Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A mályva tea hatásai fórum

A mályva tea hatásai (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
58. Csutka (válaszként erre: 57. - Melmen)
2007. márc. 27. 15:11

Szintúgy!


1 filterből készült teából, amit péntek este ittam meg, vasárnap estig élvezhettem az intenzív hatást. Aztán még egy hétig az utóhatást. Ez már nem volt olyan heves, de túrára nem mertem volna elindulni.

57. Melmen
2007. márc. 27. 13:56

Hát Én mindig szaladok a teátol,teljesen mindegy hogy reggel vagy este iszom meg.Reggelbe talán az a jobb hogy éjjel nem ébredek arra hogy szülési görcseim vannak.Nekem nagyon vészes a hatása,de mikor abbahagyom hetekbe telik mire visszaáll a régi rendszer a wc-re menésbe!!!

Ennél már csak a keserűsó a rosszabb.

2007. márc. 27. 11:07

Sziasztok!

A használati utasítás szerint naponta 1x, étkezés után, este langyosan kell elkortyolni a teát. És ha valaki nem ész nélkül zabál este, hanem odafigyel, és használati utasításnak megfelelően használja, nem kell egész nap WC-re futkoznia. Nem véletlenül teszik bele a h.u-t, azt el kell olvasni. Nekem semmi görcsöm nincs tőle, de nem is azért iszom, hogy az esti bűnözést semlegesítse.

55. Cinka
2007. márc. 25. 20:37
Egy kis önbizalom-erősítő magamnak és biztatás másoknak: az az alkalmi ruci, amit tavalyelőtt, 3 hónapos terhesen viseltem, két hónapja kb a nyakamon jött csak át, lejjebb már nem ment. :( Most, 1 hónapi mályvateázás után simán belebújtam, így jövő héten újra viselhetem az osztálytalinkon. :)Ennek örömére besonkástojásoztam este, már ki is készítettem mára a dupla filtert.. :)))
54. Cinka
2007. márc. 25. 04:04

Sziasztok!


Én pár éve ittam azt a bizonyos zöld dobozos mályvateát, akkor fogytam is, de aztán a munkahelyen nem lehetett futkosni. :) Most újra elkezdtem,mivel itthon vagyok, holnap jár le az egy hónap, hát valamennyit most is használt, de nem sokat egyelőre. :( Igaz, most nincsenek görcsök, délelőtt egy "menet" görcs és fájdalom nélkül és esetleg később még, de akkor sem drasztikus.Annak idején nem okozott gondot a leállás.Hát nem tudom, azért még iszom 1-2 hónapig, hátha használ..

2007. márc. 10. 22:50
A malyva alatt a hibiszkuszt ertsem?nalunk ugyan is ilyen teat lattam az uzletbe.A masik dolog amit nem tudok pontosan egyes videkeken a muskatlit v.masneven a pelargoniat hivjak malyvanak.
2007. márc. 10. 07:54

Sziasztok!

Örömmel találtam meg ezt a fórumot a mályvateáról. 6 napja iszom minden este. A görcsök nálam is jelentkeztek, de az "eredmény" kárpótolt. Minden reggel úgy érzem, hogy teljesen megkönnyebülök, eddig sose éreztem, hogy a beleim teljesen kipucolódtak volna. A "90 napos" diétát 6 hete kezdtem, így nem tudom a fogyás melyiknek az eredménye, de a 6 nap alatt 2 kikót fogytam. (addig 5 kg-t) Ami kicsit aggaszt, nem szeretnék hozzászokni a teához.

2007. márc. 4. 19:30
Sziasztok! nekem sem használt, csak görcsöket okozott.
2007. febr. 22. 15:06
Sziasztok,én is ittam a mályvateát,reggel este,jártam is sűrűn a toiletre.De mikor a nőgyógyógyászom azt mondta,hogy ha nem szeretnék 3-dik babát akkor azzonal hagyjam abba.Kihajtjta a fogamzásgátló hatását belőlem.Úgyhogy aki fogit szed ne iggya.
49. kasi (válaszként erre: 47. - 0eb98692cd)
2007. febr. 19. 15:28

Szió!


Priviben írtam, válaszolj légyszi.


Kasi

2007. jan. 20. 19:03

én ma vettem magamnak mályva teát, este ki is próbálom

csütörtökön vettem magamnak hashajtó teát, tegnap délután megittam egyet kb fél hatkor, és még mindig semmi, habár pisilni sűrűn jártam ki

2007. jan. 17. 10:53
sziasztok! Én is mályvateát iszom, de ( X - ha tudni akarod keress meg mert nem lehet kiírni) félét, ( ez koffein mentes )én 3 hónap alatt + norbi étrend fogytam 16 kg-ot 79 kg voltam most 63 vagyok ( ez volt 1,5 éve) szóval nekem bejött ! ha kérdésetek van írjatok.
2007. jan. 9. 14:45

sziasztok megint. már egy hete iszom esténként a mályvát, és minden nap erős hasi görcseim vannak (főleg hajnalban), aztán reggel hasmenés.

szerintetek abbahagyjam, vagy ez normális?

máskor, amikor ittam, görcs nem volt, és a hasmenés is elmúlt egy pár nap után

45. veronitas (válaszként erre: 44. - Edit_kerekes)
2007. jan. 3. 15:18

szia. igen, nekem is érdekes tapasztalataim vannak.

amikor először ittam két héten keresztül, kb. egy-két kilót ha fogytam vele.

utána bármikor is ittam, még csak nem is ment tőle a hasam... semmi látszatja nem volt, azt gondolom, talán immunissá válhattam rá???!!!

2007. jan. 3. 15:05

Nem tudom ki hogy van a mályva teával,de én egy grammot sem fogytam tőle.Sokkal jobb a zőld tea.

Még kapszulát is szedtem vele,de nem volt semmi eredménye.

43. PIROS35 (válaszként erre: 1. - 0b099f6590)
2007. jan. 3. 14:47

Erdei málya:Malva sylvestris

Felhasználása:Belsőleg a virágot és a levelet a székrekedés és a görcsös vastagbélgyulladás tüneti kezelésére alkalmazzák.A mályvát azonban elsősorban köhögéscsillapítóként használják hörgőbántalmak esetén.Külsőleg,a bőrgyógyászatban bőrbetegségeknél viszketéscsillapítóként és bőrnyugtatóként használják.A szájüreg betegségeinél fájdalomcsillapító,nyálkahártya-nyugtató hatású.

Figyelmeztetés!

Mideddig a növénynek semmilyen mérgező hatása nem ismert,még hosszan tartó alkalmazás esetén sem.

A növény valamennyi hatására kiterjedő teljes kör gyógyszerészeti vizsgálat ma még nem létezik.Csupán az újabb keletű,egereken végzett laboratóriumi kísérletek bizonyították a poliszacharidok immunrendszert serkentő hatását (a mályvával rokon orvosi ziliz gyökérkivonatával végzett kísérlet során).

A hörgőket nyugtató tulajdonságáról ismert mályva a hagyományos "hétvirág-gyógytea"egyik alapanyaga.A hét virág között szerepelt a martilapu is,amelyről ma már tudjuk,hogy a benne lévő pirrolizidin alkaloid a májra mérgező hatású.A mályva előtt azonban új lehetőségek nyílnak,mivel a legújabb kutatások kimutatták,hogy a benne lévő poliszacharidok az immunrendszert serkentik.

(Részlet:Reader's Digest:A természet füvészkertje cím könyvből)

2006. dec. 27. 13:09

Sziasztok,

Én is a "Malva Verticellata" teát iszom, igaz nem rendszeresen csak eseti jelleggel, ha szükséges. Kizárólag akkor okoz hasgörcsöket, ha "nagyon be vagyok dugulva". Egyébként az a tapasztalatom, hogy egy filter megivásának két napig van nálam hatása. Teljesen rendben tartja a bélműködésem, nincs olyan problémám mint más hashajtó hatású teáknál, hogy napokig nem indul meg a spontán székletem. Van úgy hogy hetekig eszembe sem jut, hogy igyak belőle, de amikor iszom utána is mindig rendesen helyreáll a bélműködésem, pedig alapjában véve eléggé székrekedéses vagyok, ha nem figyelek oda. Ez a tea nálam bevált. Néha a családtagjaim rendes teájához is keverek egy keveset, hogy "kipucoljam" őket is. (Persze mindig tudják, hogy mitől lett hasmenésük.)

41. gyopár (válaszként erre: 40. - Edit_kerekes)
2006. dec. 20. 00:33
Értem, és köszönöm. Akkor ha majd lesz rá szükségem, tudom mit kell inni.
40. edit_kerekes (válaszként erre: 37. - Gyopár)
2006. dec. 19. 11:23
Mályva tea is van tőbb féle.A fodrosmályvát használják a fogyokurában.Én is ugy jártam hogy meg vettem a teát és amikor haza értem akkor olvastam el a dobozrol hogy torokgyulladásnak jo.Ugyhogy utána vettem mást,a fodros mályvát.
39. gkreka
2006. dec. 9. 08:47
nekem csak akkor érdemes mályvateát innom, ha eszem valamit. különben csak szenvedek a hasgörcstől. két hete léböjt kúrát tartottam és ittam hozzá a mályvateát. még életemben nem volt olyan hasfájásom. azóta áttértem a n.land salaktalanító teájára + zöldtea.
38. Gyöngyi23 (válaszként erre: 37. - Gyopár)
2006. dec. 9. 07:37
Szia! Én is a mályva-ginzeng-zöld tea keveréket iszom/beauti-leaf nature slim tea/ és ennek rendesen van hashajtó hatása.Van hozzá kapszula is a dobozban és azt írja a szedési útmutató, hogy 20 napig lehet szedni/inni egyfolytában,de nekem 7-8 napnál tovább megszakítás nélkül nem sikerült, mert elég rosszul voltam néha. Ha elfogy, jó ideig pihentetem a szervezetem. Székrekedésre azért tuti biztos megoldás!
2006. dec. 8. 21:46

Sziasztok!


Megkérdezném, milyen típusú/márkájú/összetevőjű az a mályvatea, amről itt írtok.


Én régóta használom a Herbária mályvalevél teáját, de arra, ami rá van írva: "a szájüreg és a garat nyálkahártya gyulladásainak és az ehhez kapcsolódó száraz ingerköhögés mérséklésére". Ugyan nem túl erős, de kisebb betegség esetén jó a toroknak.

Még nem hallottam arról, hogy ennek más hatása is lenne, és nem is tapasztaltam magamon semmit.


Most utánakerestem, s találtam ilyeneket, hogy mályva- zöld tea -ginzeng keveréke. Erre gondoltok? A ginzenget nem ismerem, de a zöld tea tényleg gyorsítja az emésztést.

36. arwenn
2006. nov. 14. 12:48

sziasztok. A málnalevél teáról én is azt hallottam, hogy jó szülés előtt. Lehet későn kezdem, de ma vettem egy csomaggal, jelenleg 37. hetes terhes vagyok.

Csak azt nem tudom mennyit kell inni belőle egy nap? Tudja valaki?

35. 737f507a35 (válaszként erre: 34. - A900f63755)
2006. nov. 13. 16:19
Én úgy hallottam, hogy nem a mályvalevél, hanem a málnalevél teáról hallottam ezeket és én is ezt iszom jelenleg.
2006. nov. 5. 20:10

Sziasztok!Nem olvastam végig mindenki hozzászólását, ezért ha már netán hallottatok róla,akkor bocsi.

Én most, hogy a szülés előtt befektettek a kórházba, ott tudtam meg, hogy ha valaki a szülés előtt legalább egy hónappal elkezdi fogyasztani a mályvalevél teát, akkor az jó hatással lehet a szüléskor a tágulásra, magyyarul könnyebben kitágul.Én sajnos csak a szülés előtt 2 héttel kezdtem el inni, így sajnos saját jó tapasztalatom nincs erről.De odabennt 2-3 előttem szülő nő nagyon dícsérte.

Jó ízű és ártani amúgy sem árt.Ki kell próbálni!

33. Danica
2006. nov. 5. 19:28
Én 3. hete iszom a mályvateát. Mivel 2 hete a Norbi ebédet eszem és a Norbi kódokat betartom, így nem tudom hogy minek a hatása, de kb 2-3 kiló lement.
2006. nov. 3. 14:37
Én 4 napja iszom a mályvát, előtte szűz teát ittam, hát hogy is mondjam ennek azért jobb íze van:)
31. dudka
2006. okt. 19. 02:14
Ma du. ittam először és még most se tudok aludni.. durva
30. Bettibaba (válaszként erre: 29. - Julcsa)
2006. szept. 29. 09:45
Én 15 napja iszom,és 3 kilót fogytam.
29. julcsa
2006. szept. 29. 09:38
Fogyott valaki ettől a teától? Mennyit ? és mennyi idő alatt?
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook