Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mikor lesz rajta a családi pótlék a számlán?/Mikor hozzák postán? fórum

Mikor lesz rajta a családi pótlék a számlán?/Mikor hozzák postán? (tudásbázis kérdés)


A politizáló, személyeskedő vagy provokatív hozzászólásokat töröljük.
Ne offold a kérdést, a családi pótlék fórum csevegője itt található!

67196. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 67193. - Mókusss)
2016. júl. 2. 22:26
Aki bagózik, akkor is megveszi, ha az utolsó fillérjét kell rákölteni, ugyanis SZENVEDÉLYBETEGSÉG és függőséget okoz.
67195. unom (válaszként erre: 67191. - Mókusss)
2016. júl. 2. 22:26

A magánügyeket nem szokás neten megosztani. Ha megosztod ne csodálkozz, ha lesznek reakciók.

Ugyanolyan a kocsmázós, mint te, a saját függősége fontosabb, mint a gyereke.

67194. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 67191. - Mókusss)
2016. júl. 2. 22:25
Magánügy, de megosztottad velünk :))
67193. Mókusss (válaszként erre: 67190. - Unom)
2016. júl. 2. 22:24
Te fizeted? Mert ha nem, legyen már neked mindegy. Meg amúgy is.. az az utolsó amit megveszek. Ha jut rá. Ha nem akkor nem. Ez ilyen egyszerű.
67192. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 67182. - Mókusss)
2016. júl. 2. 22:24

Ha nem cigiznétek, lehet, nem kéne azt mondanod, hogy "most nem megy". :) Sőt, lehet, hogy kölcsön sem kellene kérni hó végén.

A cigizés amúgy is jó "példamutatás" a gyerekeknek.

Pofám leszakadna, ha bagóznék, és a gyerekem kérne egy tölcsér fagyit, én meg azt mondanám, hogy nem telik rá....

Senki nem mintaanya, mert tökéletes ember nem létezik. De azt ne mondd, hogy valaki azért szar ember, mert bölcsibe adja a gyerekét, és elmegy dolgozni, hogy ne a családi pótlékra kelljen várni remegve hónap végén.

67191. Mókusss (válaszként erre: 67184. - Unom)
2016. júl. 2. 22:23
Az értékrendről meg annyit hogy kb semmit nem tudsz rólam. És azért mert nem szépítem a dolgokat nem jelenti hogy a gyerek kárára menne ez vagy az. Ismerek olyat ahol a szülő kocsmára költi. Ha az én értékrendemet próbálod ragozni akkor arra mit szólnál? Valamit tuti. Én meg semmit mert az ő dolga amihez nekem semmi közöm ahogy másnak sincs. Ezt emlegetik úgy hogy magánügy
67190. unom (válaszként erre: 67187. - Mókusss)
2016. júl. 2. 22:20
De a cigi az megvan, ugye?
67189. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 67181. - Flekita)
2016. júl. 2. 22:16

Végletekről beszélsz. Szerintem a strand igenis létfontosságú egy gyereknek (neked lehet, hogy nem, nekem se, mert utálom), de a gyerek élvezi.

Gazdag szülő.... persze, vannak olyan szülők, akik egymást túllicitálják, és tényleg minden xart megvesznek a gyereknek, a határ a csillagos ég! Idióták, ebben maximálisan egyetértünk.

Én az általam "normálisnak" tartott életformáról beszélek. Ne okozzon már gondot huszonvalahanyadikán egy fagyi, vagy egy csoki, mert az már gáz. Ha nagyobb gyerek is van a családban, az hónap végén ugyanúgy el akar majd menni bulizni, mint hónap elején, ez is természetes dolog egy kamasztól, nem lehet tőlük elvenni az élményt. Mi is mentünk annak idején. Én sem több több tízezerrel engedném el, ne hidd, de legyen nála pénz, bármi is történik. Taxit kell hívni, telefonálni kell, mittudomén.

(Nem nekem szólt ez a válaszod, bocsi, hogy belekotyogtam.)

67188. Mókusss (válaszként erre: 67186. - Flekita)
2016. júl. 2. 22:16
Köszönöm! 😊
67187. Mókusss (válaszként erre: 67184. - Unom)
2016. júl. 2. 22:15
Ki mondta hogy a gyerek rovására? Egyáltalán hogy gondolod? Azért mert a nem létfontosságú dolgok mint a strand vagy egyéb nincs meg rögtön azonnal?
67186. Flekita (válaszként erre: 67182. - Mókusss)
2016. júl. 2. 22:15
Szia Mókusss! Egyszerűen, csak annyit tudokneked mondani, hogy KIRÁLY vagy!!! Ilyen szépen és öntudatosan, még nekem se sikerült leírnom a lényeget, hogy mások is megértsék! Köszönöm neked! Nagyon jó Édesanya vagy, ebbe biztos lehetsz! Szép estét! :-)
67185. Cippora (válaszként erre: 67181. - Flekita)
2016. júl. 2. 22:12
Te aztán tudsz ítélkezni mindenkin,csak te vagy tökéletes.Az életben is ilyen rosszindulatú vagy? nem a kölcsönkéregetésre kell alapozni több gyerek életét.A dolgozó bölcsisek szülein ítélkezel,miközben te egy strandot sem tudtál tavaly megengedni a családodnak.Ez igen ellentmondásos...
67184. unom (válaszként erre: 67182. - Mókusss)
2016. júl. 2. 22:12

A gyereknek elég a szállás+kaja, de nektek a cigi fontos? Furcsa értékrend.

Én is cigizek, de nem a gyerek rovására.

67183. Flekita (válaszként erre: 67180. - Pengő Gyöngyi)
2016. júl. 2. 22:08
Elég baj az, ha akkor fagyizik, amikor kedve szottyan rá! Így neveled félre pont. De te tudod! Nem látjuk egyformán a dolgokat, ennyi!
67182. Mókusss
2016. júl. 2. 22:07
Elnézést előre is... nekem 3 fiam van a legkisebb 5 hónapos. A másik kettő ovis, sulis. Nem titok, igen, van mikor azt kell sajnos mondanom nekik hogy most nem megy. Párom hetente kap fizetést, én havonta a gyed+családit. Nem élünk nagy lábon, ér van hogy hó végén kölcsön kérek. És akkor mi van? A gyerek nem nélkülöz. Lehet a fagyi nem megy,de megérti. És lehet csoki lesz belőle ami lehet hogy a feléből kijön. És? Kaja van, rezsi rendezve. Autó is mert örökököltem. És? Ja igen. Cigizünk és kávézunk is. Borzasztó nem? De... addig még a gyerekeim nem éheznek, van tető a fejük fölött stb. Addig ne mondja senki hogy nélkülöznek. Szeretet. Na az az ami megfizethetetlen. Nem muszály egy véleményen lenni hisz nem vagyunk egyformák, mindenki tudja a saját határait. Aki meg nem hát az az ő baja, viszon senkinek sincs joga bírálni a másik embert! 3 évig otthon gyerekkel? Én is így voltam és most is így leszek. Én dolgom, én életem, én döntésem. Van aki máshogy gondolja. Na és? Az meg az övé mert így látja jónak. Hihetetlen hogy magukat felnőttnek mondó emberek, olyan dolgokon vesznek össze amiről fogalmuk nincs. Mert az én gyerekem így mert az ő keresete úgy... jó magyar szokás egymás zsebében matatni. Közben meg senkinek sincs fogalma a másik életérőka de megmagyarázza hogy ő a minta anya, minta polgár meg úgy maga a tökéletesség. Elnézést mert kinek nem inge nem veszi magára. Ez csak az én véleményem.
67181. Flekita (válaszként erre: 67177. - Klarisszima)
2016. júl. 2. 21:52
Elösször is, a strand nem egy jelentéktelen összeg egy nagy család számara és nem is létfontosságú dolog! Tavaly például, egyáltalán nem voltunk strandon! De, nem is ez itt a lényeg, hanem az, hogy, ha nagyon jól menne anyagilag, akkor sem adnék meg mindent első szóra a gyereknek, mert azzal félre tanítanám a helytelen életmódra! Sok gazdag szülő, nem is tudja, hogy mennyire félre neveli a gyereket, ha mindent megad neki a túlzásokig! Álltalános iskolás 4.-osztályos tanulót ismerek, akinek 200.000-ft-os telefonja van és sokszor tízezressel megy az iskola büfébe vásárolni kólát, csokit, hamburger, stb. Csupa egészséges ételeket, mert apa, jólmenő épitési vállalkozó! A gyerek, most hetedikes, cukorbeteg! Tényleg jót tett vele a szülő! Itt egy tízes fiam, vegyél magadnak kaját... Nehogymár normális szendvicseket készitsek neki, meg leüljek vele beszélgetni, hogy mi a helyes étrend! Az ilyen gyermekből semmi nem lesz!!...
67180. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 67176. - Flekita)
2016. júl. 2. 21:48

Gondolod, hogy akinek van pénze, annak a gyereke azonnal megkap mindent, ahogy kiejti a száján? Dehogy. Nálunk kifejezetten szigorú szabályok vannak az ajándékozásra, épp azért, hogy ne legyen belőle "hülyegyerek", aki a háta mögé dobálja a drága játékokat. Viszont az enyém akkor fagyizik, amikor kedve szottyan rá. De van, hogy dinnyét kér, van, hogy gyümölcsöt. Megszakadna a szívem, ha nem tudnám neki ezeket az apróságokat megadni. Nem ugyanazt értjük "szeretet" szó alatt.

Hidd el, a gyerekeknek szükségük van olyan dolgokra is, amikhez pénzért juthatsz hozzá.

67179. reni8555 (válaszként erre: 67171. - EsztyMorgan)
2016. júl. 2. 21:40
Köszönöm,de ezt tényleg az élet hozza.
67178. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 67177. - Klarisszima)
2016. júl. 2. 21:34
:)
67177. Klarisszima (válaszként erre: 67176. - Flekita)
2016. júl. 2. 21:20
Tök igaz. Majd ha lesz pénz, mennek strandra. Igaz, addigra szakadni fog az eső, vagy a jég, de akkor lesz pénz. Isteni dolog 40 fokban a strand helyett a szeretetben fürödni. Meg biztos nagyon jót tesz a gyereknek, ha még egy nyomorult strandra is várnia kell, mert anyának most nincs pénze. A lényeg, hogy vidáman, szeretetben nélkülöznek. :) Mert igen, ha már egy ilyen egyszerű, és viszonylag olcsó dologról le kell mondaniuk, az nélkülözés. A többiek is erről beszélnek, és nem a toronyóráról lánccal. Ha pedig ez a gond, akkor igenis meg kell gondolni, hogy az anyuka dolgozzon-e netán, hogy legközelebb legyen pénz a strandra, meg a fagyira a kánikulában.
67176. Flekita (válaszként erre: 67141. - Pengő Gyöngyi)
2016. júl. 2. 20:52
Semmi bajuk nem lesz, ha egy-két napot várniuk kell a strandra, vagy a fagyira! Hidd el, nem az a helyes, ha akar valamit a gyerek és akkor adj Isten, de azonnal teljesíteni mindem kívánságukak! Lehet, hogy családikor sem megyünk strandra, ezt majd meglátjuk! Ja és igen! A szeretet az amiben mindig fürödhetnek! :-)
67175. anya96 (válaszként erre: 67173. - Ee76744249)
2016. júl. 2. 18:15
Ez nagyon igaz és ez sajnos magyar betegség tudjátok mit mondd a maki :"mindenki nyugodjon le a p....ba és ezt viccnek szántam nem sértésnek tudom mindenki érzi a maga igazát de igy nem lesz jobb nem okoskodni akarok de most én is benne vagyok egy olyan ügyben amibe eleinte ugyan igy ment az adok kapok mig végül is már én adtam föl annak ellenére hogy igazam van.
67174. EsztyMorgan (válaszként erre: 67173. - Ee76744249)
2016. júl. 2. 17:59
Nagyon igaz!
67173. ee76744249
2016. júl. 2. 17:51
Én meg azt mondom egymással kéne beszélgetnetek és nem egymásról azért tart itt az ország ahol mert mindenki a másikkal foglalkozik és nem magával néha mindenki szétnézhetne a saját háza táján.
67172. agibaba40
2016. júl. 2. 17:31

Nos, a kétkedőknek leírnám: igen, a Citibank is ír jóvá szombaton (ezt csak azért nyomatékosítom még egyszer, mert pár hónapja majdnem hogy "meg lettem átkozva", amiért ezt mertem mondani). Ez így volt ma is, reggel jött az sms az ikergyesemről és a családimról. Aztán, mivel nem tudtam kártyával felvenni, (automata üzenete: az ön tranzakcióját a bank nem engedte), bementem az egyik szombaton is nyitvatartó fiókba, ahol azt mondták, hogy nemrég a bank biztonsági okokból letiltotta a kártyámat magát, mert legutóbb ún. "másoló ponton" használtam, azaz, ahol korábban már adatlopással próbálkoztak bűnözők. Hétfőn kp felvehetem, a kártyát pár nap alatt cserélik. Tehát a bank ezzel csak engem védett.

És hogy miért írtam le ilyen hosszan ezt???

Most konkrétan VIVO44 kétkető hozzászólása miatt.

Neki mondom most főleg: bármilyen hihetetlen, igen, a citibank jóváír szombaton, és bár nyitva van néhány bevásárlóközponti fiók, de pénztár sehol!! sincs szombaton. Ez van.


Ami igazán fura és egyben elszomorító most is, az az, hogy kisebb mértékben de ugyanazt érzem, hogy kvázi rám haragszik esetleg valaki a tényért, hogy én már szombaton is hozzájuthatok a pénzemhez... és még mindig vannak kételkedők... Nem értek én sem néhány embert.

Az eleve negatív, vagy rosszindulatú megközelítése bárkinek tőlem annyira távol áll. Igaza van reni 8555-nek, mindenki úgy csinálja a maga életét, olyan döntéseket hoz, ami neki jó. Senkit, semmiért nem lehet bírálni, pláne ismeretlenül. Ez most már nem az én bankos dolgomhoz kapcsolódik, ez csak szimplán a véleményem.

67171. EsztyMorgan (válaszként erre: 67170. - Reni8555)
2016. júl. 2. 16:49
Végre egy szimpatikus hozzászólás!
67170. reni8555
2016. júl. 2. 15:56
Minden ember saját maga tudja hogy neki vagy nekik mi a jo.Kinek miért nehezebb az élete.Nekem is volt jo is rossz is.Amikor 11 évvel ezelőtt megszültem a fiamat akkor sajnos 1 éves elmult mikor vissza kellett menjek dolgozni mert a kedves volt férjem becsajozott amit én nem birtam lenyelni.Ezért ő továbbállt az életünkből és én ott maradtam az 1 éves gyerekemmel és a 37000-res jövedelmemmel egy 25000-res albérletbe.Kölcsön nekem is lett volna aki adott volna de az hová vezetett volna.Visszamentem dolgozni és egyenesbe jöttünk.Egy év mulva megismerkedtem a mostani férjemmel aki nem akart albérletbe lakni hát a 0-rol indulva hitel stb.3 év mulva terhes lettem a picivel akkor már 2 évet tudtam itthon lenni de jött a törlesztőemelkedés hogy ne nélkülözzünk beálltam melozni.Most 5 éves a kicsi fiam és én 6 honapos terhes vagyok.Férjemmel ugy beszéltük meg mostmár 8 évig nem megyek dolgozni.De...ki tudja mit hoz a sors.Ne bántsátok egymást ezért!
67169. barbi0327 (válaszként erre: 67167. - Dominika 0908)
2016. júl. 2. 14:16
Megnézheted engem az elmúlt k.b. 4 év alatt hàny napon àt làttàl fent.Sokszor van,hogy primitív,buta emberek írogatnak,hogy utalàs időpontokról.Àltalàban megszoktan kérdezni telefonon a Kincstàrat de csak azért,hogy segítsek az igaz tényekkel màsoknak és beírok ide.Csak àltalàban az a baj,hogy a félrevezető infókat részesítik előnyben.Most màr hónapok óta be sem néztem.Nem vàltozott semmit ez az oldal...
67168. Annee76 (válaszként erre: 67166. - Cic28)
2016. júl. 2. 14:10
MKB és Citi
67167. dominika 0908 (válaszként erre: 67156. - Barbi0327)
2016. júl. 2. 13:47
Ez nálunk js teljesen így van, de az lett volna a kérdésem hogy gyerekek mellett hogy van időtök, energiátok itt vitatkozni? Nincs egy perc szabad időm sem!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook