Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szeptember 22. Autómentes nap fórum

Szeptember 22. Autómentes nap (beszélgetős fórum)

1 2
2009. jan. 11. 15:59

"Vasárnap 11 órától csak a páratlan rendszámú járművek közlekedhetnek Budapesten [1], miután a főpolgármester elrendelte a szmogriadó riasztási fokozatát [2]. Budapesten most rendeltek el először ilyet, a rendőrség fokozottan ellenőrzi a rendelet betartását, ám büntetésre egyelőre nem kell számítani. A korlátozásra a magas szállópor-koncentráció miatt volt szükség. "


forrás: Velvet

40. e28ddc7c9b (válaszként erre: 39. - Zolko96)
2007. szept. 8. 20:45

Ne köszönd!

Én naponta kerékpárral járok melózni. Meg tudnám fojtani az összes "bunkó" sofört, motorost akik azzal szórakoznak, hogy a kerékpárost leugrasztják a bringáról. Milyen utálatos dolog, hogy befordul és utána indexel, mikor te már leugrottál. Vagy vigyorogva közli a kerékpárossal, hogy bocsi telefonáltam és nem gondoltam, hogy te egyenesen mész?

Nem egyszer-kétszer volt szerencsém ilyen embernek nem nevezhető "állatokhoz".

Sajnos volt olyan, hogy a "tök részeg" motoros elütött, és még ő volt megsértődve.

Rendőrségi ügy lett belőle. Az összes tanút elküldte a "jó édes...-ba", mivel mindekni azt mondta, hogy ő volt a hibás. Szerinte én voltam, mivel én egy hülye kerékpáros vagyok, míg ő neki motorja van.

Tudom ez nem mindenkire igaz, de ugyan úgy nem minden kerékpáros hülye.

39. zolko96 (válaszként erre: 37. - RareMama)
2007. júl. 17. 15:47
A motorosok nevében is köszönjük a megnyilvánulásodat.
38. dobos
2007. júl. 17. 14:19
Szerintem kevesen tudják,nagyobb propaganda kellene neki.Én is most hallottam a tv-be,ez jó dolog,de ezzel nem tudunk megodani semmit.A motorosokra is ki lehetne találni valamit,szörnyű ahogy vezetnek és közlekednek az úton.
2007. máj. 17. 04:11

Ez egy jó dolog!


De kifejezetten bunkó motoros és biciklis mentes nap is kéne ..


Habár az utóbbi valóban környezetkimélő, de azért még nem kell azt képzelni, hogy tankkal vannak, látszanak, csengő nélkül is tudom,hogy épp 200-al megelőznek mikor tolom a babakocsit ...

2006. dec. 11. 02:01
A kényelem fontosabb a környezetvédelemnél??
35. Hápi (válaszként erre: 34. - Bettinna)
2006. szept. 27. 16:04
Ez mind igaz, de összetett utazásoknál:kényelmesebb.
2006. szept. 27. 15:14
Az autók veszélyesek,környezetszennyezőek.Nagyon-nagyon ártalmasak.Ráadásul a legtöbb hatalmas 6-4 személyes autókban 1 ember ül.
33. zena01
2006. szept. 23. 12:28
Ha jobb lenne a tömegközlekedés, talán kevesebb lenne az autó.
32. Hápi
2006. szept. 22. 20:41
Autómentes nap helyett: bliccelst elfogadó nap lett!
31. perfi
2006. szept. 22. 17:19
Én is lyukasztani akartam a buszon, de rendes volt a sofőr s mondta, hogy ma nem kell, mert autómentes nap van. Először azt hittem, csak viccel. Jó, mert így spóroltam egy jegyet. :)
30. 'szti
2006. szept. 22. 17:01

Esetleg érinthet még valakit, ma tényleg ingyenes a BKV.

Venni akartam jegyet a HÉVre és azt mondták nem kell.

29. emagdi (válaszként erre: 28. - Hápi)
2006. szept. 20. 16:11
ja... vagy 2 napig kijárási tilalmat :))
28. Hápi
2006. szept. 20. 16:09
A tegnapi és az az előtti éjszakai események alapján én szept 23.-ára "gyalogosmentes napot" hirdetnék meg...
27. kisgé
2006. szept. 20. 15:56

Úristen: Asztória!!!!!! De béna vagyok!

Astoria!!!!!!!!!!

26. kisgé (válaszként erre: 2. - Hoxa)
2006. szept. 20. 15:55

Én azt halottam, hogy a BKV így sem bírja kiszolgálni a tömegközlekedéssel járókat, ha mindenki azzal járna, vagy csak autósok negyede, összeomlana a tömegközlekedés.


Egyébként nekem mostanában pozitív élményeim vannak a BKV-val! Az éjszakai járatok nagyon jók lettek, ezen kívül össze vannak hangolva az esti metrók a ritkán járó buszokkal, meg mikor a 2-es metrót felújították, Gazdagréten betettek egy buszt, ami egyenesen az Asztóriára ment, pillanatok alatt a belvárosban voltam, mert én nagyon ritka esetbe megyek be autóval a belvárosba, mert halál!!!

25. 'szti (válaszként erre: 24. - Emagdi)
2006. szept. 20. 15:45
na végre valami, ami Hollandiában is ugyanígy van, mert ott is lopják a bringákat rendesen ;-)
24. emagdi
2006. szept. 20. 15:43
azt még kifelejtettem az előző felsorolásomból, hogy ha biciklivel jár az ember, nagyon meg kell néznie hol hagyja ott "parkolni", mert mire visszamegy eltűnt a bicó, vagy legalább a kereke...
23. 'szti (válaszként erre: 22. - Emagdi)
2006. szept. 20. 14:49
hát Hollandiában autóval nehezebb közlekedni, mint kerékpárral, az tuti :-)
22. emagdi
2006. szept. 20. 14:47

én is szívesen járnék biciklivel, de ez itt Bp-en esélytelen. az is esélytelen, hogy mindenhol megépüljön annyi bicikliút, hogy valóban lehessen a városban kerékpárral közlekedni.

másrészt momentán nem is tudnám hol tárolni a biciklimet a bp-i panellakásomban.

de amúgy ha kisebb városban, faluban laknék, vagy olyan kerékpáros infrastruktúra lenne, mint Hollandiában, akkor biztos kerékpároznék:)))

21. 8da8a563b7 (válaszként erre: 19. - 'szti)
2006. szept. 20. 14:16
szerinted ebben a zavargásban meg lesz tartva???? én örülök, ha hazaérek este a Kossuth térről... az a baj, hogy mára már megint durvult a helyzet, úgyhogy ma már ki se megyünk :( péntekig meg ki tudja még mi lesz...
2006. szept. 20. 13:12
nálunk megtartják,a belvárosból lesznek az autók kitiltva.Különböző rendezvényeket tartanak az nap.
19. 'szti (válaszként erre: 15. - 8da8a563b7)
2006. szept. 20. 12:24
Nem csak az esti kerékpáros felvonulás marad el? (az ismert okok miatt)
18. walaky
2006. szept. 20. 11:43
A bicikli a szimpatikus közlekedési eszköz. Én azzal járok majdnem minig!
2006. szept. 20. 11:36
Én általában bicajjal közlekedem, igaz vidéken élek, de gondolom, hogy ahogy itt nálunk, úgy másutt is a kerékpár utakkal elég nagy gonodok vannak...lehetetlen végig gurulni úgy, hogy ne rázná szét az ember testét...a balesetveszélyekről nem is beszélve, sőt aki már egy kicsit tempósabban szeretnek gurulni, annak akár a kerékpárjába is kerülhet az utak rossz minősége...
2006. szept. 20. 10:49

Én nagyon szívesen közlekednék biciklivel a városban is. Még talán gyorsabban be is érnék a melóhelyemre. Csak van pár gond:

1. A gyereket viszem reggel a suliba, és még ez sem lenne gond, mert odáig pont van bicikliút. Nade hova teszem a járgányát?

2. Utána én a városban hogy biciklizzek?

Egyáltalán nem biztos hogy élve megúsznám:-((

Pedig higgyétek el, hogy sokkal szívesebben mennék biciklivel, mert ÚTÁLOM a tömegközlekedést, a nyomorgást, a bűzt, hogy nem férek fel a harmadik villamosra sem.

Nade amíg nem oldják ezt meg a nagyok, addig ne várják, hogy tömegközlekedéssel vagy biciklivel járjon az ember.

2006. szept. 20. 10:43
valóban a rádió azt mondta, hogy ingyenes a bkv. DE! A bkv eddig semmilyen hivatalos felkérést vagy utasítást nem kapott. A másik, ezt a kerékpáros hülyeséget hálistennek eltörölték 22.-ére. Per pillanat, nem lesz autómentes nap.
14. 'szti (válaszként erre: 13. - 4726e582cf)
2006. szept. 20. 10:40

Persze. De ez is vélemény. Hogy a tömegközlekedés olyan, amilyen és Budapesten ezért a felhívás elég hamvában holt ötlet.

De mi van a vidékiekkel? Sokan vannak itt nem budapestiek.

Köszönöm azoknak, akik hozzászóltak, ezt eddig elfeledtem :-)

13. 4726e582cf (válaszként erre: 12. - 'szti)
2006. szept. 20. 09:15

Ha a tömegközlekedés színvonala olyan lenne, mint EUban és a 26'-es út a munkahelyemre (kocsi + BKV) nem tartana csak BKV-vel 70 percig, biztosan nem kocsival mennék félig sem.

De a várakozás a villamos megállóban, a troli megállóban (és másoknak egyéb megállókban), mert a járatok nem akkor jönnek, amikorra ki van írva, vagy már elhúztak percekkel azelőtt, vagy nincs csatlakozás, vagy a "büdös" villamos seggét látom, ahogy éppen oda igyekszem... ez felháborít.

És persze kocsiba ülök, csak minnél hamarabb otthon lehessek, vagy beérjek dolgozni... Így érdektelenek is maradnak az emberek.

12. 'szti
2006. szept. 20. 08:44

Tudjátok azért indítottam ezt a fórumot, mert kíváncsi voltam a véleményekre.

És igaza van Hoxának totális érdektelenség a fő jellemző. (tisztelet a néhány kivételnek)

Messze vagyunk mi még az ilyen európai megmozdulásoktól.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook