Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hajnalban ha felkel kisfiam, gyümilevet kap inni vagy teát, mert a vizet biztos, hogy nem inná meg. Gondot jelent ez? fórum

Hajnalban ha felkel kisfiam, gyümilevet kap inni vagy teát, mert a vizet biztos, hogy nem inná meg. Gondot jelent ez? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. febr. 17. 20:33
Nem hiszem hogy óriási nagy gond,nem ettöl lesznek rosszak a fogai és nem ettöl lesz "elkapatva"...nálunk a nagy imádja a vizet,a kicsi mióta ovis azóta issza meg előtte nem itta csak ritkán.Ennek ellenére ismeri a vizet mint italt és nem colán nő fel....nem kell ezt sem tuldramatizálni.
2009. febr. 17. 20:13
Itassátok a gyümilével,ami fel van vizezve.Tesó is ezt csinálja. Majd minden nap nő a víz ,és csökken a gyümilé aránya,és a végén már csak víz...Sztem jó ötlet :)
35. Lilly1 (válaszként erre: 33. - L.Niki18)
2009. febr. 2. 10:40
De, persze, hogy jó, ha ízlik neki - azért ajánlottam a gyerekteát, mert az finom erdeigyümölcs ízű, nem nagyon savanyú. Sajna nem mindig lehet kapni.
34. zebracsikó (válaszként erre: 29. - SF)
2009. jan. 19. 20:06

Gyermekorvos mesélte egyszer:

Anyuka panaszkodott neki, hogy nem valami jó a gyerek étvágya. Doktornő megkérdezte tőle az evési-ivási szokásaikat. Anyuka elmesélte, hogy a gyerek üdítőket iszik. Erre a gyerekorvos mondta anyukának, hogy adjon a gyereknek vizet.

Erre Anyuka elhűlve:

-Vizeeeet? A gyereknek????

2009. jan. 19. 20:02
Nappal nekem is megissza a vizet. Csak hajnalban ha felkel akkor kap gyümilevet. Nem hallottam még Pickwick GYEREK teáról. A sima pickwick gyümitea nem jó? :-)
32. Lilly1 (válaszként erre: 2. - L.Niki18)
2009. jan. 15. 09:25
Az én kisfiam már kicsi korában is megitta a Pickwick gyerekteát, cukor nélkül.(Most már a vizet is.) És vannak még ezen kívül fincsi gyümölcsteák, érdemes megpróbálni, ha még mindig nem fogadja el a vizet. (Amúgy én is szoktam korlátozni a gyümölcslé-fogyasztást, még nappal is, ha úgy látom, túlzásba viszi.)
31. 1eb84e4bad (válaszként erre: 29. - SF)
2008. dec. 18. 19:06
egyetértek.
2008. dec. 18. 17:56

Hajnalban ha felkel kisfiam, gyümilevet kap inni vagy teát, mert a vizet biztos, hogy nem inná meg. Gondot jelent ez?



nem, nem jelent gondot szerintem....

29. SF
2008. dec. 18. 17:16

Nem benneteket akarlak megbántani, de nem értem, hogy lehet úgy nevelni egy gyereket, hogy 2 éves korára ne ismerje a vizet, mint italt.


A cukros vackok rengeteg gondot okoznak később, úgyhogy szerintem bírjátok ki a pár napos hisztit, mert megéri.

Nemcsak a fogaik bánják majd, hanem azt olvastam, hogy hatással van a viselkedésükre is, az arra hajlamosak akár hiperaktívak is lehetnek (meg cukorbetegek, elhízottak, magas lehet a vérnyomásuk, stb.) Persze mindig vannak kivételek, de honnan tudhatjuk előre , hogy azok vagyunk?

2008. dec. 2. 10:30

nálunk az éjszakai cirkusz 2 napig tartott, és hogy ne okozzon gondot a férjemnek ezért akkor szigorítottam be amikor tudtam, hogy nappal kipihenheti magát, ha éjjel nem sikerül


én is úgy gondolom, hogy most kell megtanulnia, hogy nem ő a főnök

27. 471d5eded8 (válaszként erre: 4. - ALLICS)
2008. dec. 2. 09:37
"Szerintem" az se gond, ha nem lesz foga és az se, ha uralkodik az egész családon. :) vagy lehet tenni ellene...
26. 471d5eded8 (válaszként erre: 18. - L.Niki18)
2008. dec. 2. 09:35

És ő ezt mindig addig fogja csinálni, amig már nagyon nem fogsz bírni vele és eléri a célját...ez a kifárasztásos módszer a gyerekeknél is működik! Csak mi előbb fáradunk el és ők érik el a céljukat...

Ez hosszú távon viszont nekik kamatozik. :(

25. Nik23 (válaszként erre: 18. - L.Niki18)
2008. dec. 2. 09:28

Ha így fogod szoktatni a gyerkőcöt, hogy majd csak akkor fog kapni, ha már nem bírok vele, akkor nagyon rossz jövő fog rád várni, mert majd mindig addig fog cirkuszolni amíg el nem éri amit akar. Jobb már most hozzászoktatni őt a dolgokhoz. Meg kell érteni hogy este már nincs más innivaló csak a víz, ha szomjas akkor hidd el meg fogja inni, szomjan halni nem fog.lehet, hogy ez el fog tartani egy két napig és nem lesz olyan nyugodt éjszakátok, de utána lehet hogy többé fel sem fog ébredni, mert a vízért nem érdemes.

Nekem már 4 éves a fiam és mindig bepróbálkozik, de nálam nem megy semmire és ezt ő is tudja, de a mamánál még vannak sikerélményei, de hát ő a mama és szerencsére keveset alszik nála.

24. 471d5eded8 (válaszként erre: 21. - Arika)
2008. dec. 2. 09:24

Sajnos a gyerekek mindent megpróbálnak...már kiskorban felmérik a határaikat és tágítgatják. nekünk szülőknek kell észnél lenni és sokszor vállalni kell átmenetileg a kényelmetlen éjszakákat, akár hetekig is, hogy utána ne kerüljünk hasonló helyzetbe. Vannak dolgok, amiket meg kell érteniük a kicsiknek is és ilyen az éjszaka. Minél előbb tudatosul bennük, hogy aludni kell, annál könnyebb! ha már itt rájuk hagy az ember mindent, kamaszkorban beleőrül...

Nem véletlen a mondás: kis gyerek kis gond...

Sok sikert mindenkinek, de a szokásokat mi, szülők alakítjuk ki...a gyerekeink csak használják vagy kihasználják!

23. 471d5eded8 (válaszként erre: 3. - 52d3e0b8a8)
2008. dec. 2. 09:19

Én is mindig tiszta vizet adtam ilyenkor. A fogai miatt is nagyon fontos! És lehet, hogy a kényeztetésre vágyik, amit egy kis édes íz ad és ezt a mama jelenlétével hozza összefüggésbe....

Lehet, hogy néhány éjszakád nehezebben telik, ha vizet adsz neki, de azzal benne is tudatosodik, hogy az éjszaka az alvás és nem a kényeztetés ideje és csak akkor fog felkelni, ha valóban szomjas. Nem mondom, hogy könnyű, de könnyebb most egy rossz beidegződést korrigálni, mint évek múlva, amikor kifáradtál a folytonos éjszakai ugrálástól. Ha már képes magától is inni, elég odakészíteni este a vizet és ha szomjas, ő is elveszi és álmában iszik, szinte fel se ébred. Nálam 3 gyereknél is ez vált be!

Sok sikert és kitartást az első átszoktatási idöszakhoz!

2008. dec. 1. 14:24
Sok sikert mindenkinek! :o)
21. Arika (válaszként erre: 19. - Cadence)
2008. dec. 1. 14:03

nálunk is ez volt!


azért szoktunk át a főzött gyümölcsteára!


estére már sokkal kevesebb cukrot teszünk bele, és a nagylányra visszagondolva a végén már üres teát ivott csak, és akkor már simán elfogadta a vizet is.


Nekem a kicsi szereti a vizet, sőt van amikor direkt azt kér, de én éjszaka nem játszom el vele a "hattyú halálát!".

ha neki áll üvölteni, akkor nem csak magammal tolok ki, hanem a férjemmel és nagylányommal is...mert akkor aztán úgy üvölt hogy eszméletlen!


igy nálunk még marad a tea...aztán május környékén már 19-20 hós lesz, és akkor megpróbálkozom az éjszakai vízzel.mert akkor már meleg is lesz, lehet hogy sokkal jobban elfogadja.


igy mi addig teázunk!

2008. dec. 1. 13:58
Szörpöt iszik mostanába de igen higra csinálom neki és azt megissza pedig megkostolom mindig és van hogy alig van ize szoval nem olyan édes de talán egyszer igy elfogadja majd a vizet is....
19. Cadence (válaszként erre: 18. - L.Niki18)
2008. dec. 1. 13:53
Én probálkoztam már ilyenel hogy ha felkell éjjel vizzel kinálom és ha nem kell akkor nincs más.De akkor meg üvöltve sír és akkor a játszo cumi se jó neki :(((
18. L.Niki18 (válaszként erre: 16. - Cadence)
2008. dec. 1. 13:28

Nekem nappal megissza a vizet. Legalább hála akkor...

Éjjel én is próbáltam vizet itatni kisfiammal és nekem is így reagált. De mától ha nem iszik vizet, gyümilevet sem fog kapni csak ha már nagyon nagyon "nem bírok vele"!

17. L.Niki18 (válaszként erre: 15. - Arika)
2008. dec. 1. 13:25

Szerintem sem ettől függ az, hogy melyik gyereknek milyen fogacskái lesznek. Nekem is és páromnak is szépek a fogai. Fehérek. Nem állnak össze vissza. :o)

Próbálkozom mindenképpen! Lehet, sőt biztos, hogy első pár napban nem lesz könnyű esténként.

16. Cadence (válaszként erre: 2. - L.Niki18)
2008. dec. 1. 11:50
Hát mi is.Egyáltalán nem iszik vizet.se nappal se éjjel.Pedig annyit probálkoztam már.Gondoltam éjjel ugyis félálomba van mikor felkell inni akkor majd ugyis megissza a vizet.Hát nem jött be egy kortyot se ivott belöle.Nem tudom hogyan fogom vizre szoktatni.
15. Arika (válaszként erre: 13. - L.Niki18)
2008. dec. 1. 11:40

Szia!



az én kislányom 23 hóig szopizott , éjszaka többször is fincsi, édes anyatejcsit!


mellette -mikor már nem bírtam, vagy elegem volt a szopizásából- gyümölcsteát ivott.


A kicsi most 14 hós, ő meg már elég régóta csak teát kap éjszaka ,mert ő képes arra hogy órákon keresztül csak a mellemmel a szájában alszik.

erről igy tudtam leszoktatni!


A nagy 5 és fél éves, gyönyörű fogai vannak, még egy sem esett ki neki, pedig már úgy várja a "fogtündért" mint a Messiást!!;D;D


fogászaton is voltam már vele ellenőrzésként, és csak megdicsérték!!;)


a kicsinek meg 13 foga van, gyönyörű hófehérek!!


szerintem a fog"rohadása" nem igazán ettől függ!!

az unokatestvérem egész pici koruktól kezdve csak vizet ad a gyerekeinek és mégis a 3 gyerekből 2-nek már picinek elkoptak, fekete foggyökerek voltak a szájukban!:(


nekem nagyon rosszak a fogaim, ezért féltettem is őket..de a fogorvos megnyugtatott hogy nem ettől fognak "elrohadni!".


mi a nagynak 2 éves kora után már csak vizet adtunk este, de a mai napig fel kell inni ha szomjas.

viszont 2 évesen el lehetett magyarázni már, hogy fogmosás után nincs semmi csak víz!

megértette!!


szerintem nyugodtan adhatsz neki gyümilevet amíg igénye van rá!

2008. dec. 1. 11:27
nappal persze hogy kaphat csak éjel probáld meg neki sok sikert
2008. dec. 1. 11:23
Hát akkor mától megpróbálom vízzel itatni legalább éjjel ha felkel. Lehet, hogy valóban nem is szomjas, csak tudja, hogy fincsit kap majd. És éppen lehet, hogy ezért is kel fel éjjel 1-2-szer. Különben lehet, hogy nem is kelne fel éjjel. Nem tudom. De az gondolom nem nagy baj ha napközben kap gyümilevet is. Este úgyis mosunk fogat is. Már amennyire egy 20 hónapos gyerkőcnek meg lehet mosni a fogacskáit. Még amúgy mindig szépek a fogai.
12. fd931e7453 (válaszként erre: 11. - Koppanya)
2008. dec. 1. 11:02
ez nálunk is igy volt hisztizet mondtam ha szomjas vagy ezt a vizet is meg lehet inni és megita és a tiszta viz ot van az ágyánál és reggel nem hiányzik belöle egy korty se
2008. dec. 1. 10:50
az én lányom is így volt, de mivel féltettem a fogait így bizony csak vizet kapott, 2 napig ment a hiszti aztán már elfogadta a vizet is ha tényleg szomjas volt- pár nap múlva érdekes módon nem ébredt fel, azóta se csak nagy ritkán és szó nélkül elfogadja a vizet
2008. dec. 1. 10:44
Igazából a gyümölcslé nem is oltja a szomjat.
2008. dec. 1. 10:39
VÍZ!!!!
2008. dec. 1. 10:35
Szerintem is át kell szoktatni a vízre mielőtt a fogai rohadni kezdenek.Mert gondolom utána nem mentek fogat mosni ugye?Ha meg nem issza meg, akkor nem is volt szomjas.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook