Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen szerintetek a jó nagymama? fórum

Milyen szerintetek a jó nagymama? (beszélgetős fórum)


2015. márc. 9. 08:13

Kétszeres nagyanyó vagyok. Egy 2,5 éves gyönyörű, okos, cserfes kislány és egy 6 hónapos öcsikéjé.


Hogy milyen...?? Remélem olyan mint én, és amilyen az én szüleim és nagyszüleim.


Mert, hogy ezt az ember hordozza, így szocializálódott, nevelődött, példát kap és példát mutat. Ezt örökli és ezt örökíti tovább...


De, hogy pár jellemzőt írjak: önzetlenül szeret, rajongva imád, segít, nyújt, ad, süt, főz, csomagol, programokra viszi az uncsikat, apró ajándékok, üres kézzel sosem megy, ha az unokák jönnek, kedvenc meglepetések (pl. Borcsámat egy hófehérke figura + kindertojás, öcsit egy formatervezett rágóka várja az asztalon).


Tegnap nőnap volt, nem csak én és a lányom, anyukám de igen a 2,5 éves kislány is kapott ajándékot.

Sokszor én kérem a gyerekeket, mert kellenek, szükségem van rájuk, arra, hogy itt legyenek. A lakásunk jószerivel játékokkal, sátor, motor, kisautó, babák, babaház, plüssök van berendezve. El sem pakolom, csak rendszerezem őket egy helyre a játéktartó dobozba ha elmennek. De már mikor pakol a lányom és kilépnek az ajtón akkor hiányoznak. A nyaralást velük tervezzük. Van Halász Judit koncert, állatkert, vidámpark, minipolisz, kisvasút...minden...és persze amire rámutatnak, és kiejtenek a szájukon...

Hulla vagyok mikor elmennek...alig élek csak nyögök, mindenem fáj, csípőm, derekam, kezem, hátam...de nem bánom, már alig várom, hogy a jövőhét végén újra itt legyenek.

Hát így élem meg én, és így éli meg a férjem is a nagyszülői szerepet.


Pedig...pedig, mindketten aktívan és nem keveset dolgozunk. Messze még a nyugdíj. De szívből örülünk, hogy vannak unokáink és, hogy minőségi, szeretetteljes a kapcsolatunk.


És végül álljon itt egy számomra nagyon kedves idézet:)


[link]

2015. márc. 9. 07:35
aki lesi az unokaja minden sohajat.
25. Éva82 (válaszként erre: 24. - Kilimcs)
2014. szept. 8. 21:46
Hat nem tudom.....mi halasak lennek egy akarmilyenert is. Tudod eleg nehez valaszolni a "mi az a nagymama?" Kerdesre
2014. szept. 8. 14:19

a jo nagymama szereti az unokajat . es az unoka is szeret vele lenni. egyszeruen csak elvezik egymas tarsasagat az unokaval :)


aki aztirjaindegy csak legyen... na az nem tudjait beszel

.. mar bocs.

23. Éva82
2014. szept. 8. 13:57
A jo nagymama olyan, aki él! Az en lányom egyik mamaját sem ismerhette. :( úgyhogy nekem mindegy milyen lenne, csak lenne!
22. 01c8755c79 (válaszként erre: 20. - Gyagyus)
2009. nov. 10. 07:26

Az én anyukám etette "minden vacakkal" a gyerekem... csokit is kapott,haj de mennyit (a lányom pl. remegett az édességért), mondván, hogy a nagymama dolga, hogy kényeztessen, anyukáé, hogy neveljen :DD ... amúgy később is próbált nekem segíteni... pl. megfőzni, de mondtam, hogy főzni én is tudok, de társasjátékozni pl. utálok, és egy gyereknek az is kell... így aztán társasjátékozott a gyerekeimmel és kártyázott (mert én azt se szeretek), én pedig főztem és takarítottam, és kézműveskedtem velük (mert azt szeretek), mesélni mindketten imádtunk, tehát azt ömlesztettük rájuk. .... de pl. soha egyetlen napot nem voltam táppénzen, mert a nagymamák (és nagypapák) sorba álltak a gyerekekért. Nyáron álltak a sátrak a mama (és a papa) udvarán, mert a gyerekeim osztálytársastól vonultak ki. Egyszerre 6-7-8 gyerek volt mindig. Este tábortűz, reggeli ébredésre apu mindig eltakarította az előző napi maszatot és már ott volt minden új tábortűzhöz. Napközben kirándulás, fürdés a közeli tónál, kézműveskedés .... Tudnék mesélni. Nem a klasszikus "vigyázok rád" nagyszülők, hanem az "élvezem, hogy veletek ÉLEK" ... [mármint hétvégén és nyáron ;)]

.... és soha nem fogom tudni megköszönni, hogy ilyen gyerekek lettek ... általuk és általunk. :o)

2009. nov. 10. 05:16
én igenis jó nagyinak tartom magam - ennek ellenkezőjét még nem hozták tudomásomra
2009. okt. 6. 10:56

Hali!

Szerintem a jó nagymama nem eteti a hátam mögött minden vacakkal a gyerekeket, nem próbálja átnevelni, hanem inkább erősíti az én nevelési próbálkozásaimat a gyerekben. Pl. amikor megszülettek a gyermekeim, nem a gyerekkel foglalkozott, hanem inkább abban segített, hogy az én vállamról minden terhet levegyen (ez anyukám) és én teljes mértékben csak a picivel tudtam foglalkozni. Szerintem ilyen a jó nagyi.

19. Zsuzsi56 (válaszként erre: 17. - Kamilla62)
2009. jan. 1. 19:54
Nagyon igazad van! Ha visszaemlékszem, amikor gyermekeim kicsik voltak, többet voltam ideges, hamarabb felcsattantam, teljesen máshogy viszonyultam hozzájuk, mint most az unokámhoz. Talán a gyermeknevelés felelőssége tette, vagy nem is tudom. Valakitől így hallottam: a nagyszülői szeretet egy kicsit engedékenyebb, egy kicsit rajongóbb. Ugye?
2009. jan. 1. 17:20
A jó nagymama halad a korral amennyire lehet.Segít ebben a rohanó világban,hogy könnyebben éljenek a gyermekei.Legyen odaadó és ne érdekből szeressen.
2009. jan. 1. 17:17
Egy jó nagymama jobban szereti az unokáit, mint annakidején a gyermekeit, vagy legalábbis okosabban, mert akkora élettapasztalata van, hogy már tudatusúlt benne mit tenne másként, ha újra kezdhetné a gyermekei nevelését.Én magam 17 év után azt mondom sokkal türelmesebb, lazább,magabiztosabb anya tudnék lenni(a meglévő tapasztalataimmal).Egy jó nagyi már nyugodt,türelmes,önzetlen szeretetű, hisz ez egy jutalom , hogy újra átélheti a gyermekáldás örömeit.
2009. jan. 1. 16:57
Olyan akit érdekel az unokája létezése! Nemúgy mint az én anyám aki szó szerint sz...k a fiamra! pedig a gyerek igényelné.....
2009. jan. 1. 16:47
Érdeklődve olvasom hozzászólásaitokat, tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Én ugyanis bő két hónapja vagyok nagyi. A nyáron lettem özvegy, életem értelmét csak és kifejezetten kisunokám mosolyában látom. Nagyon erősnek kell lennem, hogy amikor rámnevet, ne mindjárt bőgjek. Sajnos rengeteget sírok, tartok tőle, hogy szembetegségem is ennek következménye. Közel laknak hozzánk, így mikor a munkából jövök haza, nem tudom bevenni a kanyart, be kell mennem hozzájuk csak egy pillanatra. Ja és hogy valaki semmit ne tudjon vinni, azt nem hiszem el. Egy pici csoki csak pár forint, vagy egy fél kiló alma sem több egyszáz forintnál. Ennyit csak ki lehet gazdálkodni, vagy én rosszul gondolom? Mivel még kezdő vagyok ezen a téren, úgy érzem ezt zsigerből kell csinálni. Minden segítségnyújtás mögött a JÓ SZÁNDÉKNAK és a szívből jövő szeretetnek kell lakoznia. Ti is így gondoljátok?
2009. jan. 1. 16:17
Szerintem nem akar panaszkodni, hogy nem tud semmit vinni neked és a gyerekeknek, inkább nem megy. Szégyelli, hogy nem milliomos, mint általában a többi szülő. Nem akarja, hogy neked kellemetlen legyen a férjed és gyereked előtt. Inkább ezt az utat vállalja. Vagy nagyon önző, ezt igazából csak te tudod.
2008. dec. 10. 08:04
Nekünk csupa jó nagymamánk és nagypapánk van. Tényleg így volt... mindig készenlétben álltak, ha kellett... segítettek, játszottak a gyerekekel... soha egy napot se voltam táppénzen a gyerekek miatt. ....most pedig már a gyerekeim 16 és 13 évesek, pénteken kiesnek a suliból és irány a nagyszülőkhöz. Mennek segíteni... fát fűrészelni, bepakolni... karácsony előtti nagytakarításban segíteni. :o) Én meg csak hülök-halok... hiszen annak idején is én kaptam a segítséget a nagymamáktól... és most is én kapom a segítséget a gyerekektől.(Hiszen ha ők nem segítenének a nagyszülőknek, akkor biza az én dolgom lenne.) :o)
2008. dec. 9. 10:03

Én 11 éve nagyi vagyok, közel 6 éve kétszeresen is. Unokáim szeretnek, haza se akarnak tőlem menni.

A lényeg: amikor szükséges, álljunk készen segíteni, de játszani is!

2008. nov. 28. 12:26
amilyen az enyém volt. sajnos már most decemberben 7 éve lesz, hogy elment. Hiányzik nagyon.
10. **Rita** (válaszként erre: 8. - Tóthné ildi)
2008. nov. 28. 10:11
Nem lehet hogy igazándiból veled van baja?
2008. nov. 28. 10:05
Amúgy örülők, hogy ti szerencsésebbek vagytok a nagyszülőkkel és ez így is helyes....én is jó nagymamam szeretnék majd anno egyszer lenni....
2008. nov. 28. 10:03
Sajnos...mi ezt igazán nem tudjuk,hogy milyen is a jó nagyi, mert egyrészt soha nem ér rá...mindig van valami kifogása, hogy miért nem jön...a fiam már 16 éves, de eddig nem igazán érzékelte, hogy milyen is a jó nagyi...a lányom 16 hónapos és már 8 hónapja nem látta, nem érdeklődik róla....azt sem tudja, hogy mit szeret és mit nem....Ha megkérdezem, hogy miért nem jön...akkor nem érek rá, mikor éljek, ha nem most és nincs pénzem...pedig rokkannyugdijas....Néha jól esne, ha egy kicsit vigyázna rá, vagy csak úgy eljönne...vagy csak úgy imádná a gyerekeimet...vagy néha meglepné őket valami aprósággal....de sajna ez soha szinte nem jut az eszébe...Ha kérdezem,hogy nem hiányoznak a gyerekek...vagy miért nem hívsz fel magadtól néha, akkor az a válasz, hogy nincs ránk ideje...és hogy ne vádaskodjak...vagy ha mondom,hogy mikor vettél nekik egy kis csokit...hozzáteszem...nem nagy dolgokat szeretnék nekik...akkor te sem vettél nekem semmit...persze, addig amig dolgoztam tudtam időközönként segíteni neki, most hogy itthon vagyok sajna nem tudok, mert nálunk is 1 keresettel kevesebb...és most ő a nyugdíj mellett tud dolgozni...ill. most van munkája...Ezt meg is értem, hogy dolgozik és nem azt szeretném,hogy minden szabadidejét és pénzét ránk költse, csak néha jusson eszébe, hogy vannak unokái...ha engem nem is vesz figyelembe.
2008. nov. 28. 09:57
Én szerencsésnek érzem magam,mert 32 éves vagyok és még élnek a magymamáim.Sajnos a nagypapáim már nem,és a férjem nagyszülei sem,valamint még mi sem adtunk unokát a szüleinknek(ez utóbbi nem rajtunk múlt).Az egyik süt-főz,a másik nem(pedig tud és tudna).Az egyik eljár kirándulni,túrázni,vásárolni,termékbemutatókat látogat,míg a másik csak a bejárati ajtajáig megy ki.Csak 2 dologban egyformák:mindketten elmúltak 80 évesek és NAGYON SZERETJÜK ŐKET!!!!!!!!!!!!
6. ruzsinszkianita (válaszként erre: 5. - Leoborta)
2008. nov. 28. 09:30
Ez így van, így helyes!
2008. nov. 28. 09:07

Nekünk van ilyen is, meg olyan is.

A jó nagyi szereti az unokáját! Nemcsak úgy, hogy jól összepuszilja, hogy majdnem megfullad, aztán mehet, csak ne sokat zavarjon. Tudja, mi a kedvenc étele, itala, elkészíti neki, ha jön. Vigyáz rá, ha ideje és ereje engedi, érdeklődik a dolgai felől. Nem okoskodik bele a gyerek otthon kialakult szokásaiba, nem erőltet rá mást a saját elgondolása szerint, hanem próbál ő idomulni, mert ezzel zavart okoz a nevelésben. Egy kicsit többet azért mindig megengedhet az unokának, hiszen mégiscsak nagyi. Kb ennyi jutott eszembe. Nálunk ez így működik.

2008. nov. 28. 08:29

Szia!

Úgy vélem önmagadra vonatkoztatva érdeklődsz mások véleményéről, pedig szerintem erre nincs egyértelmű meghatározás, konkrét recept. Az én megítélésem szerint, akivel a gyermekei elégedettek voltak mint anyával, vagyis felnőttként visszatekintve jó anyának tartják, az csak jó nagymama lehet :). Hiszen amit anyaként tudott és jól alkalmazott, nagymamaként is működnie kell. Tudni kell szeretetet adni. Minden embernek erre van igazán szüksége! Legyen az illető gyermek, unoka, dédunoka... ha szeretve van akkor jól érzi magát bárhol, bármilyen körülmények között.

2008. nov. 28. 08:27
Hát nem olyan mint az enyém (az egyik):)
2008. nov. 28. 08:19
Mi bajod a Ti nagyitokkal?
2008. nov. 28. 08:14
Milyen szerintetek a jó nagymama?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook