Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől fáj mostanában olyan sokat a fejem? fórum

Mitől fáj mostanában olyan sokat a fejem? (tudásbázis kérdés)


23. linksys (válaszként erre: 21. - 3aeb86a367)
2009. jan. 6. 22:56
Szia! Ha szabad kérdezni az Új év hogy kezdődött? Mármint arra gondolok, hogy fejfájás terén? Elmúltak a tavalyi gondjaid?-remélem :)
2008. dec. 10. 23:19
Szerintem a karácsonyi előkészületektől.Nekem is ilyenkor már december elején elkezdődik,és csak január 1 után múlik el.Komolyra fordítva a szót,sok mindentől fájhat.Vérnyomás, esetleg a szem gyengesége, stressz, túl sok ,vagy túl kevés étel,nagyon kevés folyadékbevitel.Most csak a leggyakrabban előforduló okokat írtam le.Orvoshoz kell fordulni,mert a fejfájás egy jel a szervezettől,hogy valahol baj van.
21. 3aeb86a367 (válaszként erre: 20. - Linksys)
2008. dec. 10. 23:12
El ne kiabáljam ma már nem fájt. De hétfő este elég szarul voltam, hányingerem volt, meg ment a hasam, remegtem. Tegnap jól ill. jobban voltam, de ma reggel megint hányingerrel ébredtem. Vetettem is a párommal egy terhességi tesztet, negatív lett.
20. linksys (válaszként erre: 16. - 3aeb86a367)
2008. dec. 10. 17:09
Szia!Még mindig küzdesz a fejfájással és a többi kisérő tünetekkel?
19. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 18. - Linksys)
2008. dec. 6. 15:51
Igen, az átlagos normális pulzusszám percenként 60-80. Amikor a vérnyomásomat mérik, mindig meglepődnek, és megkérdezik, jól vagyok-e. Annyira alacsony néha. A pulzusom meg mindig ilyen magas. Sok az eü-s ismerősöm (én is az vagyok), és állítólag ez a 2 gyakori kombináció. Ha ideges vagyok, nekem nem emelkedik magasra az én alapállapotomhoz képest.
18. linksys (válaszként erre: 11. - 9bbb5bd983)
2008. dec. 6. 14:32

Nem vagyok orvos, de szerintem a nyugalmi állapotban a pulzus 60-70 között szokott lenni.A normális szívverés 70 felett van mindig, tehát a nem nyugalmi állapot.Úgy tudom, hogy a 70 alatti pulzusra szokták azt mondani, hogy oxigén hiányos állapot.


Akkor mennyi szokott neked lenni, amikor ideges vagy? Senna autóversenyző szíve vert 120-at amikor versenyben volt, az izgalmi állapot miatt.A 100-as vérnyomás és 90-es pulzusszám nem épp jó kombináció, nagyon megy a "motor".De ha a dokik azt mondták neked, hogy így jó, akkor jó.


Ne vedd rosssz néven amit mondtam, nem akarok beleszólni, csak így tudom a dolgokat.

17. Tiduj30 (válaszként erre: 3. - Roncsika)
2008. dec. 5. 23:18

Milyen allergén van ilyenkor a levegőben? Mire vagy allergiás?

Egyébként nekem is a hidegfront...az az elviselhetetlen fejfájás! Én azt tapasztaltam, hogy a Béres antifront segít!

16. 3aeb86a367 (válaszként erre: 13. - Linksys)
2008. dec. 5. 22:20
Szia. Köszönöm a te hozzászólásod is. Igazad van, több minden okozhatja a fejfájást, pl. ha valakinek romlik a szeme, attól is lehet. Hát hogy őszinte legyek amikor először érzem, hogy eldugult az orrom akkor elég sokat fújom és tényleg erősen. Igen, ha sokáig megy így tovább akkor doki lesz a vége. Köszi mégegyszer is.
2008. dec. 5. 22:13
Nekem az elmúlt hétvégével bezárólag fájt majdnem két hétig folyamatosan a fejem. Nem tudom miért, de sehogy sem enyhült.:((( A végén már be kellett vennem tablettát, hogy ne hülyüljek meg!
14. 3aeb86a367 (válaszként erre: 11. - 9bbb5bd983)
2008. dec. 5. 22:11
Jézus! Nem tudom, nekem mindig 69-70 szokott lenni nyugalmi állapotban. Bár ha ideges vagyok akkor megnő a pulzusom is. Nekem is volt már néha 90 a pulzusom, de akkor a vérnyomásom is magasabb volt. Bár ha azt vesszük akkor nekem már a 110/80 is magas, mert nekem 80-90/70 szokott lenni. Erre állt be, ez a normális, ha ettől feljebb megy akkor már szédülök, fáj a fejem stb. Pedig gyerekkoromban 120/80 volt mindig a vérnyomásom. Amikor meg terhes voltam 33. héten felment 180/110-re. Na akkor voltam csak igazán rosszul.
13. linksys (válaszként erre: 7. - 3aeb86a367)
2008. dec. 5. 22:07

Szia! A fejfájás okozhatja több minden, de lehet valamilyen betegség előjele is.Az orrdugulást valóban okozhatja allergia is, de a véres orrváladék talán nem kellene,hogy velejárója legyen, hacsak nem sokat és erősen fújod az orrod és a hajszálerek nem pattognak el.


Magas vérnyomástól is fájhat a fejed-lüktet, és az orr is vérezhet. -ez most biztosan nem vonatkozik rád, de pl. akik epe betegek, annak is gyakran fájhat a fejük.(és még sok mindentől)


Ha nem veszed tolakodásnak, akkor ha ez így megy sokáig,akkor érdemes felkeresni az orvosodat, hogy te is megnyugodj, hogy mi is a gond.


Mielőbbi jobbulást! :)

2008. dec. 5. 22:05
Megnézetm a txt-n, és hidegfronti hatás várható. Aki erre érzékeny annak fejfájás, vérnyomásingadozás előfordulhat. Elképzelhető, hogy ettől elduguljon valakinek az orra és véres legyen az orrváladék(bocsi, de szebben nem tudom kifejezni)?
11. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 10. - 3aeb86a367)
2008. dec. 5. 22:05
A 79 nem sok, szerintem. Az én pulzusom 90 felett van nyugalmi állapotban, a vérnyomásom alig 100/ valamennyi szokott lenni. Az orvosok szerint ez is normális.
2008. dec. 5. 22:02
Megmértem a pulzusom és 79. Szerintem ez egy kicsit sok. Lehet, hogy magas a vérnyomásom is? Nem tudom megmérni mert nincs vérnyomásmérőnk. Kicsit nyugtalan, feszült vagyok pár napja. Lehet mégis csak a front okozza?
2008. dec. 5. 22:00
Én nagyon fejfájós voltam/vagyok, a szemműtétem óta már nem annyira gázos, de jó ideje nem fájt a fejem, de a napokban többször is, az a belehasító, szűnni nem akaró....szerintem az időjárás!
8. 3aeb86a367 (válaszként erre: 5. - A9e1c02a7b)
2008. dec. 5. 21:56
Nem vérzik az orrom, csak amikor kifújom az orrom akkor kicsit véres a zsepi. Párom szerint megpattan egy ér és ez okozza.
7. 3aeb86a367 (válaszként erre: 4. - 9bbb5bd983)
2008. dec. 5. 21:53
A homlokom, fejtetőn, és a szemem szokott lüktetni, az arcom sosem. Nem, nekem ha levegőn vagyok és friss levegőt szívok be az mindig jót tesz. Most is tárva az erkélyajtó hátha jobb lesz a fejemnek, csak mindjárt megfagyok.
6. 3aeb86a367 (válaszként erre: 3. - Roncsika)
2008. dec. 5. 21:49
Szia. Igazad lehet, én is kitapasztaltam, hogy a hidegfrontnál szokott fájni a fejem elég erősen. De az orrom sosem volt így eldugulva, és főleg nem volt véres. Köszi, és neked is jobbulást.
2008. dec. 5. 21:46
A száraz levegő is okozhat orrvérzést, fejfájást szerintem.
4. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 2. - 3aeb86a367)
2008. dec. 5. 21:46
Ne akkor voltak ilyen tüneteim (orrdugulás, fejfájás, véres zsepi), amikor arcüreggyulladásom volt. Bár olyat nem tapasztaltam, hogy a levegőn ezek ne lettek volna. Ha lehajtod a fejed, "dübög" az arcod, vagy a homlokod?
2008. dec. 5. 21:45
Szia sorstársam! nekm szinte hetente fáj.. Sajnos. Szinte biztos, h. a hideg fronttól, ezt már kitapasztaltam, és sokszor attól is, h. előjön az allergiám. Most is épp ezzel küzdök. Jobbulást neked is!
2008. dec. 5. 21:42
Mostanában sokat van eldugulva az orrom és amikor kifújom véres. És a fejem is sokszor fáj. Ha friss levegőn vagyok ez mind elmúlik, de amint lakásban tartózkodom kb. fél-1 óra után ezek jelentkeznek. Mitől lehet?
2008. dec. 5. 21:39
Mitől fáj mostanában olyan sokat a fejem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook