Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az agy szerepe a fogyásunkban fórum

Az agy szerepe a fogyásunkban (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az agy szerepe a fogyásunkban

1 2
2012. jan. 16. 20:15
zöld tea, tojás, fahéj... :) napi szinten fogyasztom őket.
2009. máj. 23. 09:35
Na már megint vizsga időszak!!!!!!!!!!!!! Ááá, még 3 hét hátra. Most iszom ginkot, szedek szoja lecitint, most tervezem a folyákony verziót is kiprónálni. :) A buerlecitint. Szerintetek jó?
2009. jan. 12. 22:15
Az agy irányit MINDENT! Nem kerülhetjük ki sehogy. :D
2009. jan. 12. 20:38
Éppen ma olvastam, hogy valóban fontos szerepe van az agynak a fogyásban, meg egyáltalán a kinézetben.
44. genlips (válaszként erre: 31. - MelisUK)
2008. dec. 11. 20:07

deee, félreértetted, most is! :D

mint a compúteres példa :D

2008. dec. 11. 14:32
Visszatérve a témához, persze hogy az agy felel mindenért. HA jót teszünk neki meghálálja. Csodálatos precíz szerkezet. Én pl azt a szitut bizt i ti is ismeritek mikor nem esztek reggelit és fáj utána a fejetek, na az egy ilyen negativ visszjelyzés. De ha fogyás akkor szerintem életmódváltás! Az az agy is jobban fogja támogatni mint a drasztikus diétákat. Már elnézést.
42. 6532c775dd (válaszként erre: 41. - MelisUK)
2008. dec. 11. 14:24

Na igen én is úgy gondoltam hogy okosabb attól a vizskra való tanulástól leszek, de ez igy meg hülyeség is mert ez szerintem megyértelmű hogy nem egy fahéj várjuk a tudást hanem az csak egymódszer ami könnyebbé tesz hogy az agyunkban megmaradjanak a dolgok, jobb koncentrációt, öszpontositást érünk el.

A sétával egyetértek sőt én még tovább fűzném a gondolatot ahhoz hogy ideje lenne közelebb kerülnünk a természethez, mert ő a mi igazi tanitónk, Ő tart el minket és mi csak tönkre tesszük támogatjuk a cégeket akik 200 millió liter halsznált olajat önetenek a helyi vizben, mert olcsóbb mint megtisztitani, ezzel a helyi ökoszisztémát tönkretéve, az ott élő emberek megélhetését tönkretéve. Na ma is tanultatok valami ujjat! :) Én azt vallom hogy vissza kell térnünk a gyökereinkhez, mert a temészet az egyetlen támogató szervünk aki nem akar lehúzni kisemmizni, rabszolgaságba dönteni,lebutítani, szükségtelen mesterségesen kreált szükségleteket kielégitve elhitetni velünk hogy nekünk az kell a boldogsághoz az élthez, mert nem kell.

41. MelisUK (válaszként erre: 40. - 6532c775dd)
2008. dec. 11. 13:18

Okosabb ilyen trükköktől nem leszel, esetleg az agyad tudod fittebbé tenni, mint a tested, de az okosságon ez mit sem változtat.

Persze ha jobban tudsz koncenrtálni, akkor jobban is fog fogni az agyad, gyorsabban fogsz tanulni, de okosabb nem leszel.

Ha sok zöldséget és gyümölcsöt eszel, eleget mozogsz, ez bőven elég ahhoz, hogy fitt légy és fogjon az agyad. De az, hogy milyen okos vagy, azon semmi nem fog változtatni.

Én vizsgaidőszakban is arra figyeltem csak oda, hogy friss legyen mindig a levegő, mozogjak eleget és egészségesen táplálkozzak. Ennyi elég volt ahhoz, hogy évfolyamelső, második vagy harmadik legyek a szakomon. Ennél lejjebb sosem csúsztam.

2008. dec. 11. 11:38
A fahéj miért és mit stimulál? MErt én nem birom az izét, és a vércsop diéta szrint is kerülnöm kell, de ha okosabb leszek akkor usgyi magamba tömöm. Én amugy vizsga idöszakkor szója lecitin granulátumot és ginko bilóbát tolok ezrrel, napi több tojást eszem, Fajmasszázs, vietnámi balzsmam. Mindent bevetek. És a csoki is jöhet. :D
39. MelisUK (válaszként erre: 38. - 549be03e80)
2008. dec. 11. 11:11
A könyvei nyilvánosan megrendelhetők az Amazonról.
2008. dec. 11. 11:05
A konyvet nem lehet nyilvanosan kapni, de keresztyen korokben igen, es innen ered, hogy nem a homeopatian alapul,hanem keresztyen tanitasokon amibe mar nem fogok itt belemenni a tovabbiakban semmikeppen!Kulonben sem ezert irtam a cikket,hanem akit erdekel az gondolkozhat errol:)A kritikai es kotozkodo kerdesekre eztan nem fogok valszolni:)
37. MelisUK (válaszként erre: 36. - 549be03e80)
2008. dec. 9. 14:25

Írtam, hogy csak elkezdtem tanulmányozni, nem egy óra elolvasni a műveit. Pontosan melyik könyvében van erről szó?

Te mindent elhiszel, ami homeopátiával kapcsolatos?

36. 549be03e80 (válaszként erre: 32. - MelisUK)
2008. dec. 9. 08:51
Hat nem elegge tanulmanyoztad, mivel a "Case Studies" cimszo alatt ir a fuszerekrol es teakrol is:)Tanulmanyozd tovabb:)))
2008. dec. 9. 08:48
A cumin-rol van szo.
34. 549be03e80 (válaszként erre: 32. - MelisUK)
2008. dec. 9. 08:48
Persze ,hogy nem ir ,mivel egy eloadassorozatban mondta el:)
33. Rézike 49 (válaszként erre: 32. - MelisUK)
2008. dec. 8. 19:15
Elképzeltem, milyen is voltam 15 évvel ezelőtt. Sajnos, ez múló állapot, de tényleg könnyebben ment minden.
2008. dec. 8. 11:41

Ahogy eddig tanulmányozom a műveit Dr. Bravermannak, eddig egyáltalán nem ír semmit fahéjról, köményről (Ez is melyik kömény lenne? A római kömény, ami külföldön gyakori /cumin/, vagy a Mo-on ismert kömény? /caraway/).

Amiről viszont ír, az az, hogy azt kell elérni, hogy agyunkkal 15 évvel fiatalabbnak képzeljük magunkat, így az egész szervezet máshogy fog működni, nem leszünk olyan fáradékonyak, könnyebb lesz az alvás, 50-80 évesek is tökéletes és örömteli lesz a szex, stb.

31. MelisUK (válaszként erre: 27. - Genlips)
2008. dec. 8. 11:01

Nem értettem félre, az agyunkat gondolkodásra 12%-ban használjuk ki, a többit nem. Ez nem azt jelenti, hogy a többi ne működne, attól oda is megy vér, általa oxigén és tápanyagok, de gondolkodásra maximum 12%-ot használunk ki, ami nagyon csekély része az agynak. Persze ez sem azt jelenti, hogy leszelhetnénk egy jókora darabot belőle, hisz amelyeket használunk, azok a részek össze-vissza vannak.

Van is egy vizsgálat, ami mutatja az agyat és elszíneződnek azok a részek, amik használatban vannak ha olvasol, ha gondolsz valami jóra vagy rosszra, ha hozzád érnek, ha érzel vmilyen illatot v. szagot, stb.

De egy átlag ember agya nem feltétlenül fog 12%-os kihasználtságon működni, sőt, minimumra is le lehet csökkenteni az agy használatát, ami csak a testünk életben tartásához való. Néha nem is árt lecsillapítani így magunkat. De ez nem azt jelenti, hogy ilyenkor híznánk. :D

30. 549be03e80 (válaszként erre: 27. - Genlips)
2008. dec. 8. 08:12
genlips,az igazsag az,- a doki errol egy szot sem szolt,szoval erre nem is gondoltam.Talan ha a computerre gondolsz, ott sem hasznaljuk ki az osszes lehetoseget- tisztelet a kivetelnek- de megis kell a 240 Volt/otthon 220 Volt feszultseg ami taplalja a computert ahhoz,hogy mukodjon.Valahogy igy ertettem ezt a mukodest, de hogy az agymunka is eget kaloriat az biztos.
29. Rézike 49 (válaszként erre: 28. - Lossoka)
2008. dec. 8. 07:29
Gratulálok az eredményes fogyásodhoz. Így bizonyára a cukorszinted is normális lett.
2008. dec. 7. 21:48
Sajnos én máshogy diétázok, magas lett a vércukrom és az orvos elrendelte a 140 g-os szénhidrát diétát napi 5 étkezésre elosztva. 5 hónap alatt 15 kg-t fogytam.
27. genlips (válaszként erre: 19. - MelisUK)
2008. dec. 7. 21:22

De igen, félreértette és úgy látszik te is :)

Nem arról van szó, hogy 12%ban működik az agyunk és a többi kihasználatlan!

Én úgy értelmeztem, ha nem működik 100%-on, vagyis normálisan, a maximumon az agy (azaz a te 12%-odon), akkor nem használja fel az energia 50 %-át. Szóval a 100% képletesen a maximumot jelenti. De Brizzy, szólj, ha nem így értetted!

26. csera (válaszként erre: 22. - MelisUK)
2008. dec. 7. 21:19
Jaj, de jó :)! Én háromszor szültem, az orgazmusról nem is beszélve :DDD.
25. MelisUK (válaszként erre: 23. - 549be03e80)
2008. dec. 7. 16:28
Akkor meg lehetne tudni, h ki ez az orvos?
2008. dec. 7. 06:51

Es itt a website-ja ha tobbet akartok olvasni rola:

[link]

23. 549be03e80 (válaszként erre: 22. - MelisUK)
2008. dec. 7. 06:19
Hat ezt ne nekem ird,hanem az agysebesznek aki evi 10 000 orvost kepez ki az USA-ban, es nagyon hires klinikaja van New York-ban,elismert agysebesz,o mondta ,en csak tovabbadtam:)
22. MelisUK (válaszként erre: 21. - 549be03e80)
2008. dec. 6. 12:45

A 12%-ot nem a cikk ellenvetéséül írtam, csak korábban írta valaki, hogy 100%-ot használunk, ami butaság.

Ami ellenvetés, az az, hogy nem szaporítják ezek a fűszerek az agysejteket. Tudományosan bizonyított tény, hogy csak a szülés és a szexuális kielégülés hatására termelődnek újra agysejtek.

21. 549be03e80 (válaszként erre: 20. - MelisUK)
2008. dec. 6. 12:35

Xsak azt tudom irni,amit eddig is irtm amr korabban ebben a forumban;

Ez nem a hasznalatra, hanem a mukodesre vonatkozik, szoval attol meg boven hat a fogyasra!:)

2008. dec. 6. 10:35
Nos, meg is találtam, kemény 12%-át használjuk ki az agyunknak, 12-t!!!
19. MelisUK (válaszként erre: 10. - Genlips)
2008. dec. 6. 10:29
Nem értette félre, nagyon kis részét használjuk az agyunknak, 100%-ot soha nem használjuk ki! Lehet, hogy még azt a 40-et se, de mindjárt utánajárok.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook