Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hány éves kortól kérdezik meg a gyereket, hogy kinél szeretne maradni?(Válás esetén.) fórum

Hány éves kortól kérdezik meg a gyereket, hogy kinél szeretne maradni?(Válás esetén.) (tudásbázis kérdés)

2012. nov. 14. 15:13

Mikor a barátnőm szülei váltak, akkor a fiú az anyánál, a lány az apánál maradt. (szülők megegyeztek, a gyerekek döntöttek)

A testvérpár kora:8-10 év.

2012. nov. 14. 12:10
A jogszabály a 14. életévet jelöli meg, amikortól figyelembe kell venni a gyermek akaratát, de még ebben az esetben is dönthet ezzel ellentétesen a bíró, ha az összes körülmény mérlegelésével más következtetésre jut.
2012. nov. 14. 11:31
14
2008. dec. 8. 13:49

Szia!Én is most válok pont!

Nekem a legkisebb 10 ,a nagyobb 16 éves.A kicsire azt miondta az ügyvéd eggyértemű,hogy velem marad,a nagy dönt!Egyébként én is ugy tudom 12 éves kortól kérdezik a gyerekeket!

2008. dec. 8. 13:47
Igazából ez akkor lehet döntő tényező ha a két szülő amúgy megbízható, csak valahogy már nem akarnak együtt élni.Tehát ha nincs különösebb gond akkor igen figyelembe veheti a bíróság a gyerek döntését.
2008. dec. 8. 13:40
18 éves korától, már szabad akarata alapján elköltözhet a választott szülőtől, ha úgy tartja kedve. Nincs beleszólása egyik szülőnek sem. Viszont 16 éves kortól megkérdezik, és a bíróság úgy próbál dönteni, hogy az akaratot és érdekeket is figyelembe veszi. (Időközben hazajött anyukám, megkérdeztem tőle). Persze, ha tegyük fel apa alkoholista, nincs állása, de jobb fej, mint anyuka, és a gyerek azt mondja, hogy apánál akar maradni, akkor a bíróság nem fogja neki ítélni, csak azért, mert ő azt szeretné.
2008. dec. 8. 13:33

Szia!

18 éves koráig asszem a biróság dönt, annyi, h 12 v 14 fölött megkérdezhetik, és kötelesek a döntésnél figyelembe venni a választ

Én így tudom

7. emagdi (válaszként erre: 2. - Szilviosz77)
2008. dec. 8. 11:49
szerintem az ügyvédedet kérdezd meg, ő valószínűleg tud majd rá válaszolni:))
2008. dec. 8. 11:47
Szia! Én 14, öcsém 13 éves volt, mikor anyuék elváltak. Nekünk be kellett menni a bíróságra, és elmondani, hogy kivel szeretnénk maradni. Én valamiért arra emlékszem, hogy 12 éves kortól kérdezik meg a gyerekeket, de ez nem biztos.
2008. dec. 8. 11:29
Szia! Én szüleim is elváltak, 12 vagy 13 éves voltam, mikor kezdődött a hercehurca. 14 voltam, mikor befejeződött. Nálam egyértelmű volt, hogy anyukámmal maradok, mert apukám másik városba költözött, suli átíratkozás, meg minden, elég bajos lett volna, de persze nem csak ezek miatt. Tőlem a bíróság nem kérdezte, mert én magam nem akartam bemenni, hanem összeültünk anyáékkal és megkérdeztek. Hivatalosan azt hiszem, 16 éves kortól. Előtte sem a szülő dönt, hanem a bíróság mérlegel, aztán lehet fellebbezni, ha valami nem tetszik.
2008. dec. 8. 11:27
Várj egy kicsit, még csak vagy 20 perce írtad ki a kérdést. Biztosan lesz, aki válaszol.
2008. dec. 8. 11:16
Senki?
2008. dec. 8. 11:10
Sziasztok!Tudtok segíteni?12,8 és 1.5 évesek a gyerekek.
2008. dec. 8. 11:09
Hány éves kortól kérdezik meg a gyereket, hogy kinél szeretne maradni?(válás esetén)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook