Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek lehetséges, hogy a lakáshitel törlesztőrészlete a duplájára nő? fórum

Szerintetek lehetséges, hogy a lakáshitel törlesztőrészlete a duplájára nő? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
69. 6924121179 (válaszként erre: 68. - 69kata)
2010. aug. 23. 08:47
Ez szörnyű! Úristen!
68. 69kata
2010. aug. 23. 08:07
Hitelt felvenni,gyereket szülni ebben az országban nem szabad!Aki teheti menjen külföldre ahol megbecsülik a magyar ember teherbírását,mert itt nagy ívben tojnak ránk.Szabályos népírtás folyik.Ha hiteled van vagy hajléktalan leszel,vagy éhen halsz,vagy öngyilkos leszel!Jobb esetben 90 éves korodig fizetheted,de azt nem éled meg,öröklik az adósságodat a gyermekeid,unokáid.Nagyon sokan vannak lehetetlen helyzetbe kényszerítve!Ezt a csapdát nem véletlenül állították.
67. ferkó50 (válaszként erre: 65. - Simple)
2009. nov. 23. 06:51

Igen kötött,de nem a jelzálogtörvényt törölték el.

ugyan úgy kirakhatnak,csak először felajánlják a lakást megvételre az önkormányzatnak.Miután az adós term.nem tudta egy összegben kifizetni.Bérelheted a saját lakásodat,a többit már nem kell ragozni.Azután itt vannak még a különböző behajtó cégek,akik megveszik a tartozást.Úgy gondolod ingyen csinálják?Ráadásul adják veszik egymás közt ilyenkor durván egy 50-essel megfejelik az összeget.Ilyen kamat olyan költség,nekik nem sürgős.Amikor már nagyot bírnak szakítani,akkor lépnek vagy inkább tépnek.

2009. nov. 23. 03:02
Nekem (Raiffeisen bankos) szabadfelhasználású hitelem van, amit lakásvásárlásra fordítottam. Tavaly nyáron vettem fel. Az első törlesztés júliusban kb. 25.000,- Ft volt, januártól 37.000,-, júliustól 42.000,- Ft lett. (Félévente vizsgálják felül) Kiváncsian várom a 2010. januárt... Talán már csökkenni fog!!!
65. simple (válaszként erre: 64. - Ferkó50)
2009. nov. 21. 08:56
Híradót szoktál nézni? A kormány fog kötni, vagy már talán kötött is ilyen megállapodást a bankokkal, hogy így segítsenek az embereken.
64. ferkó50 (válaszként erre: 63. - Simple)
2009. nov. 21. 06:35
Ezt honnan veszed?Dehogy nem,mint a macskát sza...ni.
63. simple (válaszként erre: 59. - 27be861736)
2009. okt. 13. 09:31
Mostmár az lesz hogy nem lehet elárverezni a lakást, házat, ha nem fizet az illető. Egy kérdés merül csak fel bennem, akkor ki fogja ezekután fizetni a hitelét? Kirakni nem rakhatják ki... A bankok nem hiszem hogy ezt elfogják fogadni.
62. szimba (válaszként erre: 40. - Nyta)
2009. okt. 13. 08:53
Nővéremnek a forinthitele is drágul sajnos (nem csak most, a kezdetektől, úgy 5 éve). Egyszer-egyszer valamilyen címen rápakolnak egy örezrest kb.
2009. okt. 13. 08:27

Még az "őskorban" kezdtük a lakástörlesztést, 5 ezerrel, a végére (15 év) 18 ezret fizettünk havonta.

Vagyis közel négyszeresére emelték.:(

2009. okt. 13. 08:17
2 éve vagyok az FHB-nál lakáshitel CHF alapú.Amikor felvettem 66 ezret fizettem,mostanában 87 alatt nincs soha.
2009. ápr. 16. 10:37

Egy gyermekét egyedül nevelő pilisi óvónő már napok óta csak kívülről figyelheti, ahogy idegenek turkálnak a fehérneműs fiókjában. Az új tulajdonos lecseréltette a zárat, miközben ő dolgozott. Este már a holmijaért se mehetett be. Ötmilliót vett fel a szüleitől örökölt öreg parasztházra. Kifizette a testvéreit, és rendbehozatta az épületet. Azután bezárt a helyi óvoda és megdrágult a deviza. Mire új munkát talált, csaknem kétszerannyival tartozott, mint eredetileg. Próbált tárgyalni a bankkal, de süket fülekre talált. A házat elárverezték, az új tulajdonos kizárta az otthonából. Most az anyjánál lakik, és az ő ruháit hordja.


A bankok türelme csak a szóvivői nyilatkozatokban létezik - mondja Lénárd Mariann, a Banki Hitel Károsultak Egyesületének elnöke. - A valóság a bajbajutottak zaklatása, a tárgyalási kezdeményezések viszszautasítása, a szerződések gyors felmondása. A kétes hitelállomány után ugyanis a bankoknak tartalékot kell képezniük, ami pénzínség idején különösen megterhelő. Így inkább a szerződések felmondását sürgetik, végrehajtást kezdeményeznek, illetve árverési cégeket bíznak meg az ingatlanok kényszerértékesítésével. Az új tulajdonosok pedig könnyen találnak olyan "takarító" céget, amely kiüríti a lakást. Az egyesület ilyenkor megpróbál birtokvédelmet kérni a helyi jegyzőtől, de ritkán jár sikerrel. A gyerekekért kimegy a gyámügy, de mi lesz a szülőkkel? - kérdezi Lénárd Mariann, aki azt sem érti, hogy a bankok profitéhsége okozta pénzügyi válságért miért az adósok fizetnek. A pénzintézeteket mentőcsomaggal segítik ki a bajból, az adósoknak meg további költségekkel terhelt, halasztott fizetést ajánl az állam. Az egyesület azt javasolja a bankoknak, hogy az árverésre szánt ingatlanokat tartsák saját tulajdonban - ha már a jelzálogjog miatt az övék lett -, így az eredeti tulajdonos szociális bérlakásként visszabérelhetné korábbi otthonát. A bank pedig bevételhez juthatna. A bérlakásokat portfólióba gyűjtve erre szakosodott cégek kezelhetnék, később új - nem bedőlt hitelesekről rájuk szállt - ingatlanokkal egészítve ki. A hosszú távú megoldást úgyis a bérlakásállomány növelése jelenti, hiszen a lakosság jelentős százaléka a válság múltával sem tud saját lakást venni, illetve fenntartani.


- A lavina még csak most indult el - figyelmeztet Lénárd, aki a felmondott szerződésállomány ötvenszeres növekedesét sem tartja kizártnak. Orbán Róbert, az Árverező Ház Zrt. vezérigazgatója óvatosabban fogalmaz: most még csak a jéghegy csúcsát látjuk - állítja. - Nyárra a megingott adósok utolsó tartalékai is elpárolognak, így egyre nagyobb rész válik láthatóvá a lakossági adóssághegyből. Pedig már most is több lakást hirdetnek meg az árveréseken havonta, mint tavaly egész évben. A hízó koncot látva - a korábbi öt-hat magánárverező cég mellé - újabb, profilbővüléssel árverezővé avanzsáló vállalkozások sorakoztak fel. Mozgásterük határai homályosak. Az árverezést szabályozó 2003-as rendeletben sok a hiátus, és még nincs irányadó bírósági gyakorlat.


A Vállalkozók Érdekvédelmi Szövetsége népszavazást kezdeményez a bedőlt hitelesek kilakoltatása ellen. Addig pedig "gyors reagálású önvédelmi zónák" szervezésére ösztönzik a lakosságot, amelynek határain belül a helyiek akadályoznák meg a kilakoltatást.


- Vége az árverésnek? - kérdezi egy viseltes ember a Smaragd terem bejáratánál. A választ hallva megnyugszik. - Akkor talán még van reményem! Tudja, amikor felvettem a kölcsönt, volt munkám. A deviza is olcsó volt. Azután megszűnt az állásom. De nem gondoltam, hogy baj lesz, mert közben örököltem egy házrészt. Kértem a bankot, várjon, amíg megosztozunk. Helyette mindenféle illetékkel, meg kölcsönnel fejelték meg a tartozásom, így az eredeti 3,8 millióból, 5,78 lett. Végül ennyire hirdették meg a tápiószecsői házam. Ha megveszik, semmim sem marad.



Mint látjátok, nem 10-20 milliókról van szó. Nem tartom reálisnak, hogy akiknek ennyi a hitele, elárverezik a házát!!!! akiknek meg 100millás tartozásuk van, keresztül néznek rajtuk!!!! Ez embertelen és jogtalan!

2009. márc. 26. 10:01
igen az öcsémék,41e-rel kezdték és mot 77e-nél tartanak.azért ez szemétség,hiszen nem ment fel duplájára a svájci frank sem.
57. supin
2009. márc. 26. 09:52
3 gyerek ,4kerék ,lakás!! Válságban????
56. Krisztina3 (válaszként erre: 54. - Klenca)
2009. márc. 26. 08:58
Ki az a bátor ember aki mer még hitelt felvenni!Maradtunk volna mi is a családnál,nem lenne semmi gondunk.Nesze neked önálló élet!
55. supin (válaszként erre: 49. - Jekaterina)
2009. márc. 26. 08:26
Csak az ügyfelek vannak nehéz helyzetben!!!!!!
54. klenca (válaszként erre: 53. - Krisztina3)
2009. márc. 26. 08:23

Ne reménykedj!

Azt a pénzt új hitelekre kapták, nem a régiekre!

2009. márc. 26. 08:06
Mi az otp-től vettünk fel devizahitelt,néha már azt sem tudom mit miért vonnak,A törlesztönk a duplájára nőtt.Most hallottam,hogy az otp éa s fhb kapott államipénzt,remélem nem emelik így tovább a hiteleket.Sok ember elveszti az otthonát,borzalom!!!
2009. márc. 26. 07:27

sajnos igen

a csőd már bekövetkezett, csak még nem jelentetteék be.

51. klenca
2009. márc. 26. 06:40
Bármi lehetséges. Ez itt Magyarország!!!
2009. márc. 26. 06:20
Igen - sajnos.
2009. márc. 26. 03:30
Én már mindent el tudok képzelni, de talán adni kéne még segítséget ( egy kevéske milliók formájában) a bankoknak, mert szegények nehéz helyzetben vannak a válság miatt. Az ügyfelek meg dögöljenek éhen,meg legyenek hajléktalanok.
48. 0f45284c13 (válaszként erre: 47. - Drnéni)
2009. márc. 22. 12:17
igen
47. drnéni (válaszként erre: 45. - 0f45284c13)
2009. márc. 21. 18:01
Pusztuljon mindenki, csak te röhöghess a beképzelt ismerősödön?!
2009. márc. 21. 16:22

Sziasztok!

Mi 50 ezerrel indultunk,most legutóbb 76ezret vontal le.Nagy gáz van az biztos!Csak majd mit kezd az állam a rengeteg hajléktalannal???

2009. márc. 21. 15:37
Remélem.Van egy ismerősőm,aki 25 évre vett föl 20 milliót.Azóta nagyon beképzelt,hogy milyen szép háza van.Hát jót röhögnék ha felmenne a hitele.
2009. márc. 21. 13:18

Csak kicsit tartozik ide, de elmondanám, h van olyan bank, aki, ha a pénzedet USD-ban tartod lekötve NEM fizet kamatot!!!!

Emberek, álljunk már meg egy szóra. Micsoda kifordított világ ez?

43. 197919742002 (válaszként erre: 41. - Cadence)
2009. febr. 13. 15:03
igen ezt nálunk is eljátszották pedig nekünk elvileg 5 évig fix lett volna igy lett két év alatt a duplája ugyhogy szerintem ezt már senki sem tudja követni
2009. febr. 13. 13:32
Mi 2006 nyarán 55ezer körül indultunk (412 CHF/30 nap), mára 100ezer felett vagyunk (487 CHF/30 nap). Nagyon is lehetséges. Sajnos a bankok a válság miatt megnőtt kockázatot teljes mértékig a hitelfelvevőre hárítják, nem átallva módosítani a meglévő szerződéseket. egyébként hallottam, hogy lesz ebből egy próbaper.
2009. febr. 13. 13:11

Nekünk 43.000ft volt a lakástörlesztésünk K&H bank CHF-ben vettük fel.Ma már 60.000ft-ot fizetünk :(

A K&H-t se ajánlom mert mikor még nem emelkedett a frank ők akkor is találtak rá modot hogy pár ezerrel megnövekedjen a törlesztés.(Ügyintézési dij meg már nem is tudom miket küldözgettek a levélben hogy miért emelkedik a törlesztés de minden honapban volt ilyen)

40. nyta
2009. febr. 13. 07:37

a deviza hiteleknél sajnos elképzelhető:(

legyen az lakás,vagy autó hitel.

nekem forint alapú,és már nincs hátra csak 3.6 év:)

nem is változott eddig semmit a törlesztő részlet,kezdetektől ugyanannyi.

nagyon sajnálom a deviza-hiteleseket:((((((((

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook