Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan szedhetném le a műkörmöm? fórum

Hogyan szedhetném le a műkörmöm? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 22. 10:21
flex van otthon?
2009. jún. 10. 09:45
A porcelán körmöt le lehet oldani tömény acetonnal (hogy agis mondta). A zselés köröm esetében a zselé réteget fel kell reszelni egészen a műanyag tippig. A tip már szintén leoldható tömény acetonnal, vagy hígítóval. Áztatás közben lehet letolni narancsfapálcával, vagy reszelővel. Másik módszer a műköröm leszedésére a lereszelés, de ez a módszer a körmöknek nem tesz jót, mert megsértheti a felületét, ami ugyan lenő, de azért elég kellemetlen. Ha ezt a módszert választjuk, akkor ügyeljünk arra, hogy a körmöt ne sértsük meg. Ezután a módszer után a köröm felülete karcos marad, ezért jó ha azt felpolírozzuk. Van egy 3. módszer a műköröm eltávolítására: A lenövesztés. Ez egy hosszú folyamat, de közben a köröm nem sérül és nincs kitéve erős oldószereknek. :) Ha ezt a módszert választod, akkor 2 hetente reszeld megy egy kicsit a tetejét, aztán bufferold és polírozd. De ne nagyon, hogy ne tűnjön el az egész, csak fokozatosan ahogy nő le. :)
18. agis
2009. febr. 18. 09:41
patikában tömény acetont vásárolni (azt hiszem egy dl-t adnak) abban a körmöket "beáztatni", feltéve ha porcelán körömről van szó. zselés esetén nem tudom mi a megoldás, de talán a reszelő segít.
2009. febr. 18. 09:12
Tudom, hogy már nem aktuális ez a topik, de acetonos körömlakklemosóval könnyen lejön! Az feloldja a műkörmöt!!! Nekem is anno az esküvőmön volt, én így távolítottam el!!!!
16. Icus (válaszként erre: 2. - Nikcsike)
2008. dec. 9. 10:49
Le kell reszelni. Ilyen egyszerű:)
2008. dec. 9. 10:47

sziasztok!!!

Jelentem tegnap sikerült leműteni a karmaimat! Igaz tövig le kellett vágni a körmöm, és a teteje úgy néz ki mint egy csiszolópapír de azért sikerült, és végre csak az enyémek vannak a kezemen:)

Akármilyen csúnya is lett igy akkor is az enyémek és örülök neki!

puszi nektek!

14. b9662b68b3 (válaszként erre: 12. - Wickucy)
2008. dec. 8. 13:26
Igen, ezekkel a házi praktikákkal vigyázni kell,mert ha rosszul nyúl az ember alá, akkor az eredeti köröm is bánhatja.
13. ALLICS
2008. dec. 8. 13:08
Szerintem is menj el körmöshöz,de ha tudsz várni le is növesztheted úgy már könnyebb otthon is leszedni.
2008. dec. 8. 13:02
én is azt mondanám, hogy körmössel szedesd le. játszhatsz vele otthon, de ne csodálkozz, ha esetleg jön vele a körmöd is! velem történt ilyen! bár én műköröm rajongó vagyok, nem tudnék nélküle élni, de még annnnnó, jó régen velem is megesett, hogy leszedtem. növeszd le, vagy szedesd le! szerintem..
2008. dec. 8. 12:52
+szerintem menj el műkörmöshöz! neki van olyan folyadk amibe be kell áztatni a körmöt és szépen lejön! ez az otthoni lefeszegetős leszedés nekem nagyon csúny a fájdalmas élményeket csinált! soha többet nem próbálom magamnak leszdeni!inkább fizetek érte...
2008. dec. 8. 12:41
kösz nektek! majd megpróbálom valahogy. de az vigasztal hogy nem csak én járok/jártam ebben a cipőben.
2008. dec. 8. 12:38
Nekem is az esküvőre lett megcsináltatva. De egyébként a most kapott ötletek összehozhatod! Leszeded tűvel, és utána lereszeled a tetejét a körmödnek, vagy polírozod, vagy mittudomén:)
2008. dec. 8. 12:37
hát én sem rakattam volna fel, de volt az esküvőm és gondoltam legalább ilyenkor nézzen ki valahogy. Mivel manó mellett úgysem lehet nagy. :)
7. b9662b68b3 (válaszként erre: 2. - Nikcsike)
2008. dec. 8. 12:35

Szia!

Talán menj el egy műkörmöshöz, mert ő ért hozzá,és leszedi neked

2008. dec. 8. 12:35
ÉN amikor ugyanígy először, és utoljára rakattam fel műkörmt,akkor egy tűvel nyúltam alá, és úgy szedtem le. Csak vigyázz, nagyon óvatosan csináld, nehogy megsértsd az eredeti körmödet. De készülj fel, hogy elég csúnya lesz most egy darabig az alatta levő körmöd, ha így zeded le.
5. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 2. - Nikcsike)
2008. dec. 8. 12:34

Szia!

Én is házilag barkácsoltam le magamnak! :) Egy jó erős reszelővel reszeld le a körmödről, a felületéről, de azért óvatosan, hogy lehetőleg a saját körmödből minél kevesebb menjen le, vagy inkább egy kis porelán vagy zseléréteg maradjon rajta! Aztán eggyel gyengébb körömreszelővel még átdörgölheted és végül ilyen körömpolírozóval szép simára és fényesre tudod polírozni! Ez ugyanúgy néz ki mint a reszelő, DM ben is lehet kapni, ott én ilyen pillangó formájút vettem! :D Ha még érdesnek találod vagy fénytelennek színtelen körömlakkal kend át, nemis fog látszani h le van reszelgetve a teteje! ;)

Sok sikert!

4. cicaanya (válaszként erre: 2. - Nikcsike)
2008. dec. 8. 12:33
sajnálom
2008. dec. 8. 12:32
na ezért sem lesz nekem,bár vannak nagyon szépek,jó a saját hagyományos azt karban tartom azt csocsi!
2008. dec. 8. 12:30

A szomszédom rakta fel aki kozmetikus, de mostanság nagyon sok dolga van és nincs ideje hogy leszedje! Én már nem tudok mit kezdeni vele, levágtam őket de borzasztóan idegesítenek. Még most van először, de szerintem utoljára is csak egyszer szabaduljak meg tőle! :(

egyébként már nagyon be van repedezve a teteje meg eléggé le is nőtt már

2008. dec. 8. 12:29
Hogyan szedhetném le a műkörmöm?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook