Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés utáni regenerálódás fórum

Szülés utáni regenerálódás (beszélgetős fórum)


17. puli1 (válaszként erre: 16. - Micsuned)
2009. márc. 14. 09:08

Szia!Annyira viszket mar a vagasom hogy sokszor megorulok...he he

Baszki nol a hasam es szerintem azert.Hat ja a lekotes az egszeru csak ki tudja hogy tenyleg mi lesz meg kesobb,mondjuk sokszor ugy vagyok vele,hogy mar annyura fardt vagyok,es nem tudok pihenni mert ez a kis szaros elegge aktiv a masik meg a pasamba.es almos vagyok allndoan,de nem tudok pihenni mert a lanyomnak most jon a foga,es neha 5 ször vagyunk fent ejjszaka,szoval nehez,de majd csak tulelem mas valsztasom ugy sincs...he he

En is igy voltam,meg vagyok is hogy kicsit megkonnyebbultm mikor mondtak hogy csaszarozni kell,es orulok hogy a 2. is az lesz.Hallotam mar annyi rosszat a termesztes szulesrol-hogy utanna rosszul varrnak,meg nem nagyon foglalkoznak hogy szukre csinaljak visszaa noket.Majd megnezem az adatlapodat,a fenykepeket,a kis maszatodrol!!he he

Most megyek mert annyira pakol a lany a fiokba,es tuti megint odacsukja az ujjat...he he

majd irj,szia

16. micsuned (válaszként erre: 15. - Puli1)
2009. jan. 21. 16:19

Nem volt vészes én is azt hittem hogy fájno fog mikor kihúzza, de nem.Akkor még megvoltak a varratok, de nem csinált a helyével semmit.Az az igazság, hogy nagy a hasam, és nem igazán láttam milyen a vágás helye.Azóta meg még nagyobb.Nekem is szokott viszketni.Azt mondták hogy a szoptatás alatt fogyni szokta, hát én csak híztam és híztam.Most nagyobb a hasam, mint mikor terhes voltam.

Gratulálok a babához.Én is szeretnék mégegyet, úgy hogy 2 év legyen köztük.Szóval az idén tavasszal, vagy nyáron szeretnék teherbe esni.De még nem kezdtem el mestruálni, úgyhogy még nem tudok tervezni.Most kezdi Bazsi elhagyni a szopizást, remélem megjön hamarosan/sosem gondoltam volna hogy egyszer várni fogom/Én szeretném hogy a második is császárral szülessen, mert félek nagyon a sima szüléstől.De ha lehet azért megszülném simán is.Csak legyen.Biztosan nem lesz könnyű két picivel, de ha nagyobbak lesznek nekik nagyon jó lesz.Nem jó a nagy korkülömbség.Neked is könnyebb lesz majd mert egymást elszorakoztatják.Én sem szeretnék harmadik gyereket, de itt csak 3 után kötnek el.azt hiszem.Meg az olyan végleges.Sosem lehet tudni mit hoz a sors.Hogy van a kicsi?Mi ma voltunk méreckedni 8400 g.Nagyon meglett dicsérve, hogy milyen szép és nyugodt.De csak ott az orvosnál, egyébként igazi ördögfióka.

15. puli1 (válaszként erre: 12. - Micsuned)
2009. jan. 20. 02:00

Csovet hagytak a vagasba?Na az is eleg szar lehet,es utanna miutan kihuzzak,azt ott osszevarjak?

Megint csaszarozni fognak,mondta mar az orvosom,most vagyok kb 12 hetes.Most kezd igazan gyogyulni a vagasom,meg allandoan viszked...De most megint ott vagnak...Azt hiszem lehet kerni csaszarnal,hogy kossenek is le ha mar nem akarok tobb gyereket,lehet hogy az lesz,meg nem tudom.Most orulok hogy ilyen hamar jon a masodik,csak egy kicsit felek mert eleg nehez lesz ket kicsivel.A lanyom meg csak 14 honapos lesz mikor jon a masodik,de remelem hamar elmegy az elso par ev,azt akarom hogy egyutt noljenek fel...

Az egyik baratnom Magyarorszagon szult-csaszarral-es neki is korbe nyomkodtak.Neked vettek magzaqtvizet,az faj???

Na most megyek mert a lany nem bir magaval...majd irj,csa

14. puli1 (válaszként erre: 12. - Micsuned)
2009. jan. 20. 02:00

Csovet hagytak a vagasba?Na az is eleg szar lehet,es utanna miutan kihuzzak,azt ott osszevarjak?

Megint csaszarozni fognak,mondta mar az orvosom,most vagyok kb 12 hetes.Most kezd igazan gyogyulni a vagasom,meg allandoan viszked...De most megint ott vagnak...Azt hiszem lehet kerni csaszarnal,hogy kossenek is le ha mar nem akarok tobb gyereket,lehet hogy az lesz,meg nem tudom.Most orulok hogy ilyen hamar jon a masodik,csak egy kicsit felek mert eleg nehez lesz ket kicsivel.A lanyom meg csak 14 honapos lesz mikor jon a masodik,de remelem hamar elmegy az elso par ev,azt akarom hogy egyutt noljenek fel...

Az egyik baratnom Magyarorszagon szult-csaszarral-es neki is korbe nyomkodtak.Neked vettek magzaqtvizet,az faj???

Na most megyek mert a lany nem bir magaval...majd irj,csa

13. puli1 (válaszként erre: 12. - Micsuned)
2009. jan. 20. 02:00

Csovet hagytak a vagasba?Na az is eleg szar lehet,es utanna miutan kihuzzak,azt ott osszevarjak?

Megint csaszarozni fognak,mondta mar az orvosom,most vagyok kb 12 hetes.Most kezd igazan gyogyulni a vagasom,meg allandoan viszked...De most megint ott vagnak...Azt hiszem lehet kerni csaszarnal,hogy kossenek is le ha mar nem akarok tobb gyereket,lehet hogy az lesz,meg nem tudom.Most orulok hogy ilyen hamar jon a masodik,csak egy kicsit felek mert eleg nehez lesz ket kicsivel.A lanyom meg csak 14 honapos lesz mikor jon a masodik,de remelem hamar elmegy az elso par ev,azt akarom hogy egyutt noljenek fel...

Az egyik baratnom Magyarorszagon szult-csaszarral-es neki is korbe nyomkodtak.Neked vettek magzaqtvizet,az faj???

Na most megyek mert a lany nem bir magaval...majd irj,csa

12. micsuned (válaszként erre: 11. - Puli1)
2008. dec. 17. 11:25
Engem azért császároztak, mert farfekvéses volt, és így meg se várták, hogy elinduljon a szülés, a kiírt napon vittek a műtőbe.Így én nem ismerem a szülési fájdalmakat.A mütét után 2 órával már szoptatam a fiamat, pedig még nem éreztem a lábamat. 6 órával utána kellhettem fel, hát az nagyon fájt, de másnap már egész elviselhető volt.Nekem is szép a vágás, nagyon halványan látszik.Nekem , amig a kórházban voltam logott ki egy cső a sebből, hogy ott távozzon a váladék.A nyomkodás nagyon gáz lehetett.
11. puli1 (válaszként erre: 8. - Micsuned)
2008. dec. 17. 03:56

Nem tudtam kinyomni,szenvedtunk kb masfel orat,aztan mondta a doki hogy nem jon a feje lejjebb.Egesz ejjel 5 perces fajasaim voltak,de reggelre mar durvak,aztan bementunk a korhazba.Rogton kertem egy epiduralist mert hat felajanlottak hogy tudnak adni,kerhetem mar most ha nem akarom vegig szenvedni amig 10 centire tagulok.DE alegrosszabb az a csaszar utan volt,amikor a csaj 15 percenkent bejott,es korbe nyomkodta a vagast,hogy kifolyon a ver-na attol keszen voltam.Mikor eloszor megcsinalta,levert a viz,aztan mondta hogy sajna ezt meg 7 szer meg kell hogy ismetelje,na akkor mar csak rohogni tudtam,hogy ez hihetetlen-inkabb egy pohar jeges vizet adtak volna!!!he he he

Engem nagyon szepen vagtak,nem is latszik,meg ha csipo bugyi van rajtam ugy sem.

Teged miert csaszaroztak,nagy volt a baba?

10. 3b41f6053f (válaszként erre: 7. - Chiquita)
2008. dec. 16. 09:24

Szia !Én sokáig hordtam merevítő nélküli melltartót éjszakára 2 melltartó betéttel,mert egy idő után sok tej volt benne,és főleg ha véletlenül hasra feküdtem folyt.


Császár:1 császár után meg lehet próbálni ha megbeszéled a dokival (nekem sajnos nem sikerült) 2 után már nem.

9. micsuned (válaszként erre: 7. - Chiquita)
2008. dec. 16. 09:17
Én amikor hazajöttünk a kórházból hordtam éjszakára, kb 3 napig, aztán nem bírtam.Éjszaka nagyon kényelmetlen.Egyébként is utálom.
8. micsuned (válaszként erre: 5. - Puli1)
2008. dec. 16. 09:16
Én úgy tudom , hogy lehet természetes úton szülni császár után, de nem mindig.A heg vastagságától is függ, meg szerintem az orvostól is.De mindenképpen nagyobb az esély a császárra.Neked miért volt császár?
2008. dec. 15. 18:16

Köszönöm a hozzászólásokat, igazából nálam elég bonyolult a dolog, mert eddig szinte folyamatosan "kellett" hordanom melltartót technikai okokból.

Mostanra éjszaka már tudok melltartó nélkül lenni, hogy tudjon egy kicsit szellőzni a mellem.


Azt gondoltam és már el is fogadtam, hogy nem lesz olyan, mint a régi, de azért gondoltam megpróbálom megtenni, amit lehet... :)


Igazából volt, aki azt mondta, ne hordjak melltartót, mert akkor "ellustul" az izmom, volt aki pont az ellenkezőjét mondta.


Ti sem hordtok éjszaka, ugye? (Bocs ha túl személyes...)

6. 867f9adc74 (válaszként erre: 1. - Chiquita)
2008. dec. 15. 15:41

szülés utána a mell nem lesz a régi, ha szoptatsz sokáig, ha nem..

Van akinél alig szembetűnő a változás az eredetihez képest, de a legtöbb nőnek sorvad a mirigyállománya rendesen.

ez van sajna..:-(

5. puli1 (válaszként erre: 4. - Micsuned)
2008. dec. 15. 15:27

Jo neked!Nekem csak kinlodas volt allandoan ettem,megittam minden nap egy lavor vizet kb,es megis 2 orakat ultem egyfolytaba hogy talan jollakjon...?!

Azt mondjak ez a hormonokon mulik,hat valami lehet benne!he he

Mindig azt mondtam hogy sose fekudnek kes ala,semmi aron szepeszeti mutetre,de ha a mellem ilyen marad,sot most hogy lesz meg egy babam,aztan szoptatas meg minden..szoval lehet hogy egyszer bevallalom,mert hat kesobb idovel,mar csak rosszabb lesz!!AZt nem tudod- hogy ha az elso csaszar volt,akkor a koveztkezo is az lesz???

4. micsuned (válaszként erre: 2. - Puli1)
2008. dec. 13. 18:26
Nem hiszem hogy a császár miatt nem tudtál szoptani, és is úgy szültem és egyből volt tejem és még mindig szoptatok.
2008. dec. 13. 18:25
Szerintem mindenképpen kell melltartót hordani.Ha szoptatsz akkor meg különösen, mert ha nem akkor húzodik és fáj.Nekem 8 hónapos a kisfiam, én még szoptatom, de szerintem se lesz teljesen a régi.Megnyúlik a bőr, stb.De a melltartó nélkül biztosan rosszabb lenne.
2008. dec. 13. 18:19
Szia!En majdnem 7 honapja szultem,de szerintem mar sosem lesz a regi!Mindig buszzke voltam hogy milyen szep feszes,es milyen szep formaja van a mellemnek.kb 1 honapig tudtam csak szoptatni,lehet hogy a csaszar miatt?-mindenki mondta hogy a fiatal test hamar vissza nyeri a regi formajat szules utan...Hat a mellem az az log es tok puha...Nem hiszem hogy barmi koze lenne a melltartohoz??!SZerinted igen????
2008. dec. 8. 15:12

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek szülés után pár hónappal hogyan kapja vissza egyszerűbben a mellünk a "régi" formáját: ha sokat hordunk melltartót, vagy ha minél kevesebbet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook