Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek nem tanul jól a gyerekem? fórum

Mit tegyek nem tanul jól a gyerekem? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. nov. 24. 14:30

sokan ebben a helyzetben mert a lényeget elfelejtik..


a tanulási képesség már oviban előgyön sőt!de ha baj van ajánlatos még sulikezdés előtt

a tanulási készséget,trükköket és technikát tantani...termsztsen vannak kivételes gyermekek

58. gerna
2008. nov. 29. 22:08
A fejlesztő órákat az iskola a gyerekekről készült szakvélemény, vizsgálati vélemény alapján tudja finanszirozni, vagyis erre kapják a megemelt óraszámot, szakembert, stb. Tehát aki fejlesztő órára jár, annak általában van szakvéleménye: ez elsősoknél az iskolaérettségi vélemény. Az ilyesmi 2 évig érvényes, de persze közben is lehet tanácsot, segítséget kérni ott, ahol ezt kapták. Általában a nevelési tanácsadóban.
57. frutty
2008. nov. 29. 21:23
oké,köszi!
56. SF (válaszként erre: 55. - Frutty)
2008. nov. 29. 21:22

Ez a tanító által választott módszertől függ. Remélem, hogy mostanában a hatosával oktatót nem nagyon választják, legfeljebb azoknál, akik már úgyis tudnak olvasni.

Szóval hétfőn kérj időpontot a tanítótól, mondd el neki az összes észrevételedet, és kérj megoldási javaslatot, pl. kell-e nevelési tanácsadóba vinni, stb.

55. frutty (válaszként erre: 53. - SF)
2008. nov. 29. 21:17

itt,is egyesével tanúlják a betúket!

és,szótagólva olvasnak.

számtannál,is az 5-ig tanulták,

ősszeadást,kivonást,bontást,

54. SF (válaszként erre: 50. - C42a13b98c)
2008. nov. 29. 21:17

Nem számít, megszoktam.

Ha ez nyom valamit a latban, tanító vagyok, állítólag normális ember, és van egy középsúlyos értelmi fogyatékosnak számító, amúgy teljesen értelmes, autista nagylányom, aki nem is kisegítőbe, hanem foglalkoztatóba jár. És akkor mi van? Nem érzem, hogy ettől ő, vagy én hátrányos helyzetűek lennénk. Megkapja a számára legmegfelelőbb oktatást, ez a legfontosabb!

53. SF (válaszként erre: 49. - Frutty)
2008. nov. 29. 21:13

Nem azt írtam, hogy oda járjon, hanem azt, hogy így fogsz rá reagálni:-))Minden problémás gyerek szülője ezt hiszi, sajnos:-((

Nem attól hátrányos helyzetű egy gyerek, hogy oda kell járnia, hanem attól lesz hátrányos helyzetű, ha elhanyagolják a problémát. Még egyszer leírom, hogy a kisegítőben olyan módszerrel tanítanak, ami mentes a ma divatos módszertani sallangoktól, pl. egyesével tanítják a gyereknek a betűket, nem hatosával, szótagoltatnak, addig gyakorolnak, amíg a gyerek megtanulja a betűvetést, és nem rohannak tovább anélkül, hogy az anyag ne rögzülne.


Olvasd el még egyszer, azt írtam, hogy a tanítóval közösen keress megoldást, mert erről nem lehet így dönteni. A gyereket ő ismeri, ő tudja, hogy valóban van-e probléma, vagy csak egy későre nyúlt életkori sajátosságról van szó. A korrekcióra ők tegyenek javastalatot, és bármit mondanak, fogadd el, ekkor teszed a legnagyobb jót a gyerekednek.


A kisegítőről csak azért írtam, mert sok oda való gyerek jár normál iskolába, aminek az lesz a következménye, hogy felsőbb évfolyamokba kerülve nem tud majd teljesíteni. Nem azt mondtam, hogy a te gyereked oda való!!!

52. c42a13b98c (válaszként erre: 49. - Frutty)
2008. nov. 29. 21:13
Mellékesen az, hogy a gyerek "hátrányos" lesz-e, nem a szülő akaratán múlik, hanem a gyerek képességein. De mint írtad, nem tanul rosszul, csak a figyelme problémás. Ez nem hangzik "kisegítősen"...
51. frutty (válaszként erre: 50. - C42a13b98c)
2008. nov. 29. 21:11

lehet,hogy napközi otthonos?

ilyen,az iskola 8-16-ig.

50. c42a13b98c (válaszként erre: 49. - Frutty)
2008. nov. 29. 21:10

ó, te jó ég!

NEM AZT ÍRTA!!!

Leírta a nagy magyar helyzetet. Ebből rád az eleje és az utolsó része vonatkozik. Vagyis az, hogy ne aggódj, mert Magyarországon jó a segítői hálózat és a módszerek, és beszéld meg a tanítókkal.

Ennyi.

49. frutty (válaszként erre: 48. - SF)
2008. nov. 29. 21:02

te,aszt írod!

járjon a gyerekem kisegitő iskolába?!

te,jó ég nem akarom hátrányos legyen!

na,jó ennyi a tanácsoknól!

48. SF (válaszként erre: 44. - Frutty)
2008. nov. 29. 20:58

Nem tartozik szorosan ehhez a fórumhoz, hogy Magyarországon a gyógypedagógia olyan magas színvonalú, hogy pl. Finnországból ide járnak tanulmányutakra az ottani pedagógusok. A sok gyengébb képességű gyerek ebben a fene nagy liberalizációban bekerül az átlagos képességűek közé, ami nagyon nem jó. Se a gyengéknek, se az átlagosoknak.

A gyengék megfelelő csoportos fejlesztéssel eljuttathatók lennének oda, ahol az átlagos társaik vannak, így viszont ők is szenvednek, mert a lemaradozók miatt nem tudnak megfelelő tempóban haladni.


Nem mondom, hogy a te gyerekednek is speciális fejlesztés kellene, de abból, amit leírtál, lehet, hogy jobban járna vele.

A nehezen tanulóknak van megfelelő módszer az olvasás-írás-számolás tanítására, valamint elegendő idő a begyakorlásra. Sajnos, ha az átlagszülő azt hallja, hogy kisegítő iskola, a sötét lakosságra gondol, pedig pont az ilyen lassú gyerekek sikerélményhez juttatására szolgál(na optimális esetben).


Mindenképpen beszéld meg a tanító nénivel az aggályaidat, mert okosan dönteni csak a gyereket ismerve lehet. Lehet, hogy különórák kellenének neki, lehet, hogy tényleg csak nem érdekli a tananyag, de ezt ekkora távolságból nem lehet eldönteni.

A 19-es osztálylétszám szerintem nagyon jó, ahol én lakom, 30-32 fővel indultak az első osztályok.

47. frutty (válaszként erre: 46. - C42a13b98c)
2008. nov. 29. 20:57

én.ismerem a fiamat és,nagyon remélem a pozitiv vál-

tozást.

csak,nagyon agódóm szeretném ha boldog lenne!

46. c42a13b98c (válaszként erre: 41. - Frutty)
2008. nov. 29. 20:53

Nem haragszom, csak nem értettem, de fölösleges is volt belekevernem ezt a témát.


Nem kell félned, de legyél határozott. Manapság nagyon "divatos" a figyelemzavar(sajnos), eléggé kiépült rá a tanácsadó és segítő-szolgálat, biztos van megoldás. Az államnak biztosítania kell a gyerek szükségleteinek megfelelő oktatást.

Az első lépésed a tanítónéni(vagy a logopédus). Kérdezd meg, hogy ki lehet-e vizsgálni a probléma okát(persze, hogy ki lehet, de nem kell úgy odamenni, hogy te aztán tudod a frankót), tudnának-e segíteni, hogy még időben lehessen javítani a dolgon. Alsó tagozatban kell ezeket minél előbb lerendezni!

45. frutty (válaszként erre: 43. - Burkuska)
2008. nov. 29. 20:53
nézd,meg az adatlapomon!
44. frutty (válaszként erre: 42. - SF)
2008. nov. 29. 20:50

19. gyerek van az osztályban.

lehet,hogy mi rontotunk ell valamit?

43. Burkuska (válaszként erre: 40. - Frutty)
2008. nov. 29. 20:48

Végre:)

Amúgy fiad van?Mert fiuknál gyakoribb ez a probléma!

42. SF (válaszként erre: 27. - C42a13b98c)
2008. nov. 29. 20:48

Nem akartam ezzel kezdeni:-)), de ez is egy lehetőség.

Ha az én osztályomba járna a kisfiú, valószínűleg már megpróbáltam volna egy kicsivel hathatósabb segítséget kérni nálam okosabb szakemberektől. Szerintem nem lehet egy gyereket azzal elintézni, hogy lassú. Annak oka van, hogy nem tud a többiekkel 7 évesen lépést tartani, de erre az átlagos tanítókat nem készítik fel.

41. frutty (válaszként erre: 39. - C42a13b98c)
2008. nov. 29. 20:47

bocsi,ne haragudj!

csak,ídeges vagyok és,félek..

40. frutty (válaszként erre: 37. - Burkuska)
2008. nov. 29. 20:46

ell hiszem!

oké?

nem,haragszom!

39. c42a13b98c (válaszként erre: 33. - Frutty)
2008. nov. 29. 20:46

Nem értem mi a problémád ezzel. Éppen azon van a hangsúly. De nem azért, mert én rosszat gondolok rólad, hanem épp' hogy jót feltételezek a kiírásod alapján.

Ne kelljen már magyarázkodnom, mikor pont megvédtelek, jó?!;-)

38. frutty
2008. nov. 29. 20:45

akkor,átérez hetnéd,a próblémámat!

és,nem a helyesírással foglalkoznál!

37. Burkuska (válaszként erre: 35. - Frutty)
2008. nov. 29. 20:44
Hidd el,hogy nem rosszindulatból írtam!
36. Burkuska (válaszként erre: 35. - Frutty)
2008. nov. 29. 20:42
Persze,hogy van:)
35. frutty (válaszként erre: 34. - Burkuska)
2008. nov. 29. 20:42

hány éves vagy?

van,családod?

2008. nov. 29. 20:40

Mondtam,hogy nem rosszindulatból írtam!!Nem veszekedni jöttem:)Csak fölhívtam a figyelmét,ennyi!

De végül is mi közöm,nemde?:)

33. frutty (válaszként erre: 30. - C42a13b98c)
2008. nov. 29. 20:40

abban,aTE szóbam van a hangsúly.

mikor,aszt sem tudod,hogy milyen vagyok!

32. c42a13b98c (válaszként erre: 31. - Frutty)
2008. nov. 29. 20:38
oké:-)
31. frutty (válaszként erre: 30. - C42a13b98c)
2008. nov. 29. 20:36
magyarnyelvet,az apukája javitja!
30. c42a13b98c (válaszként erre: 29. - Frutty)
2008. nov. 29. 20:35
Remélem nem értettél félre. Éppen azt írtam, hogy TE (ellentétben sokakkal) a kocsma helyett legalább a gyerekkel foglalkozol, akármilyen is a helyesírásod!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook