Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éves kisfiam ekcémás.Tudnátok tanácsot adni mivel kezeljem? fórum

3 éves kisfiam ekcémás.Tudnátok tanácsot adni mivel kezeljem? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
104. akiss
2014. jan. 2. 22:37

Bátran ajánlom ekcémára,pikkelysömörre.égési sérülésekre "Selyem Balzsam"

Az egész családom immár egy éve használja,nagyon elégedettek vagyunk.

Bio boltokban kapható.

103. ccc8318ed3 (válaszként erre: 65. - MelisUK)
2011. aug. 15. 17:28
Kedves MelisUK, az ekcéma igenis lelki eredetű, tudom, mert 6 hónapos korom óta vagyok ekcémás (22 éve) és leginkább akkor jön elő, ha problémáim vannak, tehát Timi jól írta. Egyébként meg előhozza izzadás, kisbabáknál is simán előfordulhat, meg persze ott van még az öblítő, mosópor, a ruhák anyaga sem mindegy milyen, és a többi.....
2009. júl. 19. 14:01
Probál meg diófa levelet megfözni és abba megmosni a kezedet
2009. máj. 31. 14:07
szia olvassd el:www.atopiaiskola.hu
100. Agathae
2009. máj. 26. 11:38

Az én 2,5 éves lányomnak is szteroidos krémet írtak.

Mi is zuhanyszűrőt vettünk. 3 nap alatt múlt el az ekcémája. Az én testemen még van, de egyre kevesebb. Februárban tettük fel. Mielőtt megvettük kioktattak, hogy ne betéteset vegyünk, mert mellette elfolyik a víz. Azóta mindenkinek ezt ajánlom, de nagyon meg kell nézni az árat és a típust. Ne legyen benne túl kevés az aktív szén sem. Az allergia vizsgálatra nem is volt szükség.

2009. máj. 20. 14:07
Mi vettünk egy zuhanyra szerelhető víztisztítót, ami kiszűri a klórt is, azóta úgy néz ki minden rendben.
98. a9e1c02a7b (válaszként erre: 94. - MelisUK)
2009. ápr. 15. 14:31
Menj el biorezonanciás vizsgálatra. Állítólag minden allergiát megmutat. Egyik ismerősöm tudta magáról, hogy a bodzára nagyon allergiás, a vérvétel mégsem mutatta ki, aztán a biorezonancia igen, meg még egy-két más dolgot is. Mi is előtte vagyunk a két kisfiammal, nekik pici, pattanásszerű dudorok vannak az arcukon. Állítólag allergia, de nem szeretném, ha vért vennének tőlük, így első körben megpróbáljuk ezt.
2009. ápr. 15. 12:11
sudocream
2009. ápr. 15. 12:02
nekem a párom ekcémás(???). vagyis hasonló tüntei vannak nem tudjuk pontosan először csak a szemhéja száradt ki nagyon és hámlik, mostmár az arcán is van két ilyen kicsi foltban. lehet ez ekcéma?? régebben alakult ki mikor még a hosszú haja a szemébe lógott és sportolás után kicsípte az izzadtság.mostmár rövid haja lett de csak egyre rosszabb. dokihoz nem akar elmenni vele mert szerinte semmiseég. szemen is lehet ekcéma vagy ez vmi más lehet????
2008. dec. 3. 19:43
mi is elhagytuk a tejet, mégsem javul jelentősen :(
94. MelisUK (válaszként erre: 93. - Dóri0201)
2008. dec. 3. 15:38

Igen, ez az első, amit csinálni kell, allergiavizsgálat. Gondolom sokan túl is vannak ezen, mint ahogy én is. Az allergiatesztek szerint semmire se vagyok allergiás, mégis ekcémás vagyok. Tudom, hogy a Johnson&Johnson termékeitől és a Bvlgari termékeitől kijön, így ezeket ki is iktattam az életemből. Néhány parfüm is gondot okoz. Viszont hogy mostanában mitől jött ki? Valamelyik tisztítószer lehet. Sajnos az allergiavizsgálatok nem valami széles körűek. Tejre, tojásra, állatszőrre és egyéb dolgokra, amiket vizsgálnak nem vagyok allergiás. A legnehezebb épp arra rájönnije egy ekcémásnak, hogy mi okozza nála az ekcémát. Gyermekeknél viszont leggyakrabban ételallergiáról van szó, így sok esetben könnyebben rá lehet jönni, hogy mi okozza a gondot. Szerencsések vagytok, hogy ti is ebbe a csoportba tartoztok és gratulálok nektek!

De azoknak, akik nem tudnak rájönni, hogy mi az ekcémájának az oka, azok kénytelenek mindenféle kencéket használni.

2008. dec. 3. 14:00

Sziasztok!

Az én kislányom is ekcémás volt,hiába kentem a bőrét szteroidos krémmel,sosem múlt el teljesen.A mi doktornőnk hamar elküldött bennünket allergiavizsgálatra,ahol tej-,tojásmentes diétát javasoltak.A diéta elkezdése után,már 2 hétre, nem volt rajta ekcéma és persze azóta sem.Evvel azt akarom mondani érdemes utánna járni a dolgoknak...

92. timka28 (válaszként erre: 91. - Timka28)
2008. dec. 2. 21:33
de lehet hogy valakinek bevállik...
91. timka28 (válaszként erre: 89. - _kleo_)
2008. dec. 2. 21:33

Lehet így is próbálkozni, de jobb egy allergiavizsgálat vérvétellel. Kicsiknek még így csinálják. Persze nem biztos hogy kimutatja, de ha mégis akkor tudod hogy mire allergiás.


Mi 4 hete csináljuk a tej és tojásmentes diétát, de a bőre nem javult.:( Leeht hogy még nem ürült ki teljesen a szervezete, nem tudom.Szóval ha csak találomra elhagyunk ezt azt és nem javul a bőre, attól még lehet allergiás az adott élelmiszerre.

90. timka28 (válaszként erre: 78. - Homeopátia)
2008. dec. 2. 21:28

Nekünk is ugyanezt mondta a háziorvos, hogy hiába kezelem helyileg, mert akkor valószínű hogy asztmás is lehet.

Csak azt nem tett hozzá, hogy allergiavizsgálatra vigyem.:(

Akartam is írni, hogy el akarom vinni a fiamat homeopátiás dokihoz. És el is viszem. Mivel nem árthat, ezért ezt is muszáj megpróbálni...


Amúgy mielőtt meglett volna az allergiavizsgálat eredménye, voltunk természetgyógyásznál és ő már akkor mondta hogy allergiás a tejre és tojásra...


Ja, és tényleg kell azért kezelni a bőrt is, hiába mondják hogy akkor elnyomjuk...Kell, mert különben nagyon nagyon csúnya lenne. Illetve így nagyon nagyon csúnya, és milyen lenne ha nem kezelnénk???

De mindent kellő óvatossággal és mértékkel...

89. _kleo_
2008. dec. 2. 21:02
Hagyd el a tejtermékeket az étrendjéből. 1-2 hét után meglátod, van-e változás. Nekünk volt ismerős akinél ez rendbetette a gyerkőc bőrét.
88. Forever Love (válaszként erre: 87. - MelisUK)
2008. dec. 2. 20:06

Sajnos a szoláriummal is nagyon kell vigyázni, nem csak a sugarak miatt, rengeteg mindent össze lehet szedni egy szoliban főleg ha nincs rendesen fertőtlenítve.

Én állóba mennék.

87. MelisUK (válaszként erre: 85. - Ritapam)
2008. dec. 2. 18:22

Az én ismerőseim minden tengerparit nyaralás után nagyon szép bőrrel jöttek haza és télen szoliztatták is a gyerekeket, az is jót tett.

Nekem még a normál sós víz is jó, nem is kell tengeri só. Csíp, de utána jobb.

De lehet benne valami, hogy kinek mi jön be, hisz kinek mitől jön ki az ekcéma.

86. Ritapam (válaszként erre: 83. - Panka78)
2008. dec. 2. 18:11
aloe verát is próbáltuk, nagyon csúnya lett tőle :( a növényből is van 100féle faj...
85. Ritapam (válaszként erre: 66. - MelisUK)
2008. dec. 2. 18:11
tengeri sóról és tengerpartról annyit, hogy mi 2 hetet voltunk tengerparton, reménykedtem h jó lesz a bőrének. Hát nem... még szerencse hogy vittem a krémet, és a 2. héten már kötözni kellett a sebeket... :( tényleg minden ekcéma más, mindegyikre más kell...
84. Ritapam (válaszként erre: 74. - Timka28)
2008. dec. 2. 18:09
a szőrnövekedés sajnos a szteroidos krémek mellékhatása... mivelhogy nálunk is 4 éve tart a kenekedés, sajnos ez lett belőle... lehet h megszűnik a szőrösödés ha egyszre majd kinövi az ekcémát? ha....
2008. dec. 2. 17:05
Aloe vera- nálunk 100%-ban bevált. Megveszed a növényt, majd fürdés után, levágsz a leveléből és a kifolyó gélt a problámás helyre kened, esetleg estére oda is lehet ragasztani. (gyógyszertárban kapható jó kis tapasz) -bár nem tudom mennyire súlyos dolog, de szerintem egy próbát megér
82. MelisUK (válaszként erre: 81. - Homeopátia)
2008. dec. 2. 16:59

Azt írtam le, ami egy HIVATALOS LEÍRÁS a homeopátiáról. Mindezt nem azért tettem, hogy bárkit is megsértsek vele vagy vitatkozzak, hanem azért, hogy tisztában legyenek az itteniek vele, hogy miről is van szó pontosan, ennek fejében lehet dönteni, hogy próbálkoznak-e, vagy sem.

Szerintem így fer. Ha valaki leír valamit, hogy ez ilyen-olyan extra jó, akkor le kell írni szerintem az ellenérveket is. Így teljes a kép, így dönthet felelősségteljesen az ember.

81. homeopátia (válaszként erre: 79. - MelisUK)
2008. dec. 2. 16:44
A placebo hatásnak semmi köze nincs a homeopátiához. Ez akkor jön jól amikor valaki nem tudja megérteni, hogy energiával is lehet gyógyítani. Márpedig a homeopátiás szerekben pontosan ez van. Az adott anyag energiája. Aki nem hiszi el, hogy van ilyen, menjen be egy patikába kérjen egy homeopátiás szert c200-as pontenciában, vegye be, es meg fogja érezni a hatását. Nem csak fizikailag, érzelmileg, de pszichésen is hat. Az álmokat is megváltoztatja. Egy energiamintát vesz be ilyenkor az ember annak minden tulajdonságával együtt. Amíg valaki nem próbálja ki, nem tudom es nem is akarom meggyőzni, hogy az egésznek köze nincs a placebo hatáshoz.
2008. dec. 2. 16:31

Az a véleményem, hogy meg kell gondolni az alább leírtakat. Ezek szerint olyan betegségek javulhatnak homeopátiás módszerekkel, melyek pszichológiailag vagy viselkedéssel befolyásolhatóak.


Ha nem kennénk semmivel az ekcémás bőrt, akkor borzasztóan elkezdene terjedni, jobban viszketne, jobban kiszáradna, berepedezne, ki lennénk téve a rengeteg kórokozónak, melyek így könnyebben bejutnának a szervezetbe és egy ekcémás eleve gyengébben tud csak védekezni rengeteg betegség ellen...


Az ekcémások bizonyos százaléka a későbbiekben azért lesz asztmás, mert eleve az ekcémája során olyan dologra allergiás, ami végül asztmássá teszi. Pl rengetegen a penészre vagy a poratkára allergiásak, ettől ekcémásak és ettől lesznek egy idő után asztmások is.

2008. dec. 2. 16:26

EGY HASZNOS INFORMÁCIÓCSOMAG A HOMEOPÁTIÁRÓL:


A HOMEOTÁPIA placebohatáson túli hatásosságát a tudományos és klinikai tények nem támasztják alá. A köznapi homeopátiás készítmények gyakran oly mértékig vannak hígítva, hogy az eredeti oldatból csak csekély valószínűséggel kerül akár egyetlen molekula is a végtermékbe, így az ezen szerekkel végzett kezelés farmakológiai hatása valószínűtlen, és alapvető tudományos elveket sért. A homeopátia kritikusai kiemelik, hogy kevés színvonalas tanulmány van, amely a gyógymód hatásosságát alátámasztaná, következtetéseik nem határozottak, és a megismételhetőségük – ami a tudományos megalapozottság egyik kulcstényezője – a legjobb esetben is problematikus. A hatásosságot alátámasztó, meggyőző tudományos bizonyítékok hiánya és az aktív hatóanyag nélküli szerek használata miatt A HOMEOPÁTIÁT ÁLTUDOMÁNYNAK, KURUZSLÁSNAK VAGY – egy 1998-as áttekintő cikk szavaival – „LEGJOBB ESETBEN PLACEBOTERÁPIÁNAK, LEGROSSZABB ESETBEN SARLATÁNSÁGNAK" TARTJÁK.


A homeopátiás készítmények általában biztonságosnak tekinthetők, ritka kivételekkel, habár a homeopatákat érte kritika olyan tanácsok miatt, amelyekkel a konvencionláis gyógymódok, mint a védőoltás, a maláriaellenes szerek és az antibiotikumok kerülését javasolták. Függetlenül a homeopatikus szerek hatásosságától, a betegek tapasztalhatják a közérzetük javulását a placeboeffektus révén. Így – más placebokészítményekhez hasonlóan – javulhatnak a pszichológiailag vagy viselkedéssel befolyásolható tünetek, mint a krónikus fájdalom, kimerültség, szorongás vagy depresszió. A konvencionális szerek tesztelésére és forgalomba hozatalára vonatkozó jogszabályok számos országban nem terjednek ki a homeopatikus szerekre.

2008. dec. 2. 16:06

Sziasztok!


En magam még nem vagyok anyuka, a nővérem olvasgatta ezt a fórumot, így láttam meg a témát es ugy gondoltam mindenképp hozzá kell szólnom.

Angliában tanulok egy homeopátiás főiskolán 3. éve. És itt többek között azt tanultam, hogy a bőrkiütesek, vagy ekcéma mindenféle felületi (krémes) kezelése elnyomást okoz. A szervezet mindig megprobálja a "betegseget" vagy "zavart" a felszinen tartani, vagyis általában először a bőrünkön jelenik meg valamiféle tünet, hiszen a szervezet számára az a legkevésbé "veszélyes". Amint elnyomjuk az ekcémát a szervezet csak "beljebb" tolja egy szinttel es így igen nagy a valószinüsége, hogy később pl. asztmánk legyen. Az asztma kifejezetten akkor alakul ki, ha korábban elnyomták az ekcémát. Amikor később az asztmát is elnyomjuk különböző gyógyszerekkel es spray-vel egy ideig tünetmentesek leszünk, majd ismet egy másik szerv lesz beteg pl. a vesénk. A szervezet csak jelezni próbál, hogy valami zavar van odabent, ilyenkor produkál tüneteket, amiket azáltal, hogy másik "szintre" nyomunk nem történik gyógyulás. Ezért nagyon fontos, hogy ne tüneti kezelés történjen, hanem valódi gyógyítás. Valódi gyógyításon pl. homeopátiás gyógyítást értek, tehát olyan gyógymódot ami nem okoz elnyomást. Itthon még eléggé gyermekcipőben jár a homeopátiás kezelés, kevesen ismerik igazán, es mindenki abból a "rossz" tapasztalatból indul ki, hogy igen próbáltam már, valamit ajánlottak, de nem segített.

Mindenkinek van egy alkati szere, ami képes meggyógyítani őt. Ugyanígy a gyermekenek is van es tudom, hogy pl. külföldön nagyon erdményesen lehet gyógyítani gyermekkori (vagy bármilyen) ekcémát homeopátiával. A www.homeopata.hu oldalon vannak kifejezetten homeopátiás gyermek orvosok.

Szóval csak azert írtam, hogy ne nyomjátok el az ekcémát a kicsiknél, mert attól még, hogy tünetmentesek nem gyógyultak meg.

Remélem lesz akinek tudtam segíteni :)

77. timka28 (válaszként erre: 73. - MelisUK)
2008. dec. 2. 14:32

MElisUK, szerintem nagyon jókat másoltál ki ide nekünk! Sok mindent meg kell belőle fogadni és betartani, hogy csökkentsük gyermekünk ekcémáját.

Köszi!:))))


Krémeket még írok majd este, amiket használunk, de igazán egyik sem vált be. Valószínű mert a kiváltó okot kell megszüntetni először. Bár ennek ellenére van krém, ami szerintem azért jó...

76. timka28 (válaszként erre: 70. - Icus)
2008. dec. 2. 14:25
Szerintem is jó lenne a bioptron lámpa, de sajnos egy 2-3 éves gyerek nem fog ott feküdni még egy percet sem naponta...:(
75. timka28 (válaszként erre: 68. - Milcsimother)
2008. dec. 2. 14:19

És állítólag ha betartjuk a diétát akkor pár év alatt kinőheti az allergiát! Ebben reménykedünk!

És ismerek olyat aki kinőtte! van remény...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook