Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A kenyérsütő első használatakor le kell valamivel ápolni a formát? fórum

A kenyérsütő első használatakor le kell valamivel ápolni a formát? (beszélgetős fórum)


12. margareta51 (válaszként erre: 11. - Bernuska)
2009. nov. 23. 23:17

Gondolom annak idejen csak at oblitettem a gepet.Kenwood a sutogep markaja /kenyer,teszta programa 12 a kovetkezo recept valt be nekem;

2,5 dl viz

45 dkg liszt

1,5 tk so

1 evk olaj

1 evk ecet

1,5 tk eleszto

0,75ntk cukor

a kovaszt elokeszitem a fennt leirtakat belerakom az edenybe a tetejere teszem az elesztott

en az 1-es programot hasznalom a dagasztasnak amikor leall a gep/csak addig mig keveri nem a program vegeig kell varni 3 orat/ akkor atrakom a 12-es programra ez 1 ora.Nem tudom ha eleg erthetoen magyaraztam el.Ha tesztat keszitek a 8-as programon dagasztom es utana kezzel formazom es tepsibe teszem az eloirasok szerint folytatom a sutest.Kozel egy eve hogy nem hasznaltam es ezert nem tudtam percnyi pontosaggal leirni a dagasztast.A gepedhez kaptal hasznalati utasitast?nem minden gepnel felel meg a recept ezt ki kell tapasztalni.Azt hiszem a naplomba van recept beirva de nem tudom hanyadik lapon esetleg nezd meg a TVN blogomba oda is mentettem le recepteket.

2008. dec. 28. 21:13

Szia!

Tudtok segíteni? Kaptam egy kenyérsütőt, gondoltam, kipróbálom. Letelt a 3 óra 20 perc és fehér benne a kenyér, nem pirult meg, olyan tészta színű... Mit csnáljak vele? Elvileg olyan programon volt, amin sülnie is kellett volna.

2008. nov. 27. 21:15
Az enyémet nem kellett kiégetni, csak kimosni. A sorrend: víz, lisztkeverék (nekem ez vált be), só. Már az első kenyér szuper volt.
2008. nov. 27. 18:08
Nekem 10 percig kellett a sütőprogramot használni, úgy hogy be volt kenve olajjal a tál. De minden gép haszn. utasitásába bele van irva, hogy mit kell csinálni első használat előtt.
8. d@nu
2008. nov. 27. 17:32
Az enyémet leolajozva sütőben ki kellett égetni.
2008. nov. 27. 17:26
Moulinex 2 lapátos.Valójában ajándéknak szánom,csak előtte utánajárok a dolgoknak,hogy simán menjen élesbe minden :-)
2008. nov. 27. 17:26
Simán mosogató szerrel, nekem nem érződött semmi csak a kenyér illat.
5. julianna54 (válaszként erre: 3. - Rozsazsa)
2008. nov. 27. 17:26
A legjobbkor nyitottátok ezt a fórumot! A nővéremnél be kell üzemelni egy kenyérsütőt. Receptem van, de a programozással lehet, hogy bajok lesznek. Holnapra meg tudom, hogy milyen sütő. Segitetek?
2008. nov. 27. 17:24
Köszi a hozzászólást :-) Valójában én arra gondoltam,hogy első használatkor nem érződik-e ki a gép jellegzetes új szaga,ha csak simán átmosom?
2008. nov. 27. 17:22
Szia, nekem a használati utasitásban le van irva, langíyos mosogatószeres vizzel mossam el a tálat és a lapátokat. Minden sütés előtt vegyem ki, vajazzam ki a tálat és a lapátokat is, először a folyadékot kell beletenni és a többit/én a cukrot, sót a lébe teszem és a legvégén teszem rá a száraz élesztőt, vagy a sima élesztőt morzsolom rá. Attól függ mit ir a recept. Milyen géped van?
2008. nov. 27. 17:20

Nem kell csak melegvizzel átmosni.Nem kell semmi

kenőanyag.Liszthez ugyis teszel olajat vagy vajat

a recept szerint.

2008. nov. 27. 17:16
Gondolok itt valami kenőanyagra.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook