magát :o) Az elején kicsit furcsa h vastag a talpa, de megszokható!
70. CRETA
2009. máj. 11. 17:43

igen, meglepően könnyű!kicsit más a belső talpszerkezete mint az MBT-jé.Nem kell annyira koncentrálni, meg otthon tanulni a dvd elött :o)

Prob.fel egyet és nagyon be fog jönni az tuti!!!

2009. máj. 11. 16:48

És könnyű benne járni?


Én még a sima cipőkben is megbotlok, kivétel az amelyik tartja a bokámat.

68. CRETA (válaszként erre: 6. - Gunarok)
2009. máj. 11. 15:26
csak helyeselni tudok!én is utánanéztem a Ryn cipőnek,sőt már vásároltam is magamnak!korábban Mbt-t hordtam, de mivel nem 40kg-os vagyok, csak probléma volt vele.A hatásával semmi problémám nem volt,de a minőségével annál több.Folyton kenegetni kellett, esőben nem használhattam....stb.A Ryn-nel semmi ilyen gondom nem volt sőt ha belemegy valami a talpába berakom a csap alá....:) Bevallom először hiányzott a puha érzés, de rájöttem h a terápiás hatás nem ebben relylik!A ryn is nagyon kimélő...Ajánlom mindenkinek!!!!
67. Pacsu (válaszként erre: 66. - Gunarok)
2009. márc. 23. 09:21

Sziasztok,

Új vagyok a fórumban csak néhény hozzászólást olvatam el. Magyarországi megjelenése óta hordok MBT-t. Van egy félcipőm és 2 bakancsom. Az egyik bakit cserélni kellett fél év huzavona után sikerült. A bakancsok nagyon jól bírták pedig télen nyáron hegyekben használtam. Végül is mindhárom lábbelinél a párna adta meg magát. Az egyikben cseréltettem is (10 ezer) de a csere után már fele annyi ideig sem húzta. Minden más rész bírta a gyűrödést és az ígért hatások is megjöttek. Nem fáj a hátam sem a térdem és elkezdett javulni a lúdtalpam is.

Szóval az MBT jó de a gyengéje az a párna.

Most akarok venni egy RYN-t, remélem ez is lesz olyan jó és talán tartósabb is.

66. gunarok (válaszként erre: 63. - Mathayus)
2009. febr. 13. 07:49

Nem tudom, hogy mennyit tud Ön a kettő tecnológiáról,de a hozzászólása alapján semmit. Szerintem az Ön gyógytornász ismerősének sincsen sok fogalma a RYN technológiáról.

Több sarkallatos különbség is van az MBT és a RYN között, és az egyik lényeges az, hogy az egyik illetve másik technológiában milyen szerkezetet használlnak "lengéscsillapíttó" funkció betöltésére.

Az MBT lelke a szenzor, ami egy puha műanyag keverékű anyagból van. Ez az anyag nem oxigénzáró, közvetlen külvilággal érintkezve nem is szabadna hogy használják, mert hamar tönkre megy. A legtöbb sportcipőgyártó cég is csak zárt rendszerekben alkalmazza. Amit Ön apró golyócskáknak nevez az egy légkamra technológia amely viszont már továbblépett az MBT technológia leggyengébb láncszemény, és ellenáll mindenféle külső környezeti hatásnak. Tehát annyiban igaza van, Önnek és a kedves gyógytornász ismerősének, hogy semmi köze az MBT technológiához, ezért is egy másik világszabadalom a RYN. A RYN-t még mai is ott - Busanban- gyártják ahol egykor az MBT-t. A dél-koreai RYN Korea Ltd. kezében van a kutatás fejlesztés gyártás. Az MBT a gyártást kiadta a kezéből különböző távolkeleti gyáraknak, ami egyrészt természetes is, mert ott olcsóbb a munkaerő. Nem azokkal az emberekkel is van gond akik összerakják a cipőket. Ha Önnek MBT-je van - ami mint terápiás lábbeli egy kíválló hatású cipő - akkor ajánlom Önnek, hogy rendszeresen kezelje a szenzort, és ha rossz idő van esik az eső, ne is vegye fel a cipőjét. Akkor biztosan sokáig egészségben fogja használni. A RYN-nél nem lesznek ilyen problémái bármikor felveheti, a szerkezet ellenáll minden kölső természetes környezeti hatásnak. Most csak egy dolgot emeltem ki ami lányeges különbség a kettő terápiás lábbeli között, de higgye el több is van. Majd a piac ugyanúgy elfogadja a RYN-t is ahogyan az MBT-t anno, egyik cégnek sem érdeke, hogy a másik hibáin lovagoljon, szerintem mindkettőnek az a célja, hogy egyre többen ismerjék fel a terápiás lábbelik jótékony hatásait.

65. mathayus (válaszként erre: 46. - Sgyorgyi)
2009. febr. 11. 17:29
Ha-ha...üzleti etikából jeles a Ryn-nek!
64. mathayus (válaszként erre: 39. - Ce22aee03d)
2009. febr. 11. 17:23

Kedves Hotib!

Egy ismerősöm, aki szintén gyógytornász és jelenleg MBT instruktor szerint: csupán outlet modellekről van szó, nem a konkurensek miatti félelemben lettek leárazva.Kifutó modellek, melyeket többet nem hoznak be az országba.

De miért háborodsz fel azon hogy mennyit kaszálhattak?A Ryn vagy bármelyik másik nem a haszonért csinálja?Csak saját maguk szórakoztatásáért árulják a cipőket?

63. mathayus (válaszként erre: 21. - Ce22aee03d)
2009. febr. 11. 17:18

Igazad van.Klasszissal jobb technológia, csak az MBT technológiához semmi köze.Az technológia, itt meg gumigöböket raknak a cipő talpába!

Tartósságra panaszkodnak többen, de nekem soha semmilyen minőségi problémám nem volt az MBT-vel.

Ha azt a gondolatmenetet követem, hogy mindkettő a Távol-Keleten készül, olcsó munkaerővel, akkor a Ryn garanciális problémáiról azért nem hallunk, mert még csak most jöttek be a hazai piacra.

Kíváncsi leszek ugyanerre a kérdésre 1-1,5 év múlva!

62. gunarok (válaszként erre: 61. - Virkina)
2009. febr. 1. 20:28
Úgy tudom még Miskolcon nem forgalmazzák. De a www.ryn.hu oldalon megtalálhatóak az üzletek.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook