Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az igazi szeretet fórum

Az igazi szeretet (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az igazi szeretet

15. klenca
2010. jún. 6. 06:42

Istenem, ha csak egy év lett volna, amikor nem jut eszébe a szülinapom!

De 18 évig egyetlen egyszer sem...

Nagyon fájt.

Most, hogy elváltunk, elköltözött, életében először (igaz 1 nap késéssel, ) de legalább szóban felköszöntött.


A gyerekek ezt a trükköt nekem is előadták, de jobban fájt, mintha nem tették volna.

2008. dec. 10. 20:36

Aranyos a történet, és az élet ilyen, nem filmszerű, hogy az embernek mindig szépnek, jónak, tökéletesnek kell lennie. Emberek vagyunk és mindenki követ el hibákat.

Én is a hirtelenharagú vagyok, és ha valami idegesít, nem tudom eltitkolni, előfordul, hogy előttük tombolok, attól még nem vagyok rossz ember, vagy rossz anya.

Van aki szét tudja választani, van aki nem.

A történetből énis azt szűröm le, hogy a szeretet motiválta a gyerek. Az életben nagyon sokszor kell elsimítani dolgokat, ezt a lánya megtanulta.

Nálunk is ez a helyzet, hogy felhívom, ne felejtsd el felköszönteni nagyit például, hogy örömet szerezzünk a nagymamánknak, stb.

Az élet ilyen.

13. fakata
2008. dec. 9. 09:52

Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat. A jót is és a kevésbé jókat is. A kritikát megérdemlem, nem kellett volna dühöngnöm. Kihagyhattam volna a sztoriból, de így volt kerek a történet. Sok mindent tud az ember, hogy mit kellene tennie, és mit nem, de az adott körülmények közt nem biztos, hogy józanul tud gondolkodni. Sajnos én az a kitombolós fajta vagyok, nem emésztem magam bizonyos dolgokon sokáig, és itt fültanúja volt a lánykám. Természetesen nem rá kiabáltam, csak a jelenlétében, persze ez sem javít a helyzetemen. Megbeszéltük a dolgokat, és mostanában nagyon klassz lett a kapcsolatunk, szinte mint a filmekben.. Apukája irigykedik is. Vele is megbeszéltük a dolgokat, megértett, és azóta (névnapomra, Mikulásra) meglepett apróságokkal, és látta, hogy örülök neki.

És az, hogy miért tette, csak hogy védje az apját, vagy, hogy nekem örömet szerezzen, teljesen mindegy, akkor is a szeretetét mutatta ki nekem.

A „rosszalkodás” relatív, nekem is sokkal türelmesebbnek kell lennem vele szemben, mert most jön a „neheze”.

És még valamit. Tegnap „meghalt” a lányom kedvenc kutyusa, nagy a mi bánatunk. Családtagot vesztettünk el.

2008. dec. 8. 23:06

nagyon büszke lehetsz a lányodra! magadta kevésbé amiért előtte dühöngrél! Bocsánatot kértél már tőle a kirohanásodért? Én is szoktam kibukni és sajnos nálam is előfordúl , hogy valamelyik gyerek előtt történik, de az Ő kis lelkük ezt nem értik még! Ezért utána odamegyek hozzá és megbeszélem vele!!!


A lánykád előtt le a kalappal!! Ő akkor is szeret amikor rossz! Csak azt te nem tudod kellően értékelni!

11. Margitnéni (válaszként erre: 8. - J357)
2008. dec. 8. 09:28

Nekem is teljesen az jött le az egészből, amit te írtál.

Igazából én nem is értem, hogy lehet dühöngeni, főleg a gyerek előtt, mert az apja elfelejtett felköszönteni. Dehát nem vagyunk egyformák.

10. winny
2008. dec. 7. 16:36

Csodálatos gyermeked van.

Mindkettőtöknek legyen benne öröme egy életen át.

Szeretni és imádni való.

2008. dec. 6. 14:29

Gratulálok a kislányodhoz! Még mindig könnyezem!


Úgy érzem (tapasztalatból is mondhatnám), hogy az "elvetemült" kis lurkók azok, akikbe több szeretet bújt, csak ők félnek kimutatni.

8. j357
2008. dec. 6. 14:18

persze, de gyereken semiképp sem szabad, ill. el kell neki mondani, hgoy anyu ezért vagy azért ma rosszkedvűbb, türelmetlenebb, de a cikkben szereplő persze a lánykámon töltöttem ki mondat szerint nem ritka eset.

Nem hinném, hogy a gyerekek ennyire tudatosan gondolkodnának, egyszerűen nem szeretik nyilván, ha a szülő dühös, csalódott.

A gyerekek szófogadatlanságáról meg annyit, hogy nem azért csinálják mert nem szeretik a szüleiket...(mert tudom, hogy ez az igazi szeretet, és nem az, ha ezerszer elmondja, és közben „rosszalkodik")

7. 38113ab761 (válaszként erre: 6. - J357)
2008. dec. 6. 13:23

Azt hiszem, hogy mindannyiunkkal előfordul, hogy néha másokon vezetjük le a csalódottságunkat(természetesen helytelenül, de ha már ezt észrevesszük , akkor jó uton járunk, hogy odafogyeljünk minél ritkábban forduljon ez elő)...

És igenis a szeretet megnyilvánulása, ha a gyerek szeretné kiegyenlíteni az egyik szülő "bűnét" a másik felé.

Mert szereti az apját, aki éppen fájdalmat okozott az anyjának, akit szintén szeret...

6. j357
2008. dec. 6. 12:14
1. ha egyébként szeret a férjed, akkor szerintem az, hogy 1szer nem köszönt fel a szülinapodon, nem olyan nagy bűn. 2. miért kell a dühödet meg a csalódottságodat a gyerekedre hárítani? 3.kiprovokáltál belőle egy olyan viselkedést, mely bocs, de nem feltétlen a szeretet megnyilvánulása, hanem az, hogy látja hogy a dühös vagy valamiért, rajta töltöd ki a haragod ezért ezt elkerülendő inkább megpróbálja helyrehozni annak a hibáját, aki miatt dühös vagy rá, csakhogy ne kiabálj vele...
2008. dec. 6. 12:06

Aranyos kislány, de gondolom jobban esett volna pl egy sms az apjától, vagy egy ölelés....



Hidd el, tudom milyen az, ha valakiről elfeledkeznek, 17 év alatt még sosem jutott eszébe a férjemnek a szülinapom...

2008. dec. 6. 12:01
Köszönöm ezt a történetet, nagyon megható! Büszke lehetsz a lányodra! :)
2008. dec. 6. 11:28
hát ez nagyon kedves eset volt, mármint a lányod részéről. Jó, hogy megosztottad velünk. Meg is könnyeztem :)
2008. dec. 6. 11:10
Igen a gyerekek ilyen tündériek. Nagyon tudnak békíteni nézeteltéréseket elsimítani. Klasz lányod van, legyen benne sok-sok örömötök!!!:-))
2008. dec. 6. 11:03
A lányomról szeretnék elmondani egy történetet, ami engem nagyon meghatott, és azóta másképp nézek Rá. Történet szeretetről, az odafigyelésről a "nemodafigyelésről". 11 és fél éves, és nagyon jól sikerült.

Ugrás a teljes írásra: Az igazi szeretet

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook