Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A mályva tea hatásai fórum

A mályva tea hatásai (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2011. aug. 24. 22:12

Halihó!

Jár még erre valaki? :D

Én kb 2 hete iszom a mályvateát, és imádom! :)

207. Times84
2011. júl. 7. 13:52

Sziasztok!


Én sem először iszom ezt a teát....nem is értem, hogy lehet folyamatosan egy évig inni....én úgy szoktam, hogy kb. 2 hétig iszom a fogyókúra közben, hisz ha alig eszem, van, hogy 4-5 napig sem megyek wc-re. Ekkor elkezdem inni a teát, kipucoltatom magam vele, és abba hagyom. Ezt kb. évente 1x ismétlem meg....persze vizet megpróbálok a lehető legtöbbet inni.

2011. júl. 7. 13:43

Kedves fórumozók!


Én kipróbáltam a mályvateát és mondhatom,hogy nekem bevált.

A téli évszakokban mint tudjuk sokkal nehezebb ételeket eszünk és ezáltal a mozgás is csökken.

Ilyenkor észrevétlenül jönnek a fölös kilók,tavasszal minden nő elkezd valamiféle fogyókúrát,hogy csinos legyen a nyárra.

Nos valahogy én is így voltam ezzel és igazán elégedett vagyok az eredménnyel.

Naponta kétszer ittam,reggel és este,nekem a hatás kb 6-8 óra volt.

Rendesen kipucolt,néha voltak enyhe hasgörcseim is de elviselhető volt.

Én mindenkinek ajánlom,aki fogyni szeretne. :)

2011. júl. 2. 22:24

Kedves Fórumozók.


Olvastam a véleményeket és leírnám az enyémet is.


1 hete iszom a mályva teát. Mivel nem ismertem, a neten olvasgattam hozzászólásokat, többek közt innen is. Aztán megvettem a teát. Első dolgom az volt, amit ha jól emlékszem egyetlen hozzászólásban sem láttam, hogy elolvastam a tea csomagolásán elhelyezett tájékoztatót. Amiben többek közt az állt, hogy nem ajánlatos a tea ivása után étkezni mert görcsöket okozhat. Kellő óvatosságból, első este csak egy fél pohár teát ittam meg és másnap is. Utána már megittam rendesen az előírt adagot. Semmi bajom nem volt. Nem voltak és nincsenek görcseim. Igaz a hatása a teának az amit mindenki leírt, hogy jó a wc a közelben, de hát ennek a teának ez a hatása. Ezt aki issza, valószínű tudja is. A fogyásról csak annyit említenék, hogy ez nem fogyasztószer. Ez méregtelenít, salaktalanít, ezáltal felgyorsul az emésztés és így mankó a fogyáshoz vezető úton. Nem csodaszer. Kellő körültekintés nélkül tök mindegy mit iszik és vesz be valaki a fogyás reményében, valamilyen mellékhatása általában mindennek van. Ezért én csak azt ajánlanám, hogy mielőtt valaki ezzel a teával próbálkozik, szánjon rá egy, két percet a tájékoztató elolvasására és aztán a betartására. Valószínű, hogy kevesebb panasz lesz görcsökre ezután. Persze, ez is egyéni dolog, ha valakinek egyébként is érzékeny az emésztórendzere, nem biztos, hogy beválik. De próba, szerencse. Sikeres fogyást és jó egészséget kívánok.

2011. jún. 9. 08:46

Tisztelt Fórumozók!


Nekem olyan kérdésem lenne,hogy ha én hashajtásra akarom elsősorban használni (étvágyam se nagyon van többnyire már kb.9 hónapja-stressz miatt gondolom ) akkor ha este mondjuk megiszok 2-öt mikorra lesz hatása? Jobb ha 2-szer iszok 1-1 filtert? Alkalmanként már ittam de 1x csak kb. 2 nap múlva lett hatása máskor meg nem is lett.Mind2 alkalommal lefekvés előtt 2 filter volt (iszonyúan fájt a hasam).

2011. máj. 26. 09:26

Kedves Fórumozók!

Csak röviden szeretném leírni tapasztalatomat a mályva teával...azért, hogy mások ne essenek bele az én hibámba...

18 évesen kezdtem mályva tea kapszulát szedni.Alkalmanként, hogy "kipucolja belőlem" amit megettem. Elég butaság volt. Gyakran kombináltam erős anyalevél teával. A hatás megvolt, iszonyú görcsök, sokszor egész napos hasmenés gyötört.Örültem h fogyok! Hajtottam magam vele és koplaltam. Milyen ostoba voltam.

Azóta olyan beteg vagyok, hogy szinte semmit nem tudok panasz nélkül fogyasztani. Egy tányér zöldséglevest sem. Gyulladtak a beleim, a gyomrom tönkrement, az epém is, folyamatos görcsök, puffadás, hányinger és (étel)allergiák kínoznak. Ez még csak ízelítő az "áldásos" hatásokból.

Most már vékony vagyok...olyan vékony, beteg hogy nem tudom ellátni a napi feladataimat. Már nem merek mérlegre állni. A tükörből egy sovány, hamuszürke kísértet arc néz vissza rám, a hajam, szempillám, kihullott, míg egyéb helyeken kiszőrösödtem...tönkrement a bőröm, elveszítettem a formámat, a vonásaimat. A kilókkal együtt eltűnt belőlem és rólam minden, amit értékes volt. Most már vékony vagyok. Vékony és beteg. Csak azt tudom kérdezni magamtól, MEGÉRTE?!

19 éves lány

(Ahol csak tudom, meg fogom osztani a történetemet, nem akarom, hogy mások is betegek legyenek!!!Ne dőljetek be, kérlek titeket!!!)

202. 98be58747b (válaszként erre: 196. - Liilla)
2011. ápr. 15. 10:19
Neme semlegesíti a fogamzásgátló hatását...legalább is én nem estem teherbe amikor együtt használtam a kettőt
2011. ápr. 15. 10:17
Én több évig ittam mályva teát.... hát amikor először ittam akkor nagyon durván görcsölt a hasam este ittam meg és volt hogy hajnali négykor olyan hasgörcseim voltak hogy áhh...de nagyon meggyorsította a fogyásom aztán már függő lettem mert féltem hogy nélküle nem megy a dolog...aztán már nem hatott..inkább felpuffadtam tőle, és kövérnek éreztem magam...volt hogy mire beértem a melóhelyre akkor érte el a hatást..nem kívánom senkinek.... hát én ha innám csak péntek szombat este innám, de most nem tudom inni mert szoptatok, egyrészről jó nagyon jó másrészről meg veszélyes mert nagyon meghajt legalábbis engem...
2010. nov. 25. 16:16
Sziasztok. Szeretném ha segítenétek, hol lehet jó kínai teát kapni, mert sokan mondták az Ázsia Centert, hogy van kínai tea bolt, ha van is, kicsit messze van. Előre is köszönöm!
199. Micce26
2010. szept. 2. 14:50

Sziasztok!

Tegnap este ittam először mályvateát. Reggel 2x voltam wc-én aminek örültem mert sajnos nem éppen jó az emésztésem.

Olvastam hogy kúraként alkalmazzuk. azaz 20 napig igyuk ( nincs is a dobozban csak 20db filter). Viszont azt nem olvastam sehol, h mikor kezdehetjük el újra inni miután letelt a 20 nap?

Aki tudja az válaszoljon! Köszönöm!

L.

2010. aug. 6. 18:14
Kb. két hete iszom, nem fogytam semmit, de most olyan puffadtnak érzem magam.
197. Liilla (válaszként erre: 195. - Wikyca0)
2010. júl. 28. 16:03
wikyca0! előfordult hogy nekem sem hatott, egyél müzlit joghurttal minden nap, és hatni fog a tea!
196. Liilla (válaszként erre: 193. - 9183e5be3e)
2010. júl. 28. 16:01
Szia, ugyanabban a cipőben járunk, olvastam a hozzászólásaidat és teljesen magamra ismertem. Tényleg nem tudják elképzelni az emberek milyen kellemetlen hogy csak így sikerül fenntartani a normális anyagcsere működést. Más kérdés: elkezdtem szedni fogamzásgátló tablettát, reggelente szedem a tea hatása után , amit előző este iszok meg. Szerinted semlegesíti a tabi hatását vagy nem kell aggódnom emiatt? 12 óra alatt csak felszívódik!?
195. wikyca0
2010. júl. 14. 13:48
Nekem egyáltalán nem csinál hasmenést, csak ritkán alhasi fájdalmaim vannak.Nekem ez se hat :S
2010. jún. 30. 13:47
én több mint egy évig szedtem a mályva-tea kapszulát és és nemhogy már nem segítette az emésztésemet az utóbbi időben de hasi fájdalmak is jelentkeztek, míg korábban korlátozott abban, mikor hova mehetek el, már a mozgásban is (nem mertem eljárni torna-órákra, mert kínos helyzetbe kerültem nem egyszer), az étvágyam csak nőtt hogy mi távozott lecsökkent, hogy mikor kiszámíthatatlanná vált, az ízérzékelésem letompult, a menstruációm ritkult és gyengült, ellenben az addiginál is erősebb görcsölés jelentkezett, a hajam ritkult, vékonyodott, azt hiszem minden vitamint kimosott belőlem, amit magamhoz vettem, többször próbáltam leállni vele, de úgy tűnt az emésztésem nem hajlandó működni nélküle pár napnál tovább. Most egy ideje mindenféle más módon próbálom helyettesíteni (teákkal), de már hashajtóhoz is fordulnom kellett. változatosan étkezem ahogy korábban is, sok vizet fogyasztok, és különféle testmozgásokat végzek, kávét is iszom, joghurtot is fogyasztok minden nap. (a menstruációs ciklusom lerövidült (3 hétre) a vérzés erőteljesebb mint korábban, úgy gondolom ez ideiglenes lehet, a hajam egészsége egészen helyreállt, de az emésztésem miatt aggódom. Még nem tudom, hogy maradandó károsodásról van-e szó. Azért kezdtem el szedni mert valaki ajánlotta. Nagyon jó fogyási lendületben voltam egészséges étrenddel, és mozgással, és gondoltam, egy kis segítség, vagy gyorsítás, és anyagcsere-gyorsítás nem árt. Én megbántam, hogy valaha ránéztem.
193. 9183e5be3e (válaszként erre: 192. - Edicske)
2010. febr. 9. 22:39

Igen, én is fogytam tőle mikor ittam kb. 3-4 hónap alatt 5 kilót, pont azért mert alatta normálisan tudtam intézni a napit...:)

És minden mást ugyanúgy csináltam, ugyanúgy ettem, ugyanúgy mozogtam...

Azért nagyon néha nekem is becsúszott 1-2 olyan nap mikor jobban hatott a kelleténél, csak olyankor automatikusan többet ettem,ittam ,mert több ment ki a kelleténél, és azt igyekeztem pótolni

192. edicske (válaszként erre: 191. - 9183e5be3e)
2010. febr. 9. 18:05
Én tavalyelőtt ettől fogytam. Csupán attól hogy rendesen eljártam a WC-re. Nem hajtottam magam vele csak minden ap tudtam egyszer v kétszer produkálni.
191. 9183e5be3e (válaszként erre: 189. - Edicske)
2010. febr. 9. 17:14

Igen. Én is ebből indulok ki. A dobozon sincs feltűntetve semmi olyan hogy egészségre ártalmas lenne....van oéti száma is (igen,tényleg növényi alapú gyógyászat az elég régóta van, mondjuk lehet majd pár évtized múlva kiderül h. mégse egészséges, ki tudja...)

Addigis én használom, mert aki nem küzd ilyen gonddal, az fel sem tudja fogni micsoda kínlódással jár a szorulás....egész nap inkább járok a wc-re megkönnyebbülni, mintsem siralmasan szenvedjek napokig.

Az a baj sokan azért isznak ilyeneket h.fogyjanak, és utána sopánkodnak h. mit okozott nekik. Akinek saját tapasztalata és megítélése szerint többet árt,mint használ, annak tényleg nem való ez a tea. De eszetlenül ezt sem lehet inni, csak mértékletesen.

Fogyni ettől nem lehet szerintem sem, max segít valamicskét. Ez az én véleményem, és amíg van gyógyszer helyett természetes alternatíva, addig arra szavazok...

190. globus (válaszként erre: 188. - 9183e5be3e)
2010. febr. 9. 16:20

Úgy tűnik,hogy nem lesz, hanem már van :)

A hashajtók rendszeres szedése olyan típusú bélrenyheséget csinál, hogy elhagyásukkor simán "megáll" az emésztés. Ugyanakkor a bélfalra gyakorolt irritatív hatás hosszú éveken át bélrákot okozhat, ez orvosilag igazolt, óva intenek az éveken át tartó használattól. Bizonyára vannak kivételek, a mályvatea a viszonylag új módszerek közé tartozik.

189. edicske (válaszként erre: 188. - 9183e5be3e)
2010. febr. 9. 16:16
Mintha én írtam volna a hozzászólásodat. Ugyanígy vagyok én is ezekkel a "nagy dolgokkal". Szerintem ha a keleti gyógyászatot vesszük alapul ők évezredek óta használják ezeket a gyógynövényeket és nem halnak meg tőle sőt egészségesebbek tőle.
2010. febr. 9. 12:18

Itt beleolvastam a fórumba, és olyantól kérdeznék aki folyamatosan, sokáig itta/issza a mályvateát, hogy szerinte okozhat e valami krónikusat a folyamatos használata?

Én igazából kb 1 éve iszom, hosszabb-rövidebb megszakításokkal, mivel nagyon nagyon szenvedek sokszor székrekedéssel, van hogy 5-6 napig semmi, ami szerintem sokkal egészségtelenebb,mint mondjuk a hasmenés.....

(Teljesen normálisan, vegyesen étkezek, de ehetek én kilószámra lenmagot, meg paradicsomot tejjel stb kombinációkat, azok nekem semmit nem érnek...) Volt hogy hashajtót szedtem,de szerintem az sokkal drasztikusabb mint a normális mennyiségben fogyasztott mályvatea....(én úgy iszom hogy 2dl vízbe 1 filter és azt 2 este alatt (nem egy este!) fogyasztom csak el....Úgy nem okoz hasmenést, hanem nekem 1x-i NORMÁLIS ürítést csinál. (vagy max napi 2x-t)

Az érdekelne hogy ennek lehet e valami káros hatása hosszútávon szerintetek hogy ezt issza valaki sokáig? Légyszi írjon olyan aki hasonló cipőben jár mint én.

187. IßyOO7 (válaszként erre: 186. - Anita1215)
2010. jan. 15. 22:05
Igen,át fogok nézni!
2010. jan. 15. 21:59
Örülök neki :-) Jó éjszakát! Remélem később találkozunk a colonix-fórumon.
185. IßyOO7 (válaszként erre: 184. - Anita1215)
2010. jan. 15. 21:57
Oké!Köszönöm a segítséget!A mályva teát száműztem a konyhaszekrénybe!;o)Azt hiszem elgondolkozom a Colonix-en!Jó éjt,szia kedves!
2010. jan. 15. 21:49
Neeem, egyáltalán nincsenek fájdalmak. Ezért írtam, hogy kíméletes, ellentétben a mályvateával. Azok a képek pedig extrém esetek termékei lehetnek, gondolom valamilyen bélbetegségben szenvetek azok az emberek, akik produkálták. A hoxán is van colonix fórum, ha érdekel, nézd meg. Ott is azt írják, hogy nem találkoztak ilyen "alien"-ekkel :-) Persze van változás, de ezt most nem részletezem.
183. IßyOO7 (válaszként erre: 182. - Anita1215)
2010. jan. 15. 21:44
Igazából fent van pár fotó arról,ami a termék fogyasztása után elhagyja a testedet...;o)Ez nekem egy picit ijesztő volt!Meg ugye az alhasi fájdalmak.Ezeket te is tapasztalod?
2010. jan. 15. 21:38
Szerintem a teával kimosod a sok vitamint is, így feleslegesen szeded azokat, amíg iszod a teát. Én most csinálom a colonix-kúrát, nagyon jó, teljesen kíméletes a szervezet számára és mégis tiszít. Két hete csinálom, de a bőröm totál más, mint előtte, sokkal rugalmasabb, simább és selymesebb. Miért idegenkedsz tőle?
181. IßyOO7 (válaszként erre: 180. - Anita1215)
2010. jan. 15. 21:33
1 éve folyamatosan szedem az animal pack-ot,a C1000-est,és még mellé pluszban vasat!Full fel vagyok töltve vitaminnal.Akkor azt mondod álljak le a teával?A Colonixről olvastam már,de picit idegenkedek tőle.
2010. jan. 15. 21:28
Szerintem ne állj neki műtét előtt, ugyanis a hasznos anyagokat is kimossa a szervezetből. Az igazi méregtelenítésre már nem elég ennyi idő, inkább vitaminokat szednék a helyedben vagy ginzenget, az segítni a gyógyulást és megerősíti a szervezetet a műtét előtt. A méregtelenítéshez a colonixet ajánlanám.
179. IßyOO7 (válaszként erre: 178. - Anita1215)
2010. jan. 15. 21:19
Akkor mit ajánlasz méregtelenítésre?Én 3 napja iszom,egy műtét előtt állok,ami 27.én lesz.Lehet nem okos húzás ezt most innom?
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook