FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Mikor lesz rajta a családi pótlék a számlán? (1537. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Egyéb témák » Minden más

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

INFO: 2014. évben esedékes kiutalási időpontjai az Államkincstár honlapján (kattints ide)!

Figyelem! A fórumban tilos személyeskedni, másokat sértegetni!

4319. geza982011-07-04 05:29
Szia!

Igen egy kalap alá vesznek mindenkit.De tudod nagyon sok embernek mondtam már rövidebben a következőt.
Mielőtt elitélsz,vedd fel a cipőmet,és járd végig az utamat...! Tedd meg a lépéseket,amellyeket én is megtettem,és botladozz meg minden kövön amelyen én is megbotlottam. S mindegyik után állj fel és menj tovább,úgy ahogy én tettem!!!!!! Csak utánna ítélkezzhetsz róllam,felettem!!!! AKKOR MONDHATOD ,HOGY ISMERSZ!!!!!

Azt már elöző hozzászólásomban nem írtam bele.hogy a 13 éves lányunk epilepsziás.Volt időszak és van is mikor kórházól ki kórházba bejárás az életünk.Egyik pillanatban jókat nevetünk következőben pedig nejem ül a gyerekem mellett vigyázva rá nehogy kárt tegyen magában ,közben adja neki a görcsoldó kupot,és ez mellett hívom a mentőket ja és próbálom nyugtatni a többit nem lesz semmi baj.Középső fiamat ahogy megszültet majdnem el veszítettünk.

És van még egy fontos dolog amit sosem fognak tudni az 1-2 gyerekes szülők.Mi az a mérhetetlen szeretett és összetartás a sok testvérek között.Hogyan próbálnak erőn felül segíteni egymásnak és hogyan védik egymást.A karácsonyról pedig nem is beszélve.Körül ült asztal karácsonyfa és ajándékbontogatás,mit is jelent egy nagycsaládban
(válasz kakukkfióka 4313. hozzászólására)

4318. sandri2002011-07-04 05:13
csongrádmegye van már?

4317. Annee762011-07-04 04:53
ERSTE Bank Budapest, rajta van.

4316. zeco2011-07-04 00:19
OTP-sek van családi

4315. sandri2002011-07-03 23:46
sziasztok!szerintetek lesz reggel csp?

4314. napsisugi2011-07-03 22:38
Na hogy csatlakozzam!Nekem is 4 kislányom van!Imádom őket!16 éves 11 éves 8 éves és egy picurka 8 hónapos!Lehet látni nem évenként pottyantottam !Az iwiwen hozzá szóltam egy fórumhoz el mondtam a véleményem ami nem tetszett nekik.Meg nézték az adatlapomat és egyből gyerek gyár lettem!Még egyszer sem igényeltem egyszeri segélyt.Amit nagy családosként kapok azt természetesen el fogadom.A nagylányom 10.-kes a közép suliba tényleg nem 2 fillér ráadásul ő másik városba jár át.!A nehézségek el törpülnek a mellet amit nap mint nap kapok a kislányaimtól!

4313. kakukkfióka2011-07-03 21:30
Nekem 5 gyerekem van,két közép iskolás és három általános iskolás (köztük egy nagyon beteg ).Nem élünk jól,de mindenük meg van a gyerekeknek.Nem futkosunk segélyért,igyekszünk beosztani ami van.Sajnos tudom milyen az amikor egy kalap alá veszik az embert azokkal, akik csak azért szülnek gyereket,hogy ne kelljen dolgozni.

4312. geza982011-07-03 20:56
De milyen okos és értelmes dolgot írtál.És nem utolsó sorban nagyon is igazat.
Mindenkinek ezt kéne tenni.Csak az a baj,hogy aki városban nőt fel ott él az sosem tudja meg ezeket
(válasz schmidtanett 4309. hozzászólására)

4311. geza982011-07-03 20:55
Szia!

3 gyerekig támogatnád a családokat?

Igen abban igazad van,ami írtál.Lejjebb majd másolom.De ezért a mondataidért írtam én lejjebb nem kell mindenkit egy kalap alá venni.
Vannak tisztességes nagycsaládosok is.És addig míg el nem jön egy gyerek életében a középiskola stb addig is sokban van de onnan kezdve végképp.Tudom miről beszélek benne vagyunk.Azért dolgozunk hogy meglegyen nekik mindenük és ez mellett azért mert nagylányunk most kezdi a középiskolát.És nem egyszerű és nem is olcsó egy tanév kb 150 200 ezer Ft lesz.
És teszem hozzá mi sem járunk a hivatalokba kuncsorogni.5 gyermeket nevelünk nem kapunk gyermekvédelmit,és nem kapunk étkeztetési támogatást sem csak az államilag 50 %-ot.

Rasszista én sem vagyok,de tapasztaltam elöző lakhelyünkön pár gyönyörű dolgot.Bizonyos emberek bemennek sírva ríva és kapják a segélyeket,utánna pedig megy a kocsmába.Na az ilyeneket kell elitélni nem pedig mindenkit velük egy fakba rakni

Ha viszont valaki úgy érzi, hogy úgy áll anyagilag és testi, szellemi erővel, hogy 4-5 gyermeket gond nélkül el tud indítani az életben, akkor hajrá, és intézze. Nem csak pelust és kaját kell venni, meg ruhát, cipőt, meg általános-, középiskolát fizetni, hanem felsőoktatást, segíteni elindítani az életben. És az a gyermek ha felnőtt lesz is, akkor is segíteni kell. Amíg a szülei élnek, addig mindenki gyermek marad.
(válasz axon68 4308. hozzászólására)

4310. Boszi2002011-07-03 20:26
Mindenkinek magánügye hány gyereke lesz, de szerintem ha 1 gyereket vállal, akkor a végén kihal az ország és nem lesz magyar. Na mindegy ez az én véleményem. Valamint senki sem él örökké, én például örülök, hogy van testvérem és szeretném ha mi már nem leszünk a gyerekemnek lennének testvérei és legyen kire számítani. Mert ha normális családja van az embernek csak rájuk számíthatsz és nem az államra.
(válasz axon68 4308. hozzászólására)

4309. schmidtanett2011-07-03 20:05
Kedves axon68 nekem hat gyermekem van ebből négy iskolába jár egy óvodába és nem járunk könyöradományért de így is tudom finanszírozni nekik az iskolát és az óvodát nem tudom hogy hallottál e mezőgazdaságról mert mi abból élünk és nem megyek a polgármesteri hivatalba segélyért.

4308. axon682011-07-03 16:34
Sziasztok!
Látom, a topic már nem csak a családi utalásáról szól, ez szerintem miattam van, hogy reggel válaszoltam Filcikének. Rengeteg igazságtalanság van, nem csak a szociális ellátás körül, amúgy is. Mondjuk olyan törvényeket nem lehet hozni, hogy az mindenkinek jó legyen. Nekem az a bajom főleg (és nem vagyok rasszista), hogy nem csak megélhetési bűnözés van, hanem megélhetési "gyerekcsinálás" is, és itt nem a fórumozókra gondolok. (Akikre gondolok, azok internet közelébe sem mennek, nemhogy máshová.) A rengeteg járulék, amit a keményen dolgozó kevés embertől elvesznek, azt csak kis mértékben "csöpögtetik" vissza azoknak, akik azt befizették, ill. komolyan megérdemlik. Úgy értem, felelősségteljesen átgondolják a gyermekvállalást, és keményen dolgoznak azért, hogy a gyermekük normális életszínvonalon éljen. Ha bárki a véleményemre kíváncsi, 3 gyermekig támogatnám a családokat. Ha viszont valaki úgy érzi, hogy úgy áll anyagilag és testi, szellemi erővel, hogy 4-5 gyermeket gond nélkül el tud indítani az életben, akkor hajrá, és intézze. Nem csak pelust és kaját kell venni, meg ruhát, cipőt, meg általános-, középiskolát fizetni, hanem felsőoktatást, segíteni elindítani az életben. És az a gyermek ha felnőtt lesz is, akkor is segíteni kell. Amíg a szülei élnek, addig mindenki gyermek marad.

4307. geza982011-07-03 15:34
Sziasztok!

Kedves marianna10!Ne haragudj nem megbántani akarlak csak lenne pár megjegyzésem és véleményem:És ne vedd magadra bizonyos dolgokat mert álltalánoságban írok.Én egy 5 gyermekes családapa vagyok.Van két lányom és három fiam.
Igen vannak nagycsaládosok akik panaszkodnak,hogy nekik milyen nehéz:De ne vegyünk már mindenkit egy kalap alá.Főleg úgy ne hogy nagyon sok 1-2 gyermekes család is panaszkodik állandó jelleggel,hogy milyen nehéz.
A másik az egy dolog,hogy nem mondta nekik senki,hogy legyenek nagycsaládosok.Én erre azt mondom,hogy minden családnak szíve joga eldönteni hány gyermeket is vállal,ebbe nem szólhat bele senki sem.
Te írod,hogy gondolkoztatok hogy legyen-e testvére a lányodnak.És lás csodát lett neki,és írod mindenük megvan,de annak köszönhető hogy a férjed éjjel nappal dolgozik.
Nos.Neked a párod 2 gyermek mellett éjjel nappal dolgozik,hogy meglegyen mindenük.Nagyon sok 2 gyermekes család pedig tojik az egészre rá,és állandóan panaszkodnak ez nincs az nincs.

Ebből az egészből csak azt akarom kihozni,hogy nem kell lenézni azokat akiknek 3-4 vagy 5 gyermekük van.Mert nem lehetsz biztos abban,hogy szegényen élnek vagy ugyan úgy megvan a gyerekeknek minden mint ahol csak 2 gyermek van.

Nálunk a két lány a nejem első házasságából van a három fiú pedig már tőlem.Nem akartuk csak 2 gyereket.De a kisebbik fiúnk úgy jött a világra hogy nem számítottunk rá.Vagyis jobban mondva orvosilag kimondva nejemnek már nem is lehetett volna több baba.De valami csoda folytán mégis terhes marad,és egy percig sem gondolkoztunk azon hogy elvetetjük.Volt nagyon nehéz időszak az életünkben mikor balesetem volt.De túl éltünk.És minden meg van adva a gyerekeknek amire csak szükségük van.

És nagycsaládosoknál vagy olyan családnál ahol 1-2 gyerek van ugyan úgy el lehet érni.Apuka dolgozik és ha mod van rá akkor anyuka is dolgozzon.Csak ezt nagyon sok helyen nem teszik meg.

Nálunk én melózom hajnal 4-kor elmegyek itthonról és este 6 mire haza érek.Nejem úgy szintén dolgozik.

Mondják sokan gyes gyed mellett nem lehet elmenni dolgozni.Igen nem lehet hivatalosan.De ha van nagyszülő akkor igen is meg lehet oldani ha nagyon akarja valaki,főleg nyáron.Ha nagyon kell a pénz vagy el akar menni dolgozni akkor ha van lehetőség menjen takarítani,kapálni fóliázni,piacosok mellé stb.rengeteg lehetőség van,csak emberek nem használják ki.
(válasz marianna10 4278. hozzászólására)

4306. Kókusz272011-07-03 14:34
Épp akartam írni,hogy reggel 5 -kor rajta volt :DDD
(válasz murila 4303. hozzászólására)

4305. filcike2011-07-03 09:41
Igen:D
(válasz murila 4303. hozzászólására)

4304. filcike2011-07-03 09:40
elhiszem neked!
(válasz murila 4302. hozzászólására)

4303. murila2011-07-03 09:40
Ja, kapott ma valaki családit? :D

4302. murila2011-07-03 09:35
Én 3-szor kezdtem a full nulláról.. Legutóbb másfél éve. És aki irígyli a féláras kaját a gyerekeimtől, az jöjjön és cseréljen velem egy hétre! Sztem sírva menekülne.
(válasz filcike 4301. hozzászólására)

4301. filcike2011-07-03 09:34
Alkalmazkodtam:)
nem dolgozom,csak a neten,kihasználom még ezt a 4 nap gyesemet:D
(válasz murila 4299. hozzászólására)

4300. murila2011-07-03 09:33
privi :)
(válasz filcike 4298. hozzászólására)

4299. murila2011-07-03 09:33
Ez sajnálatos. Viszont erről nem a családok tehetnek, hanem azok, akik a rendeleteket hozzák. Szóval teljesen felesleges bárkit is okolni, mert változások voltak, vannak és lesznek is. Alkalmazkodni kell. Ez baromi nehéz, de nem lehetetlen.
(válasz filcike 4297. hozzászólására)

4298. filcike2011-07-03 09:27
gratulálok!
Hogy-hogy hobbi:)
(válasz murila 4295. hozzászólására)

4297. filcike2011-07-03 09:25
elnézést.
én ezek a módosítások miatt buktam el a munkahelyemet.
(válasz murila 4294. hozzászólására)

4296. murila2011-07-03 09:19
No igen....
(válasz dovima 4287. hozzászólására)

4295. murila2011-07-03 09:17
Hát nekem is három van, de van, hogy napi 12 órát gályázok...
Lehet, hogy sokan azért szülnek, de én személy szerint nem tudnék úgy élni, hogy nem dolgozok, ami mondjuk nekem a hobbim, de ez már privát szerencse.
(válasz filcike 4285. hozzászólására)

4294. murila2011-07-03 09:14
Ezt rosszul tudod! Főállású anya is asszem 6, vagy 4 órában. De még fél éve a gyes mellett lehetett 8-ban, főállásúként csak 4-ben. most asszem, egál a kettő.
(válasz filcike 4277. hozzászólására)

4293. filcike2011-07-03 09:13
Én ezt megúsztam most.3 év után szabad 7végém van,ebéd után jönnek haza a lányok a nagyiéktól:)
(válasz hancsalean 4292. hozzászólására)

4292. hancsalean2011-07-03 09:05
Mennem kell, a reggeli felszívódott a pocakjukban, követelik a következő adagot.

4291. filcike2011-07-03 09:04
nem rád gondoltam,légyszi ne vedd magadra.
az én ismerőseim csinálják ezt,és 2 gyereknél is panaszkodtak,hogy ez nincs az nincs,hitel és egyebek,és mégis szülnek.
nekünk 2gyerek van,de átgondoltuk,nem kell több:)
(válasz hancsalean 4290. hozzászólására)

4290. hancsalean2011-07-03 09:01
Azért szültek, hogy ne kelljen dolgozni? Azért köszönöm, de 3 gyerek mellett szerinted nincs munka? Még a főállású anyák is a kicsi 8 éves koráig maradhatnak otthon, nem örökké. :) Nekem soha nem fordult meg a fejemben, hogy itthon töltsek 8 évet. Szerencsére a munkám megengedi, hogy sok pénzt keressek, kevés idő alatt, vmint hogy heti 2 napot itthon legyek hétköznap is (mellette a msáik 3 reggeltől-estig megy). De nagyon nehéz ám megoldani, hogy kit ki hova vigyen, tanulni Velük...amikor csak 2 van itthon, ne tudd meg ezerszer nyugisabb minden, könnyebben megy minden. De nem adnám a harmadikat semmiért :)
(válasz filcike 4285. hozzászólására)