Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lakásban tartott macska vs. babaprojekt fórum

Lakásban tartott macska vs. babaprojekt (beszélgetős fórum)


1 2
31. MelisUK (válaszként erre: 5. - Kostyi79)
2010. okt. 21. 13:14

Rengetegen, akik tudatlanok a témában azt mondják, hogy nem lehet egyszerre macska és baba, de látom azért vannak, akik tudják a helyes választ.

Egy felnőtt nő észre sem veszi magán, ha megfertőződik mert olyan kicsi hatása van, de egy gyermekre vagy születendő gyermekre sajnos tényleg értelmi fogyatékkal jár. Viszont annak, akinek volt macskája már a terhesség előtt, annak semmi baja nem lesz a gyerekének. Akkor okoz godnot, ha közben kerül a macsek a házhoz.

De természetesen mielőtt valaki a macska mellett babát szeretne, menjen el orvoshoz, hogy volt-e már megfertőződve. Ha igen, akkor jöhet a baba és maradhat a macska. :D

2009. okt. 11. 13:41

Lakásba nem való macska,iszonyú büdös bár azok a gazdik akik már- már szerelmesek a cicusba azok ezt nem érzik és azt mondják az ő macskájuktól nem büdös a lakás!

Valami oknál kifolyólag én mindig érzem ha macskát tart valaki a lakásban!

Felnőttnek se egészséges ezt belélegezni nemhogy egy pici babának!


Kint viszont én is imádom a cicákat!:)

29. Mandula71 (válaszként erre: 28. - G.)
2008. dec. 5. 22:49
:) Na mi most ott tartunk, hogy elkezdte mondani a Bá-t, ami eredetileg Bátor nevű cicánk. Egy ideig ez működött is,mondott mellette más dolgokat, most viszont minden bá. De minden, pár napja csak ezt hallom tőle:)
28. G. (válaszként erre: 26. - Mandula71)
2008. dec. 5. 22:11

:-)

A kislányom első szava volt: Gejiii...és mutatott a ketrec felé.

(Gejii=Geri a görény)

2008. dec. 5. 17:04

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, és főleg a pozitív véleményeket :) Nagyon örülök, hogy sokan vagyunk hasonló véleményen! Az biztos, hogy én tényleg semmi pénzért nem tudnék megválni a cicámtól, de igen, azt is tudom, hogy nem lesz könnyű végivinnem ezt a dolgot, ha végre babás leszek. a nőgyógyim első szava már most az volt, hogy a cicának mennie kell. aztán elmagyaráztam neki, hogy ez a cica évek óta ki sem tette a mancsát a lakásból, mégis honnan hozna fertőzéseket? és akkor azt mondta, hogy ha valóban nem jár ki és nem találkozik más állatokkal, akkor végülis nem ártalmas. biztos nem lesz könnyű eset a gyermekorvos és a védőnő sem, de ahogy írtad Mandula, a család lesz a legnehezebb eset... főleg enyósomék... egyáltalán nem állatbarátok, ha eljönnek akkor is messzire elkerülik szegény cicámat, aki dorombol és dörgölődik hozzájuk... :(

minden esetre én elszánt vagyok és ahogy észrevettem a férjem is mellettem áll (eleinte ő is azt mondta hogy a macska csak addig lehet velünk amig nem lesz gyerek) mostanában viszont ő is imádja a macskát, még talán többet dajkálja mint én :))

szóval köszönöm Nektek a bíztatást, jelentem készen állok a harcra és a cica MARADNI FOG :))

2008. dec. 5. 12:49

Sziasztok! Végig olvastam a hozzászólásokat. Nos, azoknak, akik azt mondják, hogy a cicának mennie kell, kívánom, hogy az ő gyerekeik ne gondolkozzanak majd hasonlóképpen. Mert esetleg a gyerekek ugyanezt fogják majd alkalmazni idős szüleiknél is...

A másik észrevételem, hogy attól, hogy valakinek több éve van cicája, még nem jelenti, hogy tuti biztosan átesett a toxoplazma fertőzésen. Viszont a cica állaorvosától már most lehet kérni egy vérvételes vizsgálatot, amiből kiderülhet, hogy a cicus fertőzött-e? Ha igen, akkor sem kell aggódni, ugyanis csak a frissen fertőzött egyedek ürítik a vírust néhány napig, utána már nem.

Én több cicával élek együtt, a kisfiam 11 hónapos. Abba a szobába, ahol a kicsi alszik, a mai napig nem mehetnek be az állatok, de a lakás többi részében az első perctől fogva találkoznak. Soha, semmilyen probléma nem volt. A félősebb cicám sem támad, inkább elmenekül a gyerek elől. A bátrabbat pedig a gyerek nyúzza, és bár kimentem őt a kicsi kezeiből, 2 perc múlva már megint a cica sündörög vissza a fiamhoz, elfelejtve, hoy néhány perccel korábban még szabadulni akart tőle.

Aki kisbaba mellett tart állatot, számíthat rá, hogy külön harcokat kell vívni a nőgyógyásszal, a gyermekorvossal, a védőnővel és sokszor a saját családjukkal is. Riogatnak allergiával és minden egyéb rémtörténettel. Úgyhogy nagyon elszántnak kell lenni:) De megéri:) A fiam első "szavai" a ci és a vau volt, akárhova megyünk, első dolga körülnézni, hogy van-e valamilyen állat:)

Természetesen fontos a takarítás, de azért a fertőtlenítést nem kell túlzásba vinni, azzal szerintem többet lehet ártani. Véleményem szerint a plusz annyi az egészben, hogy a szobacicát is gyakrabban kell féregteleníteni, mint egyébként ajánlják, a gyereknek is gyakrabban kell megmosni a kezét, illetve biztonság kedvéért ne a kismama takarítsa az almot. Mindez különösebb nehézség nélkül megoldható ott, ahol komolyan veszik, hogy az állat is érző lény és élete végéig felelősséggel tartozunk.

2008. dec. 5. 10:50
Sziasztok! Isten ments, hogy megváljunk a cicáinktól! Én is nagyon sztem az enyémet.
24. Murmur (válaszként erre: 22. - 2c1d5b9264)
2008. dec. 5. 09:18
Egyébként GYÖNYÖRŰ a cicád, én nem is tudnék megválni tőle...:)))))
23. Murmur
2008. dec. 5. 09:15

Szió!


Mi is baba-projekten vagyunk, de nem bírtam ki, hogy ne fogadjak örökbe két kiscicát. :) Régebben volt már szobacicánk, de elveszett, hetekig bőgtem, és megfogadtam, hogy soha többet... aztán mégis. Nekem nagy "lelki-társaim", amióta megvannak, mások a napjaim. Sok szeretetet tudnak adni, főleg a nehéz napokon...

Ha 10 éve van cicád, akkor meg tutira védett vagy a toxoplazmozis ellen.

De az a legtutibb, ha babós leszel, akkor az első vérvételnél kérj ilyen vizsgálatot, már a magad megnyugtatására is. (én is ezt fogom tenni) :))

Úgyhogy szerintem nem kell megvállni a cicádtól, csak tényleg óvatosan, ha babó lesz a pocidban.

22. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 21. - G.)
2008. nov. 29. 16:46

örülök hogy egyre többen vagyunk akik ebben egyetértenek! szerintem is csak kellő odafigyelés és szervezés kérdése az egész!

Persze azokat is megértem akik nem értenek egyet, nem is akarok senkit meggyőzni, csak mások tapasztalatait várom és esetlegesen tanácsokat :)

21. G.
2008. nov. 29. 16:42

Mi négyen vagyunk.A párom a lányom,én és Geri a vadászgörény.Kislányunk 2 éves múlt,Geri pedig 5.

Tehát Geri volt "előbb" a családban.Minden megoldható.

Az állat okos.És tudja,hogy az apró jövevény kicsoda.Okosan kell kezelni ezt a dolgot.........

20. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 19. - 67abfe0dd3)
2008. nov. 29. 16:18
igen, és köszi! hát remélem majd a gyakorlatban is sikerül megvalósítani!
19. 67abfe0dd3 (válaszként erre: 18. - 2c1d5b9264)
2008. nov. 29. 16:15
Hajrá.Elméletben már kész vagy.
18. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 17. - 67abfe0dd3)
2008. nov. 29. 15:53
én is hallottam már ilyet, pontosan ilyen esetekben fordul elő, hogy ráfekszik. ettől őszintén szólva egy kicsit én is tartok, mert ez a cica tényleg évek óta kényeztetve van nálunk, szóval időben fel kell majd készíteni arra, hogy utána már nem ő lesz az első és legfontosabb. de azért bízom benne, hogy meg tudom majd találni az egyensúlyt, hogy vele is tudjak foglalkozni, pl amikor a baba alszik vagy ilyesmi. aztán ha már nagyobb lesz a baba, közösen is játszhatunk, és akkor nem lesz féltékeny rá (remélhetőleg)
2008. nov. 29. 15:50
cSak nehogy féltékeny legyen.már hallottam ilyet.
16. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 15. - 67abfe0dd3)
2008. nov. 29. 15:47
Igen oda kell figyelni, épp ezért nincs már most se beengedve a cicám abba a szobába, ami majd a gyerekszoba lesz. mert olvastam már olyat is, hogy a macska ráfeküdt a babára és megfulladt. tény és való, hogy nagy odafigyelést igényel, de úgy gondolom akinek fontos, az meg tudja oldani. Nem? pl én már most a cicámmal is úgy bánok mint egy kisgyerekkel :)
2008. nov. 29. 15:45
az én cicám mindig a mellkasomon aludt este.Erre is oda kellene figyelni nemcsak a fertőzésekre!
14. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 13. - Moonika80)
2008. nov. 29. 15:41

Köszönöm :)

én is úgy gondolom, hogy egy ilyen idős cicát már végképp nem szabad új helyre, idegen emberekhez adni. természetesen ha sikerül teherbe esnem és meglesz a baba ő lesz a legfontosabb és mindent meg fogok tenni annak érdekében, hogy semmi baja ne lehessen, de azért a cica is jól érezhesse magát :)

2008. nov. 29. 15:38

A héten voltunk oltáson, és az orvos elmagyarázta mi miért fontos. Ha bevan oltva a cica rendszeresen és féregtelentve van, akkor nem okozhat gondot. Legtöbbször mi magunk fertőzzük meg, amit kinntről hozunk, pl. a cipő talpával.

Nekünk is volt kiskoromba cicánk, soha semmi bajom nem volt, pedig együtt aludtunk.

A mostani cicám csak másfél éves, de ha gyereket vállalok majd, akkor sem fogom kidobni. Megoldom másképp. Pl. nem engem a gyerekszobába.

A 10 éves cica meg már a gazdihoz szokott, nem hiszem, h máshol meglenne, meg ki tudja mi lenne a sorsa...

12. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 11. - Kostyi79)
2008. nov. 29. 15:25
Igen, azt is fontos tudni, hogy tényleg nem csak a macska okozhat ilyen fertőzést, bár gyanítom én ezen már túlvagyok, tényleg világ életemben volt macskánk. A gyakori kézmosást mindig is fontosnak tartottam, plána a macsek gondozása után.
11. kostyi79 (válaszként erre: 10. - 2c1d5b9264)
2008. nov. 29. 15:22

Ha lehet, a macskaalom tisztitasat inkabb bizd masra. Es hangsulyozom, nagyon fontos a gyakori kezmosas!

Egyebkent toxoplazmozist sok mastol is kaphat az ember lanya, nem csak a macskatol. Nyers v. felig atsult hus, mosatlan zoldseg/gyumolcs, kerteszkedes. Ezekre is celszeru odafigyelni.

10. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 9. - 67abfe0dd3)
2008. nov. 29. 15:15
Ezzel én nem teljesen értek egyet, de az is lehet mire oda kerül a sor, megváltozik majd a véleményem. Én is macska közelben nőtem fel, sőt anyukám amikor terhes volt, még akkor is folyamatosan macskázott, és se neki se nekem nem lett semmi bajunk... Szerintem megfelelő odafigyeléssel meg lehet oldani a macskatartást és a babavállalást is. Rendszeresen kell takarítani és ferőtlenítani a lakást és főleg a macska helyét és az almot. egyébként már most szoktatva van a macska, hogy nem mehet be abba a szobába, ami majd a gyerekszoba lesz.
2008. nov. 29. 15:03
A cicának menni kell,főleg ha már meg van a baba.Nem csak az élősködök miatt.Mással is tud ártani.A lakásból!
8. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 5. - Kostyi79)
2008. nov. 29. 14:50
Köszönöm ezt a megnyugtató választ! Én is biztosra vettem egyébként, hogy nem kell feltétlen megválni a cicótól, bár a család többi tagját nem lesz könnyű meggyőzni... anyósomék állandóan szekálnak ígyis hogy mit keres a macska a lakásban.. pedig semmi gond nincs vele, teljesen szobatiszta már kicsi kora óta, és nagyon szófogadó is. és azt a rengeteg nevetést és vidámságot amit a mindennapjainkba visz, senki és semmi sem pótolhatná :)
2008. nov. 29. 14:49

Sziasztok!

Szerintem az a biztos, ha az orvos, nőgyógyász véleményét is kikéritek. A macska olyan élősködőket hordoz, ami egy felnőtt ember számára abszolút veszélytelen, de bejuthat a baba szervezetébe, és okozhat pl vakságot is.

Én annak idején nem szabadultam meg a cicámtól, de a lakásba azóta sem jöhet be.

2008. nov. 29. 14:47
Köszi, mindenkébb benézek és olvasgatok egy kicsit :)
2008. nov. 29. 14:47

Sziasztok! A cica uruleke az, amivel a terhes noknek nem szabad erintkezniuk, mert un. toxoplazma fertozest okoz, ami a magzatra nezve sulyos ertelmi fogyatekkal jar. A fertozes akkor okoz gondot, ha a terhesseg alatt kapjatok el eloszor. Ha mar atestetek rajta, vedettek vagytok, es a babanak sem lehet semmi karosodasa. Viszont ha meg nem, akkor celszeru tavoltartani magatokat a cica hatso feletol.

Egy egyszeru vervetellel kimutathato a vedettseg, csak jelezni kell a vedononek/haziorvosnak, hogy cicatok van, szeretnetek toxoplazma vizsgalatot kerni.

Megvalni semmi keppen nem kell a kis kedvenctol, csak kicsit ovatosabbnak kell lenni a terhesseg alatt. Rendszeres kezmosas es a vizsgalat, akkor nem lehet semmi baj.:D

2008. nov. 29. 14:46
Bár én nem vagyok érintett, javaslom, hogy nézz be a "Cica vagy bébi?" c. topicba. Ott már többen is leírták a tapasztalataikat :)
3. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 2. - 10d89b51ea)
2008. nov. 29. 14:43
Én is pontosan így gondolkodom! szegény mihez kezdene már 10 éves létére egy idegennél? szóval én sem vagyok hajlandó megválni tőle, de persze a babára is nagyon vágyom már. sokat olvastam már erről. sőt a dokimat is megkérdeztem mit javasol. először azt mondta távolítsam el... aztán elmagyaráztam neki, hogy ez a macska kizárólag a lakásban tartózkodik, soha nincs kiengedve, így nem is tud fertőzéseket összeszedni. azt mondta ebben az esetben maradhat, feltéve, hogy már védett vagyok a toxoplasmózissal szemben. ezt a vizsgálatot pedig csak akkor végzik el, ha már bekövetkezett a terhesség...
2. 10d89b51ea (válaszként erre: 1. - 2c1d5b9264)
2008. nov. 29. 14:39
Szia! az enyém most volt nyáron 7 éves, mi is szintén babát szeretnénk. Én nagyon ragaszkodom a cicámhoz. Semmi pénzért nem válnék meg tőle. ha 7 évig jó volt nekem, akkor egész életében legyen neki jó nálam.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook