Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babás babonák fórum

Babás babonák (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Babás babonák

2008. szept. 22. 10:37
És ezekről a babonákról mennyit olvastam itt a Hoxán! És hallottam az ismerőseim körében. Sokan még most is hisznek bennük.
2007. dec. 17. 19:49
Úristen, ennyi gagyi babona. Hát még jó hogy én nem így fogom fel a dolgokat!!
2007. nov. 9. 20:54
Mennyi babona! Jó, hogy nem vagyok babonás. Mi lenne, ha igen! :)))
3. 549be03e80 (válaszként erre: 2. - 497f15547f)
2005. okt. 24. 05:23

Hat ezen jot rohogetm Mamba!!:-)))))))))))

Csak megkerdeznem, mivel kuldtem emailt a kepeimmel, aztan kuldtem egy private levelet is, hogy megkaptad-e 2x, es mivel eddig nem kaptam ra valaszt, megkerdeznem, hogy megkaptad-e, az uzeneteim?

2005. okt. 23. 18:19

Sziasztok! Aranyosnak találtam a cikket ezért másoltam be, aztán azon gondolkodtam el, hogy mi lehetett akkor ha ez a szegény ifiasszony összekeverte a babonákat? :))Ilyenekre gondolok, hogy meglátott egy csúnya embert és ahelyett, hogy fityiszt mutatott volna neki, a fenekénez dörzsölte a képét nehogy olyan anyajegye legyen?!

Vagy, tudjuk iskolai olvasmányaikból,meg a naygmamák elbeszéléseiből, hogy bizony nem is volt olyan lagymatag a falusi élet, ott voltak csak igazán pletyók meg jóakarók..

El tudom képzelni, hogy Julisom hozzávágta Marisomhoz a kutyát-macskát, csak azért hogy annak szőrös gyereke szülessen, mert a Mészárosék ferkója nem őt vette feleségül....


No, igen.Fő a jóindulat :)))))

2005. okt. 23. 18:12
Valaha a falusi élet szokásrendszerének nélkülözhetetlen részét jelentették; ma mulatságosan együgyünek vagy éppen furcsán viszolyogtatónak is találhatjuk némelyiket.

Annyi biztos: a gyermekáldással kapcsolatos, régvolt népszokások és hiedelmek igen sok érdekességet árulnak el az egykori asszonyok életéről :P

Ugrás a teljes írásra: Babás babonák

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook