Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptanít(SNS) tapasztalatok fórum

Szoptanít(SNS) tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2010. júl. 14. 22:38

Sziasztok!


A héten lesz egy éves a második gyermekem. Mi most hagytuk el a szoptanitot a múlt héten. Hét hónapos koráig csak szoptanitból kapott tejcsit, utána kezdtük el a cumisüveget, de az alváshoz megmaradt a szoptanit. Szóval elég gyakorlott vagyok.

Én csak hálával tudok arra gondolni, akinek ez a találmány a fejéből kipattant. Igaz macera, de szerintem a szoptatás is macera bizonyos fokig. Szóval én bíztatok mindenkit.

Nekem az úgynevezett tejmirigy elégtelenségem van, azaz nagyon-nagyon kevés tejecskét termel a cicim. Az első babámmal kb. 10 ml tejem volt összesen a két mellbe szoptatásonként. Most a másodikkal 20 ml-re ugrott ez a szám, ami ha úgy vesszük nagyon kevés, de mégiscsak a duplája mint először, és így a szoptanittal meg is itta mindig, maradék nélkül.

Mindenkit, akinek problémája van, és hozzá kell táplálni bíztatok hogy küzdjön! (Gondolok itt az ikresekre, a szájpad hasadékos babákra, a koraszülött babákra, az örökbefogadott babákra, a tejmirigy elégtelenséggel küzdőkre, ...)

Összehasonlíthatatlan az amit a második babám szoptatásával kapcsolatban átéltem azzal a küzdelmes időszakkal, amit az elsővel csináltunk. Ha szopizik(most már csak cici van, abból az a kicsi), még mindig meghatódok. Nem hittem, hogy valaha én is lehetek szoptatós mami.

Bárkinek kérdése van (technikai, vagy a beszerzéssel kapcsolatban) szívesen válaszolok, csak ide ritkán tudok feljönni, de az e-mailjaimat naponta nézem: mszell@interware.hu



Sziasztok:

Viki

2010. márc. 12. 21:43

Sziasztok!


esetleg tapasztalatok?

2009. febr. 2. 10:27
Nekem-ahogy írtam is-egy ismerősöm használta.Neki bevált.
2009. febr. 2. 09:43

Sziasztok!

Ha valakinek van tapasztalata kérem válaszoljon ,mert már megrendeltem és használni szeretném.A macera amivel jár nem számít,de eddig semmi nem segített .Köszi

2008. nov. 30. 14:39
A medela ceg gyartja, es szerintem barki hozzaferhet, aki akar. Egyszeruen a legtobben nem vallaljuk fel azt a macerat, amivel ennek a szerkezetnek a hasznalata jar. Hiszen ott a tapszer, meg a cumisuveg, amikkel sokkal egyszerubb. Szerintem azert nem tul elterjedt, mert csak a nagyon eltokeltek hasznaljak. Es mint mondtam, szoptatasi tanacsadot kell hivni, segitseget kell kerni. Sokan ehhez sem eleg batrak. Azt gondoljak, hogy a szoptatas termeszetesen kell, hogy jojjon, es ezert szegyent ereznek, hogy nekik pronlemajuk van vele. Pedig nem jon termeszetesen, tanulni kell, es nagyon sokunknak van vele problemaja.
3. emily32 (válaszként erre: 2. - Kostyi79)
2008. nov. 30. 14:31

Szia!Köszi!

Nem én használom,egyik ismerősöm,csak érdekel a dolog.

Vajon még nem annyira elterjedt nálunk,amiért kevesen használják vagy a macera miatt?

2008. nov. 30. 09:58

Hat, latom nem tul nepszeru a forum. Nem sokan hasznaljak, mert maceras. Pedig nagyon jo. Tapasztalatom nincs rola, csak tanultam.

Ha v.mi oknal fogva potlasra van szukseg a babanal, szerintem sokkal jobb, mint a cumisuveg. Hiszen ezzel vegig a mellet ingerli a baba, ami fokozza a tejtermelest, ezaltal lehetove teve azt, hogy kesobb megvalosulhasson a kizarolagos szoptatas.

Nem csak potlasnal hasznaljak, nagy segitseg lehet orokbefogadott csecsemonel a tejtermeles beinditasahoz es fokozasahoz.

Ha arra szeretned hasznalni, hogy csokkentsd a tapszeradagot, akkor szerintem mindenkeppen keress meg egy szoptatasi tanacsadot, aki segit ebben, v.mint azt is meg tudja mutatni, hogy hogyan kell hasznalni. A www.lll.hu-n talalsz telefonszamokat.

2008. nov. 30. 08:25
Ismeri-e valaki ezt a készüléket,esetleg használta-e és mik a tapasztalatok vele kapcsolatban?Egyik ismerősöm ennek segítségével szoptat és érdekelnének a vélemények...(mennyire vált be,segít-e,meddig lehet használni stb.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook