Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A mályva tea hatásai fórum

A mályva tea hatásai (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2006. szept. 26. 14:12
Tegnap ittam megint, próbaképpen. Tegnap előtt inkább kihagytam. Most nem volt dráma. Szerencsére nem fájt semmim tőle.
27. Bettibaba (válaszként erre: 26. - 7130b15964)
2006. szept. 26. 11:30
A vizesblokk sűrű látogatását is két nap elteltével tudtam napi kettőre redukálni,azóta megszünt a szapora bélműködés.
26. 7130b15964 (válaszként erre: 23. - Bettibaba)
2006. szept. 25. 22:19
Adok neki még egy esélyt. Holnap úgyse kell mennem sehová, bár nem feltétlenül dekkolnék a "kis szobában" egész délelőtt...
2006. szept. 25. 19:43
Saját tapasztalatom: folyamatos hasmenés addig van amíg a bél és redői ki nem tisztulnak,utána nincs has fájás-csikarás stb.Este megiszom 2,5 dl vízben max.10 percig áztatom, reggel ébredés után(6kor kelek)kávé és futás..utána nem kell többet mennem.Különben régóta(évek óta)iszom,néhány napos kihagyással,olyankor inkább folyékony ételt eszek sok gyógyteával.Nekem az emésztésem nem megfelelő =0.én azért iszom! igaz tartom a 48-50 kg súlyt,de ezért mást is teszek!A mályvából is van több fajta,próbáltam kínait na az nem jöttbe! azóta csak azt veszem amelyiken egy feketecsésze van a peremén táncoló női alakkal,na annak még az íze is kitűnő!:)
2006. szept. 25. 19:14
Én 15 percig szoktam áztatni 2 dl vízben.
2006. szept. 25. 09:13
8-10 rercig áztatom,aztán hagyom kicsit hűlni.Az első két alkalommal komoly hascsikarásom,és hasfájásom volt,de két nap után megszűnt.
2006. szept. 25. 08:15
Mennyi ideig áztatod?. Mert nekem komoly fájdalmakat okozott tegnap. 10 percig áztattam kb. 2.5 dl vízben.
2006. szept. 24. 19:43
Sziasztok! Én is iszom a mályva teát kb. 2 hete, és nálam eddig még a világon semmi hatása nincsen. Furcsa, de úgy tűnik létezik ez a verzió is.:-)
2006. szept. 24. 18:38

Kipróbáltam a mályva teát, ha már itt beszélgetünk róla. Első nap hajnalán hasfájásra ébredtem, de visszaaludtam. Másnap már nem csak hajnalban fájt a hasam, de reggel is és szaladgáltam egész délelőtt a wc-re.


Biztosan be lehet állítani, hogy kevesebbet áztatom vagy kevesebbet iszok belőle és akkor jó, csak nem biztos, hogy van hozzá kedvem kísérletezni és hasfájásra ébredni még napokig.


Egyébként 10 percig áztattam (10-15 perc van ráírva).

19. Bettibaba (válaszként erre: 12. - Ida)
2006. szept. 24. 16:19

Szia,Ida!

Az utolsó mondatodban van igazság.Azt írod,hogy :"nem sokára sokan fognak ilyen panaszokkal orvoshoz fordulni mert mindenki ész nélkül issza ezeket a károsító teákat".

Minden teásdobozban ott a kúra (TEHÁT KÚRA,AMI NEM ÉVEKET JELENT,HANEM JOBB ESETBEN EGY HÓNAPOT)

időtartamára ajánlott használati útmutató.Ezt minden épeszű ember betartja,többek között a saját érdekében.És ha betartja,miért lenne egy természetes ,gyógynövényekből álló tea károsító???

Persze ha eszetlenül isszuk,mintahogy a barátnőd is,akkor megesik,hogy orvos lesz a vége.

18. 7130b15964 (válaszként erre: 3. - 549be03e80)
2006. szept. 23. 23:24

Az angol dobozon "malva verticellata tea" felirat van, bár ez a latin neve.


Egyébként a Henna teának is nagyszerű tisztító hatása van. Azt még terhesek is ihatják.


A görcsöket ezek akkor szokták okozni, ha túláztatjuk őket. Vagyis, ha valaki azt észleli, hogy túlzott a hatás, akkor egyszerűen rövidebb ideig kell áztatni. Egyén függő, hogy kire mennyire hatnak.

2006. szept. 12. 21:07

Én már sok féle teát kipróbáltam és egyiknek sem volt semmi hatása. A mályvát megiszom este kb fél-9kor és reggel 7-8 között jön az áldás.Mert nekem azóta van rendszeres. Elötte a kinok kínját álltam ki és nagyon nehezen ment. Persze az elején nagyon görcsöltem, de az a tudat , hogy az a sok méreganyag távozik a szervezetemből megéri.

Nem kell örök időre inni csak amig a dobozban van és utána lehet pihenni. Van olyan is amikor kapszulával együtt adják, hát az brutál az biztos.

Abból csak egyszer próbáltam de soha többett. A súlyom 1-2 kilóval kevesebb és ezt tartom is. Egész nap nem is vagyok éhes olyan nagyon. Keveset eszem de nem diétázom.

2006. júl. 27. 13:05

Sziasztok!


Hasonlóan jó hatásai vannak a szűztea kapszulának. :) Egyébként sok kellemetlenségtől eltekintve valóban lehet tőle fogyni.


Az ember saját alkata alapján be tudja szabályozni a használatát.


Én pl. a szűztea kapszulából 2 naponta esténként 1-et szedtem be. És működött.

(Persze előtte én is sokat szenvedtem... :-/ )

2006. júl. 23. 22:43

Csatlakozom Ida hozzászólásához!

Én ittam (4 évvel ezelőtt) vagy 3 hónapig. Olyan hasmenéseket és bélgörcsöket csinált, hogy a legutolsó alkalommal azt mondtam, hogyha egyszer elmúlik a hatása, soha többet... Tegyük hozzá, hogy hosszú időre volt szükség, mire rendbe jött az emésztésem és nem "görcsöltem" órákat a fürdőszobában, hogy sikerüljön a dolog.

Úgyhogy én mindenkit óvaintek az ilyen teáktól!

14. 4726e582cf (válaszként erre: 13. - Zse pi)
2006. jún. 27. 11:04
Szia! Köszi! Még elgondolom ezt a dolgot! :). Mindenesetre köszönöm :)).
13. zse pi (válaszként erre: 11. - 4726e582cf)
2006. jún. 27. 07:58
Szia. A mate-teát a Herbária boltban szoktam venni. Nekem a natur is bejön, tényleg nem kell mindennap használni. Tapasztalatom szerint olyan a hatása, mint a zöld teának: tisztít és élénkít is!!! :) szal mindenki kipróbálhatja, nem káros dolog.
12. Ida (válaszként erre: 9. - 0b099f6590)
2006. jún. 25. 18:36
Sziasztok! a mályvateával kapcsolatban csak azt szeretném közölnölni, hogy a barátnőm évek óta itta. kb egy éve puffadásai lettek és emésztési problémája. Most volt béltükrézésen, mert nem tudták mi baja, az orvos szerint a mályva és hasonló teák teljesen szétroncsolták a bélbolyhait, szinte teljesen fekete az egész bele a lerakodott tea maradványoktól. Sok mindent nem tudnak vele csinálni, szenved és csak nagyon nehezen van széklete. Az orvos szerint nem sokára sokan fognak ilyen panaszokkal orvoshoz fordulni mert mindenki ész nélkül issza ezeket a károsító teákat.
11. 4726e582cf (válaszként erre: 11. - Juniperus)
2006. jún. 25. 13:46

Hol lehet ilyet kapni? Kíváncsi vagyok erre a teára :). Ha tényleg zsíroldó :D. Legalább a bevett zsírt nem raktározná tovább a szervezetem. :)


Bár ahogy a mályvateát sem iszom rendszeresen, nyilván ezt sem innám...


Különben gyagya vagyok bocsánat :D... biztos gyógynövényes és bio mizékben lehet kapni ugye? Mi a neve különben?


Nagyköszi :)

2005. okt. 30. 18:29
Én a Herbária Elhízás elleni teáját iszom.Nagyon olcsó,és remekül hajtja például a vizet(én gyógyszerek miatt sajnos vizesedem néha).a nagydolgokat is karban tartja.Az ízét egy picit nehéz megszokni,de melegen egész elviselhető.
9. 0b099f6590 (válaszként erre: 8. - Hoxa)
2005. okt. 24. 23:38

Szia Hoxa!


Hát én csak napi egy csésze mályva teát iszom, azt is ugy, ahogyan irja, este vacsora után.

Most már leállt tőle a hasmenésem, de gondolom ennek hatására beállt a napi 1x-i tuti biztos /hogy is irjam/, szóval tudok tőle WC-re menni.

A dobozán is azt irja, hogy zsiroldó tea.

Szóval szerinted mennyi az óvatos és mértékkel való használat?

8. Hoxa (válaszként erre: 5. - 0b099f6590)
2005. okt. 24. 13:58
Jocoanya: Szerintem is óvatosan és mértékkel használd, mert megszokja a szervezet és utána meg nem fog menni nélküle. Legalábbis a szűzteával én már megjártam, szépen lassacskán leálltam vele. Ráadásul ha ez még brutálisabb, akkor legyél nagyon elővigyázatos vele!!
7. 549be03e80 (válaszként erre: 4. - Hoxa)
2005. okt. 24. 02:03

Koszi Hoxa,

Igen ez lesz az, elolvastam az altalad ajnlott oldalt is, es a Google-ba beirva a kapott webside-k szerint is a malyvatearol volt szo, de valoban foleg tiszitohatasat ajanljak, es megfazasra is.

2005. okt. 23. 21:52
A mályvatea sokkal brutálisabb, mint a szűztea, de mindkettőt csak időnkénti méregtelenítésre szabadna használni, ettől nem fogtok fogyni (hanem a diétától, és ha nem isszátok, akkor megrakedhet. Én mindkettőt alkalmanként használom méregtenelítésre, inkább lenmagot eszem egy teáskanállal, és egy bögre vizet iszom rá, ettől is szuper laza lesz másnap reggel a termés :-)
2005. okt. 23. 19:40

Hát amig birom iszom, bár kicsit kellemetlen, hogy bármit megeszek, az szinte 2 óra mulva kijön belőlem szinte emésztetlenül.

De ha van hatása, akkor képes vagyok folyamatosan inni.

Remélem tényleg lezs zsiroldó hatása.

4. Hoxa (válaszként erre: 3. - 549be03e80)
2005. okt. 23. 14:05
Brizzy, szerintem mallow, de láttam oldalt, ahol máshogy hívják: kattints ide

Egyébként, a mályva tea mennyiben más, mint a szűztea? A hatása ugyanaz, nem?
3. 549be03e80 (válaszként erre: 1. - 0b099f6590)
2005. okt. 23. 13:30
nem tudnad meg valahogyan az angolmegfelelojet?Az kulon erdekelne,hogy hashajto, mivel a shakek amit iszok, es nem sok fibre van hozza epp szekrekesztok.
2. En26
2005. okt. 23. 13:14

Szia!

Igen, én is így jártam vele, abba is hagytam, mert elég brutál, ha folyamatosan iszod.

Arra viszont jó, hogy időnként kipucojon!

2005. okt. 23. 10:28

Sziasztok


Fogyaszt valaki itt mályva teát?

Hát én elkezdtem inni, és olyan hasmenésem lett, hogy csak na! Ez természetes ettől a teától?

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook