Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mivel kezeled a hüvelygombát? Gyógyszer? Krém? Vagy azonnal nőgyógyász? fórum

Mivel kezeled a hüvelygombát? Gyógyszer? Krém? Vagy azonnal nőgyógyász? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. aug. 13. 12:39
Én áldottállapotban is canesteinkúpot kaptam,de ha nem 100%akkor orvos!!!
2010. aug. 13. 12:13
Sziasztok! Szerintem az azonnal nőgyagyászhoz való szaladás nem mindenesetben a legjobb... vagyis ezt úgy értem hogy ha valaki tudja magáról hogy ez hüvelygomba 100% osan (ha már volt ijen betegséged tudod) akkor szépen elmegy a patikába canesten kombi és megvan oldva! Nekem mondjuk a canesten nehezen mulasztotta el .... én kombináltam a komibt:D vagyis még pluszba sós ülőfüdőt vettem! Nekem a sós víz mindig segített csak ajálani tudom mindenkinek! úgy gondolom hogy nem minden esetben áll emögött sok cukor fogyasztás stbstb mert például én ne meszek sok cukrosat a kenyeret is ritkán... de nekem mindig olyankor jön ki ez mikor érzem h gyengébb az immunrendszerem...egyszer ugyvolt hogy levolt gyengülve az imunrendszerem és a párom nyálától lettem hüvelygombáss... mint tudjuk a szájba is rengeteg baktérium van ami igazából nem lenne probléma csak mikor sebezhető az imunnrendszerünk... hát ennyi :D Szépnapot
47. levendula6 (válaszként erre: 45. - Pupyka)
2010. márc. 22. 21:54
Nekem is azt mondta anno a doki, hogy candida gombám van, mégsem az volt. Nagyon sokáig elhúzódott. Nem segített a diéta, és az orvos által felírt gyógyszerek sem. Rengeteg joghurtot fogyasztottam (napi 2-3), a szappant, tusfürdőt messziről elkerültem, hosszú időn át tiszta vizet használtam csak. Betétet használtam, forró vízben mostam a fehérneműt, nadrágot. Canesten tabit használtam időnként. Másfél év után karácsony óta tünetmentes vagyok. Ja és fél éve nem ültem bele a kádba, kizárólag zuhanyozom.
46. Burkuska (válaszként erre: 45. - Pupyka)
2010. márc. 22. 18:11

[link]


Gyere erre a linkre itt kapsz segítséget.Várunk:)

45. Pupyka
2010. márc. 22. 18:04

Sziasztok!


Candida gombám van és a nőgyógyász 3 havi diátát mondott.

A normaflore az jó lenne erre?

44. 53ee79a68b (válaszként erre: 43. - Zebracsikó)
2009. ápr. 3. 22:36
Köszi! És neked is Mandulaszem. A héten veszek és be is adagolom magamnak :)
43. zebracsikó (válaszként erre: 37. - 53ee79a68b)
2009. ápr. 3. 20:46

A Normaflore-t recept nélkül adják, a belek vegyhatását, bakteriális összetételét teszi helyre, mert az antibiotikumok kiölik a jótékony bacikat (is) a belekből.

Kis ampullákban van, gyümölcslében/vízben elkeverve kell inni.

2009. ápr. 3. 19:30
Szerintem ha nem múlik el,kérni kellene egy laborvizsgálatot is.A diabétesz egyik jele ez:(
2009. ápr. 3. 18:54

Bnőmnek már kér éve van, a nőgyógyásza fagyasztotta is, de visszajött neki. Sok cukros kaját is eszik, és hiba mondjuk neki hogy ne, mert kedvez ezzel a gombának, de akkor is csinálja. Na meg nem is értem, hogy nem tud neki elmúlni, ha mindenfélét felírt neki a doktor...

Talán higiéniai gondok vannak!

2009. ápr. 3. 18:46

Kedves hölgytársak!


A hüvelygombát Canesten tablettával és krémmel lehet kezelni nekem ezeket ajánlotta orvosom és használt sikerült igy elmulasztani

39. mandulaszem (válaszként erre: 37. - 53ee79a68b)
2009. ápr. 3. 18:46
Igen
2009. ápr. 3. 18:27
Nögyogyasz.
37. 53ee79a68b (válaszként erre: 36. - Zebracsikó)
2009. ápr. 3. 18:02

Szia!

Köszi! Ezt recept nélkül megkapom?

36. zebracsikó (válaszként erre: 35. - 53ee79a68b)
2009. ápr. 2. 20:31

antibiotikumkúra előtt-közben-után érdemes szedni a Normaflore-t.

helyrebillenti a bacik egyensúlyát

2009. ápr. 2. 19:35

Sziasztok!

Hétfőn voltam orvosnál, mert a barátomon jelentkezett a viszketés és pirosság illetve az érzékenység. Mivel tudom róla, hogy ő nem megy félre, így elmentem nődokihoz, pedig nekem semmi tünetem nem volt. Ezek előtt antibiotikumot szedtem és gondolom legyengült a szervezetem.. :P

Kiderült sikeresen összeszedtem egy gombát, de nem fejtette ki a doki. Mycosyst a neve és két tabletta, egyik nekem másik páromnak. Fogamzásgátlót is cserélt, most a Yadinet kaptam.

De a legszebb, hogy tüszős mandulagyulladás miatt megint kaptam antibiotikumot. Tehát sakk-matt? :)

Bocsi, hogy kicsit hosszú voltam, de mit tehetnék még a gomba ellen?

34. 5e48d37001 (válaszként erre: 26. - Sissy187)
2009. márc. 19. 17:11
Szia!Én használtam ezeket,nagyon jók.Jóbb mint a canesten,mert kiméli a hüvely nyálkahártyáját,a terhesség első harmadában is ezeket írják már fel.
2009. márc. 19. 17:07

Tévedés!

Ezt nem csak nemi úton lehet elkapni.Hiszen a candidát születésünk pillanatában kapjuk el a saját édesanyánktól,ezért alakul ki egyes babáknál szájpenész,ami ugyanaz mint a hüvelyünkben szép békésen éldegélő Candida albicans gombafaj.

Ha valami oknál fogva felborul a hüvelyflóra és a laktobacilusokkal szemben előtérbe kerül a candida akkor van csak gond.Ezt kiválthatja nagyon sok minden,pl antibiotikumos kezelés,elhízás,túlsok széhidrát fogyasztás,kezdődő cukorbetegség,hugyúti fertőzés,terhesség,hormonváltozás szóval elég összetett a kellemetlen tüneteket kiváltó ok.

Sajnos évekig éltem ezzel a betegséggel,volt olyan,hogy hónapokig kúpokon és krémeken "éltem".

De életmódott váltottam,és végigcsináltam a candida diétát,aminek köszönhetően több mint 3 éve tünetmentes vagyok.3 éve nem kell kencéket és kúpokat használnom,és ami a legnagyobb öröm,hogy babám is született,aki már 2 éves.Annyira féltem,hogy nem lehet gyermekem a candida miatt.

Ha rám hallgattok,nem csak a tüneti kezelést alkalmazzátok,hanem elhagyjátok a szénhidrátokat,a savanytott tejtermékeket,savanyúságokat,fehérlisztes termékeket,legalábbis egy időre.

És igen,fontos a partner kezelése is.

Minden jót! Sziasztok

2009. márc. 19. 16:46

"Partnerre is átvihető


A hüvelyi mikózis nem nemi betegség abban az értelemben, hogy a fertőzést általában nem a szexuális partnertől kapjuk el. Mindazonáltal a kórokozó átvihető a szexuális partnerre, ahol az akár tünetmentesen "elraktározódhat" sőt visszafertőződés is bekövetkezhet. Ezért is javasolt, hogy amennyiben gombás fertőzésünk tudomásunkra jut, fordítsunk gondot partnerünk kezelésére még abban az esetben is, ha rajta nem jelentkeznek a tünetek."

31. 43d02447da (válaszként erre: 30. - C42a13b98c)
2009. márc. 19. 16:44
én egyszer egy fürdőben kaptam el..:Snyáron..:(
30. c42a13b98c (válaszként erre: 29. - 43d02447da)
2009. márc. 12. 16:25

Csíp, illetve belül olyan, mintha le lenne marva a hüvely belső fala. Amúgy furcsa szagos, darabos folyással is jár. Lehet, hogy nem gomba, csak sima fertőzés, ki kell vizsgáltatni.

Irány a nőgyógyász!

Ha úgy szexeltél, hogy gombád volt, akkor erről szólj a nőgyógyásznak, a partneredet is kezelni kell, mert különben visszaadja újra(ping-pong effektus). És jó kérdés, hogy hol kaptad el, illetve a partnered...mert ez nemi úton terjedő betegség, wc-n nem lehet...

2009. márc. 12. 16:11
Szeretném megkérdezni h akinek volt már gombája és a szex fájdalmas volt milyen érzéshez hasonlítaná?Attól tartok hasonló a gondom..
28. MelisUK (válaszként erre: 26. - Sissy187)
2009. febr. 5. 20:06
Ha kiderül, hogy gombád van (nőgyógyászhoz el kell menned, tesztet csinál, egy hét múlva megvan az eredmény), akkor amíg kezeled magad, amíg kúpot, tablettát vagy egyéb dolgot használsz, addig nem szabad közösülni. Tehát átlagban 3 napról van szó, de ha szájon át bevehető tabiról van szó, akkor azt az egy napot kell csak kihagynotok, esetleg biztonság kedvéért még egyet.
2009. febr. 5. 19:55
Ha már megvan a baj, akkor canesten combi.
2009. febr. 5. 19:06

Sziasztok!

Én 20 éves lány vagyok. 3 éve van barátom és 2 éve szedek fogigátlót(Belara).Azóta van erős fehér folyásom amióta szedem a gyógyszert!Ez a folyás egész hónapban elég erős,néha sárgás színű, a menstruáció előtt enyhén barnás!Nincs viszketésem, nem fáj az együttlét a barátommal!Szerintetek ezt a tabletta okozza, vagy hüvelygombám van? Tegnap voltam nődokinál és felírta nekem a Pimafucin nevű kúpot és a Pimafucort kenőcsöt. Valaki használta már közületek vagy hallott róla? Ha igen mennyire hatásos? Meddig nem lehetek együtt a barátommal? Várom a tapasztalatotokat és a válaszotokat!

Kérlek írjatok!

2009. febr. 5. 17:18

Az ülőfürdőt nem kéne használni, még a fürdést is kerülni kéne, inkább tusolni kell, mert ezek a gombák természetesen is benne vannak a szervezetünkben és az ülőfürdő vagy a fürdés folyamán szépen be tud jutni oda, ahová nem kéne, máris gombás az ember.


Megelőzésre olyan étkezés javasolt, amiben sok zöldség van, kevés gyümölcs és az is csak délelőtt, a cukrokat, csokikat el kell felejteni, kenyérfélét kevesebbet kell enni. De ez nem csak a candidára vonatkozik, hanem ez a helyes táplálkozás alapja.


Szintén megelőzésre:

- nedves bugyit azonnal cserélni

- pamut bugyit hordani

- szoros nadrág helyett szoknya

- illatosított tisztálkodószereket el kell hagyni

- belül csak tiszta vízzel irrigálni

- kívülre se jók az intim mosakodók, azoktól mindig gombám volt, illatmentes antiallergén babafprdetőt kell beszerezni

- közösülés után alaposan meg kell mosdani kívül-belül

- az intim spray-ket el kell hagyni

- az intim törlőkendőkből is csak illatmentes antiallergén kendőt szabad használni és nem túlzásba vinni a használatát

- a túlzott higiénia is okoz hüvelygombát

- a férfiaknak is alaposan meg kell mosakodni, hisz a fitymán belül a makk alatt egy bizonyos genny termelődik, ami rengeteg betegség forrása, többek között gomba, intim szemölcs és méhnyakrák

- fogamzásgátló tabletta miatt is kialakulhat a gomba, akinél így van, annak jobb áttérni más módra. Ha biztos mód kell, akkor ott az Implanon, ezt nem is kell midnen este bevenni, csak egyszer betetetni az alkarodba és három évig működik, sőt, ezt olyan is használhatja, aki nem szedhet valamilyen okból fogamzásgátló tablettát, sőt, akár szoptatás mellett is alkalmazató


Ha kialakult a gomba, akkor a legegyszerűbb elmenni a patikába, kérni hüvelygomba elleni vény nélkül kapható kúpot vagy felhelyezhető tablettát, három napon belül elmúlik tőle a gomba. Persze amíg gomba van, addig no sex.

Lehet, hogy már Mo-on is kaphatók olyan készítmények, amik egy nap alatt eltűntetik a gombát, nálunk pl a Canesten Combi is csak egy tabletta magasabb hatóanyaggal, így csak egy nap az egész.

Ha nem szeretnél föltenni semmit magadnak, akkor menj el a nőgyógyászodhoz és írass fel vele szájon át bevehető tablettát, az is egy nap alattt hat.

2009. febr. 5. 17:11
Sziasztok! Nem tudjátok véletlenül, hogy a Canesten H.tablettát lehet-e terhesség alatt is használni? A védőnőm ajánlotta, de vannak kétségeim.
23. khugi (válaszként erre: 10. - Ekidli)
2009. febr. 5. 15:59
Mivolt a gyógyszer neve??
22. katácskák (válaszként erre: 3. - Lilimia)
2008. dec. 15. 03:12

De ügyes ötletet adtál-köszi.

Addig amig ellepje a tampont a kefir-úgy érted?

21. moncsicsi83 (válaszként erre: 14. - Gabriellaxp)
2008. dec. 14. 23:00
A candida ellen milyen étkezés javallot? Ebben tudsz segíteni?
20. Gabriellaxp (válaszként erre: 18. - Boszika66)
2008. nov. 28. 11:42

Én biztos hogy nem szedném!

Ebbe mi a jó neked? A fogamzásgátlótól rosszul vagy tehát a közérzeted nem jó. Ez közismert, hogy a fgátlók, elveszik a vágyat a nőktől. Akkor minek kérdem én????? Keress valami mást, amitől nem vagy rosszul, és nőnek érzed magad. Nem öli ki a vágyad.stb. pl óvszer, és még sorolhatnám.Pá.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook