Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az apa segítsen a csecsemő éjjeli ébredéseinél? fórum

Az apa segítsen a csecsemő éjjeli ébredéseinél? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2017. máj. 12. 10:16

Mindkét lányom tápszeres (a nagyobb csak volt). Apa csinálja a tápszert amíg én átpelenkázok, azután ő visszaalszik amig én etetek és büfiztetek. Így kevesebb sírással jár és mindenki hamarabb alhat vissza.


A nagyobb lányunk 7 hetesen már átaludta az éjszakát, így nem tartott sokáig ez a buli. A kicsi most lesz 3 hetes, és 4-5 órákat alszik, úgyhogy optimisták vagyunk, hogy most sem kell sokáig èjszakázni.

96. globus
2017. máj. 6. 21:12
Nem kértem meg rá, ő fél négykor ment munkába, mi még horpaszthattunk tovább :)
2017. máj. 6. 21:10

Miért segítsen? Hadd aludjon az a gyerek nyugodtan. :D

(Csak a furán fogalmazott cím miatt...)


Az elaltatás más dolog. Annak idején a férjem elvállalta a hajnali első etetést-pelenkázást, hogy tudjak kicsit többet is aludni egyfolytában.

2011. dec. 29. 09:18
Míg szoptattam, éjjel a férjem tette mellém a lányunkat. Nem is voltam magamnál.
93. ronka
2011. dec. 29. 09:09
Igen!Ez nálunk természetes volt.
2011. dec. 28. 15:46
Most 2 hetes a babóca, Apa nagyon sokat segit, én etetek ő büfiztet, és imádja. Pedig dolgozik minden nap, de azt mondta természetes hogy segit....azt mondta, hogy nekem épp elég előállitani a sok tejcsit amivel jóllakik a bébi.....:)
2011. dec. 28. 06:43
természetesen
2011. dec. 28. 00:30

Nekem a férjem ébredt az elsö idöszakban. Mivel én szinte járni alig tudtam a szülés után egy darabig. 2,5 liter vért vesztettem, és majdnem ottmaradtam. Aztán amikor felépültem akkor is közösen rendeztük az éjjeleket. De szerencsére nem volt szükség sok ébredésre. Jó babánk volt. 3 hónaposan már átaludta az éjjeleket. Végül a mai napig a férjem mesél a gyereknek, és sokat olvas, játszik vele. Söt az elsö idöszaktól az ö privilégiuma volt a fürdetés. Szerintem a legtöbb apa élvezi, ha foglalkozhat a gyerekével. S ebbe az éjszakai felkelés is beletartozhat.


Az se jó ha egy nö kialvatlanul szenved hónapokig, mert a gyerek esetleg rosszul alszik. A férjnek se jó, ha kiborul és leharcolt lesz a felesége.

2010. nov. 9. 17:15
Igen segítsen...közös a gyerek!Egyszer anyuka is visszamegy dolgozni!
2010. nov. 9. 12:24
Szerintem apa aludjon éjjel, neki másnap dolgozni kell menni. Legalábbis nálunk ez volt. Viszont miután hazaért, mindig segített és hétvégente is.
2010. febr. 25. 16:53
Nálunk van, hogy apa eteti meg éjszaka, mivel sajnos egy elég komoly műtéten estem át egy hónapja, és van, hogy inkább ő kel fel a kislányhoz.Engem pedig hagy pihenni, ehhez hozzátartozik, hogy nem jár minden nap dolgozni.
2010. febr. 21. 15:52
Termeszetes hogy az apa is besegit es nem csak ejjel !
2009. jún. 9. 13:39

Az apa, ha dolgozik napközben, akkor pihenésre van szüksége! Tehát ne ő keljen fel a kicsihez éjjel. Mi nők azért vagyunk otthon a gyerekkel, hogy foglalkozzunk vele és a háztartással.

Már akkor tudjuk, hogy mivel jár egy baba vállalása, amikor még eszünkbe sem jut, hogy akarunk gyereket. És igaz, hogy apa is kell a gyerekhez, de neki ebben az időben más a feladata, még pedig az, hogy eltartsa a gyerekét és a feleségét. Ehhez pedig dolgoznia kell, és ha éjjel ő kel fel a kicsihez, akkor nem lesz rá képes.

2009. márc. 1. 19:50
Szerintem igen, nemcsak az anyáé a pici baba....és hát neki is joga van esetleg végig aludni az éjszakát.
2009. jan. 9. 09:39
Nálunk a mai napig én ébredek fel, felébresztem a férjem és mindig ő megy át a gyerekekhez, ha kell. (4,5 éve)
82. Raistlin Majere (válaszként erre: 80. - Mokusmazsola)
2009. jan. 9. 09:35
Ok. :-) Jó tornászást! Én másfél hónapos korában kezdtem újra a sportolást. Akkoriban aquafittnesre jártam. Megszoptattam torna előtt a gyereket. Mire vége volt a tornának és zuhanyzás után lehajoltam törölközni már csöpögött a tejci :-) Rohanás hazáig és ismét szoptatás. :-)
81. Raistlin Majere (válaszként erre: 65. - Dorottya84)
2009. jan. 9. 09:32
Hát ha már az is baj, hogy a "ravasz" párhónapos baba össze akar bújni az édesanyjával...
80. mokusmazsola (válaszként erre: 79. - Raistlin Majere)
2009. jan. 9. 09:32

teljesen egyetertek!!

a lenyeg, hogy talaljatok egy rendszert, ami minkettotoknek jo es bevalik! ugyesek vagytok!

holnap delutan en megyek tornazni:)most legeloszor 10 honap utan egyedul megyek el itthonrol es fiam az apjaval marad:)

79. Raistlin Majere (válaszként erre: 77. - Mokusmazsola)
2009. jan. 9. 09:21
Nekem az a véleményem, hogy ahol sok mindenről lemondatják a másikat, az a kapcsolat nem úgy működik mint kellene. Nálunk a férjem minden héten egy alkalommal elmegy szaunázni a barátaival és beülnek valahova még utána. De heti kétszer este meg ő van a gyerekkel, amíg én tornázni vagyok. Esténként ő fürdette a lányunkat. Hétvégén takarított/takarít. De nem várta el tőlem, hogy hétközben tip-top legyen a lakás. Tudta, ha éjjelente kelek, nappal szükségem van a pihire és pihiztem is. De én is tudtam azt, hogy ahhoz, hogy oda/vissza a munkahelyéig le tudja vezetni a napi 340 km-t, és a munkahelyén maximálisan tudjon koncentrálni éjjel aludnia kell.
2009. jan. 9. 09:12
na meg minden attul is fugg, hogy mennyi a segitseg a csald reszerol. mi pl. megegyeztunk, hogy egyedul csinaljuk vegig, minthogy valamelyikunk anyukaja itt legyen hetekig, ezzel igyekszunk elkerulni az osszetuzeseket (volt ra pelda a csaladban, sogornom es anyosom azota nem beszelnek egymassal, miota az anyosom naluk volt szules utan segiten...). szuleink mas varosokban laknak, tehat nem tudnak ket orara "beugrani".
77. mokusmazsola (válaszként erre: 76. - Survivor3)
2009. jan. 9. 09:00
igen a ferjemnek is voltak "szabadsagai", de nem mindennapos szinten,vagy mindenheten. tulajdonkeppen ugy alakult hogy olyan ket-haromhavonta adodtak ilyen alkalmak. egyet is ertek ezekkel,szerintem szukseg van rajuk. amikor abbahagyom a szoptatast lessz nekem is:)
76. survivor3 (válaszként erre: 73. - Mokusmazsola)
2009. jan. 9. 08:51

Ez jó.

Ez természetes.

Ezek szerint nem csak az én véleményem ez.


Bár, azért én is elmentem horgászni és nekem is voltak néha "fontos dolgaim" a haverokkal. Valahol ezt próbáltam kompenzálni is.

75. mokusmazsola (válaszként erre: 74. - Raistlin Majere)
2009. jan. 9. 08:31
ja..:) es a papa hajnaltol estig gurizik, hogy mindenuk meglegyen. mindig csodalom a turlemet es a kitartasat.
74. Raistlin Majere (válaszként erre: 72. - Mokusmazsola)
2009. jan. 9. 08:29
Akkor valószínűleg rosszul menedzseli az idejét :-)
73. mokusmazsola (válaszként erre: 68. - Survivor3)
2009. jan. 9. 08:23
a paromnak is ez a velemenye. es soha nem probalyuk kihasznalni a masikat. mindig igyekszunk ugy cselekedni, hogy a parunknak is jo legyen, vagyis egymasnak. sokszor en hagyom pihenni es foglakozom a gyerekkel, sokszor pedig o hagy reggel pihenni szopi utan es kimegy a konyhaba a gyerekkel, hogy legalabb hetvegen tudjak reggel tovabb pihenni. ahogy mondtad, egytt "csinaltuk" es megeskudtunk hogy joban rosszban egymas mellett vagyunk es segitunk egymasnak.
72. mokusmazsola (válaszként erre: 69. - Raistlin Majere)
2009. jan. 9. 08:20
van olyan ismerosom ahol a baba pici koratol napkozben ketszer 10 percet alszik....
71. mokusmazsola (válaszként erre: 69. - Raistlin Majere)
2009. jan. 9. 08:19
nezd, ez relativ. olyant is ismerek ahol a papa reggel hettol este hetig kemenyen dolgozik, termeszetes, hogy igyekszik az anyuka hagyni pihenni. de olyant is lattam ahol apa 8 orat dolgozik, utana meg nezi a tv-t vagy haverjaival van surgos programja, ill. hobbijanak sok idot szentel, vagyis van hogy ket napig halaszni van, amig otthon az anyuka napi 18 orat "dolgozik" a babaval....az ilyen "ez az asszony dolga" hozzaallas....
70. mokusmazsola (válaszként erre: 67. - Alexa77)
2009. jan. 9. 08:16
hat 5 hosan mar o is hamar cicizett:) most 10 hosan viszont megint 25-30 perc..nem eszik csak cumizik, szetcincalja a cicmet...:)azt hiszem most a szep. felelem miatt van ez, a cicin nyugszik meg feldolgozza a dolgokat, meg haromszor cicizik egy nap.
2009. jan. 9. 08:03
Mivel apának dolgozni kell másnap, talán hagyni kell, hogy kipihenje magát. Anyuka meg tud pihenni napközben, mikor a bébi alszik. Soha eszembe sem jutott volna, hogy a férjemet zavarjam. Megszoptatni úgy sem tudja az anya helyett... Pedig az én lányom 6 hónapos koráig 3 óránként kelt enni. Órát lehetett volna hozzá igazítani :-) Mikor a foga jött másfél óránként felébredt és a cicin tudott csak megnyugodni.
68. survivor3 (válaszként erre: 60. - Alexa77)
2009. jan. 9. 07:59

Szia!


Lehet, hogy rosszul fejeztem ki magam.

Amikor a kisfiamat vártuk állandóan azt hallgattam, hogy nekem majd lesz külön szoba, ahol alszom.

Persze, meglátjuk – mondtam, de talán két alkalommal aludtam másik szobában (akkor későn értem haza és nagyon korán is keltem.

Az én kisfiam is nagyon hasfájós volt, sokszor fel kellett kelni hozzá. Néha saját magamnak bizonyítottam, hogy megfelelek íratlan szabályoknak, elvárásoknak. Sokszor csak elég volt kivenni a kiságyból és közénk helyezni a babát, megnyugodott és elaludt. A tápszerkészítésnél két választásom volt – vagy tartom a babát és a párom elkészíti a tápszert, vagy fordított a helyzet. Sokszor én csináltam inkább a tápszert, mert addig a konyhában tudtam legalább teázni, üdítőzni, sütizni. Kényszersegítség? Hiszen, ha úgyis felébredtem már. Miért ne segítsek?

Már bocsánat, de ha akkor fent tudtam lenni, amikor készült, akkor miért ne ébrednék hozzá?


Nem kötelessége egy apának - igazad van.

TERMÉSZETES DOLOG.

De lehet, hogy csak szerintem.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook