Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen az ha valakinek sérve van? A köldökénél mindig fáj, vagy csak néha?Pont a köldöknél, vagy lehet 2-3 cm-vel arrébb is, kitapintható? fórum

Milyen az ha valakinek sérve van? A köldökénél mindig fáj, vagy csak néha?Pont a köldöknél, vagy lehet 2-3 cm-vel arrébb is, kitapintható? (tudásbázis kérdés)


9. katácskák (válaszként erre: 8. - Emilía78)
2008. dec. 9. 03:20

Aztán elmenni ám az Orvoshoz.

Jobbulást mindenképp.

8. Emilía78 (válaszként erre: 7. - Szebinora)
2008. dec. 8. 21:00
Nem baj, nagyon szépen köszönöm így is a segítségedet! :)
7. szebinora (válaszként erre: 5. - Emilía78)
2008. dec. 8. 11:14

Menj és mutasd meg magad egy sebésznek! Ő tutira meg tudja mondani, hogy az sérv, vagy nem!


Sajnálom, hogy csak ennyit tudtam segíteni, de látatlanba nehéz megmondani, hogy amit érzel, az mi. Meg én nem is vagyok orvos, csak egy műtősnő.

2008. dec. 8. 08:51
:)
5. Emilía78 (válaszként erre: 4. - Szebinora)
2008. dec. 7. 21:09
Lukat?? A köldököm alatt függőlegesen lefelé, kb. 2-3 cmre, de inkább ilyen kemény. Kerek. Olyan mintha lenne ott valami álló helyzetbe, és most hogy így írtad, lefeküdtem és ott ahol állva kemény, feküdve belehet tökre nyomni, és nem fáj. De amikor a széléhez érek akkor már úgy fáj a hasam mint bárhol máshol ha megnyomom. Enyhén. Hát nem tudom mennyire érthető voltam. :s
2008. dec. 7. 17:42

Ha nagy a sérv, akkor az ujjaiddal ki tudod tapintani a szélét.

Feküdj hanyatt, köhögjél, nézd meg látod-e, hogy kitüremkedik, vagy tedd oda a kezed, ahol fáj, és nyomd be a hasadat. Érezned kell egy lyukat (ha nagy)

Köldöksérvnél a mutatóujjaddal is érezheted a lyukat!


Amúgy hol fáj???

3. Emilía78 (válaszként erre: 2. - Szebinora)
2008. dec. 7. 17:27
És én ezt most hogy tudjam megállapítani hogy tényleg az van-e, én ilyen kidudorodást nem veszek észre. Csak akkor fáj, ha lehajulok, összegörnyedek, vagy köhögök. Ezt csak doki tudja megállapítani, hogy tényleg az-e?
2008. dec. 7. 17:09

A sérvnek 3 része van: sérvkapu, sérvtömlő, sérvtartalom!

A sérv általában elődomborodik, ha köhögsz, akkor láthatod, hogy mekkora!

A sérv tartalmazhat csepleszt(beleket védő zsír) és beleket!

Általában fájdalmas, főleg ha a tömlőhöz oda van tapadva a cseplesz!

Lehet a köldöknél is, arrébb is, bárhol a hason, de általában ha nincs valahol műtéti heg, akkor a középvonalon tapintható ki!

Ha a sérv kizáródik, akkor a tömlő rászorul a benne lévő szervekre életveszélyes állapotot okozva! Ennek tünetei: a sérv előboltosul, kemény, hányinger, hányás!

Azért életveszélyes, mert ha bél szorul ki, akkor pár óra alatt az a rész elhal, mert nem kap elegendő vért!

2008. dec. 7. 16:47
Milyen az ha valakinek sérve van? Pl. a köldökénél, mindig fáj, vagy csak néha?Pont a köldöknél van v. lehet 2-3cm-velarrébbis, kitapintható?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook