Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az újszülött megölése III. fórum

Az újszülött megölése III. (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az újszülött megölése III.

2008. jún. 10. 11:01

"Én emberölésért elítélném, sőt itt még a " különös kegyetlenséggel" jelző is elmegy, mert az áldozat nem képes védekezni ugye."


Ez ugyanígy jellemző a pár hetes magzatra is. Neki mégis kevesebben fogják pártját, pláne, ha beteg.

Pedig ha beteg, ha egészséges, ugyanúgy fáj neki, mikor megölik.

15. pufika
2008. márc. 2. 07:08

Mondjuk ha ezek az anyukák ismernék pl. a Bölcső alapítványt, na meg felérnék ésszel hogy az a gyerkőc örökbe is adható, akkor kevesebb baba járna így.


De ahogy olvastam, mindenki az anyát sterilizáltatná, meg záratná évekre börtönbe. És az APA??? Aki csinált egy gyereket és utána cserbenhagyta anyukájával együtt? Én azt is sterilizáltatnám, hogy ne szórhassa el mindenfelé a gyerekeit, akik apa nélkül maradnak. Sőt, ilyen esetben ha tudott a terhességről és nem állt az anya mellé. tettestársként megbüntetném. Ha megfigyeljük, a csecseműgyilkos anyák mind egyedül maradnak a bajukkal. Vagy egy alkoholista, bántalmazó férj van melletük.

14. KGyula (válaszként erre: 13. - Briella)
2007. ápr. 3. 00:42

A "világ összes kincsét is" odaadtam volna, kedves Briella, ha nem lehetett volna gyerekünk, csak ezért, hogy legyen. A sors nem követelte meg tőlünk ezt az "áldozatot".


Normális ésszel ezt úgysem lehet fölérni. Az ember persze, ölhet (önként és kéjből), de a saját gyermekét...

2007. márc. 27. 22:59
Szóval ez borzalmas hogy én elvetéltem más meg megöli a gyerekét.talán még a világ összes kincsét is odaadnám ha tehetném egy gyerekért.na de nem panaszkodom.szerintem csecsemőgyilkosságra nincsen mentség már meglehet szülni névtelenül és akkor nem kell egy életen át avval a tudattal élni hogy megölt valakit,
12. KGyula (válaszként erre: 11. - 2ab728965c)
2006. szept. 25. 10:35
Ma felrakom a következő részt.
11. 2ab728965c (válaszként erre: 10. - KGyula)
2006. szept. 24. 23:00

Jó, én el fogom olvasni, mert érdekel a téma.

Az ilyen anyákat nem szabadna futni hagyni.

10. KGyula (válaszként erre: 9. - 2ab728965c)
2006. szept. 24. 22:57

Valóban az...


Írok róla holnap, csak most nem tudok ráhangolódni a témára.

9. 2ab728965c (válaszként erre: 7. - KGyula)
2006. szept. 22. 00:20
ezt nem tudtam, bár aki élve elássa, vagy a budiba szüli, vagy megfojtja, az eléggé kegyetlen,nem?
8. 2ab728965c (válaszként erre: 6. - 2ab728965c)
2006. szept. 22. 00:09
bocs hogy magamnak válaszolok, de még eszembe jutott az is, hogy a legtöbb helyen lenne lehetőség betenni a babamentő inkubátorba, vagy egyszerűen ottfelejteni a kórházban...szóval ül a különös kegyetlenség, nincs mese.
2006. szept. 22. 00:07

Amúgy, emberölés, sőt: emberölés minősített esete (tizennégy éven aluli sérelmére).


A különös kegyetlenség mint súlyosabban minősített körülmény, a megölés módjától, eszközétől, stb. függ.

2006. szept. 21. 23:52

A sima sterilizálás szerintem is kevés egy ilyen szörnyűség elkövetéséért.

Én emberölésért elítélném, sőt itt még a " különös kegyetlenséggel" jelző is elmegy, mert az áldozat nem képes védekezni ugye.

5. KGyula (válaszként erre: 4. - Juddyt)
2006. szept. 21. 23:45
Azért, példás büntetés sem ártana, kedves Juddyt!
4. Juddyt (válaszként erre: 2. - Zena01)
2006. szept. 21. 23:32
Ilyen cselekedetre nincs magyarázat.... ha egyszer követi el akkor sem, de vannak akik többször megteszik ezt.(a sterilizálás megoldás lenne az ilyeneknek)
3. KGyula (válaszként erre: 2. - Zena01)
2006. szept. 21. 23:28

Ha az embernek gyermeke van, az a legcsodálatosabb dolog a világon. (Bár most éppen a fürdőszobába kellett kirángatni kiskorút, fogmosásilag.)


Az újszülött megölésének számtalan oka lehet. Most nincs lelkierőm feltenni a cikk folytatását. Holnap elutazunk, vasárnap vagy hétfőn...

2006. szept. 21. 20:19
Az a szomorú, hogy van aki mindent megadna egy gyerekért,de nem jön össze.Aki megöli a gyerekét azt sterilizálnám, hogy soha többé ne lehessen gyereke.
2006. szept. 17. 16:23
Tanulmány az Ügyészek Országos egyesülete és a legfőbb ügyész által - Kozma Sándor emlékére -hirdetett tudományos pályázatra.

A tanulmány célja, hogy bemutassa e delictumot történeti fejlődésében, a számadatok tükrében és dogmatikájában, valamint kitérjen a bizonyítás nehézségeire, továbbá megvizsgálja, ad absordum megkérdőjelezze az új tényállás beiktatásának megalapozottságát.

Ugrás a teljes írásra: Az újszülött megölése III.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook