Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy lehet hét hetes kiskutyát leghamarabb szobatisztaságra szoktatni? fórum

Hogy lehet hét hetes kiskutyát leghamarabb szobatisztaságra szoktatni? (tudásbázis kérdés)


1 2
44. 1007304896 (válaszként erre: 42. - Dekame)
2012. febr. 12. 15:00
Ha el akarod tenni láb alól, gyorsan.
43. andi6020 (válaszként erre: 42. - Dekame)
2011. márc. 3. 17:46

Nem lehet.

Szerintem egy 8 hetes, nyilván oltatlan kutyát még nyáron sem szoktatnék ki a kertbe egy kutyaólba, nemhogy télvíz idején. Várj vele minimum az oltásprogram végéig, addigra talán jó idő is lesz.

42. dekame
2011. márc. 3. 16:18
Szeretném kérdezni, hogy hogy lehetne a kiskutyát (8-hetest) a kutyaólba szoktatni?
41. simple
2009. okt. 14. 13:50
Én mindegyik kutyámnál azt csináltam, hogy minden evés ivás után levittem, nagyon gyakran akár egy nap nyolcszor is. Este még későn, illetve reggel nagyon korán. Így az esetek többségében lent sikerült neki elintézni. Általában a kiskutyák miután esznek hamarosan jön a kaki pisi is. Mikor lent csinált bármit, hatalmas játék és dicséret! Ha véletlenül fent jött össze, semmi szidás, de dicséret sem, szóval semmi. Általában egy hét alatt az összes kutyusom rájött hogy mit várok tőle. Aztán már átálltunk a normál napirend szerinti lemenetelre. Voltak ugyan rendkívüli alkalmak, például hasmenés, de ilyenkor mindig "szóltak" és rohantam le velük.
40. andi6020 (válaszként erre: 33. - A74de3d08a)
2009. okt. 14. 06:07
Na és? Fogyókúrásból van pár100.
2009. szept. 9. 10:55
Én úgy figyeltem meg a kiskutyáknál,hogy amit esznek,hamar meg is emésztik,ezért mi úgy csináltuk,hogy miután evett,egyből vittük is le.Az a lényeg amúgy,hogy minél többször levigyük,aztán folyamatosan csökkentjük napi 3-4alkalomra,lehetőleg azonos időpontokban.Emeletes házban lakunk,nyaranta a Balatonon 1hetet töltünk kertes házban,a kutyust is visszük.Előző spánielem,mivel már szobatiszta volt,nem végezte el ott a kertben a dolgait,a szokásos időpontjaiban vinni kellett sétálni.A mostani kutyumat 1évesen vittük először nyaralni,ő is szobatiszta volt már,ő viszont nyugodt szívvel végezte ott a kertben is a dolgait:)Nyaralás után,hazaérve,ugyanúgy emlékezett az itthoni séta időpontokra,s ugyanúgy szobatiszta maradt:)
38. a74de3d08a (válaszként erre: 34. - 61698013d8)
2009. aug. 24. 14:09

nem ez volt a hozzászólásom lényege.....

a lényege az lett volna, hogy volt már 7 ezelőtt, de mint látom, össze is vonták....

mielőtt újat nyitsz, lehet, hogy érdemes lenne megnézni, hogy van-e már ebben a témában.

már hozzászóltam a témához régebben, mivel úgy éreztem, tudok hasznos tanáccsal szolgálni, de 7-szer, 8-szor nyilván nem fogom leírni ugyanazt.

jó kutyázást amúgy, okoskák, hamar megtanulják a rendet!!!! :-)

2009. aug. 22. 11:50
Sziasztok! nagyon köszi az infókat, majd próbálkozunk. Kicsit kusza lett a fórum, mert elindítottam egyszer, és eltűnt, nem tudtam rátalálni. Így elindítottam mégegyszer és láss csodát, meglett az első is... aztán írtak a moderátorok, hogy összevonták a kettőt. még egy kérdés. Az udvaron csak ő van, elvileg biztonságos, csak a kerítés miatt kell figyelni, mert még elég pici, hogy kiférjen minden kis hézagon. De ha hosszabb távon kinn hagyom, nem zavarodik meg? mert ha csak bizonyos időnként viszem ki, akkor tudja -remélem- egy idő után, hogy azért megy ki, hogy a dolgát végezze. de ha kinn van sokáig, akkor is tudja? nem tudom érted e mire gondolok.
36. rexona (válaszként erre: 28. - 61698013d8)
2009. aug. 22. 07:55

7 hetesen ne várj csodát. Viszont ha kertes házban laktok, akkor hamarabb szobatiszta lesz, mintha társasházban laknátok.

Én már 2 kutyát neveltem szobatisztává mindenféle drasztikus eszközök nélkül. Néha már nagyon mérges voltam rájuk, de aztán idő kérdése, és megtanulták.

Ja, és én kert nélküli házban élek.

Figyelni kell a kutyát. Ha ismered az állatod, akkor lehet rajta látni, hogy mikor fog pisilni. Főként még alvás után, játék után, evés után.

Na, ilyenkor ajánlatos kivinni.

Ha nem történik baja a kutyának az udvaron, akkor kint is maradhatna több órára, vagy akár fél napra.

Vagy ha otthon vagy, akkor is ki engedhetnéd, vagy figyeld, és vidd ki ha látod, hogy itt az ideje a pisinek.

Ha bent pisil és észreveszed, akkor szidd meg.

De ez még sok idő!!!

Nekem fél éves korukra lettek teljesen szobatiszák.


Türelem!

35. 318512f90e (válaszként erre: 33. - A74de3d08a)
2009. aug. 21. 23:53

biztos lesz 9. is!


de szerintem nem baj....

2009. aug. 21. 23:50
a kutyus neve Zara. Köszi, nagyon édes kis babóca. Ha nem hozom el, akkor jelentkezik más, és elviszi, mivel ahogy nézegettem hat hetes koruktól lehet őket vásárolni. Most én vagyok a mamija, próbálom pótolni az eredetit, amennyire lehet.. Kedves hzsofi, nem muszáj válaszolni, ha nem tetszik a téma. Szerintem a fórumokban éppen az a jó, hogy azt olvasod, ami érdekel és ahhoz szólsz hozzá, amihez van kedved :)
33. a74de3d08a (válaszként erre: 28. - 61698013d8)
2009. aug. 21. 23:43
ez a 8. ilyen témájú topic......
32. Bcicus (válaszként erre: 30. - 61698013d8)
2009. aug. 21. 23:39
Még semmit ne várj tőle. Még az anyja mellett lenne a helye, nem szabadott volna még elhozni sem. Próbáld meg pelenkára szoktatni mert még tuti nem fog neki menni a napi 3 szori kiengedésig a visszatartás.
2009. aug. 21. 23:38

sok örömet a kiskutyához! :))) mi a neve?


a jutifali biztos beválik! ha sokat figyeled a kutyát, akkor a mozgásából rájössz, hogy épp dolgát végezné, gyorsan fel kell kapni és kivinni a kertbe. általában ez is beszokott válni...

2009. aug. 21. 23:36
egy édes kis havanese :) de csak el kell kezdeni, mert ha már most azt tanulja, hogy mindegy hol végzi a dolgát? persze csodát nem várok, csak azt szeretném, hogy egyszer szobatiszta legyen...
2009. aug. 21. 23:33

ha még csak 7hetes, ne várj sokat...bááár elkezdeni ellehet...

ha kiviszed és van siker, naaagy dicséret, akár jutifali, ha a lakásba piszkít akkor dorgálás, én nem vagyok híve a bántásnak.


milyen fajta kutya?

2009. aug. 21. 23:31
Sziasztok! 7 hetes kutyusom szobatisztaságával kapcsolatban szeretnék bevált tippeket kérni. sajna munka mellett csak reggel, ebédszünetben és du-tól tudok vele foglalkozni, remélem ez nem okoz majd gondot. Viszont kertes házban élek, és szeretném a kutyust az udvarra szokatni. Eddig ha felébred, és bizonyos időnként kivittem, és általában van siker az udvaron...
2009. aug. 21. 18:26

Ha bepisil, bekakil, odakell vinni és hangosan, eréjesen mondani neki, hogy nem szabad vagy fúj. A kommunkiáció fontos, de egy tevékenxségre, egy kifejezést használ. Ahogy Szelavi is írta, ha kiviszed és kint elvégzi a dolgát, nagyon meg kell dicsérni érte és mondogatni neki, hogy okos vagy, vagy pedig okos kutya.

Nem kell megijedni, ha lassabban megy, mert ezt kutyája válogatja.

Őt még többször kell kivinni, mert pici a hólyagja és nem biztos, hogy tudja tartani, tehát ha csak háromszor tudod majd kivinni és bepisil, akkor sokszor nem az Ő butasága.

Ha kijelölsz az udvaron egy pontot és mindig odaviszed, akkor majd csak oda fog menni.

Szólni fog, ha érzi, hogy dolga lesz...

2009. aug. 21. 18:22

Minden evés és alvás után általában elvégzi a dolgát , ekkor érdemes kivinni és alaposan megdicsérni, hamar rá fog jönni, mi a helyes :)

Sok sikert!

2009. aug. 21. 18:16

Szia

Én 10 hetesen kaptam meg a kutyámat, mikor bepisilt, akkor higgadtan mondtam neki, hogy nem szabad és "kell pisilni?" vagy "menjünk le?" És akkor levittem, hogy tudja, ott lehet. Ha az utcán pisilt-kakilt, nagyon megdícsértem. Kellenek jelszavak, amiket érteni fog a jövőben. Egy két nap, komolyan. Azt hiszem, mikor suliból hazaértem, két napig tojt be. Harmadik naptól a haláláig soha.

2009. aug. 21. 18:10
Sziasztok! 7 hetes kutyulinkat szeretném szobatisztává nevelni. hétfőtől csak reggel, délben, este tudok vele lenni. azt szeretném, ha az udvarra szokna, inkább kihordom mindig, a lakásban nem szeretném ha végezné a dolgát. tanácsokat kérek...
2009. aug. 3. 12:49
Pár óra múlva megérkezik hozzánk is a kis jövevény, egy mopsz. Azt hiszem pont jókor találtam rá erre a fórumra. Ez lesz az első szoba kutyánk, szóval én sem igazán tudom hogyan kezdjem el a szobatisztaságra való nevelést. A párom is a kutyapelust találta jó ötletnek, hiszen mi is keveset vagyunk itthon.
22. sariya
2009. aug. 3. 12:32

A mi kutyusunk 8 hetes,és még nem visszük le,most kapja az első oltását.vettünk pelust,de csak néha néha megy oda..

de már körbe pisilte-kakilta az egész házat..nem tom mit csináljunk:)

21. monizsofi1982 (válaszként erre: 10. - 89b99f816e)
2009. júl. 20. 20:42
Nézd,amikor megkaptuk a kutyust egyszerűbb volt rászoktatni a pelusra,mert sajnos 12 órás munkarendben voltunk havonta kb.10 napot,így legalább nem mindenhova pisilt-kakilt,hanem csak oda,ahol a pelus volt. Persze,ha van valaki,aki a nap 24 órájában otthon van,vagy keveset dolgozik,akkor más a helyzet.
2009. jún. 10. 20:39

Sziasztok!


Mindenkinek köszönöm a jó tanácsát és az ötleteit.

Köszönöm, hogy felhívtátok a figyelmem a védőoltások fontosságára.

Évi

2009. jún. 9. 21:25

Még nem szabad egy ekkora kutyust levinni,mert nincs immunrendszere, és még az oltásokat sem kapta meg.

Mi megvártuk az oltásokat, és utána kezdtük lehordni. Eleinte óránként, majd 2 óránként, és így fokozatosan hosszabítottuk neki az időt.

mivel megfigyeltük, hogy éjjel már előtte sem mászkált ezért nem volt gond az éjjellel. Este 10-kor vittük le utoljára, és reggel 5-kor elsőnek.

De Mira 2 hét alatt hozzászokott a napi 4-5 levitelhez, de egy idő után már nem is pisilt minden alkalommal, így már napi szintem 3x van levíve jó nagy sétára.

A lakásban meg tanítsátok meg neki, hogy hova piszkíthat, ne legyen az hogy mindenhol pisi és kaki díszeleg.

Vannak az un. kutyapelusok, amit egy sarokba leterítesz és odateszed ha pisilt v. kakilt hamar rájön mit is akarsz. Csak ne verjétek az orrát a piszkába, mert nincs értelem szerintem.

2009. jún. 9. 21:19
Szerintem még 6 hetesen nagyon pici a szobatisztasághoz.Picike a hólyagja,rögtön megtelik.Amíg minden oltást (második)meg nem kap,amúgy sem lehet levinni.Újságot,vagy rongyot rakjál le,de tőle még ne várj csodát!
17. daroki (válaszként erre: 12. - Zanyika)
2009. jún. 9. 21:10

Mi úgy kezdtük a levitelt,hogy 2 óránként.A 3 órát nem bírta ki.Aztán mindig figyeltük,hogy mennyit bír ki és eszerint kezdtük el lehordani.

Most már szobatiszta lett Mollym,de azért ehhez hónapok kellettek és rengeteg türelem.

16. daroki (válaszként erre: 12. - Zanyika)
2009. jún. 9. 21:07

Szia!


Nálunk a kutyapelus vált be.Egy-két nap alatt odaszokott.

De 6 hetesen még nem lenne szabad levinni őt:(Nincsenek meg a megfelelő védőoltásai,könnyen beteg lehet!

15. a6d5a14c21 (válaszként erre: 12. - Zanyika)
2009. jún. 9. 21:04

Szia!


Nem rontasz el semmit!Bár ő még kicsi,úgyhogy a jutalom falat funkcióját most még nem annyira érti,mint később fogja,viszont a hangsúlyt érzi,így én nagyon megsimogattam,megdicsértem,szabályos üdvrivalgás volt mikor jó helyre csinált:)

És kitartás,a gyerekek sem 4nap alatt lesznek szoba tiszták.Az első kutyusommal 2hét alatt ment minden mint a karikacsapás,a yorkimmal viszont küszködtünk vagy 2hónapot,és még utána is volt,hogy 1-1 alkalommal becsúszot...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook