Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hová forduljunk, ha egy ügyvéd 2 éve ígérget és még be sem adta a pert? fórum

Hová forduljunk, ha egy ügyvéd 2 éve ígérget és még be sem adta a pert? (tudásbázis kérdés)

18. kisstoth (válaszként erre: 22. - Bodu)
2011. júl. 20. 20:57
Köszi, megpróbálom..:):)
17. Bodu (válaszként erre: 14. - Kisstoth)
2011. júl. 19. 17:42
Ne telefonálj.Levélben,tértivevénnyel add fel a részletesen megírt problémád,kronológiai sorrendben,lehetőleg személyeskedés nélkül.Olyan nincs,hogy nem foglalkoznak vele.Melyik megyében élsz?
16. Bodu (válaszként erre: 7. - Kisstoth)
2011. júl. 19. 17:40

Nem.

Én épp tegnap voltam egy ilyen kamarai fegyelmi tárgyaláson,ahol igen komoly büntetést kapott egyy régi ügyvédem.Sőt,javasolták,hogy pereljem be az okozott kárért.

Keresd fel őket,segíteni fognak!

2011. júl. 19. 14:35
Ez egy jogállam....
14. kisstoth (válaszként erre: 13. - Croft)
2011. júl. 19. 14:33
Szia ! Sajnos semmit. Más ügyvédek a szakma becsülete és egyéb kifogások miatt nem vállalták az ügyet. Az ügyvéd meg mindent tagad. A kamarát felhívtam, nem igazán érdekelte őket a doldog.
13. Croft (válaszként erre: 12. - Kisstoth)
2011. júl. 19. 08:37
Szia!Kíváncsi lennék rá,hogy mit tudtál elérni az ügyben?
2008. dec. 2. 09:50

Azt fogom tenni. Nagyon köszönöm a tippeket. Csak az a baj, hogy a dinka férjem aláírta a megbízási szerződést és átadta a pénzt az ügyvédi irodában, de semmit nem kapott róla. Mindegy, attól kell, hogy nyoma legyen. Meg tanúsíthatják akik ott voltak.

Remélem sikerül, nagyon nagy összegről van szó.

11. Kryon
2008. dec. 2. 07:30

Ilyen esetben az Ügyvédi Kamarához fordulhatsz./Ezt tapasztalatból tudom. /

Igaz,hogy ott is "törvényszéki héják" vannak,de nem érdekük az,hogy linkek legyenek köztük.Kaphat pénz bírságot ill. kizárhatják.

Én azt javaslom,hogy ne hagyd ennyiben a dolgot!!!

10. be52089f0e (válaszként erre: 7. - Kisstoth)
2008. dec. 1. 10:16
Igen, az érdekképviseleti szerve, de az is érdeke, hogy ne legyenek köztük csalók. Csak az a baj, hogy az ügyvédek egymás felett döntenek. Ugyanúgy, ahogy az orvosi kamaránál.:(
9. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 5. - Kisstoth)
2008. dec. 1. 09:36

Öt év alatt évül el a kárigényed. Szedd össze az összes papírodat, remélem, az ügyvédet írásban bíztad meg. Azzal együtt iszkiri a kamarába. Van az ún. ügyvédi biztosítás, ami arra hivatott, hogy az ügyvédi "műhiba" kapcsán az ügyfélnek felmerült kárát térítsék.


A 60.000 ft-os megbízási díjról ugye van számlád?

8. e71af41436 (válaszként erre: 7. - Kisstoth)
2008. dec. 1. 09:32
viszont a kamarának nem célja,hogy mindenféle csalót befogadjon és a hírnevét lehúzza...
7. kisstoth (válaszként erre: 2. - Júlia*)
2008. dec. 1. 09:29
Az ügyvédi kamara nem az ügyvédek érdekképviseleti szerve ? Mintha azt olvastam volna a neten.
2008. dec. 1. 09:28
Annyira aranyosak vagytok, még le sem írtam a bajom máris válaszoltatok. Köszönöm szépen.
2008. dec. 1. 09:27

Sziasztok Lányok ! Szeretnék tanácsot kérni, ha valaki tud kérem segítsen.

2 éve karácsonykor egy nagyobb kár ért bennünket. Több millióról van szó. Felkerestünk egy ismerős ügyvédet, megbíztuk, kifizettük az első 60 ezer forintot. Azt mondta áprilisban kezdődik a per. Ez 2007. Majd kérdésünkre közölte, hogy a nyári szünet miatt csúszik az őszre. Azután elérhetetlen volt. 2008 tavaszán sikerült elérni, majd májusban talán napirendre tűzik az ügyet. Semmi... Most nagy nehézségek árán felkerestük, és kiderült, hogy még be sem adta a bíróságra. Mit tegyünk ? Ügyvédi kamara ? Vagy jelentsük fel ? Ha a téma már lejárt, akkor őt pereljük be kártérítésért ? Légyszíves, aki az ilyen jogi témákban járatos segítsen !! Teljesen kétségbe vagyok esve és már félek elmenni egy újabb ügyvédhez, aki újra legombol rólam egy csomó pénzt . Előre is nagyon köszönöm. Mari

2008. dec. 1. 09:25

Ügyvédi kamara

Ügyészség

2008. dec. 1. 09:25
na meg egy másik ügyvédhez...
2008. dec. 1. 09:24
Az ügyvédi kamarához.
2008. dec. 1. 09:23
Hová forduljunk, ha egy ügyvéd 2 éve ígérget és még be sem adta a pert?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook