Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményed a szcientológiáról? fórum

Mi a véleményed a szcientológiáról? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
2014. márc. 18. 11:32
Határozottan vigyázni kell, érdemes nyitott szemmel járni a közelükben.Jobb nem vegyülni a köreikbe, ...
270. 7f84baaf66 (válaszként erre: 261. - Nyecsus)
2012. aug. 29. 16:01

Előítélet és előítélet közt van különbség.

Katolikus egyház ellen sosem hallottam ilyen előítéleteket. Főleg nem olvastam tanulmányokat híres emberektől.

269. 7f84baaf66 (válaszként erre: 259. - Nyecsus)
2012. aug. 29. 15:55

Azok azért jók mert a szcientológia felhasználja a pszichológiát és a pszchihoterápiát hogy fejlődhessenek tagjai. Pont ezért támadják is őket. Milyen jó lenne elmondani hogy ők alkották ezeket a módszereket...s ezt is mondják.

Egy szcientológus pszichiátriáról szóló magazint vezet az egyik honlapon és finoman támadja a gyógyszerezést és magát a pszichiátriát, közben pedig nagy pszichiáterek nagy tudását tünteti, magyarázandó ezeket a betegségeket amire szükségtelen gyógyszert szedni. Ő ezen a magazinon keresztül szépen segít is az ilyen embereknek a gyógyszereiket "lehúzni".

Pszichiátrián dolgozom, tudom sok a gyógyszer de azt is tudom milyen veszélyes lehúzni vagy átváltani másikra.

Különben is magyarázza meg valaki egy hallucináló embernek hogy amit lát az nem úgy van, ő csak a belső harcaitól érzi magát rosszul s ezt fel kellene tárni...el tudjátok képzelni.

2012. aug. 15. 20:52
Kit érdekel? Mindenki úgy tolja el életét, ahogyan akarja.
267. emi1206
2012. aug. 10. 04:42

Én meg ajánlom megnézésre ezt a videót.


[link]


Véleményt inkább nem írok, a videó úgyis tükrözi, hogy úgymond melyik oldalon állok. Vitából meg már elég volt, itt nem is lehet "normális" vitát lefolytatni, ugyanis érzésekről, hitről beszélünk, amit nem lehet bizonyítékok alapján kezelni.

2012. aug. 2. 10:36

Ajánlom elolvasásra a következő interjút, ami a Penthause magazin készített L. Ron Hubbard legidősebb fiával, aki hosszú évekig együtt dolgozott apjával a dianetikán és a szcientológián belül, majd kilépett és elmenekült a családjával, sőt nevet is változtatott, hogy ne találják meg az egyház emberei.

Szerintem ez az interjú a szcientológia legmélyebb bugyrait fedi fel, egyszerűen hihetetlennek tűnik, milyen beteg elme szüleménye az egész és milyen sötét, számító célok, emberi tragédiák állnak a szervezet általá hirdetett hangzatos ígéretek mögött.

Interjú ifj. L. Ron Hubbarddel Penthouse, 1983. június

lptr.metacortex.hu/szcientologia/dewolf-interview.pdf

2012. júl. 31. 22:32
Értelmetlen és veszélyes.
264. Té-eM
2012. júl. 28. 12:52
Semmi értelme sincs.
2012. júl. 28. 12:52
Sosem értettem, hogy miért kell egy fórumon támadólag fellépni a hozzászólóknak egymással szemben. Miért is maradjak csendben, ha van egy kialakult véleményem, amit udvarias, emberhez méltó formában tudok előadni.
262. Minocska (válaszként erre: 261. - Nyecsus)
2012. júl. 28. 12:47
Nem gondolom, hogy előítéletes lennék csak azért, mert nem helyeslem, hogy a vallás nagymértékben megpróbálja befolyásolni hívei életét. És nem is kell személyesen benne lenni, mert mindannyian benne vagyunk abban, amit úgy neveznek történelem. Amúgy ateista vagyok, de soha eszembe sem jutott bárkinek a hitét leszólni, mert mindenki abban hisz, amiben csak akar, amíg másoknak nem árt vele.
261. nyecsus (válaszként erre: 260. - Minocska)
2012. júl. 28. 08:44
volt már közöd a dologhoz? Mert ha nem tudsz róla semmit, akkor inkább maradj csendben. Persze lehet véleményed, de azcsak akkor hiteles, ha úgy írod le, hogy már volt benne részed. Én vallásom Katolikus, és annak tartom magam. De semelyik másik vallást,vagy nézetet nem ítélek el, csak hallottak alapján.Ez mind előítélet.
2012. júl. 27. 17:58

Kellett valami alap, amit eladhattak. Tehát kitalálták ezeket a tréningeket, amelyeket amúgy máshol is megkaphat az ember, csak nem így, csokorba szedve. Ezeknek a tréningek az alapját nem ők találták ki, már rég meglévő, működő agytréningeket, tanulási módszereket gyúrtak kicsit át. Majd ezeket eladták. Mivel ezek a módszerek már működtek egyszer, természetesen nekik is működnek. Az emberek hálásak. Ez nekik nagyon jól jön, mert olyankor, mikor az ideológiájukról esik szó, akár egy ilyen fórumon, mindig lesz olyan aki jelentkezik, hogy neki sokat segítettek, és ezek az emberek orrvérzésik védik majd őket. Közben ők az első védelmi vonal, akik a legkevesebbet tudják róluk, így tiszta szívvel nyilatkozhatnak. És nem is lehet meggyőzni őket az ellenkezőjükről, mert ők semmi negatívat nem tapasztaltak. Ők azok, akik a víz tetején lubickolnak, mert túl kishalak ahhoz, hogy felkeltsék a cápák figyelmét. Ez egy egyszerű taktika, nem is olyan új. Ezt sem ők találták ki, csak ügyesen alkalmazzák.

Egyetlen egyház sem elfogadható számomra, amelyik ennyire mélyen belenyúl az emberek életébe. És egyetlen egyház sem elfogadható, amely szerint jó megoldás egyes "rétegek", embercsoportok eltávolítása a társadalomból.

259. nyecsus
2012. júl. 27. 17:14

sziasztok!

Én is végeztem tanfolyamokat, és van olyan dolog is, amivel nem értek egyet.. a vallási része nem érdekel, sztem humbuk, de a tréningek igen is jók... és használhatók. Nem tudom, engem nem terrorizáltak soha és nem fenyegettek... akkor tanultam, amikor akartam. de lehet, hogy kivétel vagyok...

258. f64f0d9a69 (válaszként erre: 257. - 7f84baaf66)
2012. júl. 27. 16:42
De, igaz...
2012. júl. 23. 16:14
Csak azért háborít fel anyira mert évtizedek óta működik és rengeteg tagjuk van. Nem igaz hogy nincs törvény vagy bármi ami megállíthatná őket.
2012. júl. 23. 12:08

Egy idióta szekta....idióta embereknek!:)

Csak ostoba emberek hihetnek ennyire elvetemülten ennyire buta dolgokban!

Igaza van az alattam iró Csidi5-nek!!!!

2012. júl. 23. 12:08

Kártékony agymosoda, pénzbeszedő szekta, ahonnan nehéz kiszabadulni. :((

Vallás...

„Xenu története fontos szerepet játszik az egyház mitológiájában, csak a szcientológia magasabb szintjét elérő, ún. OT III-as egyháztagok hallhatják. A mitológia szerint a gonosz Xenu 75 millió évvel ezelőtt az egész Galaxisból sok milliárd űrlényt fogdosott össze, lefagyasztotta őket, és leginkább a mai DC-3-as típusú repülőgépekre hasonlító űrhajókkal a Földre hozta őket, s itt egy vulkánba dobta a lefagyasztott lényeket, a vulkánt pedig felrobbantotta egy hidrogénbombával. Az űrlények kiszabaduló lelkeit egy speciálisan e célra épített „lélekszívóval” fogta fel, majd a fogoly lelkeket „agymosásnak” vetette alá, s így engedte szabadon őket. Az űrlények lelkei, a „thetánok”, később az evolúció során az emberi lényekben találtak otthonra.”

2012. júl. 23. 11:54

Gyúrd össze a filozófiát pszichológiát, scifit, pszichoanalízist saját képzeleteddel. Alakíts logikus, és főleg támadhatatlan rendszert belőlük. A fent említett tanokat pedig átalakítod és támadod.Lehetőleg teljesíthetelen elvárásokat állítasz a híveidnek merthát mégiscsak te vagy a guru. A pénz nemcsak a munkáért kapott eszköz. Visszatartja azokat is akik nem egészen eltökéltek vagy akik el akik támadni akarják!

Szervezz híres embereket magad köré, csinálj státuszt.Mégis hogy jó célt szolgáljon adakozz!

Gyanakodj és félj mindenkitől aki kétkedést ébreszthet benned. Támadj vissza azonnal!

S ha nem, jelented s megvan a megfelelő szervezet aki ezt elintézi más esetben azonban a jog melletted áll hiszen vallásról van szó.

Youtubon van az alapító (LRH) titkos élete.

Benne hisztek, pedig őt is kezelni kellett vola!

253. 7f84baaf66 (válaszként erre: 236. - Bionet58)
2012. júl. 23. 11:41
kuss mindenkinek aki nem ti vagytok?
2012. júl. 23. 11:36

Ebbe én is beszállok mert tudom miről van szó!

Aki annyira beteg hogy hallucinál mit csináltok vele? Kiviszitek a fényre az meggyógyítja?

Vagy auditáltok a problémáról?

Van egy szcientológus ismerősöm akit havonta visz el a mentő mert a cukor szintje olyan magas, diéta semmi, gyógyszer semmi. Auditál. Nagyon hatásos:).

251. mkriszti81 (válaszként erre: 250. - Kangaroo Island)
2012. febr. 29. 20:08

senki nem támadott, te írtál valótlan dolgokat


engem sem érdekel, ki miben hisz, de az igazságot megvédem, nem szeretném, ha mások félre lennének vezetve


na részemről is lezárva, remélem, mindenki előbb inkább tapasztal és utána alkot majd véleményt :)

2012. febr. 29. 19:18

akik szentül hisznek ebben, azoknak hiába mond bárki bármit, kötik az ebet a karóhoz.

a baj az, hogy ők nem tisztelik más véleményét, engem nem érdekel ki mit gondol, miben hisz, de nem kell egyből támadni, ha nem egyezik a véleményünk.

2012. febr. 29. 18:56
Na ja, és az sem mindegy milyen körülmények között, és mi okból.
248. mkriszti81 (válaszként erre: 246. - Kangaroo Island)
2012. febr. 29. 12:32
szintén... nem mindegy, ki mondja arra az emberre, hogy "szüksége van egy kezelésre"
247. mkriszti81 (válaszként erre: 244. - Kangaroo Island)
2012. febr. 29. 12:31
Attól, hogy valami elfogadottabb, még nem jelenti azt, hogy jobb is. Ez csak "birkaeffektus".
246. Kangaroo Island (válaszként erre: 245. - Bionet58)
2012. febr. 27. 10:32

Persze, elég sok mindent olvastam a pszichiátriákról, kezelési módokról, nem mondasz újat, de az is biztos, hogy a szcientológusok azt sem engedik, hogy valakit kezeljenek, akinek tényleg szüksége van rá...

nem minden fekete vagy fehér

245. bionet58 (válaszként erre: 244. - Kangaroo Island)
2012. febr. 27. 10:26
Hát akkor fogalmad sincs a két kezelési, hozzáállási mód közti különbségről. Ha te, vagy családtagodon végeznék, látnád a különbséget. Különösen akkor, ha eredetileg semmi bajod nem volt. Mert ha hiszed, ha nem egy kis rossz indulattal mindenkiből lehet idegbeteget, és kezelendő embert csinálni.
244. Kangaroo Island (válaszként erre: 242. - Bionet58)
2012. febr. 26. 22:59
sokkolni? már hál'istennek nem sokszor alkalmazzák a sokk-terápiát, de ha alkalmazzák is, elfogadottabb, mint az, amit ezek csinálnak a kuruzslásaikkal meg vitaminjaikkal. arról nem is beszélve, hogy az elektrosokk ma már közel sem úgy néz ki, mint mondjuk 50 éve...
243. Kangaroo Island (válaszként erre: 240. - Bionet58)
2012. febr. 26. 22:52
szerintem egy vallás kezéhez ne tapadjon vér egyáltalán, nincs joga senkinek a másik embert a halálba kergetni akár így, akár úgy...aminek/akinek vér tapad a kezéhez az jó nem lehet...szerintem.
242. bionet58 (válaszként erre: 241. - 61d061e0fc)
2012. febr. 25. 22:03

Tökéletesen igazad van. Sajnos ilyenaz, ha valaki hatalomra tör, legyen az csoport, egyház, szekta.


Egyedül ami az előnyükre szol az a haszálható tudás, és az, hogy be tudják bizonyítani, hogy az Ö elméletük alkalmazásával, drogok nélkül is meg lehet sokmindenből gyógyulni, és nem sokkolni kell az elme, meg idegbetegeket, hanem egészen másként gyógyítani.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook