Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mik a tünetei a fogzománchiánynak? 8 hónapos kisfiamnak már 6 foga van, de még egyik sem nőtt meg rendesen, és barnás foltok vannak rajtuk. fórum

Mik a tünetei a fogzománchiánynak? 8 hónapos kisfiamnak már 6 foga van, de még egyik sem nőtt meg rendesen, és barnás foltok vannak rajtuk. (tudásbázis kérdés)


2009. febr. 10. 14:01
Fluorid túladagolás okozhat ilyen tüneteket! Szed a baba fluortablettát?
2009. febr. 9. 20:14

Petimnek is ez a baja. Alig jöttek ki a fogacskák, rögtön barnás foltok jelentek meg rajta. Fogkefével nem jön le.


A fogdoki azt mondta nem kell vele foglalkozni, ha leszedné, a gyereknek csak kellemetlen perceket szerezne vele, ne szadizzuk.


Cumisüvegből iszik és cumizik, de nem kap cukros italokat, teákat. Nap egyszer kap 100 % - os gyümölcslét és babavizet iszik. Ugyanannyi mintha rendes ásványvizet vennénk.


A csapvizet mi sem isszuk meg, legalább 7 éve. Egyszer kifogytunk az ásványvízből és csapvizet akartam inni. Szörnyen büdinek éreztem. Inkább ittam egy pohár tejet.

2008. dec. 16. 13:39
Képzeljétek, kezdenek "lekopni" a barnás foltok... :) A doki sem tudta megmondani, hogy mik lehettek... Nem is eszik olyat, amitől rátapadhatott volna a fogára ilyesmi...
10. Lili13 (válaszként erre: 9. - Bomee)
2008. dec. 12. 22:17
Bocs, nitratra gondoltam, mea culpa!
9. bomee (válaszként erre: 6. - Lili13)
2008. nov. 28. 09:38
natrium??? nem fluoridra gondoltál? annak a túladagolása okozhat szinelváltozást. Natriumból áll a sima konyhasó, az még soha senkinek nem okozott elszineződést.
8. Angyalcsillag (válaszként erre: 6. - Lili13)
2008. nov. 27. 23:22
Hogyan lehet ellenőriztetni? Mit adjak helyette? A babavíz jó?
7. bomee (válaszként erre: 4. - Cb4c323adf)
2008. nov. 27. 21:29
Inkább a sima dentocart ajánlanám, nem a fortét, ma már nem korszerű a dentocar forte használata. A fluorid kétélű fegyver tablettaként szedve.
2008. nov. 27. 17:29
Ha vizet is kap a gyerkoc a csapbol (megha forralt is), az is lehet, hogy tul sok natrium van a vizben, attol is lehetnek a barnas foltok, ami esztetikai hiba, nem igazan mas (tesztelheted a vizedet, hogy megtudd..)
2008. nov. 27. 11:41

használtok cumisüveget?

ha igen és nem hagyjátok el, akkor bizony nem sok értelme van bármit is csinálni, ha elviszed fogorvoshoz, azt fogja mondani na kapjon többet cüveget, itasd pohárból, talán lekeni vmi lakkal amit időnként ismételni kell , de nem minden fogorvos csinálja ezt meg

ha nem használtok akkor fordulj a gyerekorvosotokhoz, majd ő megmondja kell-e vele foglalkozni a témával

2008. nov. 27. 11:13
valószinű mert az én lányomnak is pont 8 hónapos volt mikor ezt észrevettem Elmex fogkrémmel mosd neki egy kicsit tudod késleltetni hogy elromoljon DE mást nagyon én sem tudok a fogorvoshoz is elvittem de azt mondta mossa anyuka a gyerek fogát én mostam de most 5 éves és bizzony azok a fogai lefeketedtek igaz már ki is hullottak mi szedjük a denticar forte tablettát hogy legalább a maradandó fogai ha kibujnak egészségesek legyenek.
2008. nov. 27. 11:11
Ha elviszed orvoshoz, biztosat fog mondani.
2008. nov. 27. 11:07
Aggódom, hogy zománchiányosak lehetnek a fogacskái.
2008. nov. 27. 11:06
Mik a tünetei a fogzománchiánynak? 8 hónapos kisfiamnak már 6 foga van, de még egyik sem nőtt meg rendesen, és barnás foltok vannak rajtuk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook