Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Chlamydia pneumoniae és mycoplazma pneumoniae tapasztalatok fórum

Chlamydia pneumoniae és mycoplazma pneumoniae tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2009. febr. 17. 18:54

CRP:

[link]


Bárcsak egyszer meggyógyulnék, én is csinálnék egy www. asztmasztori.hu-t :-)

2009. febr. 17. 18:48

Szia Ida,


Á, most láttam, hogy priviben küldted a cpnhelp-es oldalt. Namost, szerintem ez az oldal teljesen elrugaszkodott a mi helyzetünkben. Van ugye ez a CAP, ami 3 féle antibiotikum (doxycyclin, azitromicin pl. Sumamed is ez és metronidazol pl. Flagyl) tartós szedésére épül, mellé még Nystatin gombaölőt is ad a gombák elszaporodása ellen. Persze mindenféle kiegészítők, D-B-E-C vitaminok, kálium, magnézium, N-acetylcistein (ACC), stb. Namost, ha csak így lehet belőle meggyógyulni, akkor gáz van, mert olyan orvost nem fogok találni, aki nekem egy akár 2 hónapos doxy kúrát felírna, nemhogy hármat egyszerre fél évig. Valaki említette (most nem megyek vissza a teljes topikhoz), hogy beszélt egy főorvosnővel, aki azt ajánlotta, legyen mindig otthon Sumamed, aztán nosza, kapkodja, aha érzi, hogy kell. Namost, ez hogy van, hogy nekem egy év alatt senki nem írt fel normális AB-t, inkább vágnák ki a fertőzéstől duzzadó nyirokcsomóimat, másnak meg készletet írnak otthonra azitromicinből? Vagy csak végig ilyen AB-fóbiás orvosnál voltam?


A Candida szerológiát vérből csinálták, tudtommal az nem számít kandidiázisnak, ha nyálból ki lehet mutatni a Candida nyomát, hiszen mindenkiben megtalálható, és csak a túlzott elszaporodás betegség. Vagy tévedek?


A PCR egy másik laboreljárás. A lényege, hogy nem a szervezet válaszreakcióját (antitest), hanem közvetlenül a kórokozót mutatja ki géntechológiai sokszorozással. Nagyon érzékeny eljárás. A múltbeli fertőzés nem lesz pozitív, csak ha tényleg benne van a kórokozó a mintában.

[link]

Az asthmastory-n is ezt ajánlják.

Candidából is létezik


Hogy érted, hogy már több E-B fertőzésed volt? Én azt hittem, a mononukleózis csak egyszer fejlődik ki, aztán a vírus lemegy alvó állapotba. Talán újra felüti a fejét? Miben nyilvánul ez meg?


Ja a macsakakarmolás nem jöhet szóba, legjobb emlékezetem szerint. De ha mégis, Wikipedia szerint erre is a "Wheldon CAP" (cpnhelp-es kúra) lenne a nyerő.

[link]


Namost az én tüneteimről jelenleg azt tudom elmondani, hogy a nyakam eléggé meg van vastagodva a sok duzzadt nyirokcsomótól és fáj, meg feszül. De a probléma nem erről a területről indult ki, hanem az egy évvel ezelőtti tüdőgyulladás-szerűségből, amit azért mondok így, mert nem volt klasszikus, két hétig hőemelkedés és nehézlégzés, fájó mellkas a légcső vonalában, levertség, depresszió, mindez egyetlen köhögés nélkül. Aztán az állandó nehézlégzés hónapok alatt lassan csillapodott (közben szedtem az asztmagyógyszereket, de azoktól hosszab távon csak rosszabb volt, hiszen a szteroid lebénítja az immunrendszert, ez a lényege). Közben nyár lett, és a nagy melegben már majdnem olyan lettem, mint azelőtt, persze éreztem, hogy a góc megvan. Aztán elhagytam a befújókat, mert már tényleg csak ártottak. Jött az ősz (tavaly) és a hideg. Ekkor kezdtek a nyirokcsomók duzzadni, persze a hidegre, füstre nehezebb levegővétel megmaradt, de korántsem annyira durva, mint az első 3 hónapban. A gyulladás felhúzódik a fülemre is.


Összességében: a légcsövem aljától a fülemig teljes hosszában be van gyulladva valamennyire :-(


Jelenleg gyógyszert nem szedek, mert nem jutottak diagnózisra velem, empirikusan meg senki nem kockáztatta meg. Már mindent hallottam orvostól lerázásképpen, hogy csináltassak gyomortükrözést, mert biztos olyan reflux, ami ugyan a nyelőcsövet nem bántja, de a légcsőbe visszafolyik, meg reumatológiára, hogy a hátamból biztos előresugárzik a fájdalom. Még ezt a savkötőt is szedtem két hétig, semmit nem használt. Azért ezekbe már nem megyek bele.


Annyit még, hogy vagy háromszor csináltak rutinlabort nálam, és csak annyi volt, hogy a CRP-m volt kicsit kint a sávból (6-7 között) és kicsit a koleszterin. Az utóbbi azért érdekes, mert elég kevés húst és állati zsiradékot eszem, és akkor sem zsírosat, továbbá még korábbi vizsgálatokban inkább alacsony volt egy picit. Viszont olvastam, hogy a Cpn képes megemelni a koleszterinszintet, persze ez sem biztos.


Még annyit a kezdetekről, hogy már 2006 nyarától éreztem egy bizonytalan valmit, ami nem is fájdalom volt, csak valami furcsa érzés, a légcsövemben, amikor a munkahelyem mellett aszfaltoztak és egész nap ültünk a büdösben. Ez az érzés elvolt magában köv. februárig, amikor a már említett akut tüdőgyuszi megtámadott. Ebből a hónapokig tartó felfejlődésből gondolom, hogy én sem akkor kaptam el valamit, hanem egy kórokozó, ami korábban is bennem volt, csak az immunrendszer kordában tartotta, az irritáció és a meggyngült erőnlét hatására egyszercsak erősebb lett az immunrendszeremnél és képes lett elszaporodni


És neked mik a tüneteid?


Bocs a hosszú postért.

22. Cand Ida (válaszként erre: 21. - Azmatics)
2009. febr. 17. 14:53

Szívesen segítek, remélem tudok is...egy cipőben járunk. Az oldalakat ismerem, köszi és van még egy chlamydiás oldal.

[link]

Gondolom az oldalon ajánlott étrendkiegészítőket is olvastad, hogy az E vitamint pl. nagyon utálja a chlamydia.

Az immunerősítés nagyon fontos, ezt megadózisú C-vitaminnal el tudod érni! napi 20-25 grammot nyugodtan szedhetsz, a vírust is legyőzi!


A candida diéta nem hátha lenne az esetedben sem, hanem hatalmas előrelépés...a chlamydia pn. és a candida barátok, mindig együtt vannak.

A candida szerológiát vérből csinálták vagy köpetből?

PCR? Ez micsoda pontosan? Mi derül ki belőle?

Az Epstein Barr nekem is magas...régi fertőzést mutat, de nekem több is lezajlott az életemben, számszerint 3. Az utolsó 1 éve és chlamydiám lassan 5 éve van. Ez érdekes. Vajon köze van a kettőnek egymáshoz?

Nem az allergia miatt kérdeztem a kutya-macskát, hanem a macskakarmolási betegség miatt, hogy nézték-e? A tünetei, mint az EBV (Epstein B), de a tüdőbetegséget/felsőlégutit is csinál.

Valóban nem túl felkapott a téma, nincsenek topikok (ezt én indítottam), pedig biztos vagyok benne, hogy sokan szenvednek tőle, de nem is tudják...mert sokszor ki sem derül, nem igazán vizsgálják.

Egyszer találtam egy induló fórumot, talán egy hozzászólás volt, aki arról számolt be, ha rosszabbodik az állapota (köhög, fullad, gyenge) beveszi az antibiotikumot, de nem nagyon törődnek vele sem.

Te szedsz valamilyen orvos által felírt gyógyszert? Használ valami? Pontosan mik a tüneteid? Mióta tart?

21. azmatics (válaszként erre: 18. - Cand Ida)
2009. febr. 17. 13:38

Szia Cand Ida!


Először is köszi, hogy próbálsz segíteni.

A candida-diétán magam is gondolkozom, amolyan hátha jelleggel, meg mivel krónikus szorulás és puffadás is kínoz (mióta letettem a cigit a tüdőgondok miatt). Egyébként tavaly áprilisban Candida szerológiát is csináltattam, ezt nem említettem, ennek az eredménye ugyancsak pozitív IgG titer volt, többi negatív. Na, most akkor ez szintén tutira múltbeli fertőzés? Ugye, hogy nem. Na ezért mondom, hogy nem túl használható dolog ez az antitest vizsgálat. Sajnos a PCR vizsgálat még nem elérhető Mo.-n egyikre (Cpn,Mpn,Candida) sem, vagy tévedek????? Szeretnék.


2003 körül volt mononukleózisom, legalábbis az orvos ezt mondta, mivel elég tipikus tünetekkel mentem, 38fokos láz, a manduláimtól alig tudtam nyelni. Egy hét alatt szépen elmúlt. A hónaljamban vagy egy évig érezni lehetett egy-egy nyirokcsomót, aztán az is elmúlt. Namost, ha megcsináltatok egy Epstein-Barr szerológiát és pozitív IgG titer jön ki, ki mondja meg, hogy ez az öt évvel ezelőtti fertőzésből maradt, vagy krónikus E-B fertőzés? Akut mononukleózis 1000 százalékra kizárt.


Kutya-macska nincs, és eddig nem derült ki semmi, amire allergiás lennék, a szokásos Prick tesztet kétszer is megcsinálták.


Még valami:

Úgy vettem észre, hogy Mo.-n nem túl felkapott a téma a széles nettáborban, ezt a topikot is úgy kellett vadászni. Ha tudtok hazai nethelyeket, lécci másoljátok be, gyűjtsük össze azt a keveset.


Két klasszikus amcsi oldal

[link]

[link]

2009. febr. 17. 11:50

Mindenkihez! :-)


Egy dolgot elfelejtettem a leveleim aljáról! Jobbulást kivánok nektek.

19. Cand Ida (válaszként erre: 14. - Azmatics)
2009. febr. 17. 11:49

Köszi! :-)

Persze, nagydózisban tilos és a bélflórát is tönkreteheti...inni azért nem kell! :-) De kortyonként ( 1-1 reggel/este)...a szájban tartva percekig, nagyon hasznos! És inhalálni vele minden tüdőproblémára!!! Ezt neked is ajánlom!

18. Cand Ida (válaszként erre: 13. - Azmatics)
2009. febr. 17. 11:31

Szia!


Epstein Barrt vizsgáltak nálad? Egyszerű vérvétel. Kutya/macska nincs nálatok? Én egy drasztikus candida diétát mindenképp javaslok...csodákat tesz. Sajnos a chlamydia pn. és a mycoplazma pn. sem veszik komolyan, legyintenek. Viszont, ha friss fertőzésed nincs, akkor szerencsés vagy...a magas titer megmarad örökké...ha friss fertőzés nincs, amit nézegetni kell, mert sajnos kiújulhat...és ki is újul. A candida és a chlamydia összefügg mindig, egymást segítik...emiatt kéne a diéta, írtás. A chlamydia asztmát és COPD-ot is okoz, hasonló tünetei vannak...de a candidának is.

17. Cand Ida (válaszként erre: 7. - Stengi)
2009. febr. 17. 11:17
Sajnos a chlamydia pn. beindít autoimmun folyamatokat is. Én neked is egy candida diétát javaslok és egy immunerősítést. A köpet miatt tejet, cukrot tilos fogyasztanod! Igazából tejterméket sem lenne szabad egy jó ideig...próbáld meg a candida diétát, csodákat fogsz tapasztalni!
16. Cand Ida (válaszként erre: 5. - Kestra)
2009. febr. 17. 11:13
Sajnos a chlamydiával mindig együtt jár a candida is, ami szintén hasonló tüneteket produkál...így nagyon nehéz kideríteni, hogy épp melyik okozza melyiket. Amig írtják a chlamydiát, addig szaporodik az antibiotikumoktól a candida...sajnos egy komoly diétát kéne tartani miatta, mert a gyógyszeres írtás már nagyon megterhelő a szervezet számára az antibiotikum mellett...és lehet, hogy csak felváltva lehetne?!
15. Cand Ida (válaszként erre: 6. - Honleány)
2009. febr. 17. 11:10
A cukorbetegségnek semmi köze a chlamydiához. Bocsi, csak amiatt javítottalak ki, hogy ez hasznos infó lehet! :-)
2009. febr. 12. 22:08

Egy kis javítás:

Hőemelkedésem volt 2 hétig, nem lázam.


@Andrea , Fruzsina: azért vigyézzatok az ezüstkolloiddal, jónéhányan lettek már tőle hullaszürkék, vagy éppen törpösen kékek.

[link]

Nézzétek meg a lap alján a külső linkeket.


Laci

2009. febr. 12. 21:55

Sziasztok!


Emiatt a topik miatt jelentkeztem be. Nagyon tanácstalan vagyok, jó lenne, ha segítenétek. Szeretném tudni, pontosan milyen panaszaitok voltak, amikor a háziorvos beutalt laborba, a laborban milyen vizsgálatot végeztek (szerológia, tenyésztés, PCR). Együtt örülök veletek, hogy sokan jobban érzitek magatokat, de ahhoz, hogy ezt az infót más is felhsználhassa, több konkrétumra lenne szükség.


Az én problémámról röviden: Kb. egy éve télen volt egy középfülgyulladásom, Augmentint kaptam. 2008 februárban egy alsó légúti fertőzés, amilyenem még sosem volt azelőtt, fulladással, mellkasi fájdalommal de abszolút köhögés nélkül, 2 hétig lázzal. Megint Augmentin (szerintem a háziorvosom ezt az AB-t ismeri csak:-( ). Ez nem múlt el, ezért asztmára, majd COPD-re kezeltek (félre), Foster, Seretide, Singulair, Spiriva ezeket mind szedtem, végül eredménytelenül. Megunva a kísérletezést másik tüdőgyógyász, aki Cpn és Mpn szerológiát csináltatott áprilisban (saját zsebemre, mert magánrendelés volt, össz 20-30 ezerért). IgG mindkettő pozitív volt, de IgM és IgA negatív, ez sajnos se nem zárja ki, se nem erősíti meg a krónikus fertőzést. A hivatalos értelmezés szerint ez múltbeli fertőzést jelent, így is lett értelmezve. Egy rakat légzésfunkció meg röntgen, mind negatív. Végül kórázi kivizsgélásra is beutlt, ahol még hörgőtükrözést is csináltak, de semmi. Nyáron a tünetek nagyon visszahúzódtak, majdnem tünetmentesre. Összel újrakezdődtek, télen beerősödött. A nyakamon fájdalmasan duzzadt jópár nyirokcsomó. Emiatt fülorrgégére mentem, ahol ultrahangon meg is állapították, hogy rengeteg apró, jónéhány 1-másfél centis és egy 3 centis nycs van a nyakamban. Aspirációs citológia nem mutatott ki daganatot, a lelet szerint reaktív (fertőzéses) eredetűek. A fülorrgégész mindezek ellenére megintcsak elhajtott, mondván, "úgy néz ki, volt itt magának valami fertőzése, na majd jöjjön vissza két hónap múlva, és ha addig nem múlik el, ki kell őket venni". Holott úgy kezdtem, amikor elmentem hozzá, hogy ez hónapok óta fejlődp valami. És még örülhetek, mert ő volt a harmadik fülorrgégész, és az egyetlen, aki eddig valamit is csinált (2 vizsgálatra elküldött).


Szóval jó lenne, ha tudnátok tippeket adni, hol, hogyan, kinél és mivel tudja ma elérni egy akármilyen krónikus fertőzésben szenvedő beteg, hogy diagnosztizálva és megelelően kezelve legyen.


Előre is köszönöm!

Laci

12. Honleány (válaszként erre: 9. - Honleány)
2009. febr. 5. 21:32

No, megvan az eredmény : kimutatták, hogy van chlamydia pn-m. Majd megütött a guta : nem mutatták ki, mire érzékeny, javasolták, hogy egy hónap múlva ismételjük meg a vizsgálatot ! A körzeti orvos mindent ráírt, amit előzőleg a laborosok mondtak.

Nem mondok véleményt a magyar egészségügyről.

11. minincsmég (válaszként erre: 3. - 471d5eded8)
2009. febr. 5. 10:46

Fruzsina,

Meg tudnád adni az anyag elérhetőségét?

Szeretném használni (esetleg orvossal konzultálni róla).

Mi is benne vagyunk családostól.


Köszönöm előre is.

Sz.Andrea

10. Gabriellaxp (válaszként erre: 8. - Kestra)
2009. jan. 30. 16:24

Hello!

Torokra az ezüst kolloid nekem nagyon jó.

Mióta ismerem a ek-t soha nem fáj a torkom.

2009. jan. 29. 09:09
Végre eljutottam az Epidemiológiai Intézetbe (Gyáli utca elején, Nagyvárad tértől indul). A körzeti orvostól kaptam beutalót (nativ vért kell vinni), hogy ne csak azt állapítsák meg, hogy van chlamydia pn-ám, hanem azt is, hogy mire érzékeny. Lehet, hogy amit szedek, arra már régen nem reagál. Azt is rá kellett írni a beutalóra, hogy van-e kutya-macska vagy egyéb háziállatunk. Egy hét múlva lesz eredmény, türelmetlenül várom.
8. kestra (válaszként erre: 7. - Stengi)
2009. jan. 26. 20:08

Szia Stengi!

Az izületi fájdalmak változók. Van hogy nagyon van hogy kevésbé és vannak szinte tünetmentes időszakaim, leszívni még nem kellett soha (ilyenről is hallottam már). Nekem főleg a vállizületek fájnak meg a nagyizületek. Mivel van két kis gyerekem mindig hazahoznak mindenfélét. Sokszor folyamatosan folyik a torkomon a váladék. Egy főorvosnő azt ajánlotta legyen mindig otthon summamed és ha érzem hogy kapar a torkom akkor azonnal vegyem be. Jó vicc akkor azon élhetnék mivel szinte mindig vannak valamilyen torok panaszaim.

Kestra

7. Stengi (válaszként erre: 5. - Kestra)
2009. jan. 9. 11:45
Szia. Én azt szeretném kérdezni Tőled, hogy az izületi fájdalmaid mennyire jellemzőek.Azért kérdezem, mert nekem többfajta izületet érintő fertőzésem volt, a fő a mycoplasma pne... és nekem jelenleg nagyok kikészültek, reumatológushoz járok vele.Valamint folyamatosan rémisztgetnek autóimmun kötőszöveti betegség gyanukkal.A fertőzéstől jelenleg nem tudom, hogy sikerült-e megszabadulnom vagy sem, köhögök folyamatosan, bő köpetürítéssel és már nem tudom, hogy kihez forduljak. Fül-orr-gégészetre jártam, valamint az ajkai fertőző ambulanciára. De igazándiból folyamatosan fáj mindenem. Legfőképp az izületek és a jobb fül, nyak... az nagyon.
2008. dec. 20. 11:16
Azt olvastam, hogy a clamydia és mycoplasma rengeteg szervet megtámad, s állítólag a cukorbetegség, az SM, sőt az alzheimer hátterében is ez állhat.
2008. dec. 17. 23:20

Szia!

Én is hasonló cipőben járok. Nekem rendszeresen visszatérő mycoplasmám van bár egyszer talán clamydiát is kimutattak.

Nekem nem a tüdőmre ment hanem az izületeimre és úgy néz ki a pajzsmirigyemre. 31 én megyek pajzsmirigy UHra.

Az én tüneteim a visszatérő izületi fájdalmak, időnként ok nélküli szapora pulzus (90 körül). Időnként ólmos fáradtság. Többször kaptam rá summamedet, volt hogy 3 adagot egymás után. De mindig visszatért. A mycoplasmára a Lászlóban a főorvos asszony azt modta, hogy bármikor visszakaphatom elég egy rámköhögés vagy egyszerűen a levegőben van. Ugyhogy már bele törődtem volna hogy 33 évesen izületes leszek de aztán jelentkeztek ezek pajzsmirigyre utaló jelek.

Ja egyszer szívburok gyulladást is okozott asszem az a clamydia volt bár akkor még két másik vírus is kimutattak lehet hogy azoktól volt.

Szóval dióhélyben ennyi.

Arra én is kiváncsi lennék ha van olyan akinek sikerült hogy hogyan sikerült megszabadulnia tőle.

2008. dec. 2. 14:08

Van egy külföldi oldal, ott rengeteg információ szerezhető be, hogy kinek, mit okozott.


Csak néhány:

Sclerosis multiplex, krónikus fáradtság/kimerültség, tüdőgyulladás, légzési nehézség, szívbetegségek, Interstitial cystitis, Prostatitis, Crohn betegség, gyulladást okozó bélbetegség, Alzheimer kór, asthma, COPD, izületigyulladás, kötőszöveti probléma, makacs, krónikus arc és homloküreggyulladás, bőrelváltozások... és mások.


Makacs, nehezen felismerhető, többnyire nem gondolnak rá, de egy vérvétellel kimutatható. Nehezen kiírtható, 1-3 évbe is beletelik, mert az antibiotikumos kúra alatt (írtás) is képes szaporodni és újratermelődni. Kiírtása után is ellenőrizni kell, mert sajnos "újra támad".


Nekem elsősorban a tüdőmet támadta meg...tehát vannak tapasztalataim.

2008. dec. 2. 13:41

Ez egy nagyon jól összeállított anyag a Chlamydia pneumonia-ról. Sajnos egy nagyon alattomos betegség, sok szervet megtámadhat, nem minden esetben a tüdőt érinti....akárcsak a mycoplazma. Sokszor csak a szövődményeket veszi észre az ember és azzal megy orvoshoz. Ebben az esetben viszont ritkán derül ki az alap/ok.

Itt a betegség lefolyása is követhető. Legalábbis, ha a tüdőt érinti, pontosan így jönnek sorba a tünetek...



Betegség megnevezésének szinonímái:

Területen szerzett, atípusos, Chlamydia okozta tüdőgyulladás

Chlamydial pneumonia

BNO:

J1600

Alapadatok:

Férfi: 150 éves korig

Nő: 150 éves korig

Előzmények:

Mikrobiológiai kórokok

Chlamydia okozta fertőzés

Chlamydia trachomatis fertőzés

Chlamydia pneumoniae fertőzés

Egyéb prediszponáló tényezők

Férfi / fiú

Fiatal felnőtt

Életkor 2-8 évig

Életkor 5-25 évig

Életkor 20-40 évig

Életkor 50-70 évig

Gyermekkor

Tél

Madarakkal való kontaktus

Állatokkal való kontaktus

Baromfi- és kisállattenyésztő

Galambtenyésztő

Madártenyésztő

Állatorvos

Állatgondozók

Katona

Zsúfolt környezet

Gyakoribb panaszok, tünetek:

Általános panasz

Fáradékonyság

Fáradékonyság terhelésre fokozódó

Kimerültség

Rossz közérzet

Hőemelkedés

Láz

Magas láz

Kültakaró

Sárga bőr

Vékony vörös vonalszerű vérzés a bőrben

Fej

Fejfájás ((Homlok,fejtető,tarkó, halánték tájék))

Hang mélyülése

Torokfájás

Torokköszörülés

Fejfájás

Szem és látás

Fénykerülés

Szív és légzési panaszok

Mellkasi fájdalom típusos lokalizáció és jelleg nélkül

Terhelésre fokozódó nehézlégzés

Apró, száraz köhécselés

Improduktív köhögés

Krónikus köhögés

Kínzó, száraz köhögés

Köhögés tapadós, mucosus köpetürítéssel

Köhögési roham

Rövid és szapora köhögés rohamokban

Fizikális vizsgálatok:

Kültakaró

Icterus transitoricus

Szálkaszerű vérzések a bőrben

Mellkasi szervek

Körülírt tompulat kopogtatható a mellkasban

Bronchialis légzés

Staccato köhögés rohamokban

Speciális, műszeres vizsgálatok:

Egyszerű műszeres vizsgálatok

Testhőmérséklet mérése

Anyagmintavétel és laborvizsgálatok

Mintavétel baktérium kimutatására kötőhártyáról

Mintavétel baktérium kimutatására epipharynxból

Mintavétel baktérium kimutatására bronchusból

Mintavétel baktérium kimutatására köpetből

Mintavétel baktérium kimutatására mellüregből punkcióval

Tejsav dehidrogenáz ( LDH) meghatározása szérumban

Aszpartát-amino-transzferáz ( ASAT, GOT) meghatározás szérumban

Alanin-amino-transzferáz ( ALAT, GPT) meghatározása szérumban

Köpet vizsgálata

Baktériumok és toxinjaik kimutatása szerológiai módszerekkel

Baktériumok kimutatása genetikai módszerrel

Immunglobulinok kimutatása és meghatározása szérumban

Fehérvérsejt számlálás

Minőségi vérkép

Képalkotó eljárások

Mellkas rtg-felvétel, rtg-átvilágítás, fluoroscopia

CT mellkas

MRI mellkas

Pleuraűr UH vizsgálata

Hasi UH vizsgálat (áttekintő, komplex)

Gyakoribb szövődmények:

Fertőző és parazitás megbetegedések

Chlamydiás kötőhártya-gyulladás (H13.1*)

Ismétlődő tüdőgyulladás

Vér és vérképző szervek, nyirokrendszer, immunrendszer betegségei

Disszeminált intravascularis coagulatio [defibrinatiós syndroma]

Endocrin, táplálkozás és anyagcsere betegségek

Heveny pajzsmirigygyulladás

Szubakut pajzsmirigy gyulladás

Idegrendszer betegségei

Bakteriális meningoencephalitis és meningomyelitis m.n.o.

Fül és csecsnyúlvány betegségei

Heveny savós középfülgyulladás

Keringési rendszer betegségei

Koszorúér elégtelenség

Heveny és félheveny fertőzéses szívbelhártya-gyulladás

Fertőzéses szívizomgyulladás

Phlebitis és thrombophlebitis, nem meghatározott lokalizációjú

Légzőrendszer betegségei

Sinusitis maxillaris acuta

Sinusitis frontalis acuta

Sinusitis ethmoidalis acuta

Sinusitis sphenoidalis acuta

Heveny pansinusitis

Tüdőtályog pneumoniával

Pyothorax acuta

Mellüregi folyadékképződés

Pleuralis callus asbest nélkül

Heveny légzési elégtelenség

Emésztőrendszer betegségei

Nem specifikus reaktív májgyulladás

Fulmináns hepatitis

Heveny hasnyálmirigy-gyulladás

Bőr és bőr alatti szövetek betegségei

Bőrre lokalizált vasculitis, m.n.o.

Erythema nodosum

Vasculitis

Urogenitális rendszer betegségei

Heveny veseelégtelenség

Perinatalis szakban keletkező állapotok

Conjunctivitis neonatorum - Chlamydia

Disszeminált intravascularis coagulatio a magzatban és az újszülöttben

Máshová nem osztályozott kóros klinikai tünetek, leletek

Exitus lethalis



6.C. SPECIFIKUS IgG/IgA ÉRTELMEZÉS


Lehetséges eredmény:


IgG IgA Értelmezés

+ +


1. IgG és IgA pozitív; fertőzést jelez.

További következtetések a tünetek és

a titer alakulásától függően.

+ -


2. Csak IgG pozitív; régi fertőzést

jelez. Klinikai gyanú esetén

határozzuk meg a titer négyszeres

növekedését két minta között és

vizsgáljunk IgA-ra.

+ +/-


3. IgG pozitív, IgA szürke zóna;

lehetséges kezdődő, vagy múló

fertőzés. Vizsgáljuk újra az IgA-t

10 – 14 nap múlva.

+/- -


4. Csak IgG szürke zóna; régi fertőzés

nincs kizárva. Klinikai gyanú esetén

vizsgáljuk újra IgG-re és IgA-ra 10

– 14 nap múlva.

- +


5. Csak IgA pozitív; lehetséges korai

fertőzés, vagy perzisztáló IgA.

Vizsgáljuk újra IgG-re és IgA-ra 10

– 14 nap múlva.

- +/-


6. Csak IgA szürke zóna; lehetséges

korai fertőzés. Vizsgáljuk újra IgGre

és IgA-ra 10 – 14 nap múlva.

+/- +


7. IgG szürke zóna, IgA pozitív;

lehetséges korai fertőzés.

Vizsgáljuk újra IgG-re és IgA-ra 10

– 14 nap múlva.



8. IgG és IgA negatív; nincs jele

fertőzésnek. Igazolt klinikai gyanú

esetén végezzünk direkt antigén

vizsgálatot és vizsgáljuk újra IgGre

és IgA-ra 10 – 14 nap múlva.

2008. dec. 1. 18:27
Ezek a tüdőt támadják ?
2008. nov. 26. 20:14
Kiváncsi vagyok más tapasztalataira is, aki szenvedett ettől a két baktériumtól. Hogyan sikerült megszabadulnia tőle és milyen tüneteket/szövődményeket okozott?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook