Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudna nekem valaki bővebben írni az A hitelről? fórum

Tudna nekem valaki bővebben írni az A hitelről? (tudásbázis kérdés)

2008. nov. 29. 19:29
huh akkor megnyugodtam! akkor nem is nyúlok hozzá egy darabig! majd januárban v februárban bemegyek és visszamondom ! mert már most nem igazán van kedvem szaladgálni ekkora hassal főleg ilyen sz.r csúszós időben
2008. nov. 29. 19:29
Sőt lépcsőzetesen is.Nekem 150.000 a hitelkeretem,abból már százat vissza tettem.Egyből berongyoltam a bankba,mondtam hogy mielőtt kísértésbe esnék és megint elköltöm,vegyék vissza 50.000.Ha azt vissza rakom azt is megszüntetem.
2008. nov. 29. 19:27
persze bármikor vissza mondhatod.
2008. nov. 29. 19:26
nos hát én nagyon hülye megcsináltam! a hitelkeret 74000 ft! tehát ha nme veszem fel akkor nincs gond! és ezt bármikor meg lehetne szüntetni?
2008. nov. 29. 19:23
Mi pont így jártunk,ahogy vikta írta.Míg én kórházban voltam, gyereket szülni addig a párom 300.000 hitelkeretét elköltötte,a kártyáról.Havi 10.000 a kamat.Most úgy csinálom,hogy hó végén,berakom azt a pénzt,2-3 án kiveszem és így nem számolnak kamatot.Mondjuk már csak 60.000 van hátra.
2008. nov. 29. 19:10
hú ez nem semmi
7. c42a13b98c (válaszként erre: 6. - Ritaanyu)
2008. nov. 29. 19:08

De! Úgy, hogy visszarakod a pénzt nullára és nem veszed igénybe többé. Nem muszáj lemenni mínuszba, de sztem ezt nagyon kevesen bírják ki, hogy ha ott van lehetőség, akkor nem használják fel az összeget...pont erre épít a bank...

De biztos kérni is lehet, hogy hivatalosan szűnjön meg, szóval magad ellen védjenek meg...:-)

2008. nov. 29. 19:06
és ezt nem lehet megszüntetni valahogy?
2008. nov. 29. 18:48
Viktának igaza van, én is ismerek, olyat, aki felvette, és azóta is a vikta által említett probléma áll fenn, hogy a fizetés a hitelre megy, aztán újra felvesz, vagy hogy...
2008. nov. 29. 18:05

Szia!


Én tudnék!

Röviden: NE VEDD FEL!!!

Hosszan: Ha az OTP-nél vezetett számládra rendszeres jövedelem érkezik, akkor kaphatsz egy hitelkeretet, ami az elmúlt -asszem- 3 havi fizetésed átlagának kétszerese. Gyakorlatilag csak annyi, hogy le tudsz menni mínusz akármennyiig a kártyáddal. De nagggyon nem éri meg, uzsorakamatot számolnak rá, elég magas napi kamatot. A férjemnek kb. kétszázezres keretre havi 5000 körül van a kamat, de ezzel nem törleszted a hitelt, csak kvázi "büntetést" fizetsz, mert mínuszban vagy. Vagyis kihasználod egyszer a hitelkeretet, azt persze sose fogod visszatenni, hisz mikor érkezik fizetésed rá, akkor feljebb megy(mármint mínuszban lejjebb), de azt úgyis le kell venned, hogy éljél belőle. És így fizetsz évekig havi ötezret, és ugyanannyi tartozásod marad.

Akkor már jobb, ha az OTP személyi kölcsönét veszed föl(szerintem, bár, talán ki kéne számolni pontosan). Ha 6 hónapja oda érkezik a fizud, akkor azt is adnak szó nélkül, és ha felveszel pl. ugyanúgy kétszázat és ugyanúgy havi ötezerrel EZT törleszted, akkor azért pár év alatt az csak elfogy legalább...

Ha meg nagyobb összegre vágysz, akkor meg az A-hitel nem is alkalmas rá.

Remélem segítettem...

3. jpne
2008. nov. 29. 17:58
Az A hitelkeret akkora összegű, amekkora a nettó fizetésed. Tehát ha a nettód 100 ezer ft, akkor 100 ezer ft-tal mínuszba mehetsz a számládon. Ennek a hitelkezelési költsége mindennel együtt kb 2000 ft havonta. Nekem már kb 7 éve van folyamatosan és jó, hogy bármikor hozzányúlhatok, ha úgy adódik.
2008. nov. 29. 17:54
Jó dolog!
2008. nov. 29. 17:47
Tudna nekem valaki bővebben írni az A hitelről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook