Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babáknál is kijöhet az aranyér? fórum

Babáknál is kijöhet az aranyér? (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. aug. 28. 15:32

Jah és ha valaki tud segiteni valaki végbékúp felhelyezés ügyben akkor valaki segitsen nekem ebben a topikban:::



[link]

2007. aug. 28. 15:26

Már sokkal jobban van :-)

Egyébként magánrendelő volt,mindenki időre jön...

Köszönöm a sok-sok bizalmat ;). Most a végbélkúpból van elege,de a sósviz tényleg hatásos volt.

Köszi mindenkinek!!

2007. aug. 28. 15:09

Azért az a nem semmi, hogy a végbéltükrözés a felnőttek között is "rákészüléses manőver", nem igazán szokták "hipphopp a váróból betérve" megcsinálni...

Nem semmi, mit ki nem bírnak a kicsik...


SF

28. Inken (válaszként erre: 26. - D6864fdaa2)
2007. aug. 28. 12:22

Huhh ez elég vadul hangzott...

Én lehet, hogy nem bírom végig.... :(


Majd írj a topicba, hogy javulnak e a dolgok. :) Nehogy visszaessen szegényke...:(

27. 3a0842d373 (válaszként erre: 26. - D6864fdaa2)
2007. aug. 27. 20:47

Szegény Lánykád .... gyógyulást kívánok neki.

CSM

2007. aug. 27. 15:03

Ma elég tartalmas napunk volt a lányommal,mert ugye ma mentünk orvoshoz az aranyere miatt.


Van egy jó belgyógyász gyermekorvos akit ismerek,de az csak 9-10 óráig rendel.Gyorsa oda kellet érnünk.Szerencsére a váróban csak 2-en voltak.Mi következtünk.A lányom nagyon rossz kedvű volt,mert 3 napja nem kakilt,és azt sem akarta hogy a fenekében turkáljanak.Szinte sirva ment be a rendelőbe...

Először felnyúl a végbelébe,amit nagyon utált,de hamar vége lett mert egy csomó kemény kaki volt ott bent,mert ugye az aranyértől nem tudott székelni.

Utána adott neki egy beöntést,hogy kijöjjön.

Ez megnyugtatta őt valószinű,mert meleg lehetett a viz.3-szor is átöblitettte neki az orvos.Szinte minden kaki kijött belőle,még az az átlátszó váladék is.

Vártunk kb 5 percet hogy kijöjjön belőle az összes viz,de érdekes módon vér alig jött belőle ki,de az aranyérnek ez a fő tünete...

Már egy csomó ideje voltunk a rendelőbe,legalább 20 perce.Azt mondták hogy még meg fogják tükrözni a végbelét.Megisztitott valami hosszú fekete csövet,majd feldugta neki.Na ebből végképp elege lett szegénykének,már könnyezett meg kapólózott is egy kicsit,de végül szépen visszament az aranyere,és az orvos is azt mondta hogy nincs daganata,és csak egy jó indultatú külső aranyér volt.FElirt egy csomó gyógyszert is.


FElirt neki Forte kenőcsöt,vmilyen végbélkúpot,és kértem tőle ilyen sósvizet amit Inken ajánlott :-)



Tudom hogy a lányomnak elég nehéz napja volt,ezér elvitem moziba megnézni vele a L'ecsó cimű egérkés filmet ami nagyon aranyos volt :)...

2007. aug. 26. 14:38

Hát nem nagyon javult a helyzet :-(...

Már valami átlátszó,ilyen tojásfehérje szerű váladég is jön ki a végbeléből,de azt mondja hogy nem fáj neki,csak kakilni nem tud tőle.


Holnap megyünk orvoshoz,azt mondta hogy fog neki beöntésd adni,hogy könnyebben kijöjjön a széklete.

Egyébként nekem i svolt már kssebb aranyerem egy pár éve...

24. Inken
2007. aug. 26. 12:37
Vagy vannak ezek a búzakorpás tabletták (étrend kiegészítő), esetleg a rostok segíthetnek, attól könnyebb lesz wc-re menni...
23. Inken (válaszként erre: 21. - D6864fdaa2)
2007. aug. 26. 12:31
Nem, ahhoz többet kellett volna ennie belőle. Én volt, hogy napi kettőt-hármat ettem belőle és emellé még a többiből is. Vagy ezeken kívül nem ettem mást egész nap. Semmi bajom nincs...
22. DODICA
2007. aug. 26. 09:57
Én nem hiszem, hogy lenne köze hozzá. Inkább alkati kérdés. Örökölhető is. (Szülők között senkinek nincs ilyen problémája? )
2007. aug. 25. 13:36

Nem tudom hogy köze van-e hozzá,de a lányom minden hétem kapott 5 darab mili túróvarázst

(BARACKOSaT)

Amiben szennyezett gumi volt...

Lehet hozzá köze??


Jah és köszi mindenkinek a tanácsokat.A kúpot és a gyógyvizet mindenképpen ki fofm próbálni :)

20. DODICA (válaszként erre: 17. - D6864fdaa2)
2007. aug. 25. 11:54
Nekem 12 éves koromtól van. Kenőcsökkel (Aurobin és társai, jó nagyon a Mastu Forte is, Dipro..?.), kúpokkal kézben lehet tartani, de mindenképp érdemes az étkezésre odafigyelni!
19. Inken
2007. aug. 25. 11:20

Vegyél... huhh aszem gyógyszertárba lehet kapni ilyen "Budai természetes, keserűsós és glaubersós gyógyvízet" (bocs, más nevet nem találtam rajta...). És abból igyon meg reggel (de csak ha szünet van vagy hétvége) 1 dl-rel. Az megindítja. Nekem is sok problémám van a wc-re menéssel, rengeteg féle dolgot próbáltam már, eddig csak ez használt.

Meg Hemorid kenőcs az aranyérre. És tényleg menjetek el orvoshoz ha nagyon gázos!!!

18. Roni24
2007. aug. 25. 11:17
Aajjjajjj szegényke! Hát ilyenről még nem is hallottam, hogy kisgyerekeknél is előjöhet. Ügyeletet nem lehetne kihívni, vagy bevinni? Jobb lenne minél előbb tudni!
2007. aug. 25. 11:12

11 éves múlt a lányom.

Nehézségei vannak a kakilással.Tegnap például 5-ször ment wc-re!


Tegnap este szólt hogy valami van e fenekével,Megnéztem neki,és észrevettem egy hatalmas külső aranyeret.


Holnap után megyünk orvoshoz,de szegény nagyon nem akar menni.

Nem tudjátok ilyenkor mit lehet teni?

Köszi


Évakató

16. Inken
2007. aug. 25. 11:04
Na most várjuk a válaszokat :)
15. Inken
2007. aug. 25. 11:04
Eszik rendes/elegendő mennyiségű rostos ételt?
14. Roni24
2007. aug. 25. 10:59
Orvos?
13. Inken
2007. aug. 25. 10:58
Hány éves a lányod?
2007. aug. 25. 10:57
Aranyér a lányomnál! HELP!
2007. aug. 2. 15:07

Sziasztok,

megszületésünkkor már megvan az a három pici ér, amik a végbél tökéletes zárását biztosítjákk. A helytelen táplálkozás, tartós hasmenés stb. amik a felnőtteknek is problémát okoznak, felléphetnek a piciknél is.

10. LoLiNa
2007. aug. 2. 08:42
ilyen lelki dolog az öcsémnél is volt :/ de szerencsére hamar kinőtte. az aranyérre pedig szerintem megoldás lenne a széklet higítása, pl itass vele könnyű frissen facsart gyümileveket, és valami krém vagy kúp az aranyérre. hashajtó állandó szedése sem tesz jót szerintem. viszont gyümi vagy zöldség mindig kell ..:-)
9. DODICA (válaszként erre: 8. - Dia17)
2007. máj. 22. 20:07

Jajj, nehéz ügy ez. :( 22-es csapdája: fél, ezért visszatartja, emiatt pedig tényleg fájni fog, persze annál jobban fél....

Játszottunk ezzel éveken át a fiammal, igaz, nem csecsemő korában kezdődött, hanem totyogósként. Akkor maradt el, mikor beláttattuk a környezetünkkel és magunkkal is, hogy nem szabad, hogy ez napirendi téma legyen, mert folytonos feszültséget tart fenn bennünk, s rajtunk keresztül a gyerekben is.


Az aranyeret én se nagyon hinném, hogy lehet kezelni ilyen pici korban, bár, ha vérezni kezd, akkor bizonyára mégis kell. Vannak nagyon jó kenőcsök, kúpok, de mindenképp kérd ki szakember véleményét (s ne csak telefonon! nem árt, ha látja is), hogy melyiket lehet alkalmazni ilyen pici babánál.


4,5 hónapos??? Már eszik mást is anyatejen kívül? Vagy tápszeres? Az utóbbi jóval sűrűbb székletet csinál.

Ha már eteted másképp (amit én nem helyeslek, s akár el is hagynám, s visszaállnék a 100% anyatejes étkezésre, már csak amiatt is, mert annak nagyon híg a széklete, s az most jól jönne!), akkor viszont minden hasfogó dolgot mellőznék.


Remélem sikerül megoldanotok valahogy a helyzetet!

2007. máj. 22. 17:18
Sziasztok.Az én kislányom 4,5 hónapos.Most vettem észre,hogy aranyere van.Felhívtam a doki azt mondta,hogy nem kell vele csinálni semmit majd visszahúzódik.Az a gond,hogy csak öt naponta tud kakilni/mint az agyag és nagyon sok/.A doki azt mondja érjem el,hogy sűrübben legyen széklete hashajtó stb..Lehet,hogy csak okoskodom,de nem lehet,hogy azért nem kakil sűrübben mert tudja,hogy fájni fog neki.Az ötödik napra viszont a belei annyira telitődnek,hogy kénytelen kinyomni.Akkor,ha így van nem az aranyeret kéne kezelni a fosatás helyett??Aki tud valami ötlettel szolgálni kérem írjon.Köszi.
2007. máj. 12. 21:56
Az én kisfiam 3,5 éves. Amikor először észrevettem, hoyg aranyere van, rögtön felhívtam a gyerekorvosunkat. Azt mondta ne csináljak vele semmit, majd visszahúzódik. Azóta többször is említettem neki, a válasz ugyan az... De most már akkora, hogy kezdek aggódni, hogy kizáródik. Eddig nem mertem bekenni, de van itthon Hemorid kenőcs... Szerintetek akkor megpróbálhatom, segít-e?
2006. szept. 25. 08:30
Keresztlányom 3 éves korában kapott aranyeret.Hemorid kenőccsel és kúppal pár nap alatt rendbehozható. Nálam is bevált.
2006. szept. 20. 13:31

Kijöhet. Sajna én is láttam már ilyesmit a fiamnál. kb. 2 éves koráig nagyon szorulásos volt.Alkati kérdés is.

Én kihagynám a sárgarépát, s akrumplit is. Mindkettő szorolást okoz, együtt meg főleg. Persze ha nem lehet teljesen, akkor adnám, de nagyon mérsékelném őket. Inkább másfajta zöldségekkel próbálkoznék. A szükséges anyagokhoz azokból is hozzájuthat a kicsi.

2006. szept. 19. 21:23

Nagyon köszönöm a segítséget. Kipróbálom.

Igaz, már egy kicsit visszahúzódott, de legalább tudom, hogy legközelebb mit kell csinálni.

2006. szept. 19. 21:21
Még nem hallottam én se ilyesmiről, viszont egy bio-módszert ajánlhatok. Sima teavaj kikeverve krémállagúra egy tojássárgájával.Ezt hűtőben tartod, és tisztábatevéskor kend be a az aranyerét. Visszahúzódik tőle. Nekem természetgyógyász ajánlotta, igaz én felnőtt vagyok, de szerintem a babának sem lesz semmi baja tőle.Hígitsd egy kis tápszerrel a répapépet, mogyorónyi vajjal, vagy egy kávéskanál olívaolajjal, hátha nem fogja meg.És sok folyadékot kapjon a picike. Jobbulást neketek!
2006. szept. 19. 18:55

Sziasztok !


Kisfiamnak a hasát megfogta a sárgarápa-burgonya pép. Nagy kínlódás árán sikerült kakilnia. Tisztábatevéskor vettem észre, hogy csúnya aranyere lett. Felhívtam a védőnőmet, aki azt mondta, hogy ő még ilyet nem is hallott, hogy kisbabáknak aranyere lenne.

Nektek vannak tapasztalataitok, gyógymódotok?

Esetleg tudtok valami megoldást arra, hogy legközelebb mit tegyek még a pépbe, hogy ne fogja meg a kis pocakját.

Segítségeteket előre is köszönöm.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook