Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyire valós dolgokat írt le Dan Brown "A Da Vinci kódban"? fórum

Mennyire valós dolgokat írt le Dan Brown "A Da Vinci kódban"? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
121. uzala
2014. dec. 30. 08:17
Érdekesen megírt, ügyes giccs, a tudományosság köntösébe öltöztetett szélhámosság, fikció, és ezt a bélyeget a szerzője azzal hárította el, hogy pár éve egy nyilatkozatban elismerte, hogy könyve a képzelet műve, és tessék szórakoztató irodalomnk tekinteni.
2008. febr. 12. 22:53
En nem tudom,de szeretem a konyveit...
2007. okt. 7. 15:58
Dan Brown---->bocsi:)
2007. okt. 7. 15:58
Gondolok én itt Dan Briwn könyvére, vagy Bart D. Ejrman- Tények és tévedések a Da Vinci-kódban című könyvére, vagy egyáltalán bármire, ami a Da Vinci kódról szól! Szerinted van alapja ezeknek a könyveknek, gondolatoknak, feltevéseknek? Mit gondolsz róla? Mi a véleményed?
2007. okt. 6. 09:02

Üdv.

Az Írás különbséget tesz az ember szelleme, és a Szent Szellem között pl mikor azt mondja:

"A Szent Szellem a mi szellemünkel együtt tesz bizonyságot, hogy Isten fiai vagyunk"

És különbséget tesz a hívő és a hitetlen között, akik legfeljebb annyiban hasonlítanak egymásra hogy mindkettő ember.

Isten Szelleme éltet minden élőlényt, de nem lakozik mindenkiben.

Arra az isteni fajta szeretetre, amiről Pál ír az I. Korinthus 13-ban, nem képes minden ember,sőt egy ember sem képes, az ilyen szeretetre az embert a Szellem benntlakozása képesíti a benne hívőket. Lásd Galata 5-ben a Szellem gyümölcse...

116. raffaela (válaszként erre: 115. - Deva55)
2007. okt. 5. 08:59

Sziasztok!


Szerintem simán lehet igaz az, amit Dan Brown írt. Ugyanis ha egy kicsit jobban körülnéztetek, vagy utánna jártatok ill. figyelmesen elolvastátok a könyvet, akkor biztosan tudjátok, h Dan csak az általa olvasott tudományos és történelmi könyvekből kivett információk alapján írt egy krimit, ami siker lett.

Ami Jézust illeti: Honnan tudhatjuk azt, hogy nem így volt?

Ajánlom a témával kapcsolatban az Abbé titka ill, a Mária Magdolna öröksége című könyveket szíves elolvasásra. Ha valakit érdekel a téma.


És Isten Szelleme bármennyire is hihetetlennek tűnik a Te szellemed is egyben. :) Mert Te és Isten egyek vagytok, sőt.. Minden ember egy ezáltal.. Tehát Isten szelleme mindenkiben működik kivétel nélkül, azért van minden emberben szeretet. Csak sok olyan ember van, aki a szellemével való együttműködést lekorlátozza az elméjével.

115. deva55
2007. okt. 5. 07:57
Aki hisz azt sérti, aki nem annak jó könyv és hogy a múltban mi volt valós, mi nem azt homály fedi.
114. kustiov
2007. okt. 5. 07:22
Benedeke Elek is irhatott volna ilyet :)
2007. okt. 4. 19:23
Kukac! :-) Kifejtenéd, hogyan lesz egy megvilágított tárgyból fény? :-)
112. 0c97fbb607 (válaszként erre: 110. - Ac1096844d)
2007. okt. 4. 19:05
Kekec!Olyan szépen hangzott!...és IGAZ!
2007. okt. 4. 19:05
Semennyire. Izgalmas mese.:)
2007. okt. 4. 18:59
Nem inkább csak megvilágítottá? :-)
2007. okt. 4. 18:58
Ha valamire rásüt a fény az is fénnyé válik.
2007. okt. 4. 18:57
szerintem nem igaz, hogy Jézusnak volt gyereke, meg felesége/nője
107. ac1096844d (válaszként erre: 106. - Icus)
2007. okt. 4. 18:45

Szia. Köszönöm a válaszod.


Sok embert zavar, ha egy keresztény azt mondja:

Nem úgy van, hogy hiszem, ha látom, hanem fordítva, ha előbb hiszel, akkor fogod látni.

Egyedül Isten Szelleme, aki az Írást Ihlette képesíti az embert arra, hogy az írást meg is értse, úgy, ahogy azt az Úr szánta.

A biblia tanítása szerint az ember elveszett, és híjján van az igazságnak, senki sem igaz Isten szemében önmagáért.

Az embernek szüksége van Istenre, az Ő közbeavatkozására.

Az elveszett emberben az érzékektől uralt lelkület az uralkodó, az vezeti őt, hisz a szellemében halott Isten előtt. Nincs kapcsolatban Istennel abban az értelemben, ahogy egy újjászületett keresztény, akiben Isten élete van.

Vagyis egy emberben vagy él Isten Szelleme, vagy nem él, nincs átmenet.

Az érzéki ember pedig, akiben a szellem halott(ez a halál a sátán természete, ám ez nem azt jelenti, hogy az elveszett ember sátánista, démonizált, vagy bűnöző) de nincs benne semmi, amit Isten el tudna fogadni.

Valóban, a hívőben sincs önmagában semmi, ám már hit által benne él Jézus, akire tekintve Isten elfogadja őt.

Vagyis egy keresztény sem jobb ember önmagában, amit Isten méltányol benne az az Úr Jézus tökéletessége. Az az ember, aki hajlandó magát megalázni, és elfogadni Istent, Jézust, és a megváltást pusztán az Írás kijelentése alapján, hit által, nem követelvén minden áron előbb bizonyítékot, annak Isten életet ad, örök életet,ami az Ő természete, és ez az újjászületés.

Idézek neked egy verset az I. Korinthus 2/14-et, ami rávilágít arra, miért is nem érti az elveszett ember azt, amit a hívő már lát; és miért:

"Érzéki ember pedig nem foghatja meg az Isten Szellemének dolgait; mert bolondságok néki, meg sem értheti, mivelhogy szellemileg lehet azokat megítélni!"

Ezt nem én találtam ki.

Valóban ha az emberben nem él Isten Szelleme, nem csak hogy nem érti meg a szellemi üzenetet, hanem bolondságnak, logikátlannak is véli.

Aztán, mikor megnyitja szívét Istennek, és "enged" neki,egyszerre elkezd minden szép lassan megvilágosodni. És akkor minden más, mint mikor fölülről látod az addíg homályos labirintust, csak immár fényárban.

106. Icus (válaszként erre: 105. - Ac1096844d)
2007. okt. 2. 17:26

Természetesen, nem veszekedés miatt írtam, hanem azért mert én nem úgy látom a dolgokat, mint te.


Én nem vitatom, hogy te látsz valami üzenetet, csak az a "bajom" ezzel, hogy csak akik "hisznek" azok látják.


Nem olvastam a bibliát, bár többször neki álltam, nem sikert végig olvasnom. Most is egy ilyen "olvasós" korszakomban vagyok, ezért írtam. Tehát érdekel, amit mondasz és érdekel a másik oldal is. Jelen pillanatban azon az állásbonton vagyok, ha téged olvaslak neked hiszek, ha a másikat olvasom, neki hiszek. :(( Sajnos nem vagyok megfelelő vitapartner, mivel nincs elég ismeretem a témában. Csak belekotyogtam....


Csak még egy kérdés? Miért vagy benne biztos, hogy te vagy az aki látja az erdőt és nem én?

2007. okt. 2. 15:15

De hidd el ezen nem fogunk összeveszödni:-)

Én tiszteletben tartom, ha valaki nem kívánja meglátni azt, ami mögötte van.

De azt elvitatni, hogy valaki látja a szellemi üzenetét az írásnak nem lehet, max. makacsul tagadni, hogy.

-Nem nem is, mert nincs is oan!

Jóóóólvan, akkor nem:-)

104. ac1096844d (válaszként erre: 103. - Icus)
2007. okt. 2. 15:05

A hit nyitja meg az ajtót, hogy ne kelljen mögé képzelni, mögégondolni, hanem meglásd az Ihlető üzenetét.

Nem csodálom hogy így tévedéseket találnak benne:-)

Amit a hitetlenek mögé gondolnak, az legtöbbször élből tévedés.

103. Icus
2007. okt. 2. 14:58

"Csak nehézkes az emberi befogadóképesség a szellemi töltetű dolgokat illetően.

A biblia sorai mögött sokkal több van, mint amit gondolnak az emberek:)"


A biblia sora mögött csak annyi van amit gondolsz a sorok mögé. És a hangsúly azon van, hogy te gondolsz.

102. ac1096844d (válaszként erre: 101. - Icus)
2007. okt. 2. 14:53

Ami egyeseknek tévedés, az másnak már rég nem az, hisz látja az erdőt is, nem csak a fát.

Hogy nem értünk benne mindent, az fix, de ettől tévesnek bélyegezni, kuncogtató.

Sajna:(

101. Icus (válaszként erre: 93. - Ac1096844d)
2007. okt. 2. 05:44

"Ha te találtál akár 1 tévedést is, ügyes vagy, de inkább értelmezési hiba lehet:-) "


Szerintem, ez a legnagyobb hiba! Ebben a mondatban , mindent elmondtál, sajna. :((

2007. okt. 1. 19:51

:-)

Véleményed szerint akkor is sántít:-)

Te is ari vagy:-)

Nem sántít az:-)

Csak nehézkes az emberi befogadóképesség a szellemi töltetű dolgokat illetően.

A biblia sorai mögött sokkal több van, mint amit gondolnak az emberek:)

99. Angyalka1 (válaszként erre: 98. - Ac1096844d)
2007. okt. 1. 19:39

Hát köszike a választ!:D Ari vagy!

De azért véleményem szerint akkor is "sántít" a dolog!De tényleg köszönöm!Azt hiszem mégsem voltam elég figyelmes amikor olvastam!De most már ezt is tudom!

98. ac1096844d (válaszként erre: 97. - Angyalka1)
2007. szept. 26. 19:51

:-)

I.Mózes 5/3-4

"Élt pedig Ádám százharminc esztendőt ,és nemze fiat az ő képére és hasonlatosságára, és nevezé annak nevét Sétnek.

És telének Ádám napjai, minnekutánna Sétet nemzette, nyolcszáz esztendőre, ÉS NEMZE FIAKAT ÉS LÁNYOKAT!"


Valld be őszintén, hogy nem ez állta útját annak, hogy higgyj a bibliában:-)

Káin bőven találkozhatott ezen lányok bármelyikével.


Ügyi most jön a következő 1millió dolláros kérdés, éééés ha azt is megválaszolja valaki, akkó aztán télleg elhiszem a egészet:-)

Ha tudnátok én mekkora zabálnivaló kukacoskodó ateista voltam 5 éve:-)

2007. szept. 26. 19:41
Véleményem szerint lehet valós alapja!Az egész bibliát én valahol átverésnek tartom!Egy kérdésre ha valaki választ ad nekem akkor elhiszem az egészet!Ez pedig a következő!Hogy lehet az,hogy ha Isten csak két embert teremtett,Ádámot és Évát,és nekik ugye két gyerekül született,és Káin megöli Ábelt........akkor hogy lehet,hogy további útja során más emberekkel találkozik???Honnan kerülnek ők oda?Kitől?
2007. aug. 24. 07:48

Szerintem nem ellentmondásos, hisz nem kell egyetérteni az egyház vezetésével, tanával, dogmáival, hisz oda Istenhez megy imádkozni az ember, bár az nem érthető, hogy akkor miért oda megy, hisz otthon is térdre eshetne.

A biblia szerint Jézus az egyedüli közbenjáró ember és Isten között, s nem a pap, és nem Mária.

De hát ha oda megy, had" menjen. Nemde Andant'?

:-) Üdv

2007. aug. 23. 13:46
ja, eszembe jutott egy számomra fontos kérdés: ellentmondásosnak találjátok egyébként azt, h ha vki elveti az egyházat, mint intézményt, de mégis eljár egy-egy rövid imára az egyház által emelt templomba?
2007. aug. 23. 13:42

én csak annyit jegyeznék meg az Egyház hatalmas igazságáról, hogy - idéznék egy számomra kedves könyvből, egy eléggé idetartozó részt: "Azonban mint minden, ami megelőzi a korát, a templomosokat is kezdték bizalmatlanul szemlélni. Óriási gazdasági erejüket megkívánták a mohó királyok, vallási nyitottságuk pedig fenyegetést jelentett az egyház számára. 1307. október 13-án, pénteken a Vatikán és a legnagyobb európai államok vezetői végrehajtották a középkor egyik legnagyobb szabású rendőri hadműveletét: egy éjszaka alatt elhurcolták váraikból a templomosok jelentős vezetőit, és börtönbe vetették őket. Titkos ceremóniák szervezése volt a vád ellenük, úgy, mint: sátánimádás, istenkáromlás, orgiák, valamint szodómia. Kemény megtorlások, kiátkozás és árulások sorozata után a templomos rendet törölték a középkor történelmi térképéről."

Pedig a templomosok csak megkísérelték félretenni a vallás nevében vívott harcokat és összefogni a kor monoteista vallásait, életüket pedig az emberiség békéjének megőrzésére és a zarándokok védelmére szentelték. Mégis üldözték őket. Afelől pedig, hogy az egyház írásos emlékeket is eltüntetett, ezzel megkárosítva és megcsonkítva a tényleges történelmet, és megfosztva az utókort a Biblia teljességéhez való hozzáféréstől, semmi kétségem. Elnézést kérek mindazoktól, akik másképp érzik. Ez a regény egy mérföldkő, de választóvíz is egyben, és hidegzuhanyként hatott még rám is, természetes, hogy megosztja a véleményeket, viszont aki képes elég nyitottan szemlélni a világot, az nem fog csípőből elutasítani egy másfajta látásmódot...

2007. aug. 13. 21:18

Ha te találtál akár 1 tévedést is, ügyes vagy, de inkább értelmezési hiba lehet:-)

Intellektuálisan nagyon ott vagy, én hozzád képes műveletlen p..szt vagyok, de pont ez az, ami téged távol tart Istentől, vagy legalábbis szeretne.


Evilági bölcsesség bolondság Itsen előtt. A szivedre kíváncsi nem az eszedre.


Évekig érvelhetnél az írások hitelessége ellen, még mindíg lesz benne elég erő, hogy mindent elmondjon rólad, és megítéljen a bensődig.



"És a mi Urunk hosszútűrését üdvösségnek tartsátok; amiképpen a mi szeretett atyánkfia, Pál is írt néktek a néki adott bölcsesség szerint, szinte minden levélben, amikor ezekről szólt. Ezekben van néhány nehezen érthető dolog, amiket a tudatlanok kiforgatnak, mint más Írásokat is, a maguk vesztére." II. Péter 3/15-16



További jó forgatást)

92. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 90. - Ac1096844d)
2007. aug. 13. 20:20

Es 2000 evvel ezelott mi volt? Tudod mit? Legkozelebb ha orvoshoz mesz, kerd hogy kezeljen gyogyfuvekkel vagy imaval, mert eliteled, Krisztus idejeben sem hasznaltak mast az orvoslashoz, es meselj arrol, hogy mondjuk 2500 eve pogany lettel volna, vagy zsido? Ugyanis a keresztenyseget nem 7 nap alatt gyurtak a vilagba, azt bizony emberek hoztak ossze.

Tudod ezt csinalta az egyhaz is vegig a sotet kozepkorban, minent elitelt, amit ok maguk nem tudtak felfogni vagy a sajat joletuket veszelyeztette. A legnagyobb tomeggyilkos volt a kozepkorban, gyalazat. Te meg olvastal bibliat, eddig er a tudasod. Tobbet meg minek tudni, van aki mar ennyitol is hasra esik. Aki pedig nem, annak a satan diktal. Igy szoritotta az egyhaz evszazadokig hatra a tudomanyokat, a tehetseges embereket, ahogyan te most rafogod az altalad nem ertheto dolgokra, hogy a satan sugallja.


Az en hitem szerint, az a szellem halott, amelyik megreked es nem fejlodik tovabb, amelyik itelkezik es kepmutat.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook